Wolicie stare czy nowe MCR?

Dyskusja o zespole.

Moderatorzy: Administratorzy, Starszy moderator, Moderatorzy

Wolicie stare czy nowe MCR?

Postprzez mortum » 27 cze 2011, o 16:02

Jestem tu nowa i to pytane na pewno było, ale bardzo mnie to ciekawi. Ja wolę to "stare" mroczniejsze My Chemical Romance, bo oni mieli wtedy w sobie to coś. Teraz zna ich każdy, a właściwie to znają tylko 2-3 piosenki (Na Na Na, SING i PLANETARY GO!) mi się one nie podobają :-| Jednak chłopaki nadal mają w sobie coś co przyciąga... i nie mówię tu o ich nowych fryzurach :roll:
A jak u Was? ? ?
mortum

Re: Wolicie stare czy nowe MCR?

Postprzez Sharp » 27 cze 2011, o 16:07

Ja lubię każde MCR. Lubię darcie zaćpanego Gerarda z pierwszej płyty, lubię trochę mniej pokopane piosenki z drugiej płyty, lubię teatr Black Parade i sikam po nogach przy Danger Days.
ЙОЛО
Sharp
Administrator

Postprzez veruleczek » 27 cze 2011, o 16:16

tak samo jak Sharp kocham każde ich wcielenie, to artyści, potrzebują zmian, świeżości.
nie zwracam uwagi na to jak się ubierają, każdy ich utwór ma jakiś przekaz, przez piosenki chcą coś wykrzyczeć światu, to jest piękne. :D
veruleczek

Postprzez Blóskaj » 27 cze 2011, o 16:32

Lubię każde wcielenie, bo każde ma w sobie to coś, co mnie niezmiernie przyciąga. Wszystkie płyty mają interesujące piosenki, a to, że teraz są radośni, sprawia że ja również. W życiu potrzeba zmian, nie można stać w miejscu .
Blóskaj

Postprzez Sabinia » 27 cze 2011, o 18:51

veruleczek ładnie to ujełaś ;-)

Ja lubię MCR w każdym wydaniu, moje ulubione piosenki są z każdej płyty. Za to nie lubię w ogóle tego podziału na "stare" i "nowe" MCR. Dla mnie MCR to MCR - świetny zespół, który nie boi się zmian i którego twórczosć jest różnorodna, miedzy innymi przez to ciekawa. To super, że mają utwory i smutne/mroczne, i radosne. W życiu sie ma różne humory. I fajnie, że każda płyta ma "osobowości" i każda inną (sami użyli tego określenia;-)
Sabinia

Postprzez sobi » 27 cze 2011, o 19:03

nie lubię podziału na stare i nowe MCR. Chemiczni są jedni.. jedyni w swoim rodzaju. zgadzam się, że każdy potrzebuje zmian. gdyby chłopacy nie zmieniali się, mogliby stać się może nie tyle nudni, co zbyt przewidywalni ;-)
ja uwielbiam MCR w całości, od początku, do teraz. każda płyta, każde wcielenie ma w sobie to coś :->
sobi

Postprzez joannaway » 27 cze 2011, o 19:25

Ja też nie lubię podziału na stare i nowe MCR. Oni są w dalszym ciągu tacy sami, tylko dojrzalsi zarówno życiowo i artystycznie. Każdy z ich etapów pokrywa się z jakimś etapem w moim życiu. Ich starsze płyty i ich przekaz dalej są dla mnie aktualne, chociaż ja też się zmieniłam. Uwielbiam każdą płytę właśnie za to, że jest inna, ma swoją 'duszę' która porusza. I to bardzo dobrze, że zespół się rozwija bo to o wiele ciekawe poznawać coś nowego niż na kolnej płycie usłyszeć bliźniacze klony poprzednich piosenek (jak to niestety jest w przypadku Bon Jovi, który od 10 lat nagrywa niemalże tę samą piosenkę w nieco zmienionej wersji, takie moje smutne wrażenie :-( , a szkoda). Tak więc cieszmy się, że Chemicy są kreatywni i z każdą płytą wnoszą coś nowego. Oby jak najdłużej..... :-> :-) :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
joannaway

Postprzez Rahl » 27 cze 2011, o 19:42

Dla mnie My Chemical Romance to My Chemical Romance i nie mam w głowie "starzy chemiczni" oraz "nowi chemiczni". Może i zmienił się trochę styl muzyki, ale przecież wszyscy potrzebują w końcu czegoś nowego, jakiejś odmiany. Na każdej płycie mam piosenkę, która jest dla mnie jedną z ich najlepszych. Radosne mcr wcale nie równa się złe mcr i lubię ich w każdej postaci ;-)
Rahl

Postprzez Jijo » 27 cze 2011, o 19:47

Hehe, praktycznie każdy z was mówi, że nie lubicie podziałów na stare i nowe MCR. Że kochacie każde wcielenie tego zespołu. I dobrze!

Ja właściwie mam tak samo. Jednak to przy tych "mroczniejszych" piosenkach polubiłam i pokochałam ten zespół, chociaż pierwszą piosenką którą od nich usłyszałam było "Na Na Na", kiedy puściła to na youtubie moja koleżanka podczas nocowania u niej.
Mi tam zależy tylko na jednym - żeby Gee dalej śpiewał swoim uroczym głosem, a chłopacy dalej wymiatali na gitarach czy perkusji. Gdyby MCR to nie wiem co bym zrobiła. Fajnie że się zmieniają, a jednak są to ci sami muzycy. I za to ich kochamy, hehe. ♥
Jijo

Postprzez Revenge96 » 27 cze 2011, o 19:51

Lubię MCR niezależnie od stylu. Każda płyta jest na swój sposób wyjątkowa, przyciągająca i zawiera przekaz, który trafia do ludzi i to jest ważne. Podziwiam ich za to, że nie boją się zmian i eksperymentów z brzmieniem :-)
Revenge96

Postprzez Violence » 27 cze 2011, o 20:04

Ja poznałam MCR dopiero po Danger Days i czasem wydaje mi się jakby to było kilka różnych zespołów. Chodzi mi o image, bo muzykę lubię ze wszystkich płyt (ale z Bullets i Three Cheers najbardziej). Nowego Gee trudno mi sobie wyobrazić z takim "mrocznym" wizerunkiem, ten z The Black Parade jest mi w ogóle obcy i to jakby nie ten Gerard, tylko inna osoba. Czasem żałuję, że nie znałam ich dawniej (ale wtedy byłam jeszcze za mała). Byli wtedy tacy "inni", może.. ekhm... "swoi'? Teraz są dojrzalsi i ogólnie "inni" (znaczy inni od tamtych "innych"). Chciałabym na przykład być na koncercie takiego "starego" MCR. Nie będę miała okazji. Chciałabym być na bieżąco, tak jak teraz czytam newsy o "nowym" MCR, tak wtedy szukałabym info o "starym". Byli mniej znani. Ludzie ich tak nie kojarzyli. Przez jakiś czas byłabym fanką takiego undergroundowego zespołu, to tez mogłoby być fajne. Klubowe koncerty, takie mniej komercyjne, z pogo, takie "klimatyczne". Teraz wielki gig z masą ludzi. Wtedy było "inaczej". I właśnie żałuję, ze nie miałam okazji być fanką "takiego" MCR. Trudno, jestem fanką MCR, więc chyba każdej odsłony zespołu. Może im się jeszcze odmieni, może nie. Nie wiem jak byłoby lepiej.
Violence

Postprzez micc » 27 cze 2011, o 21:09

Dobrze Violence stwierdzila, bo ja pamietam na poczatku tez nie ogarnialam, ze Gerard z czasow Revenge to ten sam Gerard, co na Black Parade. Potem poszlo latwiej ;)

Mysle, ze dyskusje o starym i nowym MCR mozemy rozpoczac za jakies kolejne 10 lub 20 lat ;) wtedy moze bedzie o czym mowic.
W tej chwili z kazda plyta prezentuja inny image, przemyslany i jakos umotywowany, choc niekoniecznie spojny z caloscia ich tworczosci. DD mnie nie porywa, nie przezywam jakos strasznie zadnej piosenki z tego albumu, natomiast niektore kawalki ze starszych albumow wciaz strasznie przezywam, choc moze glownie z nostalgii...
micc

Postprzez Progresywna » 27 cze 2011, o 21:11

Jeśli chodzi o muzykę, to lubię każdą płytę, więc trudno mówić o jakimś faworyzowaniu.
Jeśli chodzi o wizerunek, to cóż... kiedyś jarałam się wszystkim, co dotyczyło horroru i groteski, taki ze mnie mały nastoletni psychol był, który chodził ubrany na czarno i malował wszędzie czaszki, więc strasznie uwielbiałam Czarną Paradę. Teraz mi przeszło, w sumie te kolorowe ciuchy Killjoysów mi bardziej przypadły do gustu. ;-)

Co tyczy się samych chłopaków, to zdecydowanie wolę ich w tej nowej odsłonie. Mam na myśli to, że ustatkowali sobie życie i są szczęśliwi. Szczerze powiedziawszy, to nie tęsknię za ''starymi'' czasami. Wystarczy spojrzeć na takiego Gerarda - jaki był kiedyś, a jaki jest teraz. Kiedyś często miał fochy, pił, często zachowywał się nieco żałośnie, bywało, że był niemiły dla fanów. Teraz jest pozytywnym, szczęśliwym człowiekiem, na scenie jest po prostu wspaniały. Zresztą, teraz wydaje się bardziej sympatyczny, niż kiedyś, przyznam, że niegdyś mnie czasem drażnił, a teraz go wprost uwielbiam ;).
Progresywna

Postprzez Sabinia » 28 cze 2011, o 07:08

Progresywna Ja odniosłam to pytanie bardziej do zespołu i jego twórczości. Ale zgadzam się z Tobą, że patrząc na życie i zachowanie chłopaków, a nie dokonania muzyczne zespołu (których jak pisałam nie lubię tak dzielić) to teraz jest najlepiej, bo wydają się być szczęśliwi, nie mają chyba problemów z depresją czy uzależnieniem. Patrząc na Gererda za czasów kiedy pił i teraz widzi się naprawdę dużą różnice, oczywiście na plus. I mam wrażenie, że Mikey jest teraz częściej uśmiechnięty ;-)
Sabinia

Postprzez Poyla » 28 cze 2011, o 08:48

Według mnie ich image i muzyka zależy od ich wieku. Jako młodzi, 20-paroletni chłopcy fascynowali się tą gorszą stroną życia, śmiercią, śmiertelnymi chorobami. Teraz, mając po trzydzieści parę lat, poznali trochę i tego lepszego, i gorszego. Jak dla mnie ich nowe wcielenie jest nieco komiksowe, przejaskrawione, chociaż nie jest złe, ale gdy sobie pomyślę, że oni są prawie w wieku moich rodziców, to jakoś mi to nie pasuje. Muzykę wolę jednak starą, kiedy byli świeży i nieokrzesani. Przy nowej płycie mieli nieco problemów, bo nagle musieli przestawić się z w pełni gitarowego brzmienia na elektroniczne. Chcieli spróbować czegoś nowego, niektórym się to podoba, a niektórym nie. Ja jestem tak pośrodku.
Mikey nie kocha już jednorożców, tylko prosiaczki. Sam tak powiedział.
Poyla

Postprzez Lorelei » 28 cze 2011, o 09:04

Lubię wszystkie płyty, ale najmniej tą pierwszą.... jakoś do mnie nie przemawia, za to moją ulubioną płytą jest Three Cheers for Sweet Revenge... W płytach MCR najbardziej podoba mi sie to że każda płyta jest inna... , dzięki temu zespół nie jest monotonny, też nie lubie podziału na "stare" i "nowe" MCR właśnie dlatego że ich płyty się różnią, a ich muzyka jest taka świeża <nie wie jak to ująć> i oni zawsze tacy będą, są artystami i potrzebują zmian ;-)
Lorelei

Postprzez goodluck » 28 cze 2011, o 09:10

Mi także podobają się wszystkie wcielenia mcr. Każda płyta jest inna, a jednak taka sama :-) Zawsze nas czymś zaskakują. Na dzień dzisiejszy bardzo podoba mi się Danger Days, są tacy "groźni" :mrgreen:
goodluck

Postprzez Jijo » 28 cze 2011, o 09:36

Violence, ja mam dokładnie tak samo. Gdy patrzę na Gerarda z teledysku "Helena" to jakoś nie potrafię sobie wmówić, że to ta sama osoba w czerwonych włosach, że tak powiem. A z Black Parade, gdy miał już białe włosy to w ogóle. Może mi to przejdzie, w końcu dopiero od miesiąca zaczęłam się interesować MCR. Na prawdę żałuję, że nie urodziłam się wcześniej, w końcu kiedy powstał ten zespół miałam kilka lat. To nie fair.

No i właśnie. Jak słucham ich "starszych" piosenek, to mam wrażenie że są takie nowe, dopiero nagrane, a nie np. z 2006 roku. Te daty mnie trochę przerażają, głównie dlatego, że to było tak dawno, strasznie dawno. Mam nadzieję że MCR będzie jeszcze tak długo grać, że piosenki z 2011 roku będą wydawały się niby bliskie a tak dawno wydane.
Jijo

Postprzez Misty » 28 cze 2011, o 10:30

Hm... ja w pełni akceptuję, to że się zmieniają bo to normalne. Trudno wymagać od kogokolwiek żeby przez 10 lat pozostał taki sam. Ja lubię tą ich różnorodność i to, że w zależności od nastroju mogę zawsze znaleźć piosenkę MCR, która akurat w danej chwili będzie do niego pasować.

Osobiście najbardziej lubię pierwszą płytę, dla mnie jest takim trochę nie oszlifowanym diamentem. Najmniej podoba mi się TBP i pod względem muzycznym i jeśli chodzi o image, jakoś mam wrażenie, że przez to, że wszytko jest tak precyzyjnie wykreowane bije z niej jakaś taka sztuczność.
Misty

Postprzez Charmer » 28 cze 2011, o 10:40

mrs. bluesky napisał(a):Lubię każde wcielenie, bo każde ma w sobie to coś, co mnie niezmiernie przyciąga. Wszystkie płyty mają interesujące piosenki, a to, że teraz są radośni, sprawia że ja również. W życiu potrzeba zmian, nie można stać w miejscu .

podpisuję się pod tym rękami, nogami, cyckami i czym się tylko da :!:

Każdy człowiek się zmienia, zmieniają się jego poglądy, charakter, wygląd... nie koniecznie całkowicie, wystarczy, ze częściowo coś się zmieni. Chłopaki również się zmienili, to widać. Zmienili image, muzykę, próbują nowych rzeczy, w tym nie ma nic złego. Ja lubię ic wcielenia i za czasow revenge i TBP, a killjoysów kocham równie mocno i jak już mrs. bluesky powiedziala "to, że teraz są radośni, sprawia że ja również" :)

za dużo w mojej wypowiedzi słowa 'zmieniać' xD
it's better to burn out than to fade away
Charmer

Postprzez faxtiour » 28 cze 2011, o 16:59

Kocham każdą ich płytę, bo zawsze można na nich znaleźć piosenki adekwatne do humoru ;) To znaczy np. 1 płytę zawsze słucham kiedy potrzebuję trochę magii w życiu, bo jakoś dziwnie kojarzy mi się z mają, a DD zawsze poprawia mi humor i mam przy niej niezłe odpały. Natomiast wizerunkowo wolę "dzisiejsze" MCR. Oni wszyscy są szczęśliwi, mają wspaniałe rodziny, Gee nie ma już paskudnego problemu z alkoholem i nawet koncert są jakieś lepsze, kiedy je oglądam to zawsze mi to daje kopa i powera na cały dzień ;)
faxtiour

Postprzez goodluck » 28 cze 2011, o 20:18

ja jestem ciekawa co chłopcy by powiedzieli na ten temat ;-) Czy wolą siebie dziś, czy kiedyś.
goodluck

Postprzez szczota » 29 cze 2011, o 10:23

Każdy ich image jest inny i każdy mi się podoba. Bullets jest ich pierwszą płytą, a jakże niesamowitą! Wściekłą, przepełnioną wampirami, te wrzaski, uwielbiam ją! Potem Revenge, która ma niepodrabialny charakter, siłę, mnóstwo dźwięków wpadających w ucho. Mam do niej sentyment, chociaż zaczęłam słuchać MCR dopiero w 2009, dawno po TBP. No i właśnie potem Czarna Parada. Niesamowita, przemyślana fabuła, różnorodność od rozpoczynającej płytę piosenki The End, aż do Famous Last Words. No i Danger Days. Kolorowa, zwariowana, jedyna w swoim rodzaju, porywająca, świeża, świetna!
Chemicy w każdym wydaniu są niesamowici i dobrze wiedzą, co robią i jak. Wkładają w muzykę całe swoje serce, czego efekty widać. Uwielbiam ich starych i nowych!!!

PS To mój 666 post!!! :twisted: :twisted: :twisted:
szczota

Postprzez Jijo » 29 cze 2011, o 17:46

goodluck napisał(a):ja jestem ciekawa co chłopcy by powiedzieli na ten temat ;-) Czy wolą siebie dziś, czy kiedyś.

Ja jakoś myślę, że też im się bardziej podoba nowe wcielenie. Bo w końcu jeśli tak by nie było, to by wrócili do starego. C:

Hehe. Ty diable wcielony szczota, jak mogłaś 666 post dodać. >D
Jijo

Postprzez Chemiczny_Tofik » 10 sie 2011, o 10:55

Wg mnie i to "nowe" i to "stare" MCr jest tak samo genialne ;-) Grają muzykę, dzięki której zrzeszają fanów na całym świecie. Ale jeśli mam być szczera to powiem tak (tak jak w przypadku 30stm, już to mówiłam dziewczynom z Echelonu): ich stary styl miał ten "pazur" wiecie, wygłupy na scenie, Frerard, Majki w okularkach był nie do podrobienia, Frank tarzający się po scenie... Moją ulubioną płytą jest Three Cheers for Sweet Revenge.
Teraz wydorośleli i to widać. Zmienili się, jednak nie na gorsze. Po prostu ewoluowali. Mogę powiedzieć, że jestem z nich dumna :mrgreen:
Chemiczny_Tofik

Postprzez Dasieq » 10 sie 2011, o 11:19

Kiedy słuchałem pierwszych singli z Danger Days,byłem zachwycony tą nową pozytywną energią,podobało mi się i dalej lubię tą płytę. Bez namysłu kupiłem oryginał w pierwszy dzień jak tylko był dostępny. Przed koncertem sobie słuchałem naszych chłopaków i stwierdziłem że każda płyta ma coś w sobie,ale jednak klimatem bardziej odpowiadały mi te starsze. Zdecydowanie jestem zwolennikiem Bullet'a i Revange!
'Kobieta powinna być na tyle wykształcona, żeby przyciągnąć głupich mężczyzn i na tyle wulgarna, by kusić inteligentnych'

'Racja jest jak dupa, każdy ma swoją'

Spójrz, przyjacielu, jak bajeczka o Chrystusie uczyniła nas bogatymi -Papież Leon X
Dasieq

Postprzez nananana » 12 sie 2011, o 19:16

Mi podoba sie takie jakie jest, to znaczy nowe stare, całe. Nie zależnie od okresu grają wspaniałą muzkyę. Jasne, oczywiście co sie stało ze ,,starym'' mcr, każdy sie zmienia, we wszystkim jest dobro zło. Są genialni i nowi, i genialni byli starsi.;D
(ale kocham te czerwone włosy gee.)
nananana

Postprzez MarchingBand » 17 sie 2011, o 12:16

Kocham MCR w każdej odsłonie. Oni i ich muzyka mają to coś.
Denerwuje mnie gadanie, że My Chem się zmienili, że przeszli na komerche. Gerard i spółka są tacy sami jak za czasów . Są po prostu dojrzalsi, w końcu nie mają już po 20lat. Poza tym, teraz wydają się być cholernie szczęśliwi :-)
now we are the kids from yesterday.
MarchingBand

Postprzez Tomaro » 17 sie 2011, o 12:20

Poza tym, teraz wydają się być cholernie szczęśliwi

Dokładnie, też mam takie wrażenie, jakby byli szczęśliwi, że w końcu są sobą, że nie muszą nikogo udawać, że są otwarci i wolni...
Tomaro

Postprzez zuzanka » 21 sie 2011, o 20:00

Ja lubię i "stare" i "nowe" MCR mimo, że tak tego nie dziele. Te nowsze piosenki są inne, ale nie gorsze. Właściwie każda płyta jest inna i wkurza mnie jak niektórzy mówią, że pierwsze trzy płyty są takie same, one są zupełnie inne. Może to nie taka wielka różnica jak Danger Days, ale też bardzo duża.
zuzanka

Następna strona

Powrót do My Chemical Romance