Najlepsza płyta

Dyskusja o zespole.

Moderatorzy: Administratorzy, Starszy moderator, Moderatorzy

Która płyta MCR jest Twoim zdaniem najlepsza?

I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love
11
8%
Three Cheers For Sweet Revenge
71
50%
The Black Parade
41
29%
Danger Days: True Lives Of The Fabulous Killjoys
20
14%

Liczba głosów : 143

Re: Najlepsza płyta

Postprzez Alucard » 26 mar 2012, o 12:19

Dla mnie najlepszym albumem jest bezkonkurencyjnie "I Brough You My Bullets...", coraz częściej słucham też Revenge, ale nie przebija pierwszej płyty.
Alucard

Postprzez Szarawa » 3 kwi 2012, o 09:38

Jak dla mnie TCFSR rządzi. Jest naturalna, mocna, kocham chyba każde słowo każdej piosenki. Przede wszystkim za najlepsze teksty właśnie pierwsze miejsce.

W zasadzie to każda jest inna i wybór jest dziwny bo mają za mało cech wspólnych, żeby je sprawiedliwie porównac. Więc Revenge najlepsza, a zaraz za nią cała reszta w porządku nieuporządkowanym:) Choc muzycznie chyba wolę Bullets niż te nowsze, ale ogólnie na każdej są piosenki które kocham.
I'm telling you, tonight I swear to tear out these nails
From the cross I've bared for giving you control of me
This heart don't count on the wicked
This anger turns to hope...
Szarawa

Postprzez TwojaStara » 3 kwi 2012, o 16:50

Naprawdę ktoś z was potrafi wybrać??
Moja głowa jest jak koktajl mołotowa.
TwojaStara

Postprzez Jaszczurka » 4 kwi 2012, o 18:28

Moją ulubioną płytą jest The Black Parade. Od niej zaczęła się moja przygoda z MCR. Był to pierwszy album, jaki w ogóle kupiłam, dlatego można powiedzieć, że dzięki tej płycie zrobiłam swój pierwszy krok w kierunku głębszego interesowania się muzyką. No ale to tylko moje prywatne względy sentymentalne, idźmy dalej.
Podoba mi się bardzo stylistyka tego albumu, jak dla mnie wszystko - począwszy na podwójnej okładce, a skończywszy na czcionce jest idealne i świetnie do siebie pasuje. Poza tym oprawa graficzna świetnie odzwierciedla muzykę, którą znajdziemy na krążku. Właśnie, muzyka. To jest po prostu mój klimat. Ciężko mi powiedzieć, czemu mi się podoba. Podoba się i już, po prostu za to że jest. No i wreszcie teksty, ponure, pesymistyczne i jednocześnie poruszające problemy z którymi czasami musimy zmierzyć się w życiu, mimo że tak bardzo tego nie chcemy. Wszystko razem tworzy wspaniałą całość.
,,People say: 'What do you think of people that only talk to you or like you because you're in Green Day?'
And I say: 'Well, I AM Green Day. That is me... that is my life.'"
Jaszczurka

Postprzez Linnet » 5 kwi 2012, o 16:22

TwojaStara, wypowiadamy się tylko jeśli mamy do dodania coś wnoszącego do tematu. Wypowiedzi w stylu Twojej nie są tolerowane :3
Linnet

Postprzez Kathlen » 6 kwi 2012, o 15:07

Najbardziej lubię TBP ;-) . Sama okładka płyty jest piękna. Kiedy jej słucham odpływam. To po prostu kawał dobrej muzyki :-) . Podoba mi się też ogólna tematyka, czyli śmierć.
Kathlen

Postprzez Killjoy xD » 4 maja 2012, o 09:32

Uwielbiam ich wszystkie płyty ,ale chyba najbardziej spodobała mi się Three Cheers For Sweet Revenge. Coś w niej jest :>
Killjoy xD

Postprzez Junkie Re Venge » 4 maja 2012, o 11:42

Ja osobiście uwielbiam Bullets i Three Cheers. The Ghost Of You to piosenka, dzięki której zakochałam się w muzyce MCR. Potem była, chyba, Helena i Demolition Lovers. Kocham punk'owy klimat tych płyt. Szkoda tylko, że w tej pierwszej nie grał jeszcze mój ulubiony członek zespołu (Iero). Gdybym jednak miała wybrać pomiędzy tymi dwoma płytami skłaniałabym się bardziej ku TCFSR. Teksty są świetne, pełne bólu, emocji, którymi Gerard potrafi człowieka zarazić, mają przekaz, ukryte historie. To jest coś dla mnie : )

Co do TBP, piosenki też są dobre, przez niektóre piosenki mam ciarrrry, np. House Of Wolves i solówka Ray'a, uwielbiam, gitarowe riffy z Teenagers i Mama, to jest coś! No i jeszcze chórki Ray'a i Frank'a, jest moc!

DD, i tu będę szczera do bólu, możecie mnie za to znienawidzić, ale cóż. Ta płyta podoba mi się najmniej, jakoś nie przemawiają do mnie kolorowi Killjoy'si. To jest dopiero hardcore. Piosenki dość, nie chcę, ale muszę napisać, dość kiczowate, zbyt komercyjne, jak dla fanki, która pokochała ich "mocniejsze" brzmienia. Jedynie Save Yourself – I'll Hold Them Back zaintrygowała mnie właśnie. Wystarczy gitarowy wstęp i już są ciary, potem jednak jakoś wszystko idzie w złym kierunku... Ogólnie, w DD za bardzo przerobiony wokal Gerard'a, za mało perkusji, mocnej gitary i przede wszystkim solówek Ray'a, które po stokroć uwielbiam!

Oby kolejna płyta była zwrotem o 180 stopni, by była powrotem do "korzeni", bo więcej rock'a zmierzającego w złym kierunku nie zniosę...
. BOOZE 'TIL YOU PUKE .
Junkie Re Venge

Postprzez Desolation » 15 gru 2012, o 18:24

Długie zastanawianie się między pierwszymi dwoma płytami, aż w końcu stwierdziłam, że I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love już samą atmosferą jako całość pokonuje Revenge, z której to jednak pochodzi większość moich ulubionych piosenek. Jako całą płytę jednak bardziej pokochałam Bullets, sprawia wrażenie całej, dobranej to siebie, perfekcyjnej, nieśmiertelnej dla słuchacza całości.
Desolation

Postprzez SweetsInBlood » 2 sty 2013, o 10:16

Zdecydowanie Three Cheers for Sweet Revenge. To najlepszy album My Chemów. To pierwsza płyta, jaką przesłuchałem i to ona będzie miała u mnie pierwsze miejsce, taki mój sentymentalny plus. ;-)
But where's your heart?
SweetsInBlood

Postprzez insaneasylum » 16 sty 2013, o 12:47

Nie wiem... jestem niezdecydowana. Może The Danger Bullets of the Revenge Parade.
Dawniej się trzeba było zużyć, przeżyć, by przestać kochać, podziwiać i wierzyć; dziś - pierwsze nasze myśli są zwątpieniem, nudą, szyderstwem, wstrętem i przeczeniem.
insaneasylum

Postprzez annie » 26 sty 2013, o 13:16

Ja najbardziej lubię TBP, a potem TCFSR :)
You will always be in my heart. Thank you!
annie

Postprzez Franulaa » 27 sty 2013, o 18:22

Ja nie mam ulubionych ale zagłosowłam na TBP. Uwielbiam ja przez Mame chyba najbardziej. TCFSR tez jest fajna no i DD tez i te czerwone włosy Gee...
Franulaa

Postprzez Thalia » 18 lut 2013, o 21:04

Zdecydowanie Bullets. Według mnie jest po prostu bezkonkurencyjna, no może TCFSR w pewnym stopniu jej dorównuje, ale i tak pierwszego krążka nic mi nie zastąpi. Kocham tą atmosferę, ten głos, te krzyki... każdy utwór ma w sobie coś wyjątkowego. Strasznie żałuję, że nie mogę jej nigdzie kupić, no ale nic xD Dlatego właśnie zagłosowałam tak, jak zagłosowałam. ;D
"Nikt nie umiera dziewicą, życie p***doli nas wszystkich" - Kurt Cobain
Thalia

Postprzez Black-parade » 7 cze 2013, o 20:36

Moim zdaniem najlepiszą płytą jest TCFSR ponieważ :
1. Była to pierwsza płyta MCR jaką dostałam (31.07.12)
2. Ma świetny klimat
3. Mogę słuchać jej zawsze, pasuje do każdego dnia w moim życiu. Właściwie to słucham jej codziennie
4. Mam dużo miłych wspomnień z tymi piosenkami

Cieżko mi było wybrać bo każda płyta jest inna. Na Bullets głos Gerarda jest niedopracowany ale za to wlasnie kocham tą płytę. Na TCFSR wszystko jest świetne (właściwie od tej płyty zaczęła sie moja przygoda z zespołem). Na TBP wszystko jest dopracowane i to nie wiem jak to nazwać "ładne mówienie o śmierci, ta idea śmierci". Na DD jest już zupełnie inaczej jest dużo elektroniki, tą płytę lubię chyba najmniej chociaż bardzo lubię utwór The Kids From Yesterday. I to na tyle
I'm not afraid to keep on living
Black-parade

Poprzednia strona

Powrót do My Chemical Romance