Interpretacja Danger Days

Dyskusja o zespole.

Moderatorzy: Administratorzy, Starszy moderator, Moderatorzy

Re: Interpretacja Danger Days

Postprzez Green » 24 sie 2011, o 10:23

Moje pierwsze skojarzenie z "Eight legs on the wall"tez bylo z 4 killjoysami.

http://www.youtube.com/watch?v=egG7fiE89IU ej, a co to jest w 2 minucie i 42 sekundach? Pewnie to nic nie znaczy, ale mialam takie dziwne wrazenie, ze to Dr Death w jakiejs dziwnej masce :shock: Ok, niewazne :oops:
Dziewczyny, swietna robota :-D
Green

Postprzez assassin » 24 sie 2011, o 10:33

Korse to po turecku... Gorset. Wiecie, ktoś kto coś podtrzymuje, trzyma wszystko w pionie, sztywno. Korse jest kimś takim, rządzi Draculoidami, wydaje im polecenia, a oni chcąc nie chcąc są na jego łasce. Może to luźne skojarzenie, ale lepsze takie niż żadne :> Green, wydaje mi się że to nie death defying, jak cofniesz do początku teledysku to zauważysz, że on jest zupełnie inaczej ubrany.
assassin

Postprzez SpiderFighter » 24 sie 2011, o 13:59

Korse - Gorset. On taki też trochę ubrany z tymi żabotami jak za gorsetowych czasów. Jak z jakiejś Francji czy coś? Portki mu zmienić na takie legginsy białe, perukę i wypisz wymaluj średniowiecze ;-)
SpiderFighter

Postprzez UpadłyAnioł » 24 paź 2011, o 18:33

SpiderFighter, wydaje mi się, że to już była nowożytność ;-)

Mnie nie przyszło w sumie do głowy, że "8 legs to the wall" ma coś wspólnego z Killjoys'ami, ale teraz mi to jednak pasuje ; ))
UpadłyAnioł

Postprzez CrashQueen » 6 lis 2011, o 14:13

A mnie ostatnimi czasy zastanawia zmiana koloru włosów u Gerarda. Myślę, że ma to związek z kolejnym Killjoys'owym teledyskiem. No, bo popatrzcie. W SING Killjoysi zostali złapani i... ogłuszeni? Przez Better Living. Na pewno nie zostali zabici, bo po co mieliby kończyć całą historię na 2 teledyskach?
Jak wszyscy wiemy BL/ind stawia na biel i czerń. A Killjoysi nosili kolorowe ubrania, farbowali włosy itp. co miało być formą buntu przeciwko korporacji. I teraz kiedy ich złapali Gerard ma czarne włosy. Czy to nie dziwne? Po za tym chłopaki mają coraz mniej koncertów i kręcą się blisko Kalifornii, co może być równoznaczne z kręceniem nowego teledysku.
CrashQueen

Postprzez eternity_dreamer » 6 lis 2011, o 16:16

Crash Queen - a kij ich tam wie, czy nie skończą po dwóch. Gerd jest nieprzewidywalny |D Ale zastanawiałam się też nad tym (nawet dodałam odkrywczego posta na fejsie na ten temat) i jedyne, co mi przychodzi do głowy, to złapanie ich przez BLI i uczynienie draculoidami. W sumie teledysk ma być do TOHFMIY, a po tej piosence na płycie jest Traffic Report. Myślę, że FG i PP złapali i wyprali im mózgi, czy coś, a JS i KK zdołali uciec, ale 'had a clash with an exterminator' i no, dedli. Albo coś w tym stylu, bo w końcu killjoys never die.
eternity_dreamer

Postprzez Blizzard of Ozz » 14 lis 2011, o 08:26

CrashQueen, podobno kolejny teledysk kręcili już w wakacje, więc nie wiem czy ta zmiana ma cos wspólnego. Bardziej pasuje mi to do nowej płyty niż teledysku.
Interpretacja świetna, muszę przyznać, że wielu rzeczy nie zauważyłam w teledyskach.
A tak w ogóle to wiecie, że Waru to nie Waru? : D To imię nadała jej Agata w fanfiku, oficjalnie japonka ciągle jest anonimowa :3
Blizzard of Ozz

Postprzez Comixx » 20 lis 2011, o 08:39

Bo ja mam takie głupie pytanie :oops: Imię killjoysowe Grace to The Missle Kid, czy The Missile Kid? Bo to niby tylko jedna literka ale ja bym bardzo chciała wiedzieć.
Comixx

Postprzez Sharp » 20 lis 2011, o 14:44

The Missile Kid, tak jej killjoysowo na imię.
ЙОЛО
Sharp
Administrator

Postprzez Comixx » 20 lis 2011, o 20:29

Dzięki wielkie, jak już mówiłam to dla mnie ważne ;)
Comixx

Postprzez ChemicznyPłaz » 20 lis 2011, o 22:52

Znalazłam taki post na tumblrze, nie wiem czy był w tym wątku (już się gubię): http://youwouldrebeltoanything.tumblr.c ... mplete-and
Trochę o Killjoysach, o teledyskach, postaciach, słowniczek, filmiki...
ChemicznyPłaz
Moderator

Postprzez Migotka » 28 lis 2011, o 21:36

Podziwiam Was wszystkich za rozwiązanie killjoysowej zagadki ;) wiele się dowiedziałam ciekawych rzeczy :)
Migotka

Postprzez Grzywa. » 22 wrz 2013, o 20:33

Korse nie może być robotem, bo w komiksie jest gejem. Także musi być człowiekiem. Tak przynajmniej słyszałam.
Carpe diem!

Ray: Why is there so much creme in my coffee?
Gerard: I have no regrets..
Grzywa.

Postprzez Dimejdż » 20 lis 2013, o 16:35

Świetna interpretacja. Czyli niektórym lekcje na temat "co autor miał na myśli?" wyszły na dobre ;P
Od siebie chcę tylko dodać, że w teledysku Sing mignął mi napis "scarecrow" na szybie w BL/ind. To tylko potwierdza w przekonaniu, że "S/C/A/R/E/C/R/O/W" i słowa "Move your body when the sunlight dies/Everybody hide your body from the scarecrow/Everybody hide" raczej na pewno dotyczą Korse'a i spółki :)
Dimejdż

Postprzez Dr.Ienzo » 20 lis 2013, o 20:24

Grzywa. napisał(a):Korse nie może być robotem, bo w komiksie jest gejem.

Wtf, jedno z drugim się nie wyklucza, jest gejem, ale też jest jakiegoś rodzaju androidem, mało tego, prostytutki w Killjoysach są robotami xd na dodatek można powiedzieć, że dwie postaci reprezentujące tę grupę mają lesbijski romans xd
Ogólnie odnośnie tematu, komiks jest wart przeczytania, zawiera dużo wyjaśnień specyficznych nazw oraz terminów pochodzących z płyty, co może się przełożyć jakoś w interpretacji tego albumu.
ObrazekPraise our Lord and Saviour, the Holy Helix Fossil!Obrazek
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez Grzywa. » 27 gru 2013, o 18:39

Dr.Ienzo napisał(a):prostytutki w Killjoysach są robotami xd

No więc może, tak? Waru, go chyba nie pozbawiła uczuć. No ja już nie wiem.
Carpe diem!

Ray: Why is there so much creme in my coffee?
Gerard: I have no regrets..
Grzywa.

Poprzednia strona

Powrót do My Chemical Romance