Danger Days:The True Lives of the Fabulous Killjoys-OPINIE!!

Dyskusja o zespole.

Moderatorzy: Administratorzy, Starszy moderator, Moderatorzy

Re: Danger Days:The True Lives of the Fabulous Killjoys-OPIN

Postprzez DangerChemical » 2 mar 2011, o 14:09

ThePiePlague napisał(a): A Gerard nadal jest artystą. :mrgreen: (Biczys loves art)

haha! racja!
.Be yourself, don't take anyone's shit and never let them take you alive...
DangerChemical

Postprzez paulina :> » 2 mar 2011, o 14:28

ja sie tu jeszcze nie wypowiadałam :shock:

1. Look alive, sunshine- wg mnie fajne wprowadzenie
2.Na na na na ...- nawet moim rodzicom sie podoba, choc ich nie lubia :twisted:
3.Bulletproof heart- ...Gravity don't mean too much to me :lol: na poczatku ten poczatek mnie wkurzal, ale teraz jest ok :3
4.SING- lubie ja <ok>
5.Planetary (GO!)- no coz..w ogol nie w ich stylu, ale strasznie mi sie chce od niej od razu tanczyc :mrgreen:
6.The inly hope for me is you- nie trawie :roll:
7.Jet-star and the kobra kid/traffic report- takie, takie.
8.Party poison- bardzo lubie, choc obylby sie od tych wrzaskow tej chinki/japonki/nie wiadomo czego.
9.Save yourself ,I'll hold them back- na poczatku to byla moja ulubiona piosenka z tej płyty, ale teraz po prostu jest ok.
10.S/C/A/R/E/C/R/O/W- tak wiec mam mieszane uczucia nadal, w sumie nic do niej nie mam , ale wielkiej rewelacji nie ma.
11.Summertime- strasznie pogodna, nawet za pogodna.
12.Destroya- <3333 kocham.
13.The kids from yesterday- nigdy nie wysluchalam do konca chyba. taka nijaka.
14.Goodnight, dr. death - jak kazda autycja
15.Vampire money-najbardziej lubie ja za wstep x3

Tak wiec..na poczatku nie podobala mi sie ta plyta. widac duza zmiane w ich piosenkach. jednak teraz kocham ja tak samo mocno jak pozostale 8-) duzo energii, kolorow, radosci ;d
Look Alive Sunshine
paulina :>

Postprzez R n' R » 26 mar 2011, o 16:56

To najlepsza płyta jaką wydali... Kocham ją, a zwłaszcza piosenkę Na Na Na :mrgreen:
R n' R

Postprzez meme » 5 kwi 2011, o 18:50

Płytę osobiście uwielbiam. Jedna z moich ulubionych. Jest po prostu boska. Słuchałam jej setki razy i jeszcze mi mało ;d
meme

Postprzez ghostofme » 16 kwi 2011, o 18:46

nie podoba mi się. jest znośna, ale na pewno nie lepsza od the black parade. denerwuje mnie ich nowy styl, który aż zalatuje komercją. nienawidzę tych strojów, w których występują w teledyskach do "sing" i "na na na (...)". wprawdzie kilka piosenek jest niezłych, np.: "planetary (go!)". chyba jedyna, która mi się spodobała. niestety.

jeśli jeszcze raz nagrają coś tak energicznego, pozytywnego, to znajdę gerarda i obetnę mu te obrzydliwe czerwone włosy.

swoją drogą... dalej je ma? ;d
ghostofme

Postprzez Sharp » 16 kwi 2011, o 19:55

Nie podoba Ci się taki styl, a masz takiego Gerarda na avatarze ;-)
ЙОЛО
Sharp
Administrator

Postprzez assassin » 17 kwi 2011, o 08:14

Sharp, Wiesz, w sumie to ma czarno-białe foto, więc czerwieni nie widać XD
assassin

Postprzez Jovinka » 17 kwi 2011, o 13:36

1. Look alive, sunshine- uwielbiam to :D sprawia, że od razu można wczuć się w klimat płyty. 9/10
2.Na na na na- (sorka jeśli dałam za mało tych na, na, na, ale nie mogłam ich zliczyć xD) Piosenka od razu mi się spodobała. A jak jeszcze doszedł do tego teledysk to w ogóle cud, miód i orzeszki :D- 10/10
3.Bulletproof heart- na początku miałam problemy z akceptacją tej piosenki (może przez ten wstęp). Teraz jest jedną z lepszych piosenek na tej płycie. 8,5/10
4.SING- na początku, gdy słuchałam jej w wersji mp3 to mi się nie podobała, dopiero później przekonał mnie do niej teledysk. 8/10
5.Planetary (GO!)- a tu już w ogóle nie wiedziałam czy pluć czy się drapać czy za łeb się łapać xD piosenka jakoś mi nie pasuje do MCRowego stylu, ale po kilku przesłuchaniach da się ją jako tako polubić. 7/10
6.The only hope for me is you- na początku początek (xD) mi się nie podobał, reszta ujdzie w tłoku. 8/10
7.Jet-star and the kobra kid/traffic report- takie możliwe 8/10
8. Party poison- Uh ah xD Kocham xD Uwielbiam te azjatyckie wrzaski i mam ją ustawioną jako poranny budzik :) 10/10
9.Save yourself ,I'll hold them back- na początku (tuż obok na na na) była moją ulubioną piosenką, ale po dość częstym słuchaniu po prostu się przejadła. Ale pozostaje mi do niej sentyment (akurat gdy któregoś pięknego dnia jej słuchałam, to mój brat mnie zaczął wkurzać to mu przywaliłam w twarz xD i gdy jej słucham to mi od razu się tamta sytuacja się przypomina i się uśmiecham xD) 9,5/10
10.S/C/A/R/E/C/R/O/W- hmmm takie możliwe, jednak po analizie uznałam, że to jest jedna z gorszych piosenek na albumie. 5/10
11.Summertime- taka sama opinia jak u góry (patrz 10)
12.Destroya- AAAA UWIELBIAMKOCHAMUBÓSTWIAM! 10/10
13.The kids from yesterday- możliwe, ujdzie w tłoku. Piosenka się spodobała mojej mamie. 6,5/10
14.Goodnight, dr. death- przynajmniej se hymnu amerykańskiego posłuchałam xD 8/10
15.Vampire money- ta piosenka sprawia, że nogi same rwą mi się do tańca. I ten boski początek :D 9/10
Jovinka

Postprzez Yulija » 17 kwi 2011, o 13:53

Teraz pora na moją ocenę ;-)
A więc tak...
Moje typy to: Bulletproof Heart (jest taka lekka, przyjemna. Przed zakupem płyty nie słuchałam ani jednej piosenki prócz NaNaNa, a po włączeniu jej BH od razu wpadła mi w ucho ;-) ), Sing (kocham.), Save Yourself I'll Hold Them Back (jedna z ulubionych), Summertime (podoba mi się), Vampire Money (zdecydowany faworyt. Początek rozbrajający :lol: )
Obojętne: NaNaNa (lubię, ale nie jest moją ulubioną), Planetary (jakoś mi nie pasuje...), The Only Hope For Me Is You (troche nudnawa), S/C/A/R/E/C/R/O/W (również jedna w wolnych...), Destroya (nic do niej nie mam), The Kids From Yesterday (nie związałam się z nią jakoś szczególnie)
Nie lubię: Party Poison (!) nie trawie kociokwików tej Azjatki, nie podoba mi się piosenka i wgl. !

Ogólna ocena płyty 7/10
Płyta jest bardzo dobra, ale nie rewelacyjna czy świetna jak w przypadku poprzednich. Czuję się nią trochę rozczarowana...
Yulija

Postprzez jabłkoo » 17 kwi 2011, o 19:16

Uwielbiam Danger Days!
Miesiąc bez tych piosenek jest nie do zniesienia. Wszystkie utwory mają swój urok, a płyta sprawia, że mam siłę rano wstać i przetrwać do południa.
Chyba najmniej lubianą przeze mnie jest The Only Hope For Me Is You. Moim zdanie mnie ma tam czegoś, co sprawia, że przywiązujesz się do niej. BH zapadła mi w pamięć przez solówkę Raya :lol: . Na Na Na to kolejna, bez której dzień jet nijaki. VM kromkam za wstęp, a S/C/A/R/E/C/R/O/W oraz Summertime za ładny tekst.Pozostałe też są świetne, ale nie chce mi się o nich pisać :mrgreen: . O! i jeszcze Planetary (Go!) kiedy słyszę syreny, nie mogę opanować się i zaczynam tańczyć, ale przecież po to została ona napisana.
Każda z płyt ma inny charakter i gdybym miała wybrać, którą lubię z tych czterech, nie potrafiłabym odpowiedzieć. Moja ocena:
9/10
jabłkoo

Postprzez milky-way » 18 kwi 2011, o 19:36

Teraz ja. Łomatko, uważajcie.

1.Look Alive Sunshine, Jet Star and the Kobra Kid/ Traffic Report, Goodnight, dr Death- Trudno jest oceniać te trzy, bądź co bądź utwory, więc powiem tak: mimo wszystko nie mogło ich zabraknąć na płycie. Na początku myślałam o nich: „po kiego grzyba oni wetknęli te audycje?!”, i byłam zawiedziona, że to jednak nie kolejne piosenki… Ale teraz wiem, że bez nich DD nie byłaby taka niezwykła :)
2.Na Na Na i tak dalej
Heh . Utwór od razu wpadł mi w ucho- jakby to było dziwne; jest łatwy, lekki i przyjemny. Kilku moich znajomych, po jego przesłuchaniu, przez kolejne godziny nuciło: „nanananananana…” :D Tytuł jest prześmiewczy, i wydaje się być kolejnym hitem dla niewymagających słuchaczy (!), ale tylko dla tych, którzy po prostu nie wniknęli w DD. Tak naprawdę, jak wiemy, piosenka jest ważna (bomba odłamkowa, c’nie). Ja osobiście ją polubiłam, jest energiczna, młodzieńcza, jest doskonałą promocją płyty; jest pierwszym kawałkiem z DD, jakiego słuchałam. 10/10
3.Buletproof Heart
ACH! Graaavity <3 OD RAZU to pokochałam, i kocham dalej, niesłabnąco. Nie mam do tej piosenki absolutnie żadnych zastrzeżeń. Jest wręcz idealna. I bardzo pogodna! 10/10
4.SING
Szczerze mówiąc, nie zachwyciła mnie na początku i słuchałam jej bez większego aplauzu czy emocji. Choć nie jest zła- nie słucham jej często, ale podoba mi się jej przesłanie… Jako tako, jest spoko. Teledysk bomba. ;)
5.Planetary (GO!)
Hm… sługo musiałam się oswajać z tym utworem, jest chyba największą innowacją na DD. No i było tak: spoko kawałek (i trochę dziwny), ale bez fajerwerków. Wkurzały mnie te syreny na początku. Ale po czasie spodobał mi się bardziej, a najbardziej pierwsze wersy pierwszej zwrotki, ubóstwiam je :D A, Planetary zawsze będzie kojarzyło mi się ze światłami dyskoteki xD 8/10
6.The Only Hope For Me Is You
Bez rewelacji, nijaki trochi, choć dość miły.… Słucham rzadko. Zawiewa popem.
7.Party Poison
Fajna! Podoba mi się ta agresja, ta piosenka to bomba, burdel <ómiera z porównania>, wariactwo, bałagan, kolory. Kojarzy mi się ze Wschodem, hehe, ciekawe dlaczego. Niech żyje impreza! :D 9/10
8.Save Yourself, I’ll Hold Them Back
BARDZO lubię tę piosenkę. Te brzdąkanie na samym początku, pierwszą zwrotkę, która jest nabuzowana mocą, i solówkę… Myślę, że to ważna pozycja –i chyba jak na razie, najbardziej do mnie przemówiła. Jakoś tak, zaskarbiła moją ogromną sympatię, bo dla innych nie musi być odlotowa. Ale mnie pozytywnie nastraja. Wygląda na to, że odnalazłam w niej siebie ;-) 10/10
9.Summertime
Nie powala, ale jest miła. Kojarzy mi się z 1. LynZ- bo czytałam kiedyś wypowiedź Gee, że ta piosenka jest o letnim czasie, kiedy to poznał na festiwalu swoją przyszłą żonę. 2. Z latem, i kurde z festiwalem :D 7/10
10.DESTROYA
AAA! SZALEŃSTWO! Ta piosenka jest dzika! (czyli zajebista) Zaskoczyły mnie te egzotyczne rytmy na początku- ale potem było już coraz lepiej. Pokochałam ją od pierwszego przesłuchania, za ten niezwykły klimat, za ostre brzmienia, za „BUT I BELIEVE IN THE ENEMY!” Gerarda, za wszystko! I ubóstwiam muzyczkę na końcu. Ten kawałek to nieustająca energia, którą czuć! No, a „a-a-a-a-a-a” i inne dziwne odgłosy G. (haha) nie są w stanie mnie odwieść od przekonania, że to boska piosenka. :D 10/10
11.Kids From Yesterday
Nie zachwyciła mnie, ale też nie zgorszyła. Koncepcja zaś bardzo przypadła mi do gustu. To jakby hymn o tym, że nasi chłopcy z MCR dorośli. Fajne. Mimo wszystko, trochę mnie męczy jej słuchanie ;p 7/10
12.Vampire Money
Kiedy przeczytałam, że ta piosenka mówi o tym, że „wszyscy chcą dziś zbijać kasę na wampirach”, tylko pacnęłam się w głowę- dlaczego wcześniej sama na to nie wpadłam? xd I stwierdziłam, że MCR należą się brawa. Moim zdaniem to genialne. Boże, to głupie, ale jestem z nich dumna, że stworzyli takie coś i utarli nosa tym, co trzeba. Sama piosenka jest świetna, ostatnio słucham jej all the time. 10/10
13. S/C/A/R/E/C/R/O/W
Ta piosenka kojarzy mi się głównie z Halloween :mrgreen: Ogółem, jest niezła, lubię ją. Spokojna i ma swój urok. 9/10
Podsumowanie (hahah, tak, to jeszcze nie koniec xDDD): KAWAŁ solidnej roboty, genialne przesłanie i wyborne nagrania. ;)
milky-way

Postprzez noisevictim » 20 kwi 2011, o 10:18

dobra, też się wcisnę. choć pewnie nikt i tak nie przeczyta ahhaha

1. Look Alive, Sunshine - mi się podoba takie intro, chociaż nie moje ulubione
2. Na na na - ogólnie piosenka międzynarodowa. pojedziesz zagranicę, pośpiewasz samo 'Na na na na na na na' i ktoś na pewno skojarzy. piosenka całej wymiany z hiszpanami, każdemu się podobała. mnie osobiście spodobała się od początku, ale potem jak wyszła cała płyta to wydała mi się jakoś mniej zajebista w porównaniu do np. Destroyi czy Planetary (GO!)
3. Bulletproof Heart- no ogólnie to, GRWAITI, DONT MIN TU MACZ TU MI. ogólnie ni mi nie przeszkadza, ni pasuje.
4. SING - za pierwszym przesłuchaniem się popłakałam. to była druga piosenka która uslyszałam z tej płyty, po 'Na na na' i ogólnie spodobała mi się jeszcze bardziej od wcześniej wspomnianego utworu.
5. Planetary (GO!) - spodobała mi się na prawdę, OD RAZU. te syreny na początku, ten żywioł, energia wycieka wszędzie, a nawet jak mam zły humor to przez tą piosenkę od razu mi lepiej. druga ulubiona z płyty.
6. The Only Hope For Me is You- na początku podchodziłam z dystansem. ale jak się mocno wsłuchałam to mnie przekonała wszystkim. mimo że nie jest jedną z ulubionych, przesłuchałam z 700 razy (zgaduje bo zepsula laptopa i nie moze zajrzeć do iTunesa)
7. Jet-star... - NO UWIELBIAM WSTAWKI DR. D. tyle do powiedzenia ahaha
8. Party Poison- właśnie osobiście uwielbiam Japonkę w tle, a reszta piosenki... po prostu jest. chociaż tekst jest zajebisty ahahhahaha
9. Save Yourself, I'll Hold Them Back - a ją bardzo lubię. chociaż... no po prostu jest sobie no i dobrze że jest c:
10. S/C/A/R/E/C/R/O/W - na prawdę, jest wgl nie trawię. wkurza mnie od początku i szczerze mówiąc, nie przesłuchałam całości tej piosenki ANI RAZU ahhahaha
11. Summertime - uwielbiam ją. choć nie za muzykę ale cudowny tekst <3
12. Destroya - według mnie NAJLEPSZA z całej płyty. +należy do mojej świętej czwórki najlepszych piosenek MCR'ów. (Vampires..., The Ghost..., Sleep no i Destroya - nigdy nie wybiorę która jest lepsza :< ) ogólnie to się czuję jakby Gerard kierował ją do mnie ahahha (tak, tak. rób se nadzieje, pozdro)
13. The Kids From Yesterday - uwielbiam wykonanie koncertowe <3 a sama piosenka jako trzecia najlepsza z calej plyty.
14. Goodnight, Dr. Death - DR. D, kurdaaaaaaa! <3 także no, wiadomo XD
15. Vampire Money - MOIKEY. ogólnie za 'fuckin ready' mogę dać jej nagrodę na miss publiczności czy Ameryki /Oklahomy /mokrego podkoszulka /cotamchcecie.

a płyta całościowa? bardzo ją lubię. osobiście nie potrafię wybrać najlepszej, cóż.
noisevictim

Postprzez assassin » 23 kwi 2011, o 19:21

1. Look Alive, Sunshine - Intro niby fajne, wprowadza klimat i w ogóle, Dokta Dif Defajyn to mój master.
2. Na na na - Jest strasznie żywiołowe, nie wiem, czy to nie jest najlepsza na płycie. Generalnie daje wielkiego kopa, jest naładowana taką energią, że aż chce się coś rozwalić :-D
3. Bulletproof Heart- Jedyna piosenka z DD, której serio przecierpieć nie mogę, generalnie jest sobie Na Na Na, a potem wyjeżdżają z takim bóletpruf hart, no nie bardzo. Dla mnie to takie ni w kij ni w oko, no błagam, GRAWITI DĄT MIN TU MACZ TU MI. Ja wychodzę.
4. SING - Po którymstamdziesiątymsetnym przesłuchaniu jest trochę nudząca, ale po prostu wałkowałam ją do znudzenia. Tekst jest bardzo mocny, bardzo. Wgniata w fotel swoją prawdziwością, także za przekaz ma ogromny plus.
5. Planetary (GO!) - Kocham. Kocham i tyle. Jest tak naładowana energią, że głowa sama się rusza do tego. Backing Track jest genialne i mogłabym tego słuchać godzinami.
6. The Only Hope For Me is You- Neutralna piosenka. Nie jest jakąś tam moją ulubioną, nie lubić też jej nie lubię, posłucham czasem, ale to tyle.
7. Jet-star... - "BAD NEWS FROM THE ZONES..." I od razu uśmiech znika. No bo Kobra Dziecko i Jet Gwiazda zginęli :< Generalnie wstawki Dr. DD są genialne i czujesz się, jakbyś słuchał albumu, w którym każda następna piosenka jest kontynuacją opowieści.
8. Party Poison- Nienawidzę tych japońskich krzyków w tle. Nienawidzę. Jestem pewna, że gdyby nie one, to PP byłoby w czołówce najlepszych piosenek.
9. Save Yourself, I'll Hold Them Back - Chyba moja ulubiona. Tekst świetny, muzyka świetna, wokal świetny, czego chcieć więcej.
10. S/C/A/R/E/C/R/O/W - podoba mi się, ma swój beztroski klimacik, kojarzy mi się bardzo miło i w ogóle, dobrze że jest.
11. Summertime - Trochę przesłodzona, ale muzyka mi się podoba. Co do wokalu, to już trochę mniej, ale cóż poradzić XD
12. Destroya - Jedno słowo. Geegasm. Destroya podoba mi się bardzo, mam wrażenie jakby Gerard był bardzo wściekły, gdy to śpiewał.
13. The Kids From Yesterday - TEKST. Ryczę przy tym <szepcze>
14. Goodnight, Dr. Death - Znowu Dokta DD. Ale ten hymn już mogli sobie darować, szczególnie końcówkę, za pierwszym razem miałam słuchawki na fulla i moje uszy cierpiały :<
15. Vampire Money - Strasznie pozytywny klimat, perkusja, podoba mi się początek :3 I nawiązanie do Bowie'go <kocha Davida>
assassin

Postprzez OOstra » 24 kwi 2011, o 16:54

Jak ją usłyszałam to się prawie popłakałam. :cry: Poczułam się jakby ktoś mi wbił kolorowy kołek w serce.
Teraz po zmuszeniu się do odsłuchania kilka razy to poooowooooli jakoś zaczynam to trawić. Najbardziej podoba mi się Na Na Na i Sing. Czuje niedosyt tekstów o śmierci, mroku i wrzasków. Jak dla mnie za dużo elektroniki i kolorów.
OOstra

Postprzez R n' R » 20 cze 2011, o 15:22

nie będę się rozpisywać
KOCHAM TĄ PŁYTĘ :!:
R n' R

Postprzez Blóskaj » 20 cze 2011, o 15:34

Uwielbiam tę energię, która tańczy i się drze w każdej piosence z DD. <tańczy i się drze razem z energią> Od razu album mi się nie spodobał, ale teraz jest moim ulubionym. Świetnie poprawia humor, nie jest męczący i jest na każdy nastrój. No i fajnie brzmi na koncertach.
Blóskaj

Poprzednia strona

Powrót do My Chemical Romance