Najlepsza płyta

Dyskusja o zespole.

Moderatorzy: Administratorzy, Starszy moderator, Moderatorzy

Która płyta MCR jest Twoim zdaniem najlepsza?

I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love
11
8%
Three Cheers For Sweet Revenge
71
50%
The Black Parade
41
29%
Danger Days: True Lives Of The Fabulous Killjoys
20
14%

Liczba głosów : 143

Re: Najlepsza płyta

Postprzez MarchingBand » 17 sie 2011, o 12:19

I znowu to trudne pytanie. Ale wybrałam The Black Parade. Po chwili zmieniłam zdanie, ale już za późno.
Kocham ich wszystkie płyty. Jak już ktoś powiedział, oni mają to coś.
now we are the kids from yesterday.
MarchingBand

Postprzez Neon » 18 sie 2011, o 09:47

Dla mnie bezkonkurencyjnie TCFSR. Mogę jej słuchać na okrągło, piosenki najbardziej do mnie przemawiają. Wzbudza niesamowite emocje i ma genialny klimat. Tego bardzo brakuje mi w TBP.
Neon

Postprzez Ekaterina » 18 sie 2011, o 10:26

Ja wybrałam The Black Parade ;]
Ale to był trudny wybór każda ich płyta jest inna i ma swój oryginalny charakter oraz inny nastrój.

Danger Days jest taką bardziej nastrojową i weselszą płytą a Three Cheers For Sweet Revenge bardziej mroczną ale za to ich kocham i wszystkie ich płyty są wspaniałe.
Ekaterina

Postprzez JetStar » 18 sie 2011, o 10:38

Osobiście uwielbiam wszystkie, każda jest na swój sposób świetna, ale The Black Parade ma u mnie przewagę. Koncepcja płyty jest najlepsza, klimat bardzo mi się podoba, bardziej niż w innych.
JetStar

Postprzez margaret 91 » 19 sie 2011, o 13:25

Dla mnie najlepszą ich płytą jest The Black Parade :-D
margaret 91

Postprzez Bulletproof Zombie » 19 sie 2011, o 18:06

Lubię wszystkie płyty, bo każda jest zupełnie inna i na swój sposób świetna. Jeśli chodzi o ulubioną, to mogłabym się kłócić pomiędzy The Black Parade a TCFSR. Ale chyba wybieram TBP, nie ma na niej piosenki, której bym nie lubiła, a niestety na Three Cheers znajdą się ze dwie ;/ Motyw Czarnej Parady, historia Pacjenta, brzmienie i ogólnie pomysł całej płyty bardzo mi się podoba.
Bulletproof Zombie

Postprzez Afternoon » 20 sie 2011, o 13:31

Każda płyta jest genialna! Było mi bardzo trudno wybrać, ale mimo wszystko zaznaczyłam Danger Days - ponieważ jest inna. Inna niż poprzednie, które również uwielbiam. Pewnie po przemyśleniu wybrałabym TCFSR, ale Danger... Danger ma ten 'klimacik', ma swoją historię, która jest trochę skomplikowana ale którą kocham.
Podsumowując:
DD - ze względu na inność.
Afternoon

Postprzez Fearofthedark » 20 sie 2011, o 18:15

Miałam problem z wyborem.Wszystkie są rewelacyjne ale wybrałam TBP.Ma w sobie to coś.I ta historia o Pacjencie mnie porusza,myślę też że to dzięki ''Cancer''
Fearofthedark

Postprzez Shashile » 22 sie 2011, o 20:10

Zagłosowałam na Danger Days bez dłuższego zastanowienia. Uwielbiam tą płytę najbardziej z ich wszystkich i kiedy pierwszy raz słuchałam jej, ani razu nie zaczęłam się nudzić. Także absolutnie DD według mnie jest najlepsza.
Is it worth it
Can you even hear me?
Standing with your spotlight on me
Not enough to feed the hungry
Shashile

Postprzez jabłkoo » 22 sie 2011, o 22:36

Myślałam już nad tym tematem od dobrych kilku dni i mam nadzieję, że po moim podsumowaniu wreszcie się zdecyduję.
Bullets słucham zawsze w deszczowe dni (czyli przez prawie całe tegoroczne wakacje :roll: ). Jest dla mnie płytą, która sprawia, że zaczynam głębiej wnikać w teksty piosenek, ale dopiero ostatnio zaczęłam ją doceniać. Podobają mi się zawarte w niej emocje, szczery śpiew Gerarda. Do niej po prostu trzeba się przekonać. Jednak nie jest moją ulubioną, tak czuję.
TCFSR- tak, ten krążek jest genialny! Dopiero ostatnio polubiłam i zrozumiałam piosenki, które jakoś wcześniej mi nie podchodziły (m. in. The Jetset Life). Czego w tej płycie nie kochać? Jest idealna, pięknie przekazuje uczucia za pomocą instrumentów, jak również śpiewu. Dzięki tej płycie potrafię sobie poradzić z trudnościami czy hm, złością...
TBP- mistrzostwo samo w sobie! Jestem bezgranicznie zakochana w całym albumie i jego koncepcji. Mam do niego szczególny sentyment, bo dzięki niemu poznałam MCR. Specjalnie użyłam tu słowa ''poznałam''. *ogląda tracklistę* Tak jak przy każdej płycie mam swoich faworytów. W tym przypadku nie potrafię określić co mi się w niej nie podoba. TBP jest nawet bardziej dopracowana niż swoja poprzedniczka. Może nawet zbyt bardzo? Nie wiem, bo podoba mi się,gdy słyszę tam coś poza gitarami, perkusją i wokalem . Czuję się wtedy jakbym naprawdę obserwowała cały przebieg płyty. A sama koncepcja po prostu zwala z nóg. Przede wszystkim pozwoliła mi wierzyć, że nie ma czego się bać tego, co nastąpi.
Danger Days-heh, dużo by tu opowiadać. Zupełnie różni się od poprzednich, niektórzy ją akceptują, a nawet lubią, inni nie. Ja należę do tych pierwszych. To od niej zaczęłam się interesować MCR, konkretnie przyciągnął mnie do niej singiel Na Na Na, dlatego jest dla mnie taka szczególna. Cała historia Killjoysów i w ogóle klimat albumu napawa mnie radością. Szczególnym zaskoczeniem, były dla mnie syreny przy Planetary, które można powiedzieć, stały się znakiem rozpoznawczym tej piosenki. Przyznam, że z czasem niektóre utwory zaczęły mnie irytować, ale tylko chwilowo. Dzięki niej wiem, żeby nigdy nie przestawać wierzyć w to, co się kocha i robić to, w co się wierzy. Jednak denerwuje mnie to, że w albumie pojawia się dużo efektów dźwiękowych, keyboardu, więc czuję niedosyt partii gitarowych :/ (odwrotnie niż przy TBP, heh). Chociaż BH nadrabia za inne dwa razy. Teraz, jeżeli jest ze mną źle lub wszystko idzie nie tak, czy po prostu mam zły dzień, włączam sobie muzykę, bo ona pomaga mi się podnieść.
Podsumowując, każdy album jest dla mnie szczególny, czegoś mnie nauczył, ale muszę wybrać któryś z nich... Wybieram Danger Days. Jestem tym zaskoczona, bo wprost uwielbiam pozostałe albumy i to dzięki nim doceniłam MCR, jednak serce kazało mi je wybrać. Jestem z tego zadowolona i wprost uśmiecham się do ekranu :lol: . Może z czasem to się zmieni :).
Przepraszam, że się rozpisałam :oops:
jabłkoo

Postprzez Simba » 23 sie 2011, o 08:44

Zagłosowałam na Three Cheers. W sumie nie wiem dlaczego... Gdyby tak policzyć to wśród moich ulubionych piosenek MCR więcej jest z The Black Parade albo Danger Days niż z TCFSR. Ale chyba Three Cheers wygrywa, bo jakoś tak lubię kompozycję tej płyty. Fajnie się jej słucha jako całości ;-)
Simba

Postprzez MikeyLoveUnicorns » 23 sie 2011, o 12:14

Po zastanowieniu pomiędzy Black Parade, a ostatniej płyty, nigdy nie zdołam wybrać. Uwielbiam dosłownie każdą piosenkę z albumu Danger Days, bo każda daje mi wielki zastrzyk radości i energii, killjoysy, na na na. Jednak jedyne co mi nie pasuje to że jest minimalnie za dużo elektroniki :P W TBP muza jest idealna, i również podobają mi się tam wszystkie piosenki. Już nie mówiąc o immage'u - po prostu KOCHAM mundury, styl, wszystkie teledyski, płytę, czarne włosy Gerarda <śmiech> .... dosłownie wszystko dopasowane i wykreowane. Cholera...nie wiem xD
Ostatnio edytowano 2 wrz 2011, o 17:31 przez MikeyLoveUnicorns, łącznie edytowano 1 raz
MikeyLoveUnicorns

Postprzez Shelleven » 24 sie 2011, o 10:02

Pierwsza płyta zespołu była dobra, chociaż nie mam do niej szczególnej sympatii. Z Kolei "Three Cheers for sweet revenge" też była niezła. "Danger Days!" nie podpadła mi do gustu. Ostatecznie wybrałam "The Black Parade" uważam ją za najlepszą płytę. Piosenki z dają mi porządnego kopniaka w zadek. Lubię prawie wszystkie (no może po za dwiema) Także TBP bez gadania . :-D
Shelleven

Postprzez Sharp » 27 sie 2011, o 18:24

W tej chwili jestem w kropce :| Nie mam pojęcia, która płyta jest moją ulubioną i którą uważam za najlepszą. Waham się między The Black Parade i Danger Days, ale nie wiem czy potrafię wybrać, spróbuję; każda z tych płyt jest inna, to oczywiste, ale obie są magicznie dopracowane, z tym, że w TBP czuć tu bardziej, jest dużo innych instrumentów niż te podstawowe i w uszy nie bije tak syntezator jak w przypadku DD, są świetne teksty i zdecydowanie niesamowita jest historia całej płyty. W Danger Days za to jest masa kolorów - tak, nawet słuchając utworów z krążka je widzę ;-) - co cholernie mnie nakręca. No i co mnie dziwi, w obu płytkach są hymny, które można sobie podpiąć w życie. W przypadku TBP to oczywiście Welcome to the Black Parade, za to w DD Sing. Zastanawiam się i sama dalej nie wiem, Black Parade przebija DD muzyką, melodią i aranżacją, DD bije na głowę poprzedniczkę tekstami i zaangażowaniem panów, tak mi się wydaje, bardziej tę płytę kochają chyba i to widać :3 <drapie się po głowie> Chyba postawię na TBP. Mundury przeważają moim zdaniem nad Killjoysami, chociaż ubóstwiam tę radość, którą wnieśli w moje życie tą cholerną płytą. No i moja ulubiona piosenka jest z TBP ;-)
ЙОЛО
Sharp
Administrator

Postprzez Dr.Ienzo » 27 sie 2011, o 18:26

Bardzo ciężko mi się zdecydować między The Black Parade, a Danger Days. Tę pierwszą uwielbiam za dopracowanie, to jak wszystko do siebie pasuje, świetną opowieść. Płyta podoba mi się też bardzo wizualnie. Kocham wszystkie rysunki Gerarda, które zrobił do tej płyty, do tego te mundury. TBP była pierwszą płytą MCR jaką w całości przesłuchałam i pokochałam ją od razu, za pierwszym razem.
Danger Days z kolei lubię za wesołe brzmienie, nie potrafię wskazać żadnej piosenki, która by mi się na tej płycie nie podobała. Cieszy mnie bardzo, że nie jest to kolejna płyta o śmierci. Jest kolorowa, radosna i bardzo pasuje do tego jaka teraz jestę :3
W ankiecie głosuję na TBP, mimo, że lubię te dwie płyty jednakowo, to TBP wybieram ze zwykłego sentymentu :3
ObrazekPraise our Lord and Saviour, the Holy Helix Fossil!Obrazek
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez VoiceOfSilence » 27 sie 2011, o 20:05

Dla mnie rządzi The Black Parade. Ten styl MCR uwielbiam, trochę mroczny i tajemniczy. Wszystkie piosenki z tej płyty naprawde mi się spodobały. W ogóle uważam że ten okres w karierze MCR był jednym z lepszych. Nie chodzi mi tu tylko o muzykę, ale o stroje ( wspaniała garderoba) i o Gerarda w blondzie ;-)
VoiceOfSilence

Postprzez BlondiXD » 7 wrz 2011, o 18:41

Ja TCFSR jakoś do mnie najbardziej przemawia słucham jej kiedy jest mi źle(co zdarza się ostatnio dość często).
Mam takie uczucie jakby klimat tej płyty do mnie pasował. Nie chodzi o mroczny wizerunek tyko bliskość śmierci wokół nas i depresja.
Nie jara mnie one direction ja mam SHINee i super juniora:P
BlondiXD

Postprzez Candela » 8 wrz 2011, o 14:59

Nie potrafię wybrac pomiędzy Three Cheers Ror Sweet Revenge a Danger Days. Fani często mówią, że nie lubią DD tylko dlatego, że My Chem się zmienił. Ja osobiście uważam, że wiecej kolorów, więcej zabawy to w sumie nawet lepiej! Gerard napisał ostatnio na swoim blogu, że jego ulubioną płytą jest właśnie DD i szczerze mówiąc się nie dziwię, że ta czerń i smutek zaczęły przytłaczac chłopaków. Sama czuję się lepiej i weselej, kiedy słucham Danger Days.
A jeśli chodzi o TCFSR- świetna muzyka, a co najważniejsze: genialne teksty piosenek! Mogłabym te teksty czytac godzinami. Na tej płycie jest wiele naprawdę dobrych piosenek, chociaż przyznaję, nie wszystkie mi się naprawdę bardzo podobają. Większosc, ale nie wszystkie.
Skoro trzeba wybrac koniecznie jedną- niech będzie, głosuję na Danger Days :-D
MORIARTY WAS REAL
Candela

Postprzez Migotka » 24 lut 2012, o 17:20

Według mnie TBP jest najlepsza i już ;P
I am not afraid to keep on living
I am not afraid to walk this world alone
Migotka

Postprzez ventigo » 25 lut 2012, o 12:26

Wachałam się między TBP a DD. Jednak wygrała TBP. W dużej mierze przez sentyment jakim ją darzę. Była to pierwsza płyta MCR, którą zakupiłam i w sumie to dzięki niej wszystko się zaczęło tak "na dobre". Poza tym dopracowanie i koncepcja tej płyty w pełni mi odpowiadają.
ventigo

Postprzez MadPony » 25 lut 2012, o 13:09

Lubię każdą płytę, każdą na swój sposób, za inne rzeczy. Ale ulubioną jest jednak Three Cheers.
Teksty z niej są, moim zdaniem, tymi najbardziej szczerymi, poruszającymi i emocjonalnymi. Kompozycje dopracowane, a cała płyta spójna i jest chyba jedyną którą słucham zawsze od początku do końca. Bo inaczej to "nie jest TO". Na tej płycie znajdują się najwięcej z moich ulubionych piosenek. No i te czerwone krawaty i cienie do powiek *u* Mmmmmmm kocham
"I am fucking crazy, but I am free."
MadPony

Postprzez Unicorn » 25 lut 2012, o 21:38

Hm.. Ja wybrałam The Black Parade. Najbardziej mnie porusza. Cała płyta jest świetna i ma ten klimat. Słucham jej baardzo często. No i te czarne mundury, grafiki, blond Gerard. Po prostu cudeńko ;D
Face all the pain and take it on,
because the only hope for me is you alone
Unicorn

Postprzez awfulfuck » 26 lut 2012, o 08:30

Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Nie zagłosowałam na żadną, ponieważ nie dałabym rady wybrać jednej. Każda ma w sobie coś, co mnie przyciąga. Kocham wszystkie cztery, a za jakiś czas mam nadzieję, że będę kochać pięć. :D Jestem strasznie podekscytowana następnym albumem i mam nadzieję, że go nie spie****. Choć co ja w ogóle gadam, oni nie mogli by tego zrobić.
W każdym razie wracam do tematu. Muszę przyznać, że Parade jest rzeczywiście najbardziej poruszająca, ale resztę ubóstwiam za bardzo, żeby zagłosować tylko na tę jedną.
What will it take to show you that it's not the life it seems?
awfulfuck

Postprzez Yulija » 26 lut 2012, o 11:32

Zagłosowałam na Revenge. Ta płyta jest genialna i tyle. Jednak wielki szacunek mam do TBP. Stworzyć TAKĄ płytę... *pada na kolana i bije pokłony* Co do Bullets to uważam ją za najprawdziwszą płytę MCR. Pokazuje zespół, który dopiero stawia kroki na scenie muzycznej i to mi się w niej podoba. Dopiero niedawno to dostrzegłam i bardzo doceniłam. A co do DD? Powiem szczerze, że ma u mnie ostatnie miejsce. To jest niewątpliwie inne MCR, bardziej kolorowe itp. Nie jest dla mnie ani złe ani dobre. Po prostu jest i muszę do niego przywyknąć.
Może pozwolę Ci byś ze mną budził się
Może powiem Ci jakie lubię wino
Może pozwolę Ci zapalić świeczkę
Gdy w pewną zimową noc
Zgaśnie światło...
Yulija

Postprzez Destroy » 26 lut 2012, o 11:59

Jak dla mnie najlepsza płyta to Three Cheers For Sweet Revenge moge jej słuchać cały czas i nigdy mi sie nie znudzi :->
Destroy

Postprzez Kameleon » 26 lut 2012, o 16:22

Każda płyta jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Stawiam na The Black Parade, ponieważ mam do niej tak jakby.. sentyment. Jest na niej najwięcej piosenek które zaliczają się do moich ulubionych. Z kolei Three Cheers For Sweet Revenge ma świetne teksty. Danger Days jest kochana, te kolory, ten klimat, zawsze słucham jej jak chce poprawić sobie humor. I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love- uwielbiam za te niedopracowane dźwięki, za to że nie jest idealna.
Kameleon

Postprzez Pidżam » 28 lut 2012, o 17:39

Bezapelacyjnie i nieodwołalnie- The Black Parade.
Lubię ją, ma taki...No nie wiem jak to ująć, piękna jest.
Pidżam

Postprzez kalynaa » 17 mar 2012, o 20:19

więc...Three Cheers oczywiście :) uwielbiam klimat tej płyty,piosenki,nie ma zresztą na tej płycie takiej która by mi się nie podobała :> Może się ze mną nie zgodzicie,ale wg mnie cała płyta jest tak doskonale poskładana,że chyba bardziej się nie da.Wszystko jest tam idealne,każda z piosenek ma w sobie coś takiego,co zatrzymuje przy niej na dłużej.Co prawda niektóre kawałki wprowadzają mnie w doła,ale cóż,warto się poświęcić :>
No i z tej płyty pochodzi moja totalnie najukochanieńsza piosenka,I Never Told You What I Do For A Living *.*
Myśl mózgiem, nie dupą ~Grzywa ♥

MCR, THANK YOU FOR EVERYTHING.
kalynaa

Postprzez joproxyz » 18 mar 2012, o 07:22

Wybrałam The Black Parade. Może dlatego,że piosenki z tej płyty usłyszałam jako pierwsze z całego dorobku MCR i wciagnęły mnie na stałe? Najwięcej ulubionych piosenek pochodzi z tej właśnie płyty,i jakoś tak przemawia ona do mnie najbardziej. Na drugim miejsu postawiłabym TCFSR.
This shit is easy peasy
pumpkin peasy
pumpkin pie
MOTHERFUCKER
joproxyz

Postprzez Grzywa. » 18 mar 2012, o 07:44

Wybieram The Black Parade.. Jej słucham najczęściej i ona najbardziej do mnie przemawia. :-)
Grzywa.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do My Chemical Romance