Inspirejszens

Dyskusja o zespole.

Moderatorzy: Administratorzy, Starszy moderator, Moderatorzy

Postprzez ditta » 13 sie 2007, o 13:43

no nikt nie zauważa inspiracji MCR?? nikt nie słucha 'ich' muzyki????

http://www.youtube.com/watch?v=L9Vfk5xix2Q
The Afghan Whigs 'Gentleman'
znowu Pixies 'Velouria'
znowu Smashing Pumpkins 'Today'
The Cure 'Lullaby' (códo!!)

ostatniej nie załapałam, jak ktoś wie o co chodzi, to niech da znać
ditta

Postprzez Hey! Ramona » 11 kwi 2008, o 16:02

Natalia napisała:
a nagrywając"Teenagers" wydaje mi się, że inspirowali sie "Why don't You Get A Job" The Offspring.

O, a mi z kolei bardzo przypomina to Ob la di ob la da Beatlesów.

Kurcze, a może ktoś z Was wie, skad pochodzi ta melodia z " Honey, this mirror..."? No wiecie, taka charakterystyczna na samym początku. Jestem pewna, że inspirowali się w tej piosence właśnie melodią z tego czegoś, co mam na myśli.
Kilkakrotnie słyszałam ja, chocby w... filmach [?!] O, raz to nawet w szkole, jakieś przedstawienie było, chyba jasełka.
Ktoś wie co to jest? Albo może to jest coś w rodzaju, nie wiem.. może się niczym nikt nie inspirował..
Hey! Ramona

Postprzez Sharp » 11 kwi 2008, o 16:58

Ramona, raczej to ich oryginalna nuta, nie spotkałam się z tym nigdy wcześniej... Powiedz w jakim filmie ją widziałaś, bo w jasełkach to raczej jej nie puszczali :lol:
ЙОЛО
Sharp
Administrator

Postprzez Hey! Ramona » 11 kwi 2008, o 17:59

Sharp, nie pamiętam gdzie, i w jakim filmie, ale ta melodia jest mi skądś znana i właśnie nie z "Honey...". Gdy pierwszy raz w ogóle usłyszałam "honey, this mirror..." to ta melodia na początku była mi już znana. Kurcze, to musi byc jakieś dzieło w stylu marsz żałobny, albo inna symfonia, czy jakoś tak, nie znam sie na tym..
Kurcze, jakbym wiedziała jaką to coś nosi nazwę, to bym napisała ją i byście zobaczyli, że to właśnie se MCR zapożyczyli, albo wątpie, żeby to była ich melodia, ale mielibyście do porównania.

Zobaczymy, może ktoś będzie wiedział o co mi chodzi i napisze. :-)
Hey! Ramona

Postprzez Sharp » 11 kwi 2008, o 18:02

A może usłyszałaś wcześniej wersję instrumentalną, ze skrzypcami i tym podobnymi? Bo nie wiem, nie sądzę, żeby była taka symfonia xD
ЙОЛО
Sharp
Administrator

Postprzez Hey! Ramona » 11 kwi 2008, o 18:11

No piszę, że się nie znam na symfoniach itp. Ale na pewno nie było to disko polo! Oj nie wiem, może klasyka itp. Chociaż taki dajmy na to marsz żałobny, to i można na rockowo zrobic, co nie?
I don't know.
W każdym bądź razie malodia z "Honey.." jest mi znana. I to jest jakiśtam coś, czego tytułu ni wykonawcy nie znam i na pewno nie jest to cover MCR. I właśnie sie pytam, może się ktoś spotkał z czymś takim, a propos inspiracji MCR.
Hey! Ramona

Postprzez Angiee » 14 kwi 2008, o 13:14

Hey! Ramona, jesteś pewna, że chodzi Ci o Honey? Wiem, że to głupie pytanie, ale ja mam takie odczucie jak ty przy "Romance".
A motyw z Teenagers jest jakiś taki... No jakbym to już znała wcześniej. Nawet mój brat powiedział, że już to skądś zna.
Ostatnio edytowano 14 kwi 2008, o 13:38 przez Angiee, łącznie edytowano 1 raz
Angiee

Postprzez dark light » 15 kwi 2008, o 16:46

"Romance" nie jest ich utworem
dark light

Postprzez nieobliczalna » 15 kwi 2008, o 20:10

dark light napisał(a):"Romance" nie jest ich utworem

no to prawda aczkolwiek nie dziwie się że wykorzystali bo to piękna melodia ^^
nieobliczalna

Postprzez Rebel_Kid » 15 kwi 2008, o 20:40

No to czyje jest Romance w takim razie? <pyta się>
Rebel_Kid

Postprzez nieobliczalna » 15 kwi 2008, o 20:44

no i tego wlasnie nie wiem. No bo np. ja gram na keyboardzie i tam mam taką melodię już wgrana od początku. Ale tam to się nazywa „guitar” czy jakos tak ;p tak wiec nie wiem <myśli>
nieobliczalna

Postprzez Rebel_Kid » 15 kwi 2008, o 20:54

nieobliczalna, to proponuję sprawdzić i nas oświecić:P
Rebel_Kid

Postprzez Sharp » 16 kwi 2008, o 06:24

Tak naprawdę to jest Szkoła Narodowa <Ostatnio dostała z tego piątkę z muzyki, bełkocze>, wykorzystali znany utwór z jakiegoś kraju jako inspirację. <Bełkocze dalej>
ЙОЛО
Sharp
Administrator

Postprzez Gee-Gee » 16 kwi 2008, o 15:30

A wiecie ze The Ghost Of You (przynajmniej jak dla mnie) jest podobne do Romance, tylko w innym tepie. Moze ja mam jakies zludzenia, ale raczej podobne...
Gee-Gee

Postprzez Marionnette » 16 kwi 2008, o 15:43

Natalia napisał(a):nagrywając"Teenagers" wydaje mi się, że inspirowali sie "Why don't You Get A Job" The Offspring.

Czyli nie tylko mi się tak wydaje ;d
Trzeba się wsłuchać w linię melodyczną. Bo Teenagers to zapewne znacie xD
Why don't you get a job klik.!
Marionnette

Postprzez nieobliczalna » 16 kwi 2008, o 18:41

Sharp napisał(a):Tak naprawdę to jest Szkoła Narodowa <Ostatnio dostała z tego piątkę z muzyki, bełkocze>, wykorzystali znany utwór z jakiegoś kraju jako inspirację. <Bełkocze dalej>

że jak? Szkoła Narodowa? <próbuje logicznie myśleć-bez skutku>
nieobliczalna

Postprzez Sharp » 16 kwi 2008, o 20:09

Szkoła Narodowa to wykorzystanie ludowej muzyki jakiegoś kraju w symfonii <Mądruje się> xD

No, nikt nie wie co to za utwór naprawdę, ale gadacie, że to nie ich? Dziwne to <szepce teatralnie>
ЙОЛО
Sharp
Administrator

Postprzez v.way » 16 kwi 2008, o 20:20

To na pewno nie jest ich utwór. Zapytam mamę, ona będzie wiedzieć co to.
>>> Punk Cabaret is Freedom!!! <<<

'Albo mocniej pada albo jestem zwariowana!' by Acze <3 <3 <3
v.way

Postprzez nieobliczalna » 16 kwi 2008, o 22:31

Sharp napisał(a):Szkoła Narodowa to wykorzystanie ludowej muzyki jakiegoś kraju w symfonii <Mądruje się> xD

czuje sie dowiedzona xD <polszczy i jej nie wychodzi>

[ Dodano: 17 Kwiecień 2008, 15:31 ]
sorry że tak jeden pod drugim ale się dowiedziałam to się chwalę: <chrząka>

więc:
poszperałam w swych księgach ze szkoły muzycznej i znalazłam pod tytułem "Romance". Tam gdzie zwykle jest autor to jest napisane "Spanisches Volkslied" co znaczy po prostu "hiszpańska pieśń ludowa" ;)
ALE!
w moim keyboardzie, jak wspominałam, jest ona wgrana pod tytułem "Guitar". Do keyboardu również mam książkę. Niestety nie mam pojęcia gdzie. bo tam z pewnością pisałoby więcej... Poszukam jeszcze potem, choc nie sądzę by to coś zmieniło ;p
nieobliczalna

Postprzez NaLa » 17 kwi 2008, o 17:34

Hiszpańska Pieśń Ludowa... interesujące :-)
Tu gramofony, a z czasem i serato
włącz mikrofony, ziomy pochodzą z Kato
NaLa

Re: Inspirejszens

Postprzez Paulin4 » 20 lip 2012, o 11:46

<Lubię odkopywać stare tematy, hehe> Dopiero teraz przeczytałam na tej stronie, że "Romance" pochodzi z polskiego filmu „Jan Serce”, skąd wiadomo, że to prawda? Moja babcia oglądała kiedyś ten serial i mama chyba też. :) A może tak jak pisaliście wcześniej, Krajewski zaczerpnął ten utwór z jakiegoś źródła? A może rzeczywiście Franek usłyszał to gdy np. oglądała to jego babcia (która podobno była Polką). :)
Paulin4

Postprzez Nora » 20 lip 2012, o 16:55

z tego co wiem Romance wzięło się od "Romace de amor"/ Romance anonimo, stworzone przez Narciso Yepes do filmu Jeux interdits (zakazane zabawy). Film wyszedł w 52, więc pewnie od tego mniej więcej czasu istnieje utwór.
Nora

Postprzez Darsa ;*** » 22 lip 2012, o 19:50

Potwierdzam wersję z Krajewskim :) Puściłam 'Romance' mojej mamie i zapytałam czy kojarzy to, a ona, że to jest Krajewskiego. Dowierzam jej w 100%, gdyż kiedyś bardzo dużo Krajewskiego słuchała :D Tata również oddał za nim głos :>
Sometimes I think I'll die alone, live and breathe and die alone...
Darsa ;***

Postprzez J.Way » 23 lip 2012, o 12:47

Moi rodzice też mówili, że jest podobne. c: I dlatego mój tata to nucił. xD
"‘Cause if you stay I would even wait all night... Well, or until my heart explodes"
J.Way

Postprzez TCustodis » 23 lip 2012, o 13:52

http://en.wikipedia.org/wiki/Romance_%28guitar_piece%29 jest to hiszpańska nuta. Nie określono jednak dokładnie kto jest jej twórcą, ale ogółem autorstwo przypisuje się Vicente Gómezowi.
ObrazekPraise our Lord and Saviour, the Holy Helix Fossil!Obrazek
TCustodis
Administrator

Poprzednia strona

Powrót do My Chemical Romance