Jaką płytę lubicie najmniej?

Dyskusja o zespole.

Moderatorzy: Administratorzy, Starszy moderator, Moderatorzy

Re: Jaką płytę lubicie najmniej?

Postprzez GloriaMCR » 24 cze 2012, o 17:52

Mnie najmniej podoba się DD. Zakochałam się w mrocznym MCR ze smutnymi, ale szczerymi tekstami. Oczywiście teksty na każdej płycie są mistrzowskie, ale mam takie dni kiedy nie mogę znieść DD. Jest zbyt skoczne dla mnie. Widzę że niektórym z Was też nie podchodzi. Może to przez ten 'trudny wiek'? Człowiek cały czas chodzi struty i stare MCR do niego po prostu bardziej przemawia.
Billie Joe: Jak zdejmowałem spodnie to nie miałem zamiaru chwalić się wszystkim jakiego mam wielkiego, bo takiego nie mam. Zdjęcie jest stare.
Mike: Od tego czasu ci urósł!
GloriaMCR

Postprzez Kebab » 26 cze 2012, o 20:57

Najmniej na pewno DD - czasami mam wrażenie ze MCR się komercjalizuje. Ja wiem, że maja radosny okres w życiu i to się przekłada na twórczość, że szukają nowych inspiracji i idą do przodu etc, ale ja nie lubię takiej niestałości. Patrzcie - kilka płyt temu zanosili się na dobry zespół hard rockowy, a tu DD .________. Ja rozumiem, ze ludzie się zmieniają, życie też się różnie do toczy i to znajduje odbicie w muzyce, ale nie do tego stopnia! Nie neguje całkowicie tej płyty, owszem, jest tam kilka świetnych kawałków alei więcej niż na innych które mnie odrzucają ;C
I AM __ __ __ __ LOCKED

Irene Adler
Kebab

Postprzez Unicorn » 8 lip 2012, o 14:12

Najmniej lubię Danger Days. Gdybyśmy założyli, że mają na koncie tylko tę płytę, nie pokochałabym ich. Najwyżej lubiła. Jak dla mnie elektroniki jest tam za dużo, przy większości piosenek ciarki nie przechodzą po plecach jak przy wcześniejszych płytach. Długo nie mogłam, lecz zebrałam się na przesłuchanie całego albumu i byłam zawiedziona. Nie mam nic do kolorów i radości na płycie, ale DD.. Po prostu nie.
Bardzo mi się podoba 'Save Yourself I'll Hold Them Back' , słyszy się podobieństwo do wcześniejszych utworów. Polubiłam również 'The Kids From Yesterday' jest takie fajne, delikatne, dobre na doła. Bulletproof Heart również nie schodzi z mojej playlisty :) No i Na Na Na, właśnie od tej piosenki zaczęłam się nimi interesować, ale mam nią przesyt, podobnie jak Teenagers. Tak więc za DD jest najmniej ulubiona...
Face all the pain and take it on,
because the only hope for me is you alone
Unicorn

Postprzez Jijo » 8 lip 2012, o 21:11

Ja też najmniej lubię DD. Płyta nie jest zła, ale też mnie nie powala na kolana. Według mnie MCR straciło przy DD swój klimat, z którym właśnie kojarzy mi się nazwa My Chemical Romance. Poza tym, czasami czuję, że nie mogę już znieść Danger Days, bo wszystko jest tam takie wesołe, radosne, że aż mi się chce rzygać tęczą. :|
Bardzo denerwuje mnie to całe komputerowe brzmienie w DD. Chociaż bardziej lubiłabym tą płytę, gdyby chłopacy poszli w klimaty The Mad Gear and Missile Kid, według mnie od razu byłoby lepiej, ale to moja opinia. Trochę szkoda mi tej płyty, bo teksty naprawdę są świetne, prawdziwe i już nie takie cukierkowe, jak mogłyby się wydawać, więc gdyby nie to brzmienie...
Mimo wszystko bardzo lubię tą płytę, mam do niej sentyment, bo dzięki niej poznałam My Chem. Moją ulubioną piosenką z DD i jednocześnie zaliczających się do ulubionych ogólnie od MCR jest Save Yourself, I'll Hold Them Back. Baaardzo lubię też Zero Percent, ale o ile się orientuję, to tylko B-Side(?), niestety.
Szkoda, że chłopacy nie zrobili chociażby jeszcze jednego teledysku o Killjoysach. ^^
Jijo

Postprzez Desolation » 15 gru 2012, o 18:30

I tu zapewne zaskoczę większość ... The Black Parade zajmuje na chwilę obecną ostatnie miejsce, za pewne dlatego, że nigdy nie mam odpowiedniego nastroju dla niej by pokochać całość. Nawet na Danger Days znajdę czasem odpowiedni moment, gdy nawet niepozorne, irytujące czasem dla mnie "Nanana" staje się przyjemne w słuchaniu. Zaś z TBP nigdy nie jest dla mnie aż tak wspaniałe by wysłuchać całego przez przełączania. Ma swoje perełki ( dla mnie np. "House Of Wolves" lub "This Is How I Disappear") , ale "I don't love you", "Teenagers" po prostu unikam i tyle, odbierają mi całą przyjemność z tego albumu.
Desolation

Postprzez Sabinia » 15 gru 2012, o 21:56

Chyba I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love. Chociaż zastanawiałam się między TCFSR... Mimo uwielbianej przeze mnie piosenki Demolition Lovers. Znaczy lubię Bullets, ale najmniej. Sądzę po prostu, że bardzo się rozwinęli od czasu tej pierwszej płyty i kolejne były lepsze pod względem muzycznym, wokalnym i tekstowym (Chociaż TBP bardziej mi się podoba niż DD).
Sabinia

Postprzez SweetsInBlood » 2 sty 2013, o 10:10

Każda płyta dała mi wszystko, czego potrzebowałem. Jednak niektóre utwory z I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love musiałem przesłuchać kilka razy, żeby się do nich przekonać, ale po czasie i one stały się świetne.
Ale jeżeli miałbym wybierać najsłabszy (nie- słaby, ale najsłabszy) album My Chemów, to właśnie wybrałbym ten, mimo, że cenię sobie stare dobre MCR.
But where's your heart?
SweetsInBlood

Postprzez Magma » 20 sty 2013, o 12:22

Ja najmniej lubię DD. Brakuje mi tam tych 'czarnych' dźwięków. Jest kilka piosenek, które są świetne według mnie (np. We Don't Need Another Song For California), ale jak dla mnie za dużo elektroniki, a za mało klasyki.

Jijo napisał(a):Trochę szkoda mi tej płyty, bo teksty naprawdę są świetne, prawdziwe i już nie takie cukierkowe, jak mogłyby się wydawać, więc gdyby nie to brzmienie..

Jak najbardziej się z tym zgadzam. Teksty są świetne, ale brzmienie za wesołe, że tak to ujmę.
Kebab napisał(a):Najmniej na pewno DD - czasami mam wrażenie ze MCR się komercjalizuje. Ja wiem, że maja radosny okres w życiu i to się przekłada na twórczość, że szukają nowych inspiracji i idą do przodu etc, ale ja nie lubię takiej niestałości. Patrzcie - kilka płyt temu zanosili się na dobry zespół hard rockowy, a tu DD .________.

Ja chcę żeby wrócili ze swoimi mrocznymi dźwiękami! ;(
Every girl's dream is to have a guy call her at 3 am jus to say, "hey baby, I just wanted to tell you chceck the fucking website THEY'RE BACK."
Magma

Postprzez Thalia » 18 lut 2013, o 21:08

DD. Nie wiem, ta skoczna muzyka jakoś do mnie nie przemawia. Zgadzam się z przedmówczyniami, teksty jak najbardziej świetne, ale elektroniczne dźwięki... zupełnie do mnie nie trafiają. Lubię tą płytę, oczywiście, ze ją lubię, bo jak każda ich płyta, ma w sobie coś wyjątkowego, jednak zdecydowanie najmniej ze wszystkich.
"Nikt nie umiera dziewicą, życie p***doli nas wszystkich" - Kurt Cobain
Thalia

Postprzez killjoy_from_detroit » 18 lut 2013, o 22:02

wszystkie albumy MCR są genialne, ale gdybym musiał wybierać to chyba The Black Parade...

sam nie wiem dlaczego, ale podejrzewam, że przez moje pierwsze zetknięcie z tą płytą, takie trochę na szybkiego.
killjoy_from_detroit

Postprzez The_only_hope_for_me » 22 mar 2013, o 22:50

Ja najmniej lubię I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love... Trudno mi się do niej przekonać, sama nie wiem dlaczego. Lubię parę utworów z tej płyty, ale nie odpowiada mi chaos, który można wyraźnie na niej usłyszeć. Może się to trochę wydawać ironiczne, bo najbardziej lubię TCFSR, ale myślę, ze to może się jeszcze zmienić...
The_only_hope_for_me

Postprzez Black-parade » 2 kwi 2013, o 14:18

Dołączę się, najmniej to chyba I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love... Rzeczywiście na płycie panuje lekkie zamieszanie, jest dość chaotyczna. Chociaż bardzo podoba mi sie z niej utwór Headfirst For Halos :-)
I'm not afraid to keep on living
Black-parade

Postprzez ChemicalShadow » 4 kwi 2013, o 11:09

Jeśli musiałabym już wybrać, to byłoby to Danger Days. Sama nawet nie wiem czemu, jakoś utwory z tej płyty najmniej przypadły mi do gustu. :< <i tak ją kocha>
Ostatnio edytowano 9 cze 2013, o 17:46 przez ChemicalShadow, łącznie edytowano 1 raz
Dziękuję za wszystko.
ChemicalShadow

Postprzez nika-mcr » 4 kwi 2013, o 19:27

Ja nie umiem się określić co do kilku ulubionych płyt. Kocham wszystkie i każdy kawałek z osobna. <3
"Be yourself, don't take anyone's shit, and never let them take you alive."
nika-mcr

Postprzez Black-parade » 7 cze 2013, o 20:42

Najmniej to z pewnością DD. Nie przemawia do mnie za bardzo do mnie jej brzmienie. Chociaż mam takie dni, że mam ochotę jej posłuchać. Np. Bardzo lubię z tej płyty utwór Summertime, The Kids From Yesterday, The Only Hope For Me Is You. Jakoś wolę ich starsze utwory za czasów TCFSR. Kocham klimat jaki panuje TCFSR więc DD nie przypadło mi za bardzo do gustu.
I'm not afraid to keep on living
Black-parade

Poprzednia strona

Powrót do My Chemical Romance