Jakie piosenki MCR lubicie najbardziej?

Dyskusja o zespole.

Moderatorzy: Administratorzy, Starszy moderator, Moderatorzy

Re: Jakie piosenki MCR lubicie najbardziej?

Postprzez Jijo » 28 kwi 2012, o 20:58

Mój numer jeden : I'm Not Okay - z samego tytułu i ogólnie tekstu/teledysku piosenki łatwo wywnioskować, dlaczego lubię tą piosenkę. Gdy jestem zdołowana czymś (najczęściej własną osobą i swoją żałosnością) to ta piosenka mnie w pewnym sensie pociesza i naprawdę przy niej cieszę się, że jestem "Not Okay".
Dead! - uwielbiam energię tej piosenki, ogólnie cały tekst. Daje mi do zrozumienia, żeby nic nie brać na poważnie. :3
Mama - jest taka inna, sama melodia mnie przyciąga. I te gitaaaary, pamiętam, że to była jedna z tych pierwszych piosenek od MCR, które poznałam i naprawdę zakochałam się w niej. I jeszcze ten cytat "Mama, we're all full of lies"... często mówię to, gdy robię coś "złego";, o czym nie wie moja mama, a pewnie wolałaby wiedzieć.
Helena - piękna piosenka, mam do niej wielki sentyment, chociaż nie odczuwam czegoś w rodzaju smutku po stracie bliskiej osoby, bo nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam, ale jednak... często przy tej piosence zastanawiam się, co ludzie z mojego otoczenia zrobiliby, gdybym umarła.
Save Yourself, I'll Hold Them Back - kufa, jest niesamowita, według mnie najlepsza z DD. Daje mi do myślenia, często przy niej płaczę, nie mogłabym napisać tutaj fragmentu jej tekstu, który lubię najbardziej, bo musiałabym przepisać całą piosenkę.
Jijo

Postprzez Grzywa. » 29 kwi 2012, o 06:44

I'm Not Okay - Jak słyszę tą piosenkę to od razu chcę mi się żyć, śmieje się i zaczynam podśpiewywać :lol: . Co jest katorgą dla ludzi którzy słyszą mój śpiew ponieważ ,mój fałsz nie ma sobie równych :mrgreen: . Tekst jest łatwy do zapamiętania a teledysk po prostu rozwala mi system. I'm Not Okay to moja ulubiona piosenka i jak bym mogła to zaśpiewałam bym tą piosenkę przed całym światem :roll: .
Vampire Money - Za każdym razem jak słucham DD to lecę do tej piosenki a potem wszystko po kolei. Ten rytm daje mi takiego kopa! Jak ide do szkoły to ludzie patrzą się na mnie jak na debila.. No idzie Karolina w płaszczyku i słuchawkach w uszach, cieszy się jej ryjek i fałszuje pod nosem.. :lol: :lol: .. Zawsze ale to zawsze mi się kojarzy jedno z tą piosenką a mianowicie kojarzy mi się tańczący MCR! :lol: No i ta piosenka jest tuż ,tuż za I'm Not Okay..
Welcome To The Black Parade - Gdy słyszę tą piosenkę to czuję się jak mała dziewczynka która widzi "Czarną Paradę". Czuje się jak małe dziecko które dziadek zabrał na paradę. Muzyka, śpiewy i ludzie na tych dziwnych pojazdach. Magiczny efekt! Strasznie ale to ,strasznie chciałabym zobaczyć taką prawdziwą paradę i nie wyobrazić siebie jako małą dziewczynkę w kucykach i małej kolorowej sukieneczce tylko się nią stać. Mimo tego że nie będę miała kucyków i sukieneczki. Dlatego ta piosenka ma u mnie dużego plusa za ten efekt ;-) .
Grzywa.

Postprzez Wrona » 1 maja 2012, o 10:03

Ja lubie wszystkie ich piosenki, lecz słucham tylko niektórych.Ale takie najbardziej ulubione to :
I'm not ok, bo jak jej słucham to wiem, że nie moge poradzić sobie ze wszystkiem, ciesze się , ze jestem inna niż większość w mojejszkole i no poprostu taaka energia :mrgreen:
Vampire Money Tak jak u Grzywa., Kocham jej poranny kop w tyłek w drodze na przystanek. :lol: I w ogóle taka świetna piosenka
The sharpest lives ostatnio zaczęłam jej częściej słuchać.Dokońca nie wim czemu, ale mi się poprostu podoba.I ten taki poetycko-mroczny tekst.
Dead.Cuz dużo mówić.Uwielbiam kiedy mi rozsadza mózg , gdy słucham jej na 50 w słuchawkach
Demotion Lovers.Taaka smutna piosenka idealna na doła
Helena.
NaNaNa
Teenager
TGOY
FLW
I don't love you
Mama
The End
I wiele, wiele innych piosenek z telefonu :lol:
Wrona

Postprzez kalynaa » 1 maja 2012, o 11:55

Aaaa,i ostatnio doszły jeszcze Destroya i Desert Song. Pierwsza mnie że tak powiem...motywuje do działania<nie wiem czemu,ale spoko>.A druga jest taka piękna,że nie sposób jej nie kochać *u*.
Myśl mózgiem, nie dupą ~Grzywa ♥

MCR, THANK YOU FOR EVERYTHING.
kalynaa

Postprzez MrsIero » 3 maja 2012, o 15:16

Welcome to the Black Parade - najpiękniejsza, najcudowniejsza, naj naj naj piosenka na świecie. Od razu poprawia mi się humor, gdy ją słyszę. Moment "we'll carry on!" daje mi porządnego kopa i pewności siebie. Ubóstwiam po prostu :3.
Bulletproof heart - cóż, od tej piosenki zaczęłam swoją "przygodę" z My Chem. Gdy ją usłyszałam, wiedziałam, że muszę przesłuchać więcej. I nie pożałowałam :). Początek, tj "Gravity don't mean too much to me.." i słodko złamany głosik Gerarda brzmi świetnie :D.
Na Na Na - nic dodać nic ująć. Czuję, że żyję :DD.
Famous last words - chyba najbardziej czuć w niej te uczucia miotające Gerardem i chłopakami podczas tworzenia. Uwielbiam.
Może jeszcze Summertime i The kids from yesterday, ale te już nie są tak świetne jak poprzednie ;>.
MrsIero

Postprzez Junkie Re Venge » 4 maja 2012, o 12:42

Ja mam wiele ulubionych piosenek MCR, zalicza się do nich cała płyta Three Cheers i Bullets. No i też kilka innych. Nie chce mi się wymyślać kolejnych uzasadnień, dlatego wklejam to co napisałam pod wątkiem o piosenkach, które mnie najbardziej urzekły.
ENJOY!

Demoliton Lovers - kurde no, co tu dużo pisać, zajebista, podzielona na dwie części opowieść o niespełnionej miłości, o bólu, z nią związanym. Przepełniona właśnie tym bólem, smutkiem, którym Gerard przez swój wokal, na początku łagodny, spokojny, później krzycząc I'm trying, I'm trying... potrafi zarazić. Za każdym razem mam łzy w oczach i te głupie myśli, że prawdziwa miłość w dzisiejszych, w tak dziwnych czasach nie istnieje. No i kiedy wpadnę w taki refleksyjny dołek, zawsze pomaga mi z niego wyjść Famous Last World, po przesłuchaniu jej, wiem, że nie ma powodu by bać się życia, a słowa I am not afraid to walk this walk alone ARE SO FUCKING AWSOME i dają mi takiego kopa, że od razu chce się iść do przodu!

No i jeszcze trzy, o których muszę wspomnieć.

Dziwne byłoby to gdybym nie napisała, że The Ghost Of You mnie nie poruszyło, bo musiało i to bardzo, skoro, jeszcze dziś szaleję za muzyką MCR tak jak na początku. Tak trudno pogodzić się ze śmiercią bliskiej osoby i z tym, że ona już nigdy nie wróci, że pozostał po niej tylko ten "duch" - wspomnienia pięknych chwil, wspomnienie tej osoby.

I'm Not Okay - w liceum, tez byłam outsiderką, wagarowiczką, buntowniczką. Nie byłam na szczęście wtedy sama, miałam, a raczej wciąż mam przyjaciółkę, z którą przeżyłam to wspólnie. Forget about the dirty looks..., tak ja już zapomniałam i teraz śmieję się z tych, którzy spędzili całe trzy lata z nosem w książce, z liceum pamiętają tylko bohaterów poszczególnych lektur. My mamy zajebiste wspomnienia do końca życia, zdaną maturę i tak jak oni jesteśmy na studiach.

No i reasumując, urzekła mnie historia z You Know What They Do To Guys Like Us I The Prison. Więzienie - niesamowita metafora nałogu. Am I losing myself? - kocham ten fragment. No i oczywiście I won't go down by myself, but I'll go down with my friends, metafora, że nałóg zabije nie tylko Gerard'a (myślę, że to historia o jego uzależnieniu), ale też zniszczy jego przyjaciół, pociągnie ich za sobą na dno.

Jeśli ktoś to przeczytał do końca I'M SO PROUD OF YOU, BLESS YA! :-D
. BOOZE 'TIL YOU PUKE .
Junkie Re Venge

Postprzez DemolitionLover » 14 maja 2012, o 14:42

Nie wiem wszystkie mi się podobają.
Jednak najbardziej do ucha wpadła mi piosenka Famous Last Words - wspomaga na duchu, gdy jesteś w "dole" zaraz podnosisz się i uświadamiasz sobie że życie nie trwa tylko parę minut, trwa cały czas i trzeba choćby z kłopotami iść dalej, nie poddawać się!
Demolition Lover ah! Ta piosenka przynosi mi ciary na plecach! G śpiewa ją z takimi emocjami!Od pierwszego usłyszenia spodobała mi się bardzo.
Cancer- Ten tekst i teledysk wzruszył mnie prawie do łez! G również śpiewa to z takimi emocjami! Wywnioskować to można nawet z jego głosu.
I'm not okay- Gerard opowiada w tej piosence o przeżyciach z czasów liceum. Teledysk tej piosenki mnie rozśmieszył :lol: jest zajebisty!

Oprócz tych piosenek jest wiele, wiele innych. Nie będę się za bardzo rozpisywać bo zajęło by to ze 2 strony :->
Dziękuję za uwagę, do widzenia.
DemolitionLover

Postprzez nata99 » 22 maja 2012, o 14:32

To the end - miło jej się sucha i od razu wpada w ucho :)
dead - przy niej lepiej mi się uczyć :)
na na na - nie wiem czemu ale kiedy ją pierwszy raz usłyszałam to zrobiłam ja na full i od razu zaczęłam tańczyć po za tym dzięki tej piosence poznałam MCR (wiem że późno ) ale cóż gdyby nie ona tera nie wiem co by było
helena - łzy ............. bo skojarzyła mi się śmierć pewnej ważnej dla mnie osoby
demolition lovers - uwielbiam w tej piosence głos Gerarda
i m not okey i teenagers - przy nich wyluzuje się po trudnym dniu w szkole
KISS ME YOU ANIMAL !!!! ◕‿◠
nata99

Postprzez ATP » 11 cze 2012, o 00:14

Famous Last Words, Welcome To The Black Parade - za tekst, za emocje, które ze sobą niesie, za to uczucie w sercu, gdy jej słucham o trzeciej w nocy ze słuchawkami w uszach.
I Never Told You What I Do For A Living - za historię, którą opowiada, za kompozycję, niesamowite emocje i wersję na kwartet smyczkowy
Summertime - za to, że dzięki niej się uśmiecham, co jest u mnie rzadkością, szczególnie w przypadku piosenek o miłości, i za solo.
House of Wolves, Zero Percent - sama nie wiem. Chyba za energię. I za to, że jak ich słucham, to mam ochotę wyjąć z kieszeni spluwę i strzelać bez opamiętania.
Save Yourself, I'll Hold Them Back - przypomina mi o tym, jak wspaniałą istotą jest przyjaciel.
Dead! - chcę, żebym ją usłyszała jak umrę. Już sobie to wszystko zaplanowałam :D
Thank You For The Venom - słucham, jak nienawidzę całego świata.
Kocha­nie, miłość pot­ra­fi Cię kopnąć gla­nem w twarz jak tyl­ko Cię uj­rzy, a po­tem nie cze­ka aż nak­leisz so­bie plas­te­rek, tyl­ko kop­nie Cię w dupę dwa ra­zy moc­niej - Scarlet
ATP

Postprzez Pidżam » 14 cze 2012, o 15:25

Ostatnio polubiłam I Never Told You What I Do For A Living, do której zawsze zrażał mnie początek. Yay, świetne to jednak <przejrzała>
Pidżam

Postprzez GloriaMCR » 23 cze 2012, o 21:43

The Kids From Yesterday- to piosenka, która jest zupełnie inna od całej reszty i jest taka magiczna, a do tego tekst jest naprawdę piękny. Kiedy czytałam wywiad z MCR w " Teraz Rock' u" powiedzieli, że to ich ulubiona piosenka z płyty, więc postanowiłam się w nią bardziej wsłuchać, chociaż już na początku mnie urzekła, ale teraz ją po prostu uwielbiam.
Demolition Lovers- jak dla mnie absolutny wyciskacz łez. Kiedy jest mi źle, czyli prawie zawsze, słucham jej na zmianę z "Blessed With a Curse" BMTH. Nie jestem fanką piosenek o miłości, bo są oblane sztucznością i wazeliną, ale teksty Gerarda i to jak je śpiewa, sprawiają, że piosenka jest naprawdę szczera.
Bulletproof Heart- Uwielbiam! Kocham! Marzyłam żeby pojawiła się na Orange!
Thank You For The Venom- za każdym razem jak jej słucham mam przed oczami Franka machającego włosami i szarpiącego za struny gitary. Uwielbiam ją śpiewać i że tak powiem "miota mną jak szatan" kiedy jej słucham.
Vampires Will Never Hurt You- Kiedy byłam młodsza słuchałam jej na okrągło. Nie jestem jakąś wielką fanką wampirów i tego typu rzeczy, ale bardzo podoba mi się tekst i muzyka, a no i jeszcze to, że piosenka nie jest aż taka krótka ^^
The Ghost of You- uwielbiam mroczność tej piosenki i teledysk od niej. Podoba mi się kiedy zespół wciela się w role bohaterów teledysku. No i dobra znów napiszę, że kocham tekst! Ile bym dała by pisać teksty jak Gee!
Billie Joe: Jak zdejmowałem spodnie to nie miałem zamiaru chwalić się wszystkim jakiego mam wielkiego, bo takiego nie mam. Zdjęcie jest stare.
Mike: Od tego czasu ci urósł!
GloriaMCR

Postprzez Kebab » 26 cze 2012, o 20:50

Our Lady of Sorrows po prostu tekst genialny, muzyka jeszce lepsza, taka moja prerełka! C;
SING pomimo,że nie ma zbyt skomplikowanej linii meloduycznej, tekst daje dużo do myslenia
House of Wolves bez tej piosenki nie wyobrazam sobie poranka, bo tylko ona potrafi mnie tak skutecznie obudzić, ni o gólnie, jest bardzo łątwa do nauczenia sie na basie C;
the Sharpest Lives kiedys miałam straszna faze na Szekspira a tam jest fragment o Julii i romeo i prez to ciągle słuchałam tej piosenki, i tak mi zostało
Demolition Lovers, Summertime wystarczty że napisze ze mam z nią dobre wspomnienia C;
I AM __ __ __ __ LOCKED

Irene Adler
Kebab

Postprzez Fuiyel » 12 lip 2012, o 10:30

Jak dobrze, że jest napisana liczba mnoga. W innym wypadku, prawdopodobnie zakłóciłabym temat postu. ;D

Zawsze i na zawsze, moim numerem jeden będzie Disenchanted. Jest to piosenka, o tak wspaniałym zarysie twórczym, i tak niesamowicie ujmującym tekście, nie wspominając oczywiście o idealnie dobranej do niego muzyce, że gdy zagości w moich słuchawkach, nigdy nie sięgam po odtwarzacz aby przełączyć.

Numer dwa? The Sharpest Lives i This Is How I Disappear . Tu akurat nie mogę dokładnie sprecyzować mojego wyboru, piosenki te wydają mi się być po prostu bardzo dojrzałe artystycznie, jak i większość piosenek na The Black Parade, tyle że mają w sobie coś więcej.

Vampire Will Never Hurt You, również jest jedną z moich ulubieńców, chociaż nie wiem na co patrzę, gdy zapisuję ją wam. Nie mogę się tu niestety rozpisać, powiem tylko, że głos starszego Way'a tu powala na kolana.

Pasowałoby również dać coś z Three Cheers, jako że jest to moja ulubiona ich płyta, niestety, gdy podsumuję jej całość, nie moge się zdecydować na nic konkretnego.Być może Cemetery Drive? Niech już tak zostanie.

No i najnowsza płyta, skoro juz i tak czytając sobie ten komentarz zauważyłam, że nawet nieświadomi ułożyłam tą kategorie pod albumy. W tej kwestii nawet się nie zastanawiam, pisząc, że są to We don't need another song about California i The Kids From Yesterday .
Fuiyel

Postprzez mary » 18 lis 2012, o 20:39

Uwielbiam wszystkie piosenki MCR, ale do tych najczęściej wracam :P
Dead - daję mi niesamowitą energię i pozwala mi też spojrzeć na śmierć z dystansem.
Planetary Go!- piosenka, która poprawia mi humor i jest lekarstwem na wszelki smutek ;)
Headfirst For Halos- niesamowita piosenka, cała kompozycja obrazuję przeżycia narkomana swoją chaotycznością.
The Kids From Yesterday- ma w sobie niesamowity sentyment, jak jej słucham to płaczę ze szczęścia jak dziecko, gdyż uświadamiam sobie jak bardzo kocham MCR
Famous Last Words- sprawia, że przez moment nie boję się zupełnie niczego :-)
I am not afraid to keep on living
I am not afraid to walk this world alone
mary

Postprzez Desolation » 15 gru 2012, o 18:17

Zero Percent Bez wątpienia moja ulubiona piosenka z Danger Days, jest niesamowicie energetyczna, dlatego od razu mi się spodobała
Tommorow's Money Świetna, jest przepełniona energią podobnie jak Zero Percent, po za tym ten tekst jest niesamowity
Skylines and Turnstiles Sam tekst w sumie wystarczył, abym pokochała tę piosenkę
Hang 'em High Moja ulubiona, ciężko stwierdzić nawet czemu. Ironią losu jest to, że długo w ogóle jej nie lubiłam, by obecnie wylądowała na samym szczycie.
I Never Told You what I Do For A Living Genialna! Szczególnie upodobałam sobie ten końcowy fragment
Desolation

Postprzez SweetsInBlood » 4 sty 2013, o 18:12

Nie chcę pisać, że wszystkie, bo to byłoby odrobinę niedojrzałe z mojej strony, więc zrobię długą, neutralną listę moich ulubionych z najbardziej ulubionych :-P

- Vampires Will Never Hurt You (Bo sentyment, bo melodia, bo rytm, bo łatwo się słucha)
- I'm Not Okay (I Promise) (Bo tak! Najlepsza piosenka MCR-ów, jaką mogli nagrać i koniec!)
- Teenagers (Bo czuję w niej punkową energię)
- Famous Last Words (Tekst oraz... elementy classic rocka przy zwrotkach, cudo!)
- Na Na Na (Tego się nie da nie lubić... nanananananaananananananananana)
- SING (Bo ładne)
- Planetary (GO!) (Ta punkowa moc... to po prostu trzeba poczuć)
- The Only Hope for Me Is You (Bo tekst)

^Bez kolejności ;)
But where's your heart?
SweetsInBlood

Postprzez Pumpkin_Pie » 4 sty 2013, o 22:05

W mojej "Liście ulubionych piosenek MCR" bardzo często zachodzą zmiany. Ale mam na pewno parę piosenek, które są dla mnie w pewien sposób wyjątkowo wyjątkowe, że to tak ujmę C: I oto one (kolejność jest totalnie przypadkowa):
Cancer Głównie kocham tą piosenkę za cudowną linię pianina i fenomenalnie prawdziwy tekst. Wywarła na mnie gigantyczne wrażenie, oj gigantyczne.
Helena tak jak wiele fanów, mam do niej ogromny sentyment, to pierwsza piosenka Chemików, jaką usłyszałam, a latka lecą C;
Save Yourself, I'll Hold Them Back Po prostu nieziemska, ta gitara na początku i solówka, oł jea...
The kids from yesterday Moja ulubiona piosenka z DD. Jest absolutnie niezwykła, wspaniała jest ta powoli kończąca się końcówka, i tematyka piosenki jest magiczna...
Demolition lovers Cóż, tekst, zdecydowanie tekst. Mimo, że ciężko mi słuchać tej piosenki, bo że to tak ujmę, ściska mi serce i rozpierdziela duszę na malutkie kawałeczki, to nie potrafię jej ominąć w odtwarzaczu.
House of wolves Kocham ze względu na wszystko. Kojarzy mi się ze szpitalem psychiatrycznym... (tak, wiem, dziwna jestem) I to gerardowe "r", mistrzostwo.
Drowning lessons gigantyczny sentyment, jedna z pierwszych usłyszanych przeze mnie piosenek MCR. I ta rozpieprzająca system, ostra gitara, jest moc. No i tekst, genialny.
The light behind your eyes znam od niedawna, ale z całą pewnością mogę powiedzieć, że to jedna z moich ulubionych piosenek MCR. Wyłam jak jej pierwszy raz słuchałam jak małe dziecko. Moja dusza się rozpadła, zbierałam jej kawałeczki z podłogi przez bardzo długi czas.
Przepraszam za moje chore porównania i przenośnie, tak na mnie działają niektóre utwory MCR C;
Ta lista pewnie za jakiś czas ulegnie zmianie, ale póki co mniej więcej prezentuje się tak.
"Fuck everyone who hates you,
a smile is the best revenge."
-Gerard Way-
Pumpkin_Pie

Postprzez Magma » 21 sty 2013, o 08:31

Famous Last Words- przez tą piosenkę pokochałam MCR :-> Lubię ją przede wszystkim za tekst, ale także za to jak Gee wyraża tam uczucia, z te chórki, za te gitary (i oczywiście perkusję :-))
Na Na Na-pierwsza ich piosenka, którą usłyszałam. Mam do niej jakiś sentyment, tekst także niczego sobie. Uwielbiam w niej to, że jest energiczna. Jak dla mnie jest wizytówką Killjoysów.
The Kids From Yesterday-niesamowita piosenka. Kiedy jej słucham mam wrażenie jakby byłą wehikułem czasu, jakby opowiadała historię Chemicznych, a przecież tego nie robi. Coś niezwykłego, nawet kiedyś się na niej poryczałam :lol:
It's Not A Fashion Statement, It's A Deatwish- jedna z moich ulubionych. Nie wiem czemu po prostu ją lubię. Jest w niej coś niezwykłego, co mnie do niej ciągnie.
Kill All Your Friends-ta piosenka zauroczyła mnie za pierwszym przesłuchaniem. Jest to chyba pierwszy utwór MCR gdzie usłyszałam bas :-D Teskt co prawda nadziei nie tli, no ale zakochałam się w tym wszystkim.
Our Lady Of Sorrows- jest to jedna z moich ulubionych jeżeli chodzi o Bullets. Jest coś w niej i ja to widzę. Co prawda zauroczyła mnie swoim refrenem podczas oglądania LOTMS, ale jest wręcz genialna.
Honey This Mirror Isn't Big Enough For The Two Of Us- ta sama historia co z "Our Lady Of Sorrows".
The Jestset Life Gonna Is Gonna Kill You- znów ta sama historia, co w "Our Lady Of Sorrows".
To The End- jedna z pierwszych piosenek MCR, które usłyszałam. Wyróżnia się czymś pięknych. Wydaje mi się, że stylem grania pasuje to TBP (zawsze uważałam, że właśnie z TBP pochodzi).

Tak teraz myślę, że dalej wymieniać nie będę, bo dużo jeszcze by było, w każdym razie te przychodzą mi jako pierwsze do głowy ;-)
Every girl's dream is to have a guy call her at 3 am jus to say, "hey baby, I just wanted to tell you chceck the fucking website THEY'RE BACK."
Magma

Postprzez nika-mcr » 14 kwi 2013, o 17:58

Welcome to The Black Parade - od niej wszystko się zaczęło..
The Light Behind Your Eyes - tekst płynie prosto z serducha (jak w każdej zresztą)
Cancer - bardzo podoba mi się tekst
Desolation Row - świetny klimat
Early Sunsets Over Monroeville - kurcze.. nie wiem, za co ją kocham, ale po prostu kocham
The Ghost of You - teledysk, tekst
I'm Not Okay - opowiada bardzo podobną historię do mojej
The Kids From Yesterday - kocham teledysk i tę muzykę
Na Na Na - ten niesamowity power!
The Only Hope From Me Is You - tekst
S/C/A/R/E/C/R/O/W - ta muzyka jest świetna!
The World Is Ugly - również za tekst
"Be yourself, don't take anyone's shit, and never let them take you alive."
nika-mcr

Postprzez Nessati » 14 kwi 2013, o 18:34

1. I'm not okay to zdecydowanie moja ulubiona piosenka. :D Nie umiem tego wytłumaczyć, ale po prostu ją kocham. C:
2. The Light Behind Your Eyes jest na drugim miejscu. Jest piękna, często na niej płaczę. :roll:
3.Cancer również wzruszająca i piękna.
4.Famous Last Words druga piosenka od MCR którą usłyszałam i to ona zdecydowanie przekonała mnie do poznania innych utworów. ;)
5.Vampire Money dodaje energii. c:
6.Sleep bardzo często jej słucham. Jest niesamowita. :D
7.SINGitforJapan uwielbiam ten czysty głos Gerarda w niej. ;) Samo Sing też jest cudowne :D
8.Helena wbrew pozorom nie usłyszałam piosenki Na Na Na jako pierwszej. Pomimo tego że słucham MCR od ok. 5 miesięcy to na Helenę trafiłam błądząc po YouTube. Więc mam sentyment...
9.I Never Told You What I Do For A Living w sumie... nie wiem czemu to ją wybrałam. Dziwny wybór ale jakoś lubię jej słuchać...
10.Teenagers ma w sobie "to coś" ;)

Wypisałam wiele piosenek, bo kocham wszystkie i nie wiem na które się zdecydować. Wybrałam więc te które najczęściej słucham. ;)
Nessati

Postprzez fucking.gloom » 15 kwi 2013, o 19:32

O raaaany, to taki ciężki wybór!
Więc tak...
Destroya - rok temu, gdy miałam doła, okropnego, w wakacje wpadłam w nałóg ćwiczenia i... no nie ciekawie wyglądałam, to cały czas ją słuchałam, zawsze gdy biegałam i ona zaczynała grać to coś jakby kazało mi zwolnić, ze wszystkim ( oO ) tak, wiem, to jest na prawdę dziwne, lecz prawdziwe ;)

Vampire Money - poprawia mi humor całkowicie!

Kiss the ring - żywiołowa, bardzo mi się podoba, częste śpiewam ' say hey hey, cause the king is gone! '

Desert Song - gitara...głos Gerarda... cudo!

F.T.W.W.W - AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! <3

o wiele łatwiej by było wyznaczyć te, których nie lubię :-)
2001 - forever...
fucking.gloom

Postprzez Magma » 25 kwi 2013, o 17:33

Kurcze, nie napisałam I'm Not Okay (I Promise)?

W każdym razie troszeczkę się pozmieniało przez te 3 miesiące...

I'm Not Okay (I Promise) Kocham, kocham, kocham! Jedna z moich najulubieńszych piosenek Chemicznych. Te gitary na początku sprawiają, że jak przesłucham minutę, to wracam na początek! Po za tym piosenka jest po prostu prześwietna. Wszystko brzmi cudownie, zgrywa się w całość, a efekt jest piorunujący. Jak słyszę, że zaczyna się I'm Not Okay (I Promise) to od razu się uśmiecham i budzę do życia. Nie wiem czemu jej wcześniej nie wymieniłam.

Summertime Magia po prostu, magia! Ten początek, sprawia, że podobnie jak w I'm No Okay (I Promise) ciągle się cofam. Tyle, że ja to robię tak w kółko... Nigdy nie docieram to miejsca, gdzie Gee zaczyna śpiewać :lol:

F.T.W.W.W I znowu- ten początek :-D Jest niesamowity, mogę nawet powiedzieć, że najlepszy z tych dwóch powyżej wymienionych. Po za tym środek utworu, a właściwie refren po prostu wymiata! Nic tylko słuchać, słuchać i słuchać...
Every girl's dream is to have a guy call her at 3 am jus to say, "hey baby, I just wanted to tell you chceck the fucking website THEY'RE BACK."
Magma

Postprzez Pansy » 24 paź 2013, o 18:00

Spróbuję się powstrzymać przed wypisaniem 3/4 wszystkich piosenek My Chemu :lol: zdecydowanie w wyborze nigdy nie było moją mocną stroną. No to tak:

Summertime - najpierw jej nie lubiłam, teraz, kiedy mi się z kimś kojarzy, stała się jedną z moich faworytek

DESTROYA - frerardowski początek 8-) no i ten dynamizm, tekst też mi się podoba. Właściwie ten utwór nie ma dla mnie słabych punktów

Cancer - kocham wykonania tej piosenki na żywo. Gee to prawdziwy mistrz we wprowadzaniu słuchacza w inny świat, ten z tekstów jego piosenek. I wzbudzaniu we mnie wszelakich emocji i wspomnień. Był czas, że słuchałam jej na okrągło, taka moja terapia.

The Ghost Of You - TELEDYSK!!! Pamiętam jak oglądałam go po raz pierwszy i przeżywałam scenę śmierci Mikey'a, potem przynajmniej miałam już jakieś doświadczenie na później, ale MCR w teledyskach mnie nie oszczędzało. Chociaż z drugiej strony zawsze wydawało mi się oczywiste, że z całego składu to M jest najczęściej obsadzany w roli przyszłych trupów :mrgreen:

Our Lady Of Sorrows - ukochana piosenka z ukochanej płyty. Mogłabym słuchać jej bez końca. Całość jest świetna, ale końcówka po prostu cudowna.
Pansy

Postprzez maya » 24 paź 2013, o 19:13

U mnie często się zmieniają ulubione, no ale gdybym miała wybrać po jednej z każdej płyty takie all time top favourite to moja lista prezentuje się następująco:
Bullets: Demolition Lovers
Revenge: Cemetery Drive (ta akurat od zawsze jest najukochańsza z najukochańszych i mój all time no. 1)
TBP: Dead!
DD: S/C/A/R/E/C/R/O/W
i z CW najbardziej lubię Kiss the Ring
+ z B-side'ów Kill All Your Friends
maya

Postprzez Domcia » 21 kwi 2014, o 18:47

Bardzo lubie ich wszystkie piosenki ale jak mam wybrać takie naj to chyba będą:
1. Helena ją lubię za tekst i teledysk
2. Desolation Row ją za tekst i za to, że w teledysku Gee wyszedł sexi xD
3. You Know What They Do To Guys Like Us In Prison ją lubie głównie za tekst i brzmienie
4. Bulletproof Heart jest super
5. Heaven Help Us ta piosenka jest boska i chyba najlepsza dla mnie
6. Cementary Drive jest super
7. Cancer ją lubię za ten spokojny nastrój
8. House Of Wolves fajne ma brzmienie
9. The Light behind Your Eyes za to, że ma taki ładny tekst i przekaz
10. Sleep ona jest boska :D
Domcia

Poprzednia strona

Powrót do My Chemical Romance