Który tekst z piosenek Chemików najbardziej Cię poruszył?

Dyskusja o zespole.

Moderatorzy: Administratorzy, Starszy moderator, Moderatorzy

Który tekst z piosenek Chemików najbardziej Cię poruszył?

Postprzez LadyRock. » 28 sty 2012, o 12:11

Wiem, wybór jest trudny - wszystkie mówią o czymś ważnym i wartościowym, ale gdybyście tak mieli wybrać jedną?
Hmm... Ja chyba postawiłabym na Disenchanted
LadyRock.

Re: Który tekst z piosenek Chemików najbardziej Cię poruszył

Postprzez Linnet » 28 sty 2012, o 12:51

Okej, ale może nie rzucajmy suchymi tytułami? Przydałoby się jeszcze jakieś uzasadnienie dlaczego akurat ten, a nie inny tekst jest najbardziej poruszający ;-)
Linnet

Postprzez VoiceOfSilence » 28 sty 2012, o 13:59

Mam dwie: Our Lady Of Sorrows i Vampires Will Never Hurt You, jakoś do mnie przemawiają, może też dlatego, że od jakiegoś czasu mam fazę na Bullets i to moje ulubione piosenki z tego albumu. Teksty są świetne w tych piosenkach....
VoiceOfSilence

Postprzez goodluck » 28 sty 2012, o 14:09

1.teenagers, ponieważ sama byłam kiedyś wyśmiewana
2.Demolition lovers, bo nienawidzę miłości.. -.-
3.Ghost of you, nie wiem czemu, poprostu bardzo ją lubię ;)
4.Destroya, ponieważ dodaje mi duuuuużo energii
Yeah, yeah and I'm allright.
goodluck

Postprzez polly » 28 sty 2012, o 14:18

Zdecydowanie Famous Last Words, gdyż dzięki tej piosence czuję, że mogę osiągnąć coś sama. Nie boję się świata i mogę walczyć o siebie, nie opierać się tylko i wyłącznie na opinii innych...
No i może jeszcze Helena, bo opowiada o stracie bliskiej osoby...
polly

Postprzez ChemicznyPłaz » 28 sty 2012, o 14:36

polly napisał(a):Zdecydowanie Famous Last Words, gdyż dzięki tej piosence czuję, że mogę osiągnąć coś sama. Nie boję się świata i mogę walczyć o siebie, nie opierać się tylko i wyłącznie na opinii innych...

Podpisuję się. ta piosenka dała mi siłę.
I wonder how Gerard feels with his one hotdog child and asian backbending wife

Mój TumblrKonto na kinomaniaku
ChemicznyPłaz
Moderator

Postprzez Panny » 28 sty 2012, o 15:55

Welcome To The Black Parade . Mnie właśnie ta piosenka daje taki power i chęć do działania .
Panny

Postprzez LadyRock. » 28 sty 2012, o 17:03

Linnet napisał(a):Okej, ale może nie rzucajmy suchymi tytułami? Przydałoby się jeszcze jakieś uzasadnienie dlaczego akurat ten, a nie inny tekst jest najbardziej poruszający ;-)

Chyba przede wszystkim za ten jeden cytat, który jest w moim podpisie:P
jedno zdanie, a tak wiele daje do myślenia...
LadyRock.

Postprzez MadPony » 28 sty 2012, o 19:16

Demolition Lovers- Nieszczęśliwa, niespełniona miłość. Cudowne *-*
Sing- daje mi pewność siebie. Takiego kopa, motywacje do działania, spełniania marzeń. Nie patrzę na innych i ich zdanie, jeśli coś kocham to nigdy się nie poddam *u*
"I am fucking crazy, but I am free."
MadPony

Postprzez Jagoda » 28 sty 2012, o 20:01

SING - daje mi po prost niezłego kopa, siłe do dalszego działania. I tak jak powiedziała MadPony, zdecydowanie daje mi pewność siebie. Liczy się to co jest w moim sercu, to co mi ono podpowiada, a nie podporządkowanie się innym. Czuje jakby ta piosenka do mnie krzyczała: "Nie bój się! Spełnij swoje marzenia! Zrób to o czym zawsze marzyłeś!" <ja i te moje filozofie>
FAMOUS LAST WORDS - gdy jej słucham to mam po prostu ciary na całym ciele. Dzięki niej wiem, że moge sobie sama poradzić, nie bać się świata, nie troszczyć się o opinie innych. Że po prostu dam rade.
DISENCHANTED- kolejna piosenka, przy której słuchaniu mam ciarki, no i często rycze. Nie wiem... jej tekst tak do mnie przemawia. Choćby to: "Jesteś tylko smutną piosenką bez przesłania [...]" (czy coś takiego). I nagle uświadamiam sobie, że nic nie robie ze swoim życiem, jestem nudna i do niczego nie dąże. A pózniej to: "Znajdz inną drogę. Dowiedz się ile znaczysz". Tak, moge szczerze powiedzieć: daje mi niezłą motywacje do działania, do podjęcia czegoś niezwykłego (niekoniecznie wielkiego), zrobienia czegoś ze swoim nudnym życiem.
TEENAGERS- niezrozumienie przez otoczenie. Czasmi się tak czuje, a może i nawet częściej.
Jagoda

Postprzez Bulletproofka » 29 sty 2012, o 08:39

"Cancer". Trudno uzasadnić. To jest taka piosenka, którą perfidnie wykorzystuję w czasie dołów większych i mniejszych :|
Zebra może być bardzo miła, ale jeśli ją wkurzysz, może być niesympatycznie.
Bulletproofka

Postprzez Sharp » 29 sty 2012, o 10:02

Oczywiście Famous Last Words. To moja ukochana piosenka z TBP i jedna z trzech najbardziej ulubionych MCR ogólnie i chyba TOP 10 moich faworytów w ogóle :)

Myślę, że Chemicy nie napisali jak do tej pory piosenki z lepszym tekstem, jest niesamowity. Gdy jej słucham, mam dosłownie ciarki; to jest jedna z tych piosenek, która musi być grana na cały regulator, bo inaczej traci swój urok :3 Tekst jest pełen bólu, ale jednak daje odczucie silnego wewnętrznie człowieka. Jak dla mnie najbardziej magiczna jest końcówka piosenki - moc, emocje, pełno energii, w tekście i w wykonaniu. Uwielbiam.
ЙОЛО
Sharp
Administrator

Postprzez Jaszczurka » 29 sty 2012, o 10:45

Jeśli chodzi o sam tekst, to zdecydowanie jest to Cancer.
Nie jest jakoś specjalnie skomplikowany, w prostych słowach ukazuje to, czego ludzie bali się od zawsze: śmierć. Pamiętam, gdy słuchałam tej piosenki zaraz po wydaniu The Black Parade, kiedy to byłam w sumie jeszcze dzieckiem.Autentycznie wtedy się bałam, ale nigdy nie pominęłam Cancer podczas odsłuchiwania płyty. Nachodziły mnie jakieś głębsze przemyślenia, które nachodzą i teraz, gdy jej słucham.
,,People say: 'What do you think of people that only talk to you or like you because you're in Green Day?'
And I say: 'Well, I AM Green Day. That is me... that is my life.'"
Jaszczurka

Postprzez Mania » 29 sty 2012, o 20:00

Mam dwie: Cancer i Mama ;D
Cancer, dlatego że uświadamia mi jak krótkie i kruche jest życie i o całej mojej ciężkiej chorobie jaką przeżyłam :-/
Mama, dlatego że przez tą piosenkę zrozumiałam że nie ma się czego bać śmierci i że każdy z nas kiedyś umrze...Nie boję się żyć, nie boję się chodzić po tym świecie samotnie... Wypowiedz, która mnie motywuję do życia :-)
Mania

Postprzez SnowPony » 30 sty 2012, o 20:22

Disenchanted - cudowny tekst, chwytający za serce. "You're just sad song with nothing to say" i chociaż te słowa mogłyby zniechęcić, lecz mnie pchają do działania, uświadamiają, że nie jestem smutną piosenką bez przesłania. Z tym tekstem kojarzy mi się wiele rzeczy dotyczących mojego życia. Wiele razy kiedy jest mi smutno sięgam do tego tekstu i w pewien sposób jest mi lepiej :)
Hmm, wspomniałabym jeszcze o Heaven Help Us... W sumie nie wiem, czy to jest ich osobisty tekst, czy może cover, ale tekst z połączeniem głosu Gerarda jest cudowny. Wiara i nadzieja, według mnie główny temat utworu. Wierzymy w Boga (prawie wszyscy) i to do Niego zazwyczaj wznosimy prośby i błagania, wierzymy, że w trudnych chwilach nam pomoże.
Ostatnio edytowano 31 sty 2012, o 19:15 przez SnowPony, łącznie edytowano 1 raz
i want to reconcile the violence in your heart .
SnowPony

Postprzez .sorrows. » 31 sty 2012, o 13:30

Demolition Lovers-smutna,ale piękna.pomaga mi sie pozbierać,gdy mam doła.
Famous Last Word-"i'm not afraid to keep on living,I'm not afraid to walk this world alone" dodaje mi odwagi,powtarzam sobie ten wers w myślach i jest mi łatwiej.
'i'm not afraid to keep on living..'
.sorrows.

Postprzez Dr.Ienzo » 31 sty 2012, o 14:00

Mylicie chyba tematy czasem, ten jest tylko do tekstów, a do ulubionych piosenek jest ten viewtopic.php?f=1&t=3049
ObrazekPraise our Lord and Saviour, the Holy Helix Fossil!Obrazek
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez Revenge96 » 31 sty 2012, o 16:23

Helena- ten tekst jest niesamowity, opowiada o stracie bliskiej osoby, oraz ma wiele emocji. Słuchając tej piosenki zawsze przechodzą mnie ciary.
Famous Last Words- ta piosenka daje mi siłę, pomaga przetrwać wszelkie złe chwile i daje nadzieje, że wszystko się ułoży. Zdecydowanie jeden z najlepszych tekstów MCR.
Desert Song- wspaniała ballada, w tym tekście jes mnóstwo emocji, bardzo mnie wzrusza.
Gerard: Well, are you ready, Ray?
Ray: Yeah...
Gerard: How about you, Frank?
Frank: Oh, I'm there, baby
Gerard: How about you, Mikey?
Mikey: Fucking Sarah
Gerard: Awww pickles..
Revenge96

Postprzez Lu. » 2 lut 2012, o 18:25

Dla mnie najbardziej poruszający i najlepszy tekst ma piosenka Famous Last Words. Daje mi niesamowitą siłę, przekonuje,że dam radę, będzie dobrze chociażby nie wiem co. Ta piosenka jest przepełniona siłą i trafia we mnie najlepiej.
Lu.

Postprzez joannaway » 2 lut 2012, o 19:44

Famus Last Words ponieważ ta piosenka daje mi się, jest w niej tyle moich emocji. Opisuje moje życie, chociaż czasami boję się iść samotnie. Nie pozwala mi upaść, oraz iść samotnie, chociaż nie wiem gdzie jest teraz moje serce. Kids From Yesterday- ostatnio cały czas na niej ryczę. Uświadamia mi to, jak MCR zmieniło mnie i moje życie. To, co dzięki nim mnie spotkało, cały czas do mnie wraca oraz ta świadomość, że nic już nie jest i nie będzie, jak kiedyś.......
joannaway

Postprzez Green » 3 lut 2012, o 21:02

- Famous Last Words, tekst jest niesamowity, daje kopa, i uświadamia mi, że przez życie można iść samemu, jak byłam młodsza szukałam koleżanek na siłe, a teraz wiem, ze nie ma to sensu. Kiedy czuję się samotna to słucham jej i jest mi lepiej.

-Welcome to the black parade, tekst-miszczostwo, jest nie-sa-mo-wi-ty.

-Disenchanted, zawsze się wzruszam, a tekst uświadomił mi jedną, istotną rzecz.

Wymieniłam same teksty z TBP, dlatego ze to moja ulubiona płyta i teksty z niej (na razie!) najbardziej do mnie przemawiają :mrgreen:
Green

Postprzez Kebab » 5 lut 2012, o 18:19

Mnie najbardziej rozbraja tekst Sleep, bo czasmai nie ma szans, zebym wróciła, albo, jak to woli, obudziła.
Oprócz tego jest tez Stay /Stay Awake bo to jest swojego rodzaju opis jednego z moich marzeń, żeby ktoś w końcu przekonał mnie, żebym została. Na razie nie mam ku temu zadnych powodów.
I AM __ __ __ __ LOCKED

Irene Adler
Kebab

Postprzez MyChemical13 » 11 lut 2012, o 14:50

Fomous Last Words - bo ukazuje moją potrzebę posiadanie przy sobie kogoś bliskiego. :)
To the end- nie wiem do końca. Porusza mnie historia ukazana w piosence i dlatego bardzo ją lubię.
Dead - bo zawsze łapią mnie przy niej rozkminy o tym, że niektórzy dobrzy ludzie nie dostają tego, na co zasługują, a dostają to ci, którzy nie zasługują.
No to tyle. :)
"Chęć bycia kimś innym, to marnowanie osoby, którą się jest" - Kurt Cobain
MyChemical13

Postprzez MCRmikey98 » 11 lut 2012, o 19:47

yy żadna. :lol: :lol:
MCRmikey98

Postprzez Sharp » 11 lut 2012, o 20:58

Skoro żadna Cię nie poruszyła, to nie wypowiadaj się, bo to nabijanie postów :)
ЙОЛО
Sharp
Administrator

Postprzez Sabinia » 12 lut 2012, o 13:02

Welcome to the black parade - (nudna jestem, zawsze nawiązuje do tej piosenki;)świetny tekst, łaczy w sobie coś bardzo smutnego, mianowicie sytuacje w jakiej znajduje się Pacjent z optymistycznym i dającym nadzieje refrenem. Gdy Gerard śpiewa "We'll carry on", czy "You can try, You'll never break me" dodaje to otuchy, energii do działanie i nie poddawania się. W ogóle świetny jest fragment od "Do or die
You'll never make me(...) I don't care" brzmi świetnie, jak hymn. Utwór ma w sobie sporo refleksji i ciekawe motywy: motyw powrotu do dzieciństwa, śmierci itp. Już od pierwszych słów do wspomnianej końcówki, wzrusza mnie, gdy mam odpowiedni nastój.

Inne:
Cancer - smutny tekst, smutny temat, można sie wzruszyć
Disenchanted- także przejmujący, refleksyjny tekst
Sabinia

Postprzez HollowLies » 18 lut 2012, o 10:52

Yhuhu. Przy czym ryczałam? No cóż. Dwa tygodnie temu pewnie nie miałabym. A teraz?
Cancer. Taak. Cholernie ciężka choroba. Daje do myślenia, co ona czuła umierając.
HollowLies

Postprzez kalynaa » 18 lut 2012, o 15:23

Hmm...Demolition Lovers.Piękna.Ten smutek w słowach...I ta miłość.No i do tego tekst idealnie pasuje do muzyki.
Cancer.Śmierć porusza mnie zawsze.
The Ghost Of You.Widok śmierci ukochanej osoby...Niby łatwy tekst,ale temat naprawdę trudny i bolesny.
I'm Not OK. Taka...prośba o zrozumienie.I zaprzestanie oceniania po pozorach.
Tak,chyba właśnie te.
Myśl mózgiem, nie dupą ~Grzywa ♥

MCR, THANK YOU FOR EVERYTHING.
kalynaa

Postprzez VoltageCola15 » 18 lut 2012, o 17:43

Mania napisał(a):Mama, dlatego że przez tą piosenkę zrozumiałam że nie ma się czego bać śmierci i że każdy z nas kiedyś umrze...Nie boję się żyć, nie boję się chodzić po tym świecie samotnie

W sumie to napisałaś już za mnie... ;-)
"After all this time?"
"Always", said Snape.
VoltageCola15

Postprzez J.Way » 23 lut 2012, o 15:56

Cancer, dlatego że uświadamia mi jak krótkie i kruche jest życie i o całej mojej ciężkiej chorobie jaką przeżyłam :-/
- no, tak, życie jest kruche- rozmyślam często o śmierci i o tym, co jest dalej . Nadal boje się śmierci, tak jakbym dowiedziała się o niej wczoraj, ale to było, jak miałam 4 lata- ryczałam mamie na kolanach i wymyślałam, że każdy umrze- od tego czasu mam fobię. Może powinnam chodzić do psychologa?
Mnie ruszyła jako pierwsza 'The Ghost Of You'- 'She dies!'- po tym się rozklejałam.
I 'Cancer'- po 'Know that I will never marry!' już ryczę.
Ryczę też przez 'Demolition Lovers', bo mam jakieś przeczucia, że prawdziwej miłości po prostu nie ma. I raczej mam rację.
Ostatnio edytowano 12 maja 2012, o 15:57 przez J.Way, łącznie edytowano 1 raz
"‘Cause if you stay I would even wait all night... Well, or until my heart explodes"
J.Way

Następna strona

Powrót do My Chemical Romance