Jakie piosenki MCR lubicie najbardziej?

Dyskusja o zespole.

Moderatorzy: Administratorzy, Starszy moderator, Moderatorzy

Jakie piosenki MCR lubicie najbardziej?

Postprzez TCustodis » 11 gru 2011, o 14:56

Skoro istnieje temat, które piosenki lubimy najmniej stwierdziłam, że brakuje tematu o naszych ulubionych piosenkach.
Ja zacznę :3
Famous Last Words - piosenka, w której idealne jest wszystko, tekst, muzyka. Moim zdaniem, ta piosenka udała się chemicznym najlepiej
House Of Wolves - jedna z nielicznych piosenek MCR, w której dobrze słychać bass, jest energiczna, świetna, pełna moim zdaniem emocji :3
The Only Hope For Me Is You - głównie ja lubię dlatego, że bardzo dobrze pamiętam pierwszy raz jak ją przesłuchałam. Podoba mi się za muzykę, w sumie za tekst też. Zawsze ta piosenka będzie mi się kojarzyć z nieskazitelnie białym śniegiem :3

A jakie są wasze ulubione? Chciałabym, żeby pojawiły się również uzasadnienia czemu daną piosenkę lubimy itp.
Również proponowałabym, żebyście nie pisali raczej, że wszystkie piosenki lubicie najbardziej, chodzi o to, żebyście powiedzieli coś o swoich ulubionych, albo które mają dla was szczególne znaczenie :3
ObrazekPraise our Lord and Saviour, the Holy Helix Fossil!Obrazek
TCustodis
Administrator

Re: Jakie pioseni MCR lubicie najbardziej?

Postprzez Haps » 11 gru 2011, o 15:16

Helena- Nie wiem dlaczego tak jest, ale za każdym razem, gdy ją słucham, przechodzą przeze mnie takie żeby nie powiedzieć brzydko megawielkie ciary. Tekst jest niesamowity, uwielbiam każdy wers, każdy dźwięk. Magia.
Demolition Lovers- Uhhh... ta piosenka .. uwielbiam. Gdy jest mi źle, włączam ją sobie na fula w słuchawkach i po prostu płaczę. Ona leczy.
I'm not OK- no przy niej naku**iam na niewidzialnych garach , więc wgl życie jest piękne ;d
Welcome to the Black Parade- wspaniała. To ona w pewnym sensie wprowadziła mnie w świat Chemików, więc za każdym razem gdy ją słyszę czuję to podniecenie, to szczęście znajdując zespół dopasowany do moich uczuć. Mrrrrrau.
To the end- Tu muszę trochę poopowiadać. 6 grudnia, w Mikołajki klasowe Asia wpadła na pomysł i dała mi TCFSR. Skakałam, piszczałam, wariowałam. W domu rzuciłam się na radio i włożyłam płytkę. Słysząc pierwszą nutę serce mi waliło jak głupie. Nagle na 3 kawałku zaczyna sie coś, czego po prostu nie znałam. Podchodze, patrze na płyte, a tu jakieś: To The End. Myślałam, że ta piosenka to to samo co: End ! Ja głupia. :oops: Od tego czasu mam jazdy jak jej słucham. Tekst jest cudowny i wgl wszystko takie riwendżowate ;)

Każda piosenka ma w sobie coś wspaniałego, ale tylko niektóre mają tylko to coś, co sprawia że człowiek wariuje. Grr.
Haps

Postprzez VoiceOfSilence » 11 gru 2011, o 15:29

Fajnie, że powstał taki temat:D W moim przypadku to ciężko się zdecydować, którą najbardziej lubie , bo prawda jest taka, że kocham prawie cały repertuar MCR, ale jak coś to mogę wybrać piosenki które mnie najbardziej urzekły i które jakby wybijają się spośród pozostałych:
Give'em hell kid - Ta piosenka to masa pozytywnej energii, uwielbiam jak MCR gra ją na koncertach, bo na żywo wychodzi najlepiej
Cancer - piosenka jest piękna, taka prawdziwa, jest dla mnie bardzo ważna, bo moja babcia umarła na raka
Helena - od tego zaczęła się moja przygoda z MCR, mam do niej wielki sentyment
The jetset life is gonna kill you - podoba mi się jej melodia, szybko wpadła mi w ucho
Bulletproof heart - jest bardzo energiczna, ma fajny tekst i do tego można przy niej poszaleć
Dead - Tekst bardzo prawdziwy, lubie taki sposób grania jaki był na płycie The Black Parade
VoiceOfSilence

Postprzez noisevictim » 11 gru 2011, o 15:35

Moja święta czwórka pozostaje ZAWSZE niezmienna, czyli:
Vampires Will Never Hurt You - szczerze powiedziawszy, nie wiem dlaczego. Ile razy bym jej nie wysłuchała, nigdy mi się nie znudzi. No i tekst jest przegenialny.
The Ghost Of You - po pierwsze, dzięki tej piosence poznałam My Chemical Romance. Pamiętam ten dzień, jakby to było wczoraj. No i wywołuje u mnie nieokreślenie wielkie emocje. Dodatkowo teledysk; jeden z najpiękniejszych, najbardziej przejmujących i najlepiej wykonanych, jaki widziałam.
Sleep - ulubiona piosenka ze wszystkich, jakie My Chemical Romance nagrało. Po prostu.. znowu wygrywają emocje. Płakałam przez nią kilka razy (ha, żeby tylko kilka...) i dałabym wszystko, żeby usłyszeć ją w chwili mojej śmierci.
Destroya - tekst, tekst i jeszcze raz tekst. Nie jestem jeszcze pewna czy raczej interpretuję ją, jakbym to ja go kierowała do kogoś, czy odwrotnie. (Chociaż bardziej się odnajduję w tym drugim znaczeniu). No i nie wiem, słuchając jej czuję jakiś dziwny podziw do My Chemical Romance. Raz jadąc autobusem do szkoły popłakałam się, słuchając jej i wyobrażając sobie jak oni to nagrywali, ich wszystkie emocje, ogólny proces tworzenia i tak dalej. To było dziwne, ale całkowicie prawdziwe.
Jeszcze dochodzi The Kids From Yesterday, przez którą płaczę za każdym razem, kiedy ją słyszę, i Famous Last Words, powód taki sam, co u uprzednio wspomnianej piosenki. Pamiętam, kiedy My Chemical Romance dopiero co wydali ją jako singiel i teledysk do niej leciał cały dzień co jakąś godzinę na MTV, a ja tylko siedziałam cały dzień przed telewizorem i czekałam, aż znowu ją puszczą. Ale tymi głównymi jednak są 'Vampires...', 'The Ghost...', 'Sleep' i 'Destroya' - z każdej płyty po jednej :D
noisevictim

Postprzez Antalia » 11 gru 2011, o 16:07

Vampires Will Never Hurt You- Polubiłam ją tak bardzo chyba po usłyszeniu jej na żywo. To jak można było się przy niej wyżyc, wydrzeć, wyskakać. Ta więź z zespołem ;d Jedna z piosenek, które wyzwalają we mnie najwięcej emocji i na koncertach i w wersji studyjnej. Często jej słucham jak jestem wkurzona albo smutna i większośc negatywnych odczuć ze mnie wypływa <3
Helena- teraz rzadko jej słucham ale mam do niej ogromny sentyment. Pierwsza piosenka mcr, ktorą usłyszałam i od tamtej pory (czyli juz będzie z 6 lat, jak ten czas zachrzania) są moim uluionym zespołem ;d
Bulletproof heart- kocham za optymizm, za melodie, za drugie głosy, za gitarę i za ogólny przekaz.
The world is ugly- Nie ma wersji studyjnej ale chyba mogę ją zakwalifikować, w koncu to ich własna piosenka;d Pamiętam jak ją usłyszałan na youtubie i to jedyny utwór w całym moim życiu, kiedy słuchając go po raz pierwszy, zaczęłam płakać. Gerard tak przejmująco śpiewa i ta melodia i wszystko w niej jest piękne i wzruszające.

To w sumie moja stała czwórka bo reszta mi się zmienia w zależności od dnia i nastroju ;d
Antalia
Starszy moderator

Postprzez eternity_dreamer » 11 gru 2011, o 16:35

Save Yourself, Our Lady Of Sorrows i Teenagers - kojarzą mi się niesamowicie z moją przyjaciółką, z całą naszą przyjaźnią.
Helena - mimo, że przez jakiś czas jej nie lubiłam, to nauczyłam się ją doceniać i przełamywać niechęć związaną z tym że jest 'najpopularniejsza'. Uwielbiam live'y Heleny, razem z tą 'przygrywką' na początku, po prostu mam ochotę wyć jak ją słyszę, ale w takim dobrym, wzruszającym sensie.
WTTBP - tekstteksttekst. Genjusz. Pomaga mi się podnieść.
To The End - jedna z moich 'pierwszych', całkowity i totalny sentyment.
Mama - słów brak, po prostu uwielbiam. Całość, na czele z 'and if you would call me you sweetheart' i tymi krzykami. Jak jej słucham to mi się kojarzy z szachownicą, szarością i cyrkiem, albo domkiem dla lalek, coś w stylu jakiejś makabrycznej sceny z horroru.
Famous Last Words - no, FLW to FLW. 'I am not afraid...'. Tego nie trzeba, myślę, tłumaczyć.
Desert Song - tegoroczne ferie i ogólnie to smutek i jednocześnie szczęście, lubię ją właśnie za te sprzeczne emocje.
TKFY - bardzo lubię za tekst, utożsamiam się z nim w pewnym sensie.
Stay - która nie ma studyjnej wersi, ale jej początek rozpier... mnie od środka, po prostu.
Sing - znowu tekst. Jest trochę takim hymnem, pomaga mi często.

I dużo, dużo więcej, niemal wszystkie, ale to są te, do których mam jako takie 'uzasadnienie'.
eternity_dreamer

Re: Jakie piosenki MCR lubicie najbardziej?

Postprzez Candela » 11 gru 2011, o 16:46

Moje ulubione piosenki to:
I'm Not Okay- uwielbiam piosenkę, teledysk, przeboską solówkę Raya, ogólnie wszystko. Przy niej gram na niewidzialnej gitarze, niewidzialnej perkusji i śpiewam do niewidzialnego mikrofonu, daje mi niesamowitą energię!
Dead!- uwielbiam jej ironiczny tekst, naprawdę dobre gitary i perka. Słuchając jej nie potrafię siedzieć w miejscu, po prostu nie potrafię!
Na Na Na- wiem :lol: Ale mimo wszystko, na zły humor jest niezastąpiona, powoduje uśmiech na mojej twarzy zawsze i wszędzie.
Bulletproof Heart- tą uwielbiam głównie za tekst, choć oczywiście nie tylko. Mogę słuchać jej w nieskończoność i nigdy się nie nudzi.
Cancer- moja ulubiona smutna piosenka. Gerard ma w niej świetny głos, tekst jest taki... Prawdziwy, czuję te emocje bohatera umierającego na raka. Często ją śpiewam, ale zdala od ludzkości, bo fałszuję niemiłosiernie ;-)

To taka piątka najbardziej ulubionych, bo nie da się opisać wszystkich. Nie ma wielu piosenek My Chem, których bym nie lubiła. Ale w kolejnej piątce z pewnością znalazłyby się Vampire Money, The Ghost of You, Our Lady of Sorrows, Welcome To The Black Parade i You Know What They Do To Guys Like Us In Prison, również są świetne.
MORIARTY WAS REAL
Candela

Postprzez Sabinia » 11 gru 2011, o 16:56

1.Welcome to the Black Parade – niezmiennie moja ulubiona piosenka . Powodów jest wiele. Po pierwsze bardzo mi się podoba, po drugie dzięki niej polubiłam MCR. Uważam też, że ma świetny tekst, lubię go interpretować i analizować, przy okazji wysnuć różne refleksje o życiu i śmierci. Moja ulubiona płyta to TBP, a ta piosenka najbardziej mi się z nim kojarzy i jest bardzo ważna, a moim odczuciu najważniejsza dla całego konceptu albumu. Ponadto podoba mi się, że najpierw jest wolna refleksyjna, potem pełna energii, nie ma prostego schematu: zwrotka – refren. Mam do tego utworu sentyment, może przez to mnie wzrusza. Już jak słyszę te pierwsze nuty jestem zachwycona, jest to jedna z nielicznych piosenek, która po wielokrotnym słuchaniu nigdy mi się nie nudzi.
2. Sing – drugie miejsce było mi zdecydowanie trudniej wybrać, ale zdecydowałam się na Sing. Powody: dla mnie Sing stało się takim symbolem pomocy innym, myślenie o innych po akcji Sing it for Japan, lubię ten tekst niby jest prosty, a w tej prostocie wg mnie genialny. Dla mnie osobiście ma spore znaczenie, ciężko mi to uzasadnić. I kojarzy mi się, między innymi z powodu teledysku, z Killjoysami, a lubię ten zamysł. Bo Sing z kolei jest dla mnie akurat ważny dla pomysłu na płytę DD.
3.Demolition Lovers – to jest tak piękne, emocjonalne, że nie trzeba dużo pisać. Znowu jak w WTTBP mamy spokojniejszy początek, potem utwór nabiera tempa, podoba mi się to stopniowanie emocji, sposób w jaki Gerard śpiewa ten utwór i partie muzyczne.
4.Cancer – znam osoby które się bardzo nabijają z tej piosenki, ale nic nie poradzę na to, że mnie wzrusza i uwielbiam, jak Gerard ją śpiewa na koncertach, wkładając w nią tyle emocji i uczuć.
5.Na równi Mama (świetnie brzmi, na Orange była super wykonana) Bulletproof Heart (jedna z mich ulubionych z DD) Desert Song (jest tak podnisła, ma w sobie coś niezwykłego).

Ciągle sobie jakąś kolejną przypominam, bo prawie wszystkie lubię, ale te są chyba najważniejsze.
Sabinia

Postprzez MadPony » 11 gru 2011, o 16:57

Oooo nareszcie doczekałam się takiego tematu. To jazda.
Demolition Lovers to jak dla mnie najpiękniejsza piosenka o miłości. "I'm trying, I'm trying
To let you know how much you mean" Te słowa wystarczą, żebym zaczęła się rozklejać. Po prostu piękne.
I'm Not Okay Jest taka pozytywna, zwariowana. I mnie bardzo podnosi na duchu. Kiedy robię coś dziwnego, włączam ją sobie i jestem okay. Czuję, że mogę być taka jak chcę :3
The Ghost of You Kolejny emocjonalny wyciskacz łez. Ściska za serce. (a jak jeszcze oglądam teledysk to już całkiem przepadam)
Sleep Emocje, które towarzyszą mi przy słuchaniu tego utworu są nie do opisania. Jest po prostu niezwykły i mój ulubiony z całego repertuaru MCR. Och...
Mama Cudna końcówka. Wielbię tę piosenkę. :D
SING Moja ulubiona z DD. Bardzo podoba mi się tekst, który mówi o tym by spełniać marzenia i nie poddawać się, a w szczególności innym.

Oczywiście kocham też inne. Ale te są dla mnie takimi perełkami.
"I am fucking crazy, but I am free."
MadPony

Postprzez chemiczna15 » 11 gru 2011, o 18:59

Helena - Pierwsza piosenka mcr, jaką usłyszałam, mam do niej wielki sentyment.
The Only Hope For Me Is You - Piosenka sama w sobie jest cudowna.
Thank You for The Venom - Bardzo podoba mi się melodia oraz łatwo wpada w ucho.
You Know What They Do To Guys Like Us In Prison - Uwielbiam tą piosenkę, a do tego kojarzy mi się z pewną osobą.
Famous Last Words - Piosenka, w której wszystko do siebie pasuje, tekst, melodia.
Mama - Jest tak cudowna, że ciężko mi opisać.

Te piosenki są moimi ulubionymi, ale równie cudowne są The Ghost of You, Vampire Money, Welcome To The Black Parade, Cancer i I'm Not Okay.
Did i ever tell you the definition of "Insanity"?
Obrazek
chemiczna15

Postprzez soprettyblack » 11 gru 2011, o 20:26

Welcome To The Black Parade. Nie potafię jednoznacznie określić jak wiele znaczy dla mnie ta piosenka. Mogłabym natomiast zacząć opowiadać całe mnóstwo historii, które mi się z nią kojarzą i wywołują na mojej twarzy uśmiech. Do dziś pamiętam moją reakcję, kiedy pierwszy raz zobaczyłam teledysk i usłyszałam ją na MTV. Nie wywarła na mnie wrażnia, czy może inaczej- nie wywarła pozytywnego wrażenia. To było ponad 5 lat temu, i wtedy totalnie nie zdawałam sobie sprawy z tego, że ten kawałek stanie się utworem mojego życia. Wcześniej znałam Helenę i I'm Not Okay, kolejne, które znaczą dla mnie mnóstwo, ale nie tyle, co WTTBP, bo to nie je pierwsze pokochałam.
Poza tym jeszcze Drowning Lessons całkiem niedawno znalazło się w grupie moich ulubionych piosenek MCR. Przywodzi mi na myśl OWF, i ten fragment 'And maybe tomorrow we'll do it again'.
Och, i jeszcze pozytywna energia Teenagers to coś, co kocham! :)
soprettyblack

Postprzez Lu. » 11 gru 2011, o 20:49

1. Famous Last Words - uwielbiam tekst, uwielbiam muzykę. Ta piosenka jest idealna. Jest mi dziwnie bliska i po prostu daje mi siłę i nadzieję.
2. Helena - w końcu to dzięki tej piosence zaczęłam słuchać MCR. mam do niej coś w rodzaju sentymentu.
3. WTTBP - uwielbiam. jest dla mnie prawie tak samo ważna jak FLW.
4. Mama - słowa są dla mnie genialne. i działa na mnie bardzo twórczo. nie wiem czemu, po prostu jest niesamowita.
5. The Ghost of You - uwielbiam, uwielbiam. najbardziej na mnie działa kiedy oglądam teledysk. dla mnie jest okropnie przejmująca.
6. Our Lady of Sorrows, Honey, This Mirror Isn’t Big Enough For The Two Of Us - uwielbiam je. po prostu mogę się jakby wykrzyczeć dzięki nim.
7. Sing - jedna z moich ulubionych z DD genialny tekst. po prostu.
8. The End. - sama nie wiem czemu ale ostatnio strasznie ją polubiłam. wcześniej jakoś nie zwracałam na nią większej uwagi. Jakoś poruszyła mnie i uważam,że jest na prawdę super.
No i chyba mogłabym wymieniać tak dalej... Bardzo lubię też Planetary, Na na na, Disenchanted, Dead!, Vampires Will Never Hurt You...
Lu.

Postprzez Martinho » 12 gru 2011, o 22:20

I'm Not Okay (I Promise) - pierwsza piosenka MCR, jaką usłyszałem. Właśnie dzięki niej pokochałem ten zespół. Ta energia... :-) Po prostu - najlepsza piosenka, jaką w życiu słyszałem ;-)
Famous Last Words - zawsze pomaga mi w trudnych chwilach. Nawet jak mam straszbego doła, to jak słyszę refren od razu robi się lepiej ;-)
Disenchanted - Chyba najpięjniejsza piosenka, jaką znam :-) zawsze robi na mnie ogromne wrażenie.
The Only Hope For Me Is You - też piękna, a poza tym kojarzy mi się z pewną osobą ;-)
Martinho

Postprzez Revenge96 » 13 gru 2011, o 14:10

I'm Not Okay- Ta piosenka daje mi siłę, dzięki niej wiem, że pomimo jakichkolwiek trudnośći zawsze sobie poradzę.
Helena- Pierwsza piosenka MCR, którą usłyszałam, uwielbiam ta piosenkę, bo ma niesamowity klimat.
It's Not A Fashion Statement, It's A Deathwish- Na początku nie przepadałam za tą piosenką, ale kiedy przeczytałam jej tekst od razu ją pokochałam.
Drowning Lessons- Tą piosenkę bardzo lubię, ze względu na wspaniały tekst.
Famous Last Words- Jedna z najlepszych piosenek na TBP, cudowny tekst, ciekawe brzmienie, nic dodać nic ująć.
Mama- Ta piosenka zawsze poprawia mi humor, jest po prostu świetna.
Vampire Money- Z kolei ta piosenka sprawia, że mam mnóstwo energii.
Save Yourself, I'll Hold Them Back- Uwielbiam brzmienie tej piosenki,a także bardzo podoba mi się jej tekst.
Destroya- Strasznie podobają mi się te bębny na początku, jedna z najfajniejszych piosenek na DD.
Desert Song- W tej piosence zakochałam się od pierwszego przesłuchania, urzekł mnie jej tekst.
Gerard: Well, are you ready, Ray?
Ray: Yeah...
Gerard: How about you, Frank?
Frank: Oh, I'm there, baby
Gerard: How about you, Mikey?
Mikey: Fucking Sarah
Gerard: Awww pickles..
Revenge96

Postprzez lastly » 16 gru 2011, o 13:25

Welcome to the Black Parade- kiedy czuję, że nie mam sił, jestem cholernie smutna słucham właśnie tej piosenki - uwielbiam kiedy Gerard śpiewa "We'll carry on", czuję się wtedy, hmm.. wspierana ? ;d nie raz mi ratowała życie.
To the end- to była pierwsza piosenka MCR, którą usłyszałam. sentyment. zresztą, po prostu ją uwielbiam.
Famous last words- tekst, tekst, tekst. także przez to, że nawet długo trwa, a ja to kocham w piosenkach.
Disenchanted- jeśli chce mi się popłakać, słucham właśnie jej. urzekła mnie, jest wolna, ale cudna.
Sing- pobudza mnie do działania. ;d
The Sharpest Lives- kocham początek, melodię, wszystko.
Summertime- oooch, ta piosenka zawsze sprawia, że mam dobry nastrój. :-D
The End - kiedy słucham płyty TBP to cieszę się, że to ta piosenka jest na początku. dla mnie to taka zapowiedź cudownie spędzonego czasu z płytą, zaczętej cudowną piosenką. ;-)

Ogółem mogę zaliczyć także do ukochanych The ghost of you czy our lady of sorrows. ;-)
nie znasz składu powietrza, którym oddychasz, to powietrze Cię zabija.
lastly

Postprzez czekoladowa_cherry;) » 16 gru 2011, o 14:55

Cancer - poprostu wzrusz mnie
Mama - uwielbiam ją za krzyk Gee
Planetary (GO!) - kojarzy mi się z moją zwarjowaną przyjaciółką
Desert song - poprostu za to że przekazuje mi mnóstwo emocji
Sing - za wspaniały i niepowtarzalny tekst
czekoladowa_cherry;)

Postprzez SzpakZloczynca » 16 gru 2011, o 16:36

Helena - pierwsza piosenka, którą usłyszałam od MCR. Mam ciary jak ją słyszę.
The End - 'If you look in the mirror and don't like what you see(...)' Hihi, Kamilka i jej kompleksy. Przynajmniej moja interpretacja odnosi się do wyglądu.
The Sharpest Lives - Jawnie boję się tej piosenki. Przeraża mnie, ale jest piękna :3
Sleep - Kolejna piosenka, która wzbudza we mnie uczucie niepokoju. Ale ma w sobie tyle emocji, uwielbiam ją.
Mama - Arcydzieło. Taka mroczna, zła, demoniczna, urgh.
Heaven Help Us - Kocham tekst tej piosenki. I melodię też, ale no.
I reszta zależy od nastroju :)
live slow, die whenever
SzpakZloczynca

Postprzez Inspiration » 16 gru 2011, o 20:16

Famous Last Words - Świetny tekst, świetna muzyka i świetne wykonanie. Ta piosenka jest dla mnie bardzo ważna.
Planetary (GO!) - Jakoś pozytywnie na mnie działa.
Mama- Po prostu niesamowita.
Welcome To The Black Parade- Pierwsza piosenka MCR którą usłyszałam. Mam do niej wielki sentyment.
Heaven Help Us- Tekst przede wszystkim. A poza tym bardzo dobrze mi się kojarzy.
Inspiration

Postprzez ChemicznaDziewczynka » 16 gru 2011, o 21:18

Helena-pierwsza piosenka którą usłyszałam (dosyć dawno) i się zakochałam
Heaven Help U-piękne słowa,po prostu kocham ta piosenkę
Mama -po prostu świetna piosenka
Vampire Money- przede wszystkim początek- Jest najlepszy :lol: .No i ta piosenka daje mi tak dużo energii... :-P
ChemicznaDziewczynka

Postprzez Justi♥ » 22 gru 2011, o 17:44

Demolition Lovers- To jest tak świetna piosenka, że nie mogę jej opisać słowami *.*
Vampires Will Never Hurt You- świetna, ale nie cierpię "teledysku" jeżeli można go tak nazwać :lol:
The Sharpest Lives- awww ;*
Early Sunsets Over Monroeville- straszny sentyment i tak mi się kojarzy z wakacjami i takim huśtaniem się na huśtawce ;>
Our Lady Of Sorrow- kocham to brzmienie i ten refren ;3
Na Na Na- niesamowicie fajnie mi się kojarzy ta piosenka, jest taka energiczna
Desolation Row-Rewelacja, po prostu wielbię
I Never Told You What I Do For A Living- Jest taka mroczna i uwielbiam darcie się Gerarda w tej piosence :oops: xD
Justi♥

Postprzez Mr.Geraard » 22 gru 2011, o 18:31

Vampires Will Never Hurt You- ostatnio się do niej przekonałam, wcześniej nie przepadałam za nią
Thank You For The Venom- jest gdzieś na początku listy piosenek na moim fonie, i gdy wracam busem do domu i jej słucham to mam ochotę wstać z fotela i zacząć głośno śpiewać, raz prawie by się tak stało, wydałam z siebie podobno jakiś dziwny dźwięk i moja koleżanka siedząca ze mną popatrzyła na mnie jakbym była niespełna rozumu ;P Podumowując, wyzwala we mnie jakieś dzikie emocje ;P
Honey, This Mirror Isn't Big Enough...- kocham krzyk Franuli ;P
Mama- jestem pewnie w mniejszości i ta piosenka nie podobała mi się< wstyd >, lecz gdy usłyszałam ją na żywo na OWF stała się jedną z moich ulubionych ;) Przypomina mi festiwal, i szczególnie moment, gdy Gee śpiewa: " We’re damned after all... " i machamy rękami w lewo i prawo :-D
Desert Song - bardzo wzruszająca i smutna
Helena- poprostu kocham !!!!
House Of Wolves- uwielbiam za energię płynącą z tej piosenki
The Ghost Of You- zawsze przy niej płaczę
Destroya- ahhhhhhhh, ta dzikość :D
Welcome to the Black Parade- ta piosenka daje mi dużo siły, więc słucham jej gdy mam doła i czuję, że sobie z czymś nie poradzę

No, to chyba wszystkie ;-)
Mr.Geraard

Postprzez SnowPony » 31 sty 2012, o 19:16

Z Ich pierwszego albumu uwielbiam Demolition Lovers... Gdy pierwszy raz usłyszałam ten kawałek miałam gęsią skórkę, co w sumie było dziwne, bo nie przepadam za pierwszym albumem. Wycisza mnie, każe zatrzymać się na chwilę i wsłuchać w głos własnej duszy. Disenchanted - cudowny utwór, chwytający za serce. Uwielbiam go słuchać, kiedy jest mi smutno, mam wrażenie, że nie dam rady sprostać problemom, kiedy życie jest za trudne...
The Ghost Of You, piosenką przy której lubię po prostu płakać.
Planetary (GO!) daje mi wielkiego kopa! Lubie się przy niej powygłupiać i zapomnieć o całym świecie. Taki mój osobisty narkotyk. :)
No i na końcu Na Na Na. Z tą piosenką wiążą się przewspaniałe wspomnienia, gorące lato i szalone pomysły. Ona zostanie w mojej głowie na bardzo długo...
teraz chyba dobrze trafiłam :D
SnowPony

Postprzez Yulija » 31 sty 2012, o 19:33

MCR to jedyny zespół, który zauroczył mnie prawie wszystkimi piosenkami. Ciężko wybrać te ulubione i najwspanialsze. Płytowo:

1. Demolition Lovers. To pierwsza piosenka, którą usłyszałam z Bullet. Wniosła wiele w późniejszy postęp poznawania MCR. Jest taka 'brudna' i ocieka tragedią. To mnie w niej urzekło.
2. Vampires Will Never Hurt You. Co tu dużo mówić? MISZCZ.
3. Our Lady Of Sorrows. Dopiero niedawno ją doceniłam. Ma ciekawą linię melodyczną i wpada w ucho.
4. Helena. Od niej się wszystko zaczęło. Ona mnie zauroczyła i zaciekawiła MCR. Bez niej nie poznałabym tego zespołu, nie przeżyłabym tylu wspaniałych chwil. Może brzmi to ckliwie i sentymentalnie, ale tak po prostu jest.
5. I'm not okay. Ona miała na mnie bardzo duży wpływ w pierwszej gim. Bardzo duży.
6. Cemetery Drive. Yaay, cudowna jest po prostu :3
7. FLW. Ja również uważam, że to ich najlepsza piosenka. Słychać w niej tyle pasji... Ona nie może się znudzić.

Na DD nie było piosenki, która by mnie powaliła, wbiła w podłogę tak, że już nie mogłam się podnieść. To dość przykre. To dobra płyta, ale bez rewelacyjnej piosenki :/

Tak, to w dużym skrócie lista moich ulubionych piosenek My Chem ^^
Może pozwolę Ci byś ze mną budził się
Może powiem Ci jakie lubię wino
Może pozwolę Ci zapalić świeczkę
Gdy w pewną zimową noc
Zgaśnie światło...
Yulija

Postprzez VoltageCola15 » 17 lut 2012, o 14:16

Trudno mi powiedzieć, każdy utwór wzbudza we mnie jakieś emocje...
Helena - bo widzę w niej pasję. Po za tym mam sentyment, bo to moja pierwsza Chemiczna piosenka...
Sing - daje mi wiarę w siebie. I tyle...
I'm not okay - po prostu mi się podoba. I kropka.
The Ghost Of You i I Don't Love You - wzruszają mnie...
Dead - bo mimo swojej tematyki zawsze daje mi kopa energii.
WTTBP - melodyjne i w miarę chwytliwy tekst. Ciągle śpiewam.
Teenagers - W sumie nie wiem czemu. Ale lubię.

Sporo tego, ale one wszystkie są na na prawdę pierwszym miejscu. : )
"After all this time?"
"Always", said Snape.
VoltageCola15

Postprzez ToxicTear » 17 lut 2012, o 23:30

Party Poison - bardzo pozytywna, słyszę to i od razu się cieszę. wiem, że nie ma głębszego przesłania, ale czy każka piosenka musi je mieć? często przy niej skaczę, śpiewam, ogólnie zachowuję się jak nienormalna ;d
I'm not okay - pierwsza, którą usłyszałam. mam do niej wielki sentyment i mogłabym jej słuchać bez końca.
Honey, this mirror isn't big enough for the two of us - ja walę, dłuższego tytułu się nie dało wymyślić? nieważne, piosenkę kocham, szczególnie za Franiowe darcie mordy. teledysku kompletnie nie ogarniam o.o'
Helena - nie wiem czemu. po prostu ją lubię
Demolition Lovers - bardzo klimatyczna piosenka. ma w sobie to coś, co mnie do niej przyciąga
Sharpest Lives - uwielbiam to wejście w refren. poza tym piosenka w prosty sposób mówi o tym, co robił Gee, przez co w jakiś sposób jeszcze bardziej mnie do siebie przekonuje (jeśli można tak powiedzieć w odniesieniu do piosenki)
The Ghost of you - bardzo wzruszająca, można się przy niej wypłakać, pomyśleć.. chociaż musiałam się z nią 'oswoić' ;)
Mama - uwielbiam to, w jaki sposób Gee się bawi tą piosenką, w szczególności spiewając ją na żywo. po prostu
Teenagers - ta gitarka na początku.. :3
The Kids From yesterday - nie wiem za co konkretnie ją lubię. tak po prostu :3
Vampire Money - pozytywnie brzmiąca piosenka, która mówi o popularności wampirów w dzisiejszych czasach i kasie, jaką się na tym zarabia. zgadzam się z nią i tyle. ;)
You know what they do to guys like us in prison - kolejna, którą po prostu lubię, bez konkretnej przyczyny.
trochę tego jest, ale jeśli miałam pisac szczerze, to nie mogłam żadnej pominąć. kolejność przypadkowa
ToxicTear

Postprzez kalynaa » 18 lut 2012, o 14:45

I Never Told You What I Do For A Living - boska,boska,boska.koniec jest po prostu przecudowny,mogłabym jej słuchać w kółko.poza tym kojarzy mi się z pewną osobą,do której zasadniczo nie żywię uczuć negatywnych.
The Sharpest Lives - no bo tak.po prostu mi się podoba.
This Is How I Dissapear -pierwsza,którą polubiłam tego zespołu.jest w niej...to coś :>
Demolition Lovers -małe cudeńko.płaczliwa piosenka,idealna.
You Know What They Do To Guys Like Us In Prison - taka..fajna,no!jak dla mnie fajny tekst,choć pewnie dla niektórych lekko bezsensowny :)
Vampires Will Never Hurt You - była faza,oj była.chociaż ten teledysk...mroczno mroczny :)
The Ghost Of You - 'never coming home..' duże love.
House Of Wolves - mega pozytyw za melodię.totalnie pobudzająca :)
The Jetset Life Is Gonna Kill You - lubię bo lubię.
To The End - druga,którą bezgranicznie pokochałam.po prostu.
Sing It For Japan - zakochałam się *.*
Ostatnio edytowano 10 kwi 2012, o 11:31 przez kalynaa, łącznie edytowano 1 raz
Myśl mózgiem, nie dupą ~Grzywa ♥

MCR, THANK YOU FOR EVERYTHING.
kalynaa

Postprzez Unicorn » 26 lut 2012, o 20:06

Trudno wybrać. Nawet bardzo.
Welcome To The Black Parade - Ahh. Pierwsza, którą usłyszałam i zakochałam się.
Helena- Ciarki mi przechodzą po plecach jak jej słucham. Piękna, emocjonalna na cześć zmarłej osoby. Łezka mi się kręci w oku.
I'm not okay- Dostaje powera jak jej słucham :-)
Mama- Świetna. I to Gerardowe darcie się 'Maaamaaa'
Dead!- ;p Poprawia mi nastrój 'Jeśli życie nie jest żartem, to czemu się śmiejemy?'
It's Not a Fashion Statement, It's a Deathwish- Nie potrafię dokładnie uzasadnić dlaczego. Po prostu tak ;-)
The Sharpest Lives- Szumi mi w uszach jeszcze długo po przesłuchaniu. I ma takie tajemnicze COŚ.
Vampires Will Never Hurt You- Uwielbiam.
Famous Last Words- Wielbię. Tekst świetny i brzmienie również.
This Is How I Disappear- Ojejuu. Po prostu nucę refren w kółko ;p
Face all the pain and take it on,
because the only hope for me is you alone
Unicorn

Postprzez Pidżam » 20 kwi 2012, o 12:57

<reanimuje temat>
Na dzień dzisiejszy I'm not okay.
Ma niesamowitą energię, kiedy jej słucham mam ochotę robić wszystkim na złość, wyjść i rozbić namiot na ulicy.
Pidżam

Postprzez BrightBlack » 20 kwi 2012, o 13:56

Dla mnie "You Know What They Do To Guys Like Us In Prison", ponieważ ma świetny tekst i w ogóle melodycznie mi się też podoba. Jedna z najlepszych piosenek zespołu, a może i nawet najlepsza. Jak ktoś dobrze zinterpretuje tekst to może odczytać ukrytą historię Gerarda, który tak jakby opowiada swoją przygodę z nałogami.
BrightBlack

Postprzez Darsa ;*** » 21 kwi 2012, o 10:17

Famous Last Words zawsze była i zawsze będzie na szczycie. Przepełniają ją niesamowite emocje i gdy jej słucham szybciej bije mi serce.
I Never Told You What I Do For A Living jest jedna z pierwszych piosenek jakie usłyszałam i już od razu mi się spodobały. Mam do niej sentyment, ale również coś z uwielbienia dla jej tekstu.
Demolition Lovers jest niby smutna, ale tak nie jest. Również przepełniają ją emocje, których nie da sie zignorować, gdyż są bardzo silne.
House of wolves i This is how I disappear charakteryzują się niesamowita energią i zawsze są w stanie poprawić mi humor.

Jest oczywiście wiele innych, niesamowitych piosenek, ale te były pierwszymi. jakie mi przyszły na myśl, a rozpisywać przesadnie się nie chciałam :lol:
Sometimes I think I'll die alone, live and breathe and die alone...
Darsa ;***

Następna strona

Powrót do My Chemical Romance