Jaką płytę lubicie najmniej?

Dyskusja o zespole.

Moderatorzy: Administratorzy, Starszy moderator, Moderatorzy

Jaką płytę lubicie najmniej?

Postprzez Chemical Girl » 25 lut 2011, o 14:29

Tylko mi tu nie pisać, że wszystkie po równo xD
x_X
Chemical Girl

Re: Jaką płytę lubicie najmniej?

Postprzez violqa » 25 lut 2011, o 15:33

Jakoś ta pierwsza mi tak średnio podchodzi, po prostu nie moje klimaty, ale i tak ją kocham pomimo wad, a może właśnie za te wady.. ;)
violqa

Postprzez Charmer » 28 cze 2011, o 11:07

Hmm... po dłuższym zastanowieniu stwierdzam iż pierwsza plyta podoba mi się najmniej. Nie ma na niej piosenek, które na dłużej pozostają zwykłemu śmiertelnikowi w pamięci... tak myślę.
Charmer

Postprzez Sharp » 28 cze 2011, o 11:27

W takim razie ja jestem jakimś nadzwyczajnym śmiertelnikiem, bo znam teksty z pierwszej płyty ;-)
ЙОЛО
Sharp
Administrator

Postprzez Tomaro » 28 cze 2011, o 11:32

Pierwszą. Dla mnie zbyt chaotyczna, i spontaniczna.
Tomaro

Postprzez Charmer » 28 cze 2011, o 11:35

Sharp chodziło mi o to, że jak sie nie jest fanem zespołu i się nie słucha MCR bardzo często, tylko raz na miesiąc usłyszy się jakąs piosenkę w radiu czy zobaczy teledysk na jakims tam programie, to takie Na Na Na utkwi w głowie komuś predzeij niż powiedzmy... Drowning Lessons? Niech będzie... Po prostu dla kogoś kto MCR nie słucha ta płyta jest najmniej chwytliwa.
Charmer

Postprzez xFrerardx » 28 cze 2011, o 11:42

Ja na przykład uwielbiam pierwszą płytę..nie wiem może jestem dziwna o.O
Lecz słucham wszystkich płyt i nie ma piosenki której bym nie słuchała :x
I nie mam płyty którą lubię bardziej lub mniej, po prostu zależy to od mojego nastroju.
Uwielbiam całą twórczość MCR.^^
xFrerardx

Postprzez Violence » 28 cze 2011, o 12:06

Nie napiszę, że wszystkie po równo, ale po kolei...

Bullets - Dla mnie ten spontan i chaos są największym smaczkiem na tej płycie. Teksty są po prostu (nie)doskonałe i z tej płyty na znam ich więcej niż innych. Na pewno lubię ją najbardziej (ew. na równi z drugą). Często słucham piosenki z niej w kolejności, a nie na wyrywki jak inne.

Three Cheers - Tu znów nie mam się do czego przyczepić. Teksty super (choć nie tak, jak na pierwszej). Muzyka bardziej "uniwersalna", podoba się większej ilości osób (ci co kojarzą coś z MyChem, z mojej szkoły, to właśnie głównie z tej płyty, ew. z DD). Pierwsze miejsce ex aequo właśnie ta i pierwsza (może troszkę bardziej pierwsza).

The Black Parade - Chyba ją lubię najmniej, chociaż absolutnie nie jest słaba. Po prostu mniej mi się podoba. Wydaje mi się taka "urwana z kosmosu". O ile to, że zespół z dwóch pierwszych płyt i z DD to ten sam zespół wydaje mi się trudne do zrozumienia, to to, że Czarna Parada też jest tym samym zespołem jest dla mnie niepojęte. Jest to coś zupełnie poza moją definicją MCR. My Chemical Romance to jedno, The Black Parade to drugie. Dwa różne zespoły (lub zespół i jego alter ego, jak mówił Gerard). To, że jest to chorobliwie dopracowane, aż przerysowane, to chyba zaleta. To miało takie być, taki muzyczny majstersztyk, fabuła bez żadnego potknięcia i teksty, które opowiadają jedną historię. Niestety te teksty jakoś mnie nie ruszają. Są odrobinę za sztuczne. Muzyka jest okay, ale tylko czasami. Trzeba dopasować ją do nastroju. Przy słuchaniu pierwszej płyty to mój nastrój dopasowywał się do muzyki.

Danger Days - Płyta zupełnie inna, choć bardziej MCR'owa niż poprzednia, według mnie. Teksty mnie jakoś specjalnie nie ruszają, może dlatego, że jakoś specjalnie się nimi nie interesowałam. Podoba mi się za to MCRmy. Taka społeczność fanów, czy coś. Kojarzy mi się to z Echelonem, choć nie jest to coś takiego, po prostu takie uczucie przynależności. Widzisz na ulicy fana MCR i myślisz 'ktoś podobny do mnie". Nie ważne jak bardzo się różnicie, to to coś jakby was łączy, jednoczy. Muzyka, która każdy z was interpretuje po swojemu, lubi z innego powodu, a jednak sprowadza się to do tego, że jesteście w czymś podobni. Świadomość tego jest hmm... przyjemna. Nie wiem jak wyglądało to przy poprzednich płytach.

Zeszłam totalnie z tematu, ale trudno. Żadna płyta nie jest zła. Najmniej lubię chyba The Black Parade, co nie znaczy, że jej nie lubię.
Pff... Nie dość, że rozprawka to jeszcze nie na temat...
Violence

Postprzez szyszunia » 28 cze 2011, o 12:13

Najmniej lubię DD...chociaż głównie z powodu zbyt wielu wolnych piosenek...i brak tej dawnej lekko mrocznej czarnej poezji, całkowicie rozumiem czemu z niej zrezygnowali ale mi jej brakuje...
szyszunia

Postprzez zajeckicajec » 28 cze 2011, o 12:29

DD, mimo że każdą płytą pokazują inną odsłonę siebie, to ten kolorowy klimat nie przemawia do mnie tak dobrze jak pozostałe ;)
zajeckicajec

Postprzez Misty » 28 cze 2011, o 12:57

Zdecydowanie TBP. Jak dla mnie jest zbyt dopracowana, brak w niej właśnie tego chaosu Bullets o którym piszecie i który dla mnie jest właśnie ogromną zaletą. Niektóre piosenki z TBP uważam nawet za trochę tandetne np. I don't love you. No ale mimo, że najmniej to i tak ją lubię : )
Misty

Postprzez OOstra » 29 cze 2011, o 10:00

Ja najmniej lubię Danger Days, ponieważ nie podchodzi mi elektronika i taka lekkość. A do chaosu Bullets to mi się podoba :)
OOstra

Postprzez Panny » 20 lip 2011, o 17:56

Najbardziej nie lubię pierwszej płyty . Ale to i tak kwestia gustu .Chociaż zauważam , że słucham coraz bardziej mrocznej i ostrej muzyki . :-?
Panny

Postprzez Lu. » 20 lip 2011, o 21:11

Trudno mi powiedzieć, na prawdę. To chyba zależy od mojego aktualnego humoru... Czasami denerwuje mnie Bullets, czasami DD, jedynie zawsze mogę słuchać Three Cheers, co by się nie działo.
Uważam, że każda płyta ma w sobie coś, każda jest zupełnie inna i to jest wielka zaleta. Dlatego też tak trudno jest mi wybrać tą, którą lubię najmniej ; )
Lu.

Postprzez Devour » 21 lip 2011, o 10:12

Według mnie pierwsza, ponieważ tak jak stwierdzili inni jest trochę chaotyczna, ale mimo to ją lubię. Kwestia gustu.
Devour

Postprzez Motoko xD » 3 sie 2011, o 19:53

Najmniej ze wszystkich czterech lubię Danger Days ... nie mam nic do niej,fajna jest ale strasznie brakuję mi tego grania w starym stylu jak na Bullets czy TCFSR :roll:
Motoko xD

Postprzez RebelliousAngel » 3 sie 2011, o 20:19

Przykro mi, że to mówię bo w końcu nie chcieliście tego powiedzenia ale naprawdę, uwielbiam wszystkie płyty MCR <3
Ale jeśli mam już wybierać to Danger Days bo nie podoba mi sie, że opuścili klimat piosenek z Bullets :)
Są piosenki, of course, które uwielbiam ale w porównaniu do innych jak np. z Bullets i Black Parare uwielbiam wszystkie to na DD jest kilka, które są nie dla mnie. :)
RebelliousAngel

Postprzez maia » 3 sie 2011, o 21:51

Tak patrząc z perspektywy 'starego wygi', po zakończeniu fascynacji rzeczonym zespołem i tylko okazyjnie słuchając piosenek, nowa płyta wypada zdecydowanie bladziej przy poprzednich. Nie ma żadnego utworu, który rzeczywiście by mnie chwycił, może oprócz 'Sing it for Japan', bo było akustycznie i ze świetnym klipem.
maia

Postprzez SzpakZloczynca » 3 sie 2011, o 23:29

Najmniej chyba The Black Parade. Jak wyżej mówiono ,zbyt bardzo dopracowana ,wyreżyreowana w każdym calu ,bez takiej spontaniczności.
W Danger Days niby też jej nie ma ,ale myśląc o DD przychodzi mi do głowy chaos ,taki jak w Na Na Na albo kawałki Mad Gear and Missile Kid ,który mi się podoba. Nie myślę wtedy o Screacrow ,Summertime albo Sing.
SzpakZloczynca

Postprzez cocaine » 4 sie 2011, o 11:17

Uwielbiam TBP, w końcu to była pierwsza płyta od której zaczęłam ich słuchać, ale tak jak mówił SzpakZloczynca
jest taka przesadnie dopieszczona. Spok z punkowo rockowego grania na ten operowy rozmach niezbyt do nich pasował, co nie zmienia faktu że płyta jest jedną z lepszych. Nie rozumiem czemu wszyscy skarżą się na Bullets. To własnie była czysta esencja MCR, płyta kompletnie garażowa, nagrana w tydzień,ogromny natłok emocji, rzadko się zdarza żeby debiut był tak ciekawy.
cocaine

Postprzez xEmii » 12 sie 2011, o 21:45

Najmniej lubię Danger Days. Dlaczego? Moim zdaniem jest zbyt popowa. Też się dziwię, że tak myślę, ale poprostu tak jest. :roll:
xEmii

Postprzez micc » 13 sie 2011, o 08:53

xEmii napisał(a):Najmniej lubię Danger Days. Dlaczego? Moim zdaniem jest zbyt popowa. Też się dziwię, że tak myślę, ale poprostu tak jest. :roll:

odwazylam sie (sama przed soba) sformulowac identyczne zdanie w tym tygodniu. W koncu nie mam sie czego wstydzic, ze nie podoba mi sie jakas plyta mojego ulubionego zespolu...Wraz z nastepna plyta okaze sie, czy pojda kompletnie w pop, czy wroca sie jednak to nieco ciezszych klimatow. Jednak obstawiam, ze zostana na pograniczu popu i rocka, tak jak i teraz sa. Mimo ze brakuje mi tych brudnych klimatow punkowych, w ktorych byli na poczatku <3
micc

Postprzez xEmii » 13 sie 2011, o 11:43

Fajnie wiedziec, że ktoś myśli tak samo jak ja ;-)
xEmii

Postprzez MarchingBand » 24 sie 2011, o 20:07

Uwielbiam wszystkie płyty, ale najmniej Danger Days. Zbyt dużo elektroniki. Co nie zmienia faktu, że dla mnie i tak jest świetna.
now we are the kids from yesterday.
MarchingBand

Postprzez KillJoy » 24 sie 2011, o 20:27

Najmniej lubię Danger Days. To chyba dlatego, że przerzuciłam się na ostrzejsze brzmienie- hardrock, heavy metal...
Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
KillJoy

Postprzez Blizzard of Ozz » 26 sie 2011, o 12:13

Zdecydowanie Danger Days. Wieje od niej sztucznością.
Znaczy, na TBP też tyło nieco sztucznie i naciąganie, ale tamten klimat zdecydowanie bardziej pasuje do Chemicznych niż coś w stylu pop-punk czy pop-rock jak na DD. Poza tym brakuje mi tej spontaniczności, a nawet brutalności w graniu, jak na Bullets i Revenge.
Racja jest jak dupa - każdy ma swoją.
Blizzard of Ozz

Postprzez sherlock » 26 sie 2011, o 18:53

najmniej lubię Danger Days. zbyt elektroniczna.
sherlock

Postprzez Ekaterina » 26 sie 2011, o 21:31

Nie ma tak że któreż nie lubię, Ale na tle innych płyt trochę gorzej wypadła Bullets i Danger Days

A mi właśnie podoba się to dopracowanie w The black parade.
I don't believe in God
I don't believe in love
I don't believe in you
I just believe in the enemy
Ekaterina

Postprzez VoiceOfSilence » 27 sie 2011, o 13:46

Mi najmniej przypadła do gustu pierwsza płyta, może dla tego że właśnie była pierwsza i wg mnie Chemiczni jeszcze nie wiedzieli w jakim dokładnie kierunku pójdą ze swoją muzyką. Ja nierozumiem dlaczego się czepiacie DD, wg mnie chłopcy troche poeksperymentowali i wyszedł fajny efekt
VoiceOfSilence

Postprzez Fearofthedark » 27 sie 2011, o 17:58

Jak dla mnie,pierwsza płyta była zbyt chaotyczna i piosenki trudniej wpadają w ucho,niż np.Na(Na Na Na).Zgadzam się,ten eksperyment im wyszedł i uwielbiam ta płytę,ale trochę zmienili gatunek i nie każdemu może to odpowiadać
Fearofthedark

Następna strona

Powrót do My Chemical Romance