Maski gazowe

Dyskusja o zespole.

Moderatorzy: Administratorzy, Starszy moderator, Moderatorzy

Maski gazowe

Postprzez jacko » 27 paź 2007, o 18:45

Witam!

Temat może się wydać głupi, ale mnie to bardzo ciekawi. Jak wiemy, w teledyskach MCR ("Teenagers", WTTBP) pojawiają się postaci w maskach gazowych na twarzy - np. cheerleaderki z "Teenagers" albo kobieta w długiej sukni z WTTBP. Jak należy interpretować ten element ich klipów? Czy te maski oznaczają coś konkretnego, czy to po prostu element osobliwej, burtonowskiej konwencji klipów?

Zapraszam do dyskusji, bo temat - jak dla mnie przynajmniej - ciekawy, a forumowa szukajka nic nie znalazła.
jacko

Postprzez AnnC. » 27 paź 2007, o 18:57

mi się wydaje, że to jakiś sprzeciw przeciwko wojnie... czy coś w te kropki xD
there's sunshine trapped in our hearts,
it could rise again..

muserka
Obrazek
AnnC.
Moderator

Postprzez Sharp » 27 paź 2007, o 18:57

Ta z WTTBP jest... Matką Wojną, tak? Tak słyszałam. Nie mam pojęcia dlaczego ją ma. To samo tyczy się cheerleaderek. Myślę, że to taka koncepcja klipów, chociaż może mieć to też jakieś głębsze znaczenie... <Drapie się w nos>
ЙОЛО
Sharp
Administrator

Postprzez jacko » 27 paź 2007, o 18:59

To trochę jak z filmami Lyncha - facet coś wymyśli, a potem cały świat się zastanawia się, co reżyser miał na myśli. Ale to rzeczywiście może być protest przeciwko wojnie :roll:
jacko

Postprzez Rebel_Kid » 27 paź 2007, o 19:16

a mi się maski gazowe z czymś innym kojarzą. Dla mnie są izolacją do otaczającego świata, ludzie w maskach są zamknięci na innych przez co są samotni w życiu i cierpią z tego powodu, ale może to działać też w drugą stronę maski izolują przed złym wpływem otoczenia i naciskiem ze strony społeczeństwa
Rebel_Kid

Postprzez jacko » 27 paź 2007, o 19:26

Też o tym myślałem, ciekawa interpretacja :->
jacko

Postprzez Fear » 27 paź 2007, o 20:03

Też się nad tym zastanawiam(łam) i doszłam do takiego wniosku jak Rebel, to znaczy, że te maski, to:
1. Izolacja od społeczeństwa
i/lub
2. Filtrowanie rzeczywistości.
Fear

Postprzez bebok » 27 paź 2007, o 20:06

a ja nie wiem... nie mam pojecia... nie zastanawialam sie... tzn zastanawialam ale nic rozsadnego nie wymyslilam ale pomysł Rebel jest spoko :D
bebok

Postprzez Nataljja » 28 paź 2007, o 13:59

czy my już o tym nie dyskutowliśmy przy okazji tematu o "Teenagers"?
Nataljja

Postprzez ola_94 » 28 paź 2007, o 15:16

Fear, izolacja od społeczeństwa...skąd ja to znam...? Ponoć "The Wall" Floydów było inspiracją dla MCR, ale chodziło tu raczej chyba o koncept album.
ola_94

Postprzez Agata » 22 lis 2007, o 13:13

Może po prostu motyw obrzydzenia złem naszego kochanego świata? Izolacja od tych wszystkich wojen i konfliktów.
Agata

Postprzez ditta » 22 lis 2007, o 13:14

ja tam nie znoszę tych masek gazowych:/
ditta

Postprzez Agata » 22 lis 2007, o 13:22

Heh, a zauważyliście? Linkin Park i Green Day też mają maski gazowe w swoich klipach i na okładkach singli.
Agata

Postprzez ola_94 » 22 lis 2007, o 13:25

Agata napisał(a):Może po prostu motyw obrzydzenia złem naszego kochanego świata? Izolacja od tych wszystkich wojen i konfliktów.

Też mi sie tak wydaje.
ola_94

Postprzez Nataljja » 22 lis 2007, o 15:19

ja tam nie znoszę tych masek gazowych:/

ja też.. denerwują mnie :/
Nataljja

Postprzez Dasieq » 22 lis 2007, o 15:47

mi to sie kojarzy ciagle z wojna i czyms niedobrym nie wiem czemu ale to gÓpie, kurcze tez tego nie lubam
'Kobieta powinna być na tyle wykształcona, żeby przyciągnąć głupich mężczyzn i na tyle wulgarna, by kusić inteligentnych'

'Racja jest jak dupa, każdy ma swoją'

Spójrz, przyjacielu, jak bajeczka o Chrystusie uczyniła nas bogatymi -Papież Leon X
Dasieq

Postprzez Natalia » 22 lis 2007, o 16:30

A mnie one nie denerwują, uwazam ze to fajny pomysł i własnie symbol jak to ktos wczesniej napisał - izolacji od otoczenia...
Natalia
Administrator

Postprzez AnnC. » 22 lis 2007, o 17:56

nie lubię, bo mamy na PO zakładać i kojarzą mi się niestety ze śmiercią.. fuj.
there's sunshine trapped in our hearts,
it could rise again..

muserka
Obrazek
AnnC.
Moderator

Postprzez NAtikA » 22 lis 2007, o 18:08

AnnC., hmm o ile wiem co cała płyta "ma się kojarzyć" ze śmiercią :-P No i żeby nie było- jej przezwyciężaniu. I tak jak to ktoś napisał wcześniej, myślę że one są właśnie symbolem izolacji od reszty. Fajny pomysł na przedstawienie sytuacji :-)
Cold hard bitch!
Just a kiss on the lips
And I was on my knees
I'm waiting, give me.

Jet - Cold Hard Bitch
NAtikA

Postprzez bebok » 22 lis 2007, o 18:12

hmmm a mi sie tam w ogole te maski gazowe podobaja samym wygladem :D sa dla mnie zabawne :D tzn bo mi muche przypominaja a jak mucha to film ze mucha nie siada :lol:
bebok

Postprzez ola_94 » 22 lis 2007, o 18:32

Zauważyliście, że maski w teledyskach najczęściej noszą zgrabne kobiety. Może tu chodzić o obnażanie negatywnych cech charakteru. Można odczytać to jako "czasem to co wydaje nam się być piękne w rzeczywistości jest okropne"
ola_94

Postprzez NAL » 22 lis 2007, o 19:28

Lubię ten element teledysków. Zgadzam się z tym, co ktoś tu powiedział - zapewne jest to symbol izolacji od otoczenia. Mother War miała taką maskę, więc może to być też znak takiego... zatrucia świata? Nie wiem, jak to ująć.
NAL

Postprzez Cath » 22 lis 2007, o 20:03

A mi się te maski kojarzą z niemożliwością pokazania twarzy :roll: W sensie, że jakiś taki zakaz... albo też z wyniszczeniem twarzy... że nosi tą maskę bo pod spodem ma twarz zniszczoną złem dzisiejszego świata...
=='
Cath

Postprzez Natalia » 22 lis 2007, o 20:17

A mi się te maski kojarzą z niemożliwością pokazania twarzy

No może być też tak w sensie, że nie można mieć własnego zdania, być sobą. Ale ja uwazam ze bardziej prawdopodobna jest ta pierwsza opcja (z izolacją), bo ta jakaś taka naciągana. No ale to na 100% wie tylko zespół;)
Natalia
Administrator

Postprzez ditta » 22 lis 2007, o 20:30

a mnie tam z jednolitą masą ludzi, bez własnej osobowości, gdzie każdy jest do siebie podobny, zero indywidualności, bo popatrzcie, tych czirliderek nie można rozpoznać, są za tymi maskami ukryte. dodatkowo mają ukryte oczy, przez które widać wnętrze i konkretną osobowość i cechy indywidualne danej osoby <bredzi psychologiczne pierdoły>
ditta

Postprzez Agata » 22 lis 2007, o 21:33

Pewnie te maski gazowe to po prostu pomysł wzięty z nikąd. Ot tak się komuś podobało, uznał że fajnie by to wypadło - porównanie czirliderki z maską i walnęli sobie w teledysku. A my się głowimy, martwimy itd... :)
Agata

Postprzez Angiee » 23 lis 2007, o 11:16

Agata: Dokładnie to samo pomyślałam. Ktoś sobie myśli: "A może by tak jakąś maskę gazową wstawić, żeby było śmiesznie" :-P
Angiee

Postprzez Rabrera » 23 lis 2007, o 11:17

tak od se? możliwe, ale ja raczej obstaję przy tym że przemyśleli co mają symbolizować. o.
Rabrera

Postprzez Cath » 23 lis 2007, o 13:39

ditta, dobrze myślisz... możliwe, że to to oznacza. Ciekawe.
Nie wydaje mi się, żeby te maski były ot tak :-|
Cath

Postprzez Angiee » 23 lis 2007, o 14:45

Ja też tak nie uważam. To był dżołk :-P
Osobiście zgadzam się z tą wersją o filtracji.
Angiee

Następna strona

Powrót do My Chemical Romance