Conventional Weapons

Dyskusja o zespole.

Moderatorzy: Administratorzy, Starszy moderator, Moderatorzy

Która piosenka z Conventional Weapons podoba Ci się najbardziej?

Boy Division
8
18%
Tomorrow’s Money
0
Brak głosów
AMBULANCE
2
5%
Gun.
0
Brak głosów
The World Is Ugly
4
9%
The Light Behind Your Eyes
19
43%
Kiss The Ring
2
5%
Make Room!!!!
1
2%
Surrender The Night
5
11%
Burn Bright
3
7%

Liczba głosów : 44

Re: Conventional Weapons

Postprzez GloriaMCR » 22 sty 2013, o 10:15

The Light Behind Your Eyes, Boy Division, Tomorrow's Money- to moje faworyty. Reszta jest spoko, ale dupy nie urywa. The World is Ugly, to dla mnie rozczarowanie na całej linii, tyle.
Billie Joe: Jak zdejmowałem spodnie to nie miałem zamiaru chwalić się wszystkim jakiego mam wielkiego, bo takiego nie mam. Zdjęcie jest stare.
Mike: Od tego czasu ci urósł!
GloriaMCR

Postprzez Lozanna » 22 sty 2013, o 16:17

Zgadzam się the world is ugly nie jest takie samo jak ja mam z koncertu nagrania ktorego sciaglam gdzies z neta.Tamto bylo wiele lepsze. Ale tekst jest niesamowityn;)

Używaj znaków przestankowych i nie stawiaj spacji przed kropkami. Wiesz, dbamy tutaj o podstawy poprawnego pisania. - Płaz
,,The world is ugly but you beautiful to me "
Lozanna

Postprzez Desolation » 1 lut 2013, o 11:39

A więc wyszła ostatnia część i muszę przyznać, że miło mnie zaskoczyła choć nadal nie przebije mojego ukochanego "Boy Division".

Surrender The Night Spodobało mi się od pierwszego usłyszenia z jakich powodów na razie ciężko mi stwierdzić ;)

Burn Bright Na temat tej piosenki trudno mi się na razie wypowiedzieć. Niby mi się podoba, szczególnie w niektórych momentach, ale na razie żadnych większych emocji nie mam przy tym. Ale cóż z każdym przesłuchaniem co raz bardziej mi się podoba ^^

A więc moja kolejność piosenek CW pod względem tego jak mi się spodobały wygląda teraz tak:

1. Boy Division
2. Make Room!!!!
3. Surrender The Night
4. Tommorow's Money
5. Kiss The Ring
6. Ambulance
7. Burn Bright
8. Gun
Desolation

Postprzez Dr.Ienzo » 1 lut 2013, o 11:52

W Surrender The Night zakochałam się już jak wyszedł preview <czyli nie tak danwo temu> ale już od przesłuchania tych 30 sekund wiedziałam, że to piosenka, która mi się niesamowicie spodoba xD Jest niesamowita, czekałam w sumie na taki utwór nagrany przez MCR. W ogóle tekst <3 <kocha teksty do tej części>. Kolejny raz uświadomiłam się tylko w tym, że uwielbiam głos Way'a.

Burn Bright, to piosenka, która ma super tekst. Trochę mi się zlewa ogólnie ta piosenka, ale uważam, że jest całkiem fajna, szczególnie fragment, który się zaczyna gdzieś od 2:50, takie nietypowe dla nich xD

Uważam, że piątka wyszła elegancko, pięknie zakończyła całą serię. Smutno mi jedynie, że to już koniec Conventional Weapons xD Te nieprzespane noce w oczekiwaniu na piosenki to jest coś co tygryski lubią najbardziej :(
Podsumowując całą serię, nie mam rankingu, a do mojego poprzedniego zestawienia ulubionych dodaję Surrender The Night. Cała seria niesamowicie mi się podoba, nie ma w sumie na niej piosenki, która mi do gustu nie przypadła. Jestem oczarowana tym co chłopcy stworzyli w 2009 roku.
ObrazekPraise our Lord and Saviour, the Holy Helix Fossil!Obrazek
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez VoiceOfSilence » 1 lut 2013, o 16:07

Kiedy przesłuchałam preview "Surrender The Night", pomyślałam, że utwór zapowiada się nieźle, no i się nie myliłam. Całość brzmi świetnie, do tego głos Gerarda nie jest jakiś przerobiony, tylko brzmi naturalnie - tak jak powinien brzmieć.

Po przesłuchaniu fragmentu "Burn Bright" nie miałam zdania na temat tej piosenki, wszystko brzmiało jakoś tak nijako i bez wyrazu. No ale dzisiaj jak wysłuchałam całości, to szczerze mówiąc bardzo się zaskoczyłam. Początkowe bębny idealnie pasują na wstęp, a gitara przed refrenem jest boska, dodaje to utworowi charakter i się przez to nie zlewa wszystko, no i głos Gerarda jest niezły. Szczerze mówiąc "Burn Brught" brzmi o wiele lepiej od "Surrender The Night", bardziej do mnie trafia.

Muszę także przyznać, jak Sharp, że "5" Chemiczni zamknęli idealnie i pięknie CW. Też strasznie żałuję, że to już koniec, teraz pozostaje mi wyczekiwać na piątą płytę, chociaż pewnie poczekamy sobie na nią jeszcze jakiś czas...
W każdym razie "Piątka" jak i czas rozwaliły układ mojego rankingu. W tym momencie prezentuje się tak:
1. The Light Behind Your Eyes
2. Burn Bright
3. The Word Is Ugly
4. Surrender The Night
5. Boy Division
6. Kiss The Ring
7. Gun
8. Make Room, Ambulance, Tomorrow's Money
VoiceOfSilence

Postprzez kalynaa » 1 lut 2013, o 20:17

Piąteczka, ahc, piąteczka. Zacznę od tego, że to naprawdę piękna koncówka i ładnie to wszystko wyszło :)) Surrender The Night spodobało mi się od pierwszego przesłuchania, Burn Bright trochę mniej. Teraz, kiedy już się oswoiłam z piosenkami, to przy STN ryczę i śmieję się na przemian <tak bardzo kocha <33 >, a w Burn Bright bardzo podoba mi się tekst :33 Ale właśnie pod względem muzyki Burn Bright podeszło mi trochę mniej, no nic, i tak jest pięknie :3 W każdym razie, przydałoby się EmSiArowi jaja pourywać że tego wypuścić nie chcieli. No :3
Podsumoując, ogólna ocena CW to 8/10.
Piosenkami:
1.The Light Behind Your Eyes
2.Boy Division <ewentualnie odworotnie, TLBYE na drugim, zależnie od humoru :D >
3.The World Is Ugly
4.Surrender The Night
5.Tomorrow's Money
6.Ambulance
7.Kiss The Ring
8.Burn Bright
9.Gun
10.Make Room !!!
Myśl mózgiem, nie dupą ~Grzywa ♥

MCR, THANK YOU FOR EVERYTHING.
kalynaa

Postprzez Pumpkin_Pie » 1 lut 2013, o 21:12

Cóż.
Przyszedł i koniec tej, jak dla mnie, wybitnej serii. Piątka zrobiła co trzeba, jest po prostu pozamiatane. I tak jak miałam do tej pory idealnie ułożony swój ranking CW, tak teraz "Burn Bright" i "Surrender The Night" narobiły w nim wielkiego mętliku, wiec mojego osobistego zestawienia CW nie zaprezentuję ;-)
"Burn Bright" na początku podobała mi się mniej niż "Surrender...", ale dziś przesłuchałam ją jeszcze parę razy (czyt. 2348542908), i za każdym przesłuchaniem podobała mi się coraz bardziej. Tekst do tej piosenki, o ludzie... Ten tekst przyprawia mnie o cholerne ciary.
"Surrender The Night". Wiedziałam, już po przesłuchaniu preview, że ta piosenka będzie niesamowita. I nie zawiodłam się :3 Urzekła mnie tu szczególnie linia melodyczna, która... no mnie podnosi na duchu i sprawia, że się uśmiecham, ale i płaczę przez te... uderzenie pięknem xD
Tą cała serią chemiczni jeszcze bardziej utwierdzili nas w przekonaniu, że można się po nich spodziewać wszystkiego, a ich talent i kreatywność jest nieskończona. C:
"Fuck everyone who hates you,
a smile is the best revenge."
-Gerard Way-
Pumpkin_Pie

Postprzez Holu » 1 lut 2013, o 22:43

ohhh brak mi słów po piątce... Nie mogę określić mojego stanu po dwóch ostatnich kawałkach mistrzostwo, jej jak można było te wszystkie piosenki ukrywać tak długo! Nie no brak mi słów!
Everybody gets depressed,
It's totally normal.
Holu

Postprzez Lorelei » 2 lut 2013, o 10:54

Piątka świetna w całości <3 "The Light Behind Your Eyes" nadal zostaje u mnie na pierwszym miejscu, ale "Surrender The Night" ughh... pokochałam od początku do końca, co do "Burn Bright" świetny tekst i naprawdę zajebista piosenka. Cóż zakończyli CW w świetnym stylu <3
"Drop the dagger and lather the blood on your hands, Romeo"
Lorelei

Postprzez Luna » 2 lut 2013, o 11:31

A więc koniec genialnego Conventional Weapons...

Burn Bright jest nie do opisania. Jej tekst, po prostu cudowny... Tak samo jak strona muzyczna. BB to piosenka, w której można się zakochać.
Surrender The Night też ma piękny tekst i muzykę, ale chętniej z CW5 słucham Burn Bright (chociaż po previewach myślałam, że będzie inaczej).

Mój ranking po całym Conventional Weapons:
2. Burn Bright
3. Boy Division
4. Surrender The Night
5. AMBULANCE
6. The World Is Ugly
7. Make Room!!!!
8. Kiss The Ring
9. Gun.
10. Tommorow's Money

Pewnie za chwilę coś w nim pozmieniam, bo wszystkie piosenki są po prostu genialne. Jak oni mogli coś takiego ukrywać przed światem? :-D
jump down deep
Luna

Postprzez Inspiration » 4 lut 2013, o 17:59

Piątka jest po prostu niesamowita. Naprawdę genialna według mnie. Po DD czułam pewien niedosyt, a teraz uważam że CW lepsze być nie mogło.
A więc teraz moja kolejność:
2. Surrender The Night
3. Boy Division
4. Burn Bright
5. The World Is Ugly
6. Tommorow's Money
7. Kiss The Ring
8. AMBULANCE
9. Kiss The Ring
10. Gun
Inspiration

Postprzez The_only_hope_for_me » 5 lut 2013, o 15:14

Piątka jest świetna. Drugie miejsce po Trójce. Oba utwory są bardzo dobre, ale bardziej podoba mi się Burn Bright... raz usłyszałam i już się 'zakochałam'. Teksty obu piosenek mi się bardzo podobają, muzycznie - to samo. Uwielbiam gitarę przed refrenem w BB <3
Podsumując CW: rankingu raczej nie zrobię, bo to dla mnie okropnie trudne, ale wszystkie piosenki są moim zdaniem bardzo dobre, postarali się. Moje ulubione kawałki: The lihght behind your eyes, Burn Bright, Boy Division, The World Is Ugly, Kiss The Ring (kolejność przypadkowa). Resztę słucham, ale znacznie rzadziej. Najmniej mi się spodobało Tommorow's Money i Make Room!!!
Troche mi smutno, że to już koniec CW, ale jako pocieszenie zostają te wszystkie cudowne piosenki. Teraz z niecierpliwością czekam na nowa płytę MCR :)
The_only_hope_for_me

Postprzez Sunshine » 6 lut 2013, o 11:40

Piąteczka jest aweeeesomeeee. :lol:
Panowie się postarali i na koniec zapodali naprawdę świetne kawałki.
Na razie Burn Bright jest przeze mnie bardziej molestowane, ale Surrender the Night też jest niczego sobie. Tekstowo super, muzyczno-instrumentalnie jeszcze lepiej (Ja to mam tak, że czasami jaram się samym tekstem, a czasami przemawia do mnie tylko sam podkład muzyczny).

Do tej pory tylko The Light... wzbudził we mnie największe emocje. Niemniej jednak za piątą odsłonę CW Chłopakom należy się uścisk dłoni przewodniczącego partii :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Don't Look Alive, Sunshine!
Just Be Alive!
Sunshine

Postprzez Dr.Ienzo » 18 lut 2013, o 23:21

Z racji tego, że wszystkie piosenki już wyszły pozwoliłam sobie stworzyć w tym temacie ankietę dotyczącą ulubionej piosenki na CW ;-)

Ja zaznaczyłam Surrender The Night, jest to piosenka, która z całej tej genialnej serii podoba mi się najbardziej i szczególnie się dla mnie ponad resztę świetnych piosenek wybiła. Czekałam na taką piosenkę MCR. Uwielbiam melodię, kocham wręcz tekst, wokal, wszystko. Piosenka po prostu cud dla mnie.
ObrazekPraise our Lord and Saviour, the Holy Helix Fossil!Obrazek
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez Luna » 19 lut 2013, o 00:41

Mimo że Number5 uważam za najlepszy z tej genialnej serii, to oddałam głos na The Light Behind Your Eyes. Jeszcze żadna piosenka nie wywołałam u mnie tyle emocji przy pierwszym odsłuchaniu. Już teraz uważam TLBYE za jedną z najlepszych piosenek MCR. ;-)
jump down deep
Luna

Postprzez VoiceOfSilence » 19 lut 2013, o 15:24

Fajnie, że Ienzo stworzyła ankietę, w końcu dowiemy się, który utwór jest najlepszy :-D
Co do owej ankiety, to miałam mały dylemat pomiędzy "The Light Behind Your Eyes" i "Burn Bright", bo obie są fantastyczne, wg mnie najlepsze z całego CW, no ale postawiłam na tą pierwszą :lol: Obie piosenki zaliczam do moich ulubionych piosenek MCR ze wszystkich płyt, szczerze mówiąc chciałabym doczekać się do którejś teledysku, ale wiadomo, że to nierealne...
VoiceOfSilence

Postprzez Magma » 19 lut 2013, o 16:39

Zagłosowałam na Kiss The Ring. Chociaż nie jestem pewna co do odpowiedzi, bo jest jeszcze The Light Behind Your Eyes, Boy Divison, AMBULANCE czy Surrender The Night. Wybrałam jednak Kiss The Ring, bo jednak ma coś w sobie czego innym brakuje... Sama nie wiem. Jakoś darzę ją taką niezrozumiałą sympatią :-D
Every girl's dream is to have a guy call her at 3 am jus to say, "hey baby, I just wanted to tell you chceck the fucking website THEY'RE BACK."
Magma

Postprzez Thalia » 19 lut 2013, o 18:01

Zagłosowałam na Burn Bright. Nie wiem, czemu, ale przemawia do mnie ta piosenka. Zarówno tekst, jak i melodia. Zaraz za BB w moim rankingu znajduje się Boy Divison i The Light Behind Your Eyes, reszta jest po środku, najmniej podoba mi się chyba Make Room!!!!, nie umiem wytłumaczyć mojej apatii do tej piosenki, jednak za każdym razem gdy słucham CW właśnie ją omijam.
"Nikt nie umiera dziewicą, życie p***doli nas wszystkich" - Kurt Cobain
Thalia

Postprzez Jaszczurka » 20 lut 2013, o 14:59

Po przesłuchania całości nadal najbardziej podoba mi się Ambulance, a zaraz potem Boy Division. Natomiast najsłabiej dla mnie wypada właśnie The Light Behind Your Eyes. Nie potrafię przekonać się do tej piosenki.
,,People say: 'What do you think of people that only talk to you or like you because you're in Green Day?'
And I say: 'Well, I AM Green Day. That is me... that is my life.'"
Jaszczurka

Postprzez ChemicznyPłaz » 21 lut 2013, o 13:43

Przesłuchałam całość i muszę stwierdzić, że kocham całe CW, jednak nie mogę zupełnie pojąć, dlaczego nie wydali tych piosenek na jednej płycie... Myślę, że mogłaby śmiało pobić The Black Parade, a może nawet Revenge. Nie chcę wybierać swojej ulubionej części, dopóki na spokojnie wszystkich nie wysłuchałam - na razie emocje wciąż biorą górę i robię się mniej obiektywna.
I wonder how Gerard feels with his one hotdog child and asian backbending wife

Mój TumblrKonto na kinomaniaku
ChemicznyPłaz
Moderator

Postprzez Franulaa » 24 lut 2013, o 15:19

ja pokochałam wszystkie no ale jak można wybrać tylko jedną to po tygodniu namyślania zdecydowałam się na The Light Behind Your Eyes. Jest cudowna i taka dogłębna... Mogę jej słuchać non stop.
Franulaa

Postprzez Grzywa. » 25 lut 2013, o 02:06

Uwielbiam Make Room!!! i Kiss The Ring. Te dwie piosenki od razu przypadły mi do gustu. Jest to najlepszy duet z CW :) Ale najmniej podchodzi mi The Wolrd is Ugly i The Light Behind Your Eyes. Wiem, że na początku zachwycałam się The World is Ugly, ale mi przeszło. AMBULANCE i Gun. są takie sobie. Ale muszę przyznać, że Tomorrow's Money też ma to coś i jestem na tak :). Boy Division wraz z Surrender The Night są dla mnie neutralne. I Burn Bright też mnie zaczarowała. Czyli mój ranking to:

1. Make Room!!!, Kiss The Ring, Tomorrow's Money i Burn Bright.
2. AMBULANCE, Boy Division, Gun., Surrender The Night.
3. The Wolrd is Ugly i The Light Behind Your Eyes.
Carpe diem!

Ray: Why is there so much creme in my coffee?
Gerard: I have no regrets..
Grzywa.

Postprzez maia » 5 mar 2013, o 18:47

Okej, po dłuższym czasie w końcu zebrałam ochotę do kupy i przesłuchałam Conventional Weapons. Muszę przyznać, ze podoba mi się znacznie bardziej od Danger Days, poza tym miło było usłyszeć studyjną wersję 'The World is Ugly', a 'Boy Division' bardzo wpadła mi w ucho, kojarzy mi sie z jakąś inną piosenką, którą lubię :) Niektóre piosenki w ogóle nie zapadają w pamięć, m in 'The Light Behind Your Eyes', a przynajmniej po pierwszym odsłuchaniu, może po którymś razie zmienię zdanie, bo widzę, że większość szaleje za tą piosenką :P Gdyby chłopaki wrócili do grania takiej muzyki, zamiast DD, może nawet bardziej zainteresowałabym się ich nową twórczością :)

EDIT: Już wiem, co to za piosenka, z którą kojarzy mi się 'Boy Division' - to Luxtorpeda - Gimli, w okolicach refrenu :D
Dobre pogo nie jest złe!
:twisted:
maia

Postprzez Black-parade » 2 kwi 2013, o 14:41

Ja tam uwielbiam Boy Division (wlasnie dlatego dalam na nią głos) i The Light Behind Your Eyes a po za tym jakoś specjalnie mi sie nie podobają. Jestem bardzo rozczarowana The World Is Ugly :(
I'm not afraid to keep on living
Black-parade

Postprzez fucking.gloom » 3 kwi 2013, o 17:52

Nie wiem czemu, ale zakochalam sie wrecz w Tomorrow's money i Kiss The Ring

Az sie sama sobie dziwie : )
2001 - forever...
fucking.gloom

Postprzez ChemicalShadow » 4 kwi 2013, o 11:07

Pokochałam "Surrender The Night", "The Light Behind Your Eyes" i "Burn Bright". Uwielbiam też "AMBULANCE". ;-)
Dziękuję za wszystko.
ChemicalShadow

Postprzez Lu. » 6 kwi 2013, o 20:10

bardzo długo zastanawiałam się, którą piosenkę wybrać w ankiecie. Zdecydowałam się na The World Is Ugly. przekonała mnie do siebie.
Bardzo lubię całą serię, bardzo i dlatego mi szkoda,że nie została wydana jako płyta, przebija Danger Days jak dla mnie.
Takie moje ulubione to The World Is Ugly, The Light Behind Your Eyes, Boy Division, AMBULANCE,
Kiss The Ring i Surrender The Night. Najmniej podoba mi się Gun.
Lu.

Poprzednia strona

Powrót do My Chemical Romance