Conventional Weapons

Dyskusja o zespole.

Moderatorzy: Administratorzy, Starszy moderator, Moderatorzy

Która piosenka z Conventional Weapons podoba Ci się najbardziej?

Boy Division
8
18%
Tomorrow’s Money
0
Brak głosów
AMBULANCE
2
5%
Gun.
0
Brak głosów
The World Is Ugly
4
9%
The Light Behind Your Eyes
19
43%
Kiss The Ring
2
5%
Make Room!!!!
1
2%
Surrender The Night
5
11%
Burn Bright
3
7%

Liczba głosów : 44

Re: Conventional Weapons

Postprzez Sunshine » 17 gru 2012, o 14:06

Słowem wstępu - przypomniałam sobie dziś, że CW3 miało wyjść jakoś w grudniu.
Zagladam na YT - nic.
Patrzę w kalendarz - 17 grudnia - ach czyli jeszcze jeden dzień,
wchodzę na forum - dyskusja wrze od kilku dni. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No i co!? tak czekałam, na TWiU!
Tak się bałam, że się rozczaruję!
i co?
i jedno wielkie rozczarowanie. Zgadzam się opinią Antali co do tego utworu. Dla mnie to jest zupełnie inny utwór. Poza wersem "The world is ugly" nie ma w tej piosence nic z wersji koncertowej. Nie ma tych emocji. NIe ma tego w czym się tak zakochałam.

Jak usłyszałam początek - to jeszcze raz spojrzałam na tytuł. No niby TWiU.
Usłyszałam pierwszy wers - to znowu spojrzałam na tytuł. No niby TWiU.
Doleciałam do refrenu - no niby TWiU.

Nie twierdzę, że piosenka jest zła. Po prostu jest inna, nie po to czekałam tyle lat - by się tak rozczarować.
Gerardzie, Franiu, Rayu i Ty Miśku - złamaliście mi serce

<ten post w zamyśle miał być tylko o moim rozczarowaniu, jak ochłonę dodam co nieco o zajebi$to$(! utworu nr dwa. póki co zmykam na zajęcia. Czuwajcie!>
Don't Look Alive, Sunshine!
Just Be Alive!
Sunshine

Postprzez Thoughtless » 17 gru 2012, o 15:12

Ech, dopiero teraz wzięłam się za ocenienie trzeciej części CW. Leniwa jestem od jakiegoś czasu ;p
The Light Behind Your Etes, awww. Kocham! Bardzo smutna, ale mimo to przepiękna. Po przeczytaniu tekstu tak troszkę drżę i mi się płakać zachciało. Też bym chciała, żeby mój tatuś napisał mi piosenkę i to jeszcze taką niezwykłą!
The World Is Ugly, o masz! Gdy ją po raz pierwszy włączyłam pomyślałam, że to zupełnie inna piosenka niż ta zaprezentowana na koncercie. Jak dla mnie jest znaczna różnica między obiema wersjami tego utworu. Mimo to nadal darzę ją ogromną sympatią, bo czuję się zauroczona tekstem tego kawałka <3 Nie straciła tej magii pomimo tego, że głos Gerarda nie wyraża już tej rozpaczy.
lastfm | tumblr | weheartit | 8tracks

All i've got. All i've got is insane
Thoughtless

Postprzez ChemicznyPłaz » 17 gru 2012, o 17:01

Wciąż czekam na oficjalną premierę, a i tak zapewne posłucham piosenek w czwartek albo w piatek. Czytam wasze komentarze i naprawdę nie wiem, co mam myśleć...
Thoughtless napisał(a):Też bym chciała, żeby mój tatuś napisał mi piosenkę i to jeszcze taką niezwykłą!

To jest piosenka dla Bandit? Nie, nie posłucham tego. Rozpłaczę się, ale nie posłucham tego, bo moje serce tego nie wytrzyma <okrutnie tęsknię za tatą, który uwielbiał pisać mi wiersze>
I wonder how Gerard feels with his one hotdog child and asian backbending wife

Mój TumblrKonto na kinomaniaku
ChemicznyPłaz
Moderator

Postprzez Sappy » 17 gru 2012, o 20:41

Wstaje sobie człowiek spokojnie w sobotę rano (w południe, ale ok XD), wchodzi na chemiczne forum a tutaj CW3 już wyszło. :D Jak pierwszy raz usłyszałam The World Is Ugly, to jakoś tak nie zbyt specjalnie mi się spodobało. Jak większość wolę tą wersję koncertową. Ta nie jest zła i ogólnie też bardzo mi się podoba no ale... ;__; W każdym razie piosenka naprawdę bardzo ładna i dalej mnie porusza. Może nie tak jak wersja koncertowa, ale...ale jest dobrze.
The Light Behind Your Eyes ciągle słucham i ryczę, zwłaszcza przy końcówce. Oficjalnie moja druga ukochana piosenka po famous last words. Jest jedyną piosenką, która poruszyła mnie prawie tak samo mocno jak flw.
Btw. mam pytanie. Skąd wiecie, że TLBYE jest dla Bandit? c:
Sappy

Postprzez The_only_hope_for_me » 17 gru 2012, o 21:22

Po pierwsze jestem na siebie wściekła, bo myślałam, ze CW#3 wychodzi 18 grudnia i nie wchodziłam na stronę. Więc dzisiaj chodziłam uradowana, że jutro wyjdą piosenki, wchodze a tutaj TWIS i LBYE!!
Więc zacznę może od TWIS. Czekałam na tą piosenkę od Number1 i trochę się zawiodłam... Wolałam wersję koncertową. Tu brak mi emocji Gerarda i wolałam muzykę z konceru. Wgl, na początku nie poznałam tej piosenki. Mimo to bardzo ją lubię, ale na pewno będe wracać do oryginału :)
Znowu TBYE jest dla mnie totalnym zaskoczeniem. Najlepsza z całego CW. Słucham i myślę sb.. czy na pewno dobry link? Czy to MCR? Czy to wokal Gerarda? Przesłuchałam do końca i pokochałam. A kiedy przeczytałam tekst i dowiedziałam sie, że to dla córki Gee to ryczeć mi się zachciało (może tymbardziej dlatego, ze sama nie mam ojca? W praktyce...) ;__; A więc właśnie słucham TLBYE, która przebiiła Boy Division i prawie płaczę.
Ogólnie: Number3 jak na razie najlepsze. Czekam na czwóreczkę. :]

Edytuję: przekonałam się do TWIU . Wielbię. Ale i tak wersja koncertowa górą. xd
The_only_hope_for_me

Postprzez Dr.Ienzo » 18 gru 2012, o 20:22

Sappy, bodajże w NME z 2010 roku Gerard wspomniał coś takiego: "It wasn't like I was sitting here writing a record about being a day. But I realised afterwards I was leaving a message for my daughter when she's 15. This will be me speaking to who my daughter could become." :3
ObrazekPraise our Lord and Saviour, the Holy Helix Fossil!Obrazek
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez ChemicznyPłaz » 18 gru 2012, o 20:48

Dr.Ienzo napisał(a):Sappy, bodajże w NME z 2010 roku Gerard wspomniał coś takiego: "It wasn't like I was sitting here writing a record about being a day. But I realised afterwards I was leaving a message for my daughter when she's 15. This will be me speaking to who my daughter could become." :3

A ja myślałam, że on mówił to o "Save yourself..." z Danger Days.
I wonder how Gerard feels with his one hotdog child and asian backbending wife

Mój TumblrKonto na kinomaniaku
ChemicznyPłaz
Moderator

Postprzez Antalia » 18 gru 2012, o 21:06

Też tak myślałam ;d Ale i tak w tekście widać, że śpiewa do kogoś, żeby był silny, jak on już odejdzie więc w sumie Bandit pasuje.
Antalia
Starszy moderator

Postprzez Dr.Ienzo » 18 gru 2012, o 21:43

Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez Sunshine » 19 gru 2012, o 18:29

To teraz coś na temat The light...
bardzo mnie poruszyła ta piosenka.

Akurat przy pierwszym odsłuchiwaniu trafiłam na klip gdzie było dużo komentarzy o strzelaninie w USA, o tych biednych dzieciaczkach i o światełkach w ich oczach, które tak tragicznie zgasły.

Drżałam jak tego słuchałam. I drżę za każdym razem gdy tego słucham.

Jeżeli można to tak nazwać, to ten utwór jest dla mnie "rekompensatą" za "rozaczarownie" po TWiU.
Don't Look Alive, Sunshine!
Just Be Alive!
Sunshine

Postprzez Jijo » 19 gru 2012, o 22:13

Dr.Ienzo napisał(a):http://mychemicalromance.com.pl/wp-content/uploads/2012/12/Untitled-7-copy.png zdecydowanie jest to o Light ;)

Dlaczego w NME z 2010 roku jest wpis o The Light Behind Your Eyes? Ta piosenka była już znana wcześniej? :o
Jijo

Postprzez AubergineKid » 19 gru 2012, o 22:28

Właśnie przesłuchałam sobie CW3. Co do The World Is Ugly-tu zgodzę się chyba z większością, koncertówka mocniej na mnie działa, brzmi jakoś bardziej"organicznie" i ta jej surowość pasuje moim uszom(zwykle niesprzeciwiającym się też jednak odrobinie cyfrowej ingerencji :P). Studyjnie wygładzona, dopracowana wersja, owszem, jest słuchalna i da się lubić, ale zdecydowanie wolę wykonanie live. Jeśli chodzi o The Light Behind Your Eyes-wzrusza, choć w taki mimo wszystko dość "stonowany" sposób, z pewnością stanowi świetny podkład na chwile zadumy. Jeszcze to skojarzenie z bieżącymi wydarzeniami(strzelanina w Connecticut, o której wspomniała Sunshine)...Ale się złożyło.

Nie pisałam nic o #2, a muszę. Gun jest po prostu ok, natomiast piosenka AMBULANCE niesamowicie wpadła mi w ucho. Jedno słowo:epicka. Aż prosi się o dużą, otwartą przestrzeń, w której mogłaby w pełni wybrzmieć. Te chóralne zaśpiewy, szybkie tempo...klimatycznie przywodzi na myśl Danger Days(stuningowane Bulletproof Heart? takie luźniutkie skojarzenie :P). Napędza człowieka,ładuje energią. Słucham często, dziś sprawdzałam na niej w sklepie modele słuchawek(przymierzam się do zakupu) :P A ten kanon Pachelbela z postu Jaszczurki jest chyba dość popularnym motywem, niedawno natknęłam się na jakiś artykuł o tym, aktualnie nie mogę go odszukać. Znalazłam za to listę utworów podobno bazujących na Kanonie. Jest MCR(dokładniej The Black Parade :-o), jest Green Day(Basket Case). Chyba zacznę po kolei sprawdzać :shock:

Kończę, czekam niecierpliwie na #4 :)
I am not afraid to keep on living, I am not afraid to walk this world alone
AubergineKid

Postprzez Dr.Ienzo » 19 gru 2012, o 23:26

Jijo, TLBYE było znane dziennikarzom, dla których mcr urzadzilo "przedpremieirowe" słuchanie płyty., która miała wyjść pierwotnie zamiast danger days :3 Właśnie NME, kerrang i alt press mieli te przyjemność i opisali niektore piosenki. Warto dla ciekawostki dodać to, że czwarty album miał sie pierwotnie nazywać conventional weapons dwukropek i dalej nie pamiętam <hejtuje pisanie po pijaq>
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez VoiceOfSilence » 3 sty 2013, o 17:32

Do sieci wyciekły nowe utwory z CW: "Kiss The Ring" i "Make Room" :-P
Szczerze mówiąc, "Make Room" średnio mi się podoba, brakuje mi czegoś w tym kawałku, stylistycznie przypomina mi trochę "Tomorrow's Money", jakoś nie mogę się przekonać do tej piosenki..
Za to z "Kiss The Ring" jest o wiele lepiej, podoba mi się ostry riff utworu, dokładając do tego niegerardowy ( Gerard przyzwyczaił mnie do innego typu śpiewania, co nie znaczy, że w tym utworze nie podoba mi się barwa i styl) piosenka brzmi bardzo dobrze :-)
Ogólnie muszę przyznać, że MCR ma tendencje do przeplatania świetnych lub bardzo dobrych kawałków ze średnimi. Tak było z częścią pierwszą, trzecią i jest też z czwartą. Jedynie druga część jest cała na średnim poziomie. Aktualnie moje top z CW przedstawia się tak:
1. "The Light Behind Your Eyes"
2. "Boy Division"
3. "The World Is Ugly"
4. "Kiss The Ring"
5. "Gun"
6. "Ambulance"
7. "Tomorrow's Money"
8. "Make Room"
VoiceOfSilence

Postprzez Chemiczna Pani » 4 sty 2013, o 14:00

Całe Conventional Weapons zdecydowanie mi odpowiada :) Ma bardzo fajny klimat. Oo, i zauważyłam, że w Make Room w jakiejś 2 minucie i 8 sekundzie jest tekst z Na Na Na. "Everybody wants to change the world, but no one wants to die". Nie mylę się, prawda? :D
Chemiczna Pani

Postprzez green_chili_romance_ » 4 sty 2013, o 20:21

Jest tekst z "Na Na Na" też zauważyłam, jak dla mnie to druga najlepsza para, zaraz po "Tommorow's money" i "Boy Division" ;)
green_chili_romance_

Postprzez SweetsInBlood » 5 sty 2013, o 10:12

Jak na razie Conventional Weapons spływa ze mnie, jak po kaczce. Coś mi nie pasuje w tych... przepraszam za pompatyczne słowo... dziwnych audio. Number One błyszczy nadzieją i melodiami wpadającymi w ucho... Utwory bardzo mi się podobają. Zauroczony świetnością pierwszej EP-ki, nie jestem w stanie ogarnąć następnej. Number Two nie powala. Słucham piosenek i nie potrafię dosłyszeć tego, co słyszę w ich pozostałych nagraniach. Natomiast trzecia EP-ka, Number Three już była trochę lepsza. The World Is Ugly wzięło mnie za serce! Nie wiem, czemu większości bardziej podoba się The Light Behind Your Eyes. Owszem, jest to dobra piosenka, lepsza, niż utwory z Number Two, ale gorsza, niż TWIU, według mnie.
I znów, oczarowany trzecią EP-ką, nie mogę się doczekać czwartej. Jednak, mimo wszystko, boję się, że się rozczaruję.
But where's your heart?
SweetsInBlood

Postprzez kalynaa » 8 sty 2013, o 01:29

Powiem tak: 4 CW mnie jakoś nie zachwyciła. Podobają mi się piosenki, no bo wpadają w ucho, ale jakoś szału nie ma, chociaż...chociaż chyba i tak jest to lepsze niż dwójka, może dlatego że bardziej żywe, tamte piosenki były jakby...wyblakłe ? enyłej, podoba mi się Kiss The Ring, pasuje mi. Make Room trochę mniej, ale w sumie też nie jest najgorzej. Taka ogólna ocena to 6/10.
Ostatnio edytowano 1 lut 2013, o 20:10 przez kalynaa, łącznie edytowano 1 raz
Myśl mózgiem, nie dupą ~Grzywa ♥

MCR, THANK YOU FOR EVERYTHING.
kalynaa

Postprzez The_only_hope_for_me » 8 sty 2013, o 15:16

Mnie też CW4 jakoś nie szczególnie porwało.. Te piosenki kojarzą mi się z "Tomorrow's Money". Ale nie są złe, chwytliwe, szybkie, wpadają w ucho. Make Room mniej mi się podoba.
Słuchając Kiss The Ring, miałam wrażenie, że tekst odnosi się do wydarzeń z 2008 (kiedy niby ta dziewczyna zabiła się przez piosenki MCR i wszyscy na nich najeżdżali :| ). Przykładowo:
"Zabij dziewczynę, stań się sławny
i spal ten cały cholerny pokój"

"W testamencie lub jako zespół
Jesteśmy Kultem Samobójstwa".

Ogólnie Conwentional Weapons wydaje mi się takie... hm, osobiste? Idealnie przedstawia stan chłopaków po TBP. Może nie wszystkie piosenki mi się podobają, ale to nie zmienia faktu, że ta seria jest wyjątkowa i cieszę się jak głupia, że MCR wydali te utworu. :D

Po 8 utworach moja TOP lista przedstawia się tak (no dobra, nie jest to prawdziwa TOP lista, ale nie mogłam się zdecydować, ciągle coś przestawiam. xd) :
1. The Light Behind Your Eyes *.*
2. Boy Division
3. The World Is Ugly
4. Kiss The Ring
5. Ambulance/Gun/Tomorrow's Money
6. Make Room
Ostatnio edytowano 8 sty 2013, o 18:51 przez The_only_hope_for_me, łącznie edytowano 3 razy
The_only_hope_for_me

Postprzez Candela » 8 sty 2013, o 15:55

The_only_hope_for_me, aż sprawdziłam gdzie znalazłaś takie rewelacje w tekście i wygląda na to, że na tekstowie całkowicie pokręcili tłumaczenie, nie zgadza się z tekstem ani trochę. Jeśli rzeczywiście w pewien sposób Kiss the Ring odnosi się do tamtej sytuacji z samobójstwem dziewczyny, to bardziej zwróciłabym uwagę na wersy
"Kill the girls to get paid"
"And live the life that you’re making,
Shots that you’re taking.
It doesn’t matter if the words don’t mean a thing."

Kiss the Ring bardzo przypadła mi do gustu, choć wciąż nie jest najlepsza na Conventional Weapons, zdecydowanie ten tytuł przyznałabym The Light Behind Your Eyes i Boy Division (ale kto wie, jeszcze jedna cześć przed nami).
Natomiast, jak gdzieś już pisałam, Make Room!!! wydaje mi się zbitkiem paru piosenek z Danger Days. Słyszę gdzieś motywy z Vampire Money no i oczywiście tekst z Na Na Na, dlatego mam wrażenie, że gdzieś w procesie tworzenia płyty przerobili tę piosenkę na inne. Cieszę się że podeszli do zadania ambitnie i zamiast zostawić niedoskonały utwór, wykorzystali jego zalety w innych - lepszych - piosenkach.
MORIARTY WAS REAL
Candela

Postprzez Libri » 8 sty 2013, o 18:41

Tym razem CW nie zachwyca, mam do tych dwóch piosenek stosunek podobny jak do CW2. Szału nie ma, ale brzmią dobrze i czasem miło będzie posłuchać. Może będę w stanie powiedzieć więcej, kiedy dokładniej przeanalizuję teksty.
Światło w tunelu, nadzieja ostatnia umiera
Dziś jeszcze raz zaczniemy budować od zera

Luxtorpeda Od zera
Libri

Postprzez The_only_hope_for_me » 8 sty 2013, o 18:49

Candela, racja. Nawet nie czytałam angielskiego tekstu, wolałam przeczytać tłumaczenie. I tu błąd. :x Nawet z moim średnim angielski, znalazłam wielkie głupoty w tłumaczeniu. Z ciekawości przejrzałam inne stronki i tekst Kiss The Ring z
http://www.teksciory.pl/my-chemical-rom ... 38417.html
pasuje do tłumaczenia z tekstowa. Teraz wszytko gra. W takim razie ten tekst musiał być pierwszy, a wersja wydana na CW ma zmieniony tekst. Podobnie jak z TWIU. W sumie to chyba dobrze, bo po co wydawać piosenki z takimi wspomnieniami (nie za miłymi) po latach?
Tylko nie rozumiem jaki geniusz dodał inny tekst i inne tłumaczenie.... :shock: [?!]
The_only_hope_for_me

Postprzez Dr.Ienzo » 9 sty 2013, o 02:13

Nie wiem czy to kwestia zmienionego tekstu czy po prostu ludzie robiący transkrypt z Roxy zwyczajnie usłyszeli co innego niż było. Bo w sumie jak się przysłuchać tej wersji koncertowej, to słychać rzeczy, które w tekstach pojawiły się dopiero teraz :3 bo ja np. w tej wersji koncertowej w ogóle nie słyszałam takiej rzeczy jak Bang bang guns bringing them round/Bang Bang gonna kill them all/Ha ha he's kicking her ass/Bam Bam Bam he's kicking her ass, a bardzo wyraźnie słyszę to Hail Hail Cause the king is gone, które jest teraz :3

A co do samego Number Four, to wyrażę również swoją opinię. Bardzo mi się podoba ta odsłona, zdecydowanie kontrastuje z poprzednią, co jest przyjemnym zabiegiem.
Kiss The Ring zdało swój egzamin i jest w sumie niemal identyczne jak wersja, którą w 2009 MCR zaprezentowało w Roxy, podoba mi się to jaka ta piosenka jest 'brudna', ma bardzo fajny tekst, a wokal Gerarda brzmi na nim naprawdę super.
Make Room!!!!, pomijając fakt, że tekst piosenki to dla mnie 'MAKE ROOM! MAKE ROOM! WEFOEJFSEFOSEFSWEEW MAKE ROOM! MAKE ROOM! SFDFSDFSDF RESCUE ME LALALA x2 + rozszerzony tekst z Na Na Na' to naprawdę mi się podoba, zaryzykuję stwierdzenie, że dla mnie to jedna z lepszych piosenek całej serii. Podoba mi się to, ze w sumie jest taką zbitką utworów, bo słychać w niej Party Poison, Na Na Na, kojarzy mi się trochę z The Drugs i Desolation Row. Bardzo lubię część, która zaczyna się około drugiej minuty. Piosenka ma w sobie coś z klimatu westernów. Końcówka mi się szczególnie kojarzy z jakąś taką epicką strzelaniną w samo południe. A początek z imprezą surferów na plaży xD Bardzo mi się ta piosenka podoba, nie jest monotonna, coś się w niej ciągle dzieje i ma całkiem fajny klimat.

Ja rankingu nie mam, bo nie potrafię nawet wybrać najlepszej/najgorszej piosenki. Ogólnie całe CW jak do tej pory wywarło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Najgorzej jeśli chodzi o single wypadło Number Two, jednak nie uważam, że jest aż tak daleko za innymi singlami.
Moje ulubione utwory jak do tej pory (kolejność według wychodzenia winyli): Boy Division, AMBULANCE, The World Is Ugly, The Light Behind Your Eyes, Make Room!!!!

A poniżej dorzucam link do okładki ostatniej już odsłony tejże kapsuły czasu, piątka podobno już się wyprzedała z mercha (cały dzień siedzę i odświeżam, ale jej w ogóle nie widziałam! okładkę znalazłam dopiero na stronie głównej mcr jakoś godzine temu) Winyl jest koloru białego.

Okładka Number Five

No to nie pozostaje nam już nic innego prócz wyczekiwania 5 lutego na piosenki Surrender The Night i Burn Bright.
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez Antalia » 9 sty 2013, o 19:07

Bardzo czekałam na Kiss The Ring i nie zawiodłam się. Zostawili wszystko co najlepsze z wersji live, właściwie studyjna wersja prawie wcale się od niej nie różni ;d

Co do Make Room!!!! nie mogę się nadziwić, że tak wielu osobom średnio się podoba, bo ja wręcz ubóstwiam tę piosenkę. Ma w sobie taki fajny chaos, a od 2 minuty to już w ogóle odpadam. Od momentu łałaaahaaaałohoołooołołohołłohoł <3 nie wiem czy wiecie o co chodzi <wyje> Głos Gerarda robi wrażenie, jak dla mnie nagrał to rewelacyjnie. Oprócz tego mój ulubiony fragment "cause we are never gonna dieeeeeeeeee", ta ostra końcówka ah... W całej piosence ciągle coś się dzieje. Kocham ją.

Też nie będę więcej robiła rankingów, bo w moim przypadku to nie ma żadnego sensu. Już nie potrafię ustalić żadnej kolejności. Mogę tylko wybrać kilka: Boy Division, The Light Behind Your Eyes, Make Room!!!!, The World Is Ugly. To moje ulubione ;3
Antalia
Starszy moderator

Postprzez Pumpkin_Pie » 9 sty 2013, o 19:26

Kiss The Ring, świetne, spełniło moje wszelkie oczekiwania. Ostra, dzika, agresywna piosenka, że tak to ponazywam po swojemu C:
I właśnie tak jak Antalia nie wiem, dlaczego spora część osób nie zapałała szczególną sympatią do Make Room. Już po przesłuchaniu preview do tej piosenki stwierdziłam "Łał, no to będzie ogień." I nie pomyliłam się. I również ubóstwiam ten fragment, co moja przedmówczyni. (Tak, wiem o który chodzi ;-) ) Jest fenomenalny, i te powtórzenia ,kiedy jest "Everybody wants to change the world" kilka razy, są takie niewyraźne, "brudne", dla mnie trochę brzmiące, jakby wypowiadano je przez megafon lub coś w tym stylu :-D Albo przez taki stary mikrofon z lat 50. Jeśli wiecie, o co mi chodzi, bo odrobinę się chyba zapędzam z tymi porównaniami :mrgreen: No, w każdym razie, piosenka to majstersztyk.
"Fuck everyone who hates you,
a smile is the best revenge."
-Gerard Way-
Pumpkin_Pie

Postprzez Thoughtless » 10 sty 2013, o 16:46

Według mnie druga najlepsza odsłona CW zaraz po Number One. Pod kilkoma względami podoba mi się nawet bardziej niż Number Three i nawet trochę żałuję, że to już przedostatni singiel.
Kiss the Ring bardzo przypadło mi do gustu. Już po wstępie wiedziałam, że mogę się spodziewać ostrej, agresywnej piosenki. Świetne.
Make Room!!!!... Nie rozumiem za bardzo, czemu większość nie polubiła jej. Jak dla mnie również nie ma szału, ale za to jest kilka fajerwerków. Pumpkin_Pie, ja właśnie też zawsze lubię takie słowa wypowiadane przez mikrofon jak np. w "Felling Good" Muse. Nadają całemu utworowi taki specyficzny klimat, który jest wyczuwalny w "Make Room!!!!".
lastfm | tumblr | weheartit | 8tracks

All i've got. All i've got is insane
Thoughtless

Oficjalny konkurs na stronie MCR

Postprzez Magma » 11 sty 2013, o 22:25

Jeżeli założyliście sobie konto to pewnie na wasze meile rozeszła się już informacja o konkursie, w którym do wygrania jest Conventional Weapons. Nic nie trzeba robić wystarczy tylko tutaj wpisać swoje dane. Choć sądzę, że szanse na wygraną są nikłe, ale jeśli komuś zależy to warto spróbować. :->
Every girl's dream is to have a guy call her at 3 am jus to say, "hey baby, I just wanted to tell you chceck the fucking website THEY'RE BACK."
Magma

Postprzez Unicorn » 13 sty 2013, o 20:51

Antalia napisał(a):Co do Make Room!!!! nie mogę się nadziwić, że tak wielu osobom średnio się podoba, bo ja wręcz ubóstwiam tę piosenkę. Ma w sobie taki fajny chaos, a od 2 minuty to już w ogóle odpadam. Od momentu łałaaahaaaałohoołooołołohołłohoł <3 nie wiem czy wiecie o co chodzi <wyje> Głos Gerarda robi wrażenie, jak dla mnie nagrał to rewelacyjnie. Oprócz tego mój ulubiony fragment "cause we are never gonna dieeeeeeeeee", ta ostra końcówka ah... W całej piosence ciągle coś się dzieje. Kocham ją.

No właśnie :-) A Kiss the Ring też mi się podoba, niezła jest, energiczna.
Face all the pain and take it on,
because the only hope for me is you alone
Unicorn

Postprzez insaneasylum » 16 sty 2013, o 11:32

Co do make Room, to przyznam się bez bicia, że wrażenia na mnie nie zrobiło. I zdecydowanie fragment ''Everybody wants to change the world, But no one, no one wants to die'' lepiej brzmi w Na Na Na. Oczywiście, to tylko moje osobiste odczucie.
Natomiast Kiss The Ring jest po prostu świetne i jeśli mam być szczera to zrobiło na mnie tak samo pozytywne wrażenie jak na samym początku Boy Division.
Dawniej się trzeba było zużyć, przeżyć, by przestać kochać, podziwiać i wierzyć; dziś - pierwsze nasze myśli są zwątpieniem, nudą, szyderstwem, wstrętem i przeczeniem.
insaneasylum

Postprzez I am alive » 17 sty 2013, o 19:55

Mi najbardziej podoba się CW1 i CW3 - są niesamowite ! Płaczę gdy słucham The Light Behind Your Eyes i The World Is Ugly :cry: A Boy Division jest krótko mówiąc - zajebiste. :lol:
CW2 jakoś nie przypadło mi do gustu :-/
Co do CW4 ...Podoba mi się, ale nie powaliło na kolana ;-) Wolę Kiss the Ring od Make Room!!!!
I am alive

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do My Chemical Romance