Conventional Weapons

Dyskusja o zespole.

Moderatorzy: Administratorzy, Starszy moderator, Moderatorzy

Która piosenka z Conventional Weapons podoba Ci się najbardziej?

Boy Division
8
18%
Tomorrow’s Money
0
Brak głosów
AMBULANCE
2
5%
Gun.
0
Brak głosów
The World Is Ugly
4
9%
The Light Behind Your Eyes
19
43%
Kiss The Ring
2
5%
Make Room!!!!
1
2%
Surrender The Night
5
11%
Burn Bright
3
7%

Liczba głosów : 44

Re: Conventional Weapons

Postprzez violqa » 2 lis 2012, o 19:59

Ok to ja tylko potwierdzę fenomen Boy division i mnie również bardzo ona jako pierwsza przypadła do gustu ;-)
violqa

Postprzez Grzywa. » 3 lis 2012, o 13:43

Tomorrow's Money *w* Moja miłość. Nie spodziewałam się czegoś takiego.. po prostu mój umysł nie potrafił ogarnąć tematu Conventional Weapons. Ale gdy już to wyszło to.. woooow. Była pozytywnie zaskoczona. Teraz pozostaje mi czekanie na Numer Two c:
Carpe diem!

Ray: Why is there so much creme in my coffee?
Gerard: I have no regrets..
Grzywa.

Postprzez kalynaa » 18 lis 2012, o 03:44

O Słodki Jezu,AMBULANCE <3333 To naprawdę to ? *__*
http://vendettalovescupcakes.tumblr.com ... urleveniin

EDIT : I GUN <333333

http://vendettalovescupcakes.tumblr.com ... al-romance

OBOŻEOBOŻEOBOŻE ALE SIĘ JARAM *____* nowe piosenki MCR, wyskoczyły tak nagle |D odświeżam sobie fb,a tu nagle Ambulance i Gun ,OMG <3 chociaż uważam,że Number One było mimo wszystko lepsze :D
Myśl mózgiem, nie dupą ~Grzywa ♥

MCR, THANK YOU FOR EVERYTHING.
kalynaa

Postprzez Lorelei » 18 lis 2012, o 09:21

haha początek AMBULANCE kojarzy mi sie troche jak Dżagą Dody :lol:
nie ma takiego kopa jak przy Boy Division ale i tak są zajebiste <3
nie wybacze im że tego nie wydali wcześniej ale i tak ich kocham :->
"Drop the dagger and lather the blood on your hands, Romeo"
Lorelei

Postprzez ChemicznyPłaz » 18 lis 2012, o 10:12

Nie powaliły mnie tak jak nr 1, ale i tak jestem na nich zła - wydaliby tą płytę, bo ma mocne kawałki i mogłaby odnieść duży sukces... Ale to MCR, oni muszą zrobić po swojemu.
I wonder how Gerard feels with his one hotdog child and asian backbending wife

Mój TumblrKonto na kinomaniaku
ChemicznyPłaz
Moderator

Postprzez Thoughtless » 18 lis 2012, o 10:20

Są niezłe, ale nie tak dobre jak Number One. Jak dotąd z całego CW najbardziej podoba mi się Boy Division i prawdopodobnie tak pozostanie.
Naprawdę, mogliby wydać ten album. Ale cóż, mówi się trudno!
lastfm | tumblr | weheartit | 8tracks

All i've got. All i've got is insane
Thoughtless

Postprzez Way » 18 lis 2012, o 11:56

Baardzo mi się podobają 2 nowe piosenki *-* Początek w Ambulance jest świetny:D Piosenka Gun jest niesamowita <3
I want to be a vampire.
They're the coolest monsters.

~G.Way
Way

Postprzez Jaszczurka » 18 lis 2012, o 12:17

Ambulance jest mistrzowskie, dla mnie jest najlepsza z nowych piosenek, przynajmniej na tą chwilę. Początek (z naciskiem na pierwsze trzy dźwięki) kojarzy mi się z kanonem Pachelbela, zapewne nie do końca słusznie i nikt poza mną tego nie usłyszy, ale nieważne.
Natomiast Gun mnie nie powaliło. Piosenka dobra, ale nic więcej nie mogłabym powiedzieć. Bez zachwytu.
,,People say: 'What do you think of people that only talk to you or like you because you're in Green Day?'
And I say: 'Well, I AM Green Day. That is me... that is my life.'"
Jaszczurka

Postprzez Revenge96 » 18 lis 2012, o 13:29

Właśnie jestem po pierwszym przesłuchaniu Gun i Ambulance i naprawdę nie wiem co myśleć, jakoś mnie nie powaliły te piosenki, są dobre, ale nic więcej o nich powiedzieć nie mogę. Szczęka z wrażenia mi nie opadła tak, jak to było w przypadku Boy Division. Może po kilkukrotnym przesłuchaniu zmienię zdanie, na chwilę obecną są dla mnie średnie.
Gerard: Well, are you ready, Ray?
Ray: Yeah...
Gerard: How about you, Frank?
Frank: Oh, I'm there, baby
Gerard: How about you, Mikey?
Mikey: Fucking Sarah
Gerard: Awww pickles..
Revenge96

Postprzez Linnet » 18 lis 2012, o 13:33

Genialne są te piosenki! Zupełnie inne od 2 poprzednich. Tym razem są bardziej w stylu Danger Days, a nie Revenge jak poprzednie. Generalnie słychać wiele muzycznych inspiracji jak np. w AMBULANCE Queen'em, a w Gun. twórczością Pulp :) Jestem bardzo miło zaskoczona. Spodziewałam się, że wszystkie piosenki będą mniej więcej takie jak na no.1, a tu proszę bardzo, dostaliśmy coś zupełnie innego :->
Linnet

Postprzez Antalia » 18 lis 2012, o 13:48

I po raz kolejny zaskoczyli czymś innym. Mi też przypominają bardziej DD. Nie ma takiego kopa jak w przypadku Boy Division ale jak dla mnie linie melodyczne są świetne. Ambulance ma bardzo fajne słowa, przynajmniej z tego co udało mi się wysłyszeć. Jeszcze pół godziny temu wolałam właśnie Ambulance, teraz chyba bardziej podoba mi się Gun. ;D Strasznie podobają mi się chórki i melodie, baaaardzo. Refren Gun wymiata.
Antalia
Starszy moderator

Postprzez Luna » 18 lis 2012, o 13:51

Wstaje sobie człowiek w niedzielny poranek, niczego nieświadomy, włącza kompa... A TU NOWE PIOSENKI! :-D
Więc AMBULANCE kojarzy mi się z Queen, a Gun z Green Day'em. :shock: Nie pytajcie dlaczego, nie wiem.
Jak dla mnie AMBULANCE jest lepsze od Gun, a na pewno bardziej charakterystyczne.
Jednak chyba nic nie pokona Boy Division. ;-)
jump down deep
Luna

Postprzez TCustodis » 18 lis 2012, o 14:04

Spodziewałam się czegoś w stylu Number One, ale nie jest źle. Pierwszy odsłuch AMBULANCE przyniósł mi filmik jak Ray i Gerard nagrywali chórki. Bardzo mi się kojarzy z Queen. Gun. zdecydowanie lepsze. Z oceną melodii się wstrzymam do digital download, bo jednak słychać, że zgrywane było z adaptera.
I tak jak większość wyżej, najbardziej jak na razie podoba mi się Boy Division. (zobaczymy, czy przebije to nadchodzące The World Is Ugly, na które czekam z niecierpliwością)
ObrazekPraise our Lord and Saviour, the Holy Helix Fossil!Obrazek
TCustodis
Administrator

Postprzez Darsa ;*** » 18 lis 2012, o 14:22

Co to The World Is Ugly, to mam duże oczekiwania. W końcu wersja nagrana w studiu znacznie będzie się różnić od wersji z koncertu, którą do tej pory mogliśmy sobie bezkarnie odtwarzać :lol: Ciekawe czy po wydaniu Number Three będę miała takie same dreszcze jak po pierwszym przesłuchaniu TWIU. Czy chemicznym uda się zachować ten niesamowity klimat i nastrój? Przechodzą mnie dreszcze podniecenia na samą myśl o trójeczce :roll:
Sometimes I think I'll die alone, live and breathe and die alone...
Darsa ;***

Postprzez VoiceOfSilence » 18 lis 2012, o 15:02

Więc i ja się wypowiem na temat nowych kawałków. Tak jak wy nastawiłam się na coś równie szalonego, podobnego do "Boy Division", no ale MCR zaskoczyło, bo kawałki rzeczywiście są takie podchodzące do DD. "Ambulance" jest takie bardziej radosne od "Gun", kojarzy mi się z soundtrackami z amerykańskich seriali dla nastolatków, no i też dostrzegam w niej początek w stylu Queen. Głos Gerarda jest jakiś mało Gerardowy, zbyt zmiksowany, sama melodia w sobie jest niezła; "Gun" za to ma coś z rytmem, coś co przyciąga, takie miłe dla ucha nierówności, głos już brzmi lepiej, melodia wpada w ucho. Ameryki nie odkryję mówiąc, że moim numerem jeden pozostanie 'Boy Division", bo wolę MCR w takim mocniejszym stylu. A "Ambulance" i "Gun" są dobrymi kawałkami (wg mnie jednak "Gun" brzmi lepiej), ale czuję jednak niewielki niedosyt... Tak jak już kilka osób napisało, że czeka na "The Word Is Ugly" tak i ja czekam na ten kawałek... Liczę w każdym razie, że w wersji studyjnej nie zabraknie w nim magii, która była obecna w wersjach z koncertu...
VoiceOfSilence

Postprzez Antalia » 18 lis 2012, o 15:39

Prawda jest taka, że nic nie jest w stanie dorównać magii jaka ma miejsce na koncercie. Na żywo to jednak zawsze zupełnie inna bajka. Ale ja też mam duże oczekiwania i więrzę w to, że uda im się zachować ten cały klimat, bo wiem, że potrafią, chociaż dawno nie nagrali wolnej piosenki w takim stylu no ale zobaczymy ;d Co do Number Two, mi właśnie głos Gerarda bardzo się podoba. I Gun narazie wygrywa ;d Jak na tę chwilę moje zestawienie od najlepszej do najgorszej wygląda tak: Boy Division, Gun, Tomorrow's Money i na końcu Ambulance
Antalia
Starszy moderator

Postprzez Libri » 18 lis 2012, o 16:27

I znów mam bardzo podobne odczucia do waszych. Piosenki z Number One bardziej mnie porwały i zaskoczyły, ale te też są dobre. Ambulance ma cudny początek i fajny tekst, ale Gun. jak dla mnie jest lepsze. Generalnie czuć tu bardziej DD, Ambulance od razu skojarzyło mi się z Summertime.
Na razie wygrywa Boy Division, mam nadzieję, że któraś z piosenek zachwyci mnie jeszcze bardziej(liczę na The World Is Ugly, obym się nie przeliczyła).
Światło w tunelu, nadzieja ostatnia umiera
Dziś jeszcze raz zaczniemy budować od zera

Luxtorpeda Od zera
Libri

Postprzez MarchingBand » 18 lis 2012, o 16:47

Ambulance jest świetne. :3 A Gun mniej przypadło mi do gustu.
now we are the kids from yesterday.
MarchingBand

Postprzez VoiceOfSilence » 18 lis 2012, o 16:55

Antalia napisał(a):Prawda jest taka, że nic nie jest w stanie dorównać magii jaka ma miejsce na koncercie.

To prawda, że nic nie jest w stanie dorównać magii z koncertów, bo wiadomo na koncertach utwór składa się nie tylko z nieplaybackowego śpiewu, świeższej aranżacji, ale przede wszystkim z odgłosów publiczności i takiego niepowtarzalnego nastroju; ale mówiąc, że w wersji studyjnej TWIU nie zabraknie magii, nie miałam na myśli faktu, żeby magia dorównywała, bo wiadomo że tak nie będzie. Chciałabym żeby w wersji studyjnej była jej chociaż mała część... A tak poza tym to móje zestawienie wygląda identycznie jak twoje :-P
VoiceOfSilence

Postprzez TCustodis » 18 lis 2012, o 17:45

Po dłuższym przesłuchiwaniu zakochałam się w AMBULANCE. Jest cudne, ma śliczny tekst i te chórki <3 Nie jest to najlepsza z CW, ale jednak ma w sobie to coś <3
ObrazekPraise our Lord and Saviour, the Holy Helix Fossil!Obrazek
TCustodis
Administrator

Postprzez Pumpkin_Pie » 18 lis 2012, o 18:47

Obie mi się podobają i na razie nie jestem w stanie powiedzieć która jest lepsza, obie są wspaniałe jak dla mnie :3 Jak pierwszy raz przesłuchiwałam AMBULNCE, to nie potrafiłam przestać się uśmiechać, straszliwie podoba mi się to brzmienie, no i mistrzowski jak dla mnie początek ^^ "Gun" też, że tak to ujmę, trzyma poziom całego CW, nie ma jak na razie piosenki z tej serii, która by mi się totalnie nie podobała. Wszystkie coś w sobie mają i są absolutnie wyjątkowe :3 Mimo to, jak na razie najbardziej przypadła mi do gustu "Boy Division", lecz myślę, że kiedy usłyszę "The world is ugly", zmienię zdanie... Nie mogę się doczekać tej piosenki w studyjnej, "odpicowanej" wersji :mrgreen:
"Fuck everyone who hates you,
a smile is the best revenge."
-Gerard Way-
Pumpkin_Pie

Postprzez MadPony » 18 lis 2012, o 18:52

Bardziej odpowiadały mi poprzednie utwory i jeśli miałabym wybierać to bez zastanowienia wybrałabym tamte. Ale mimo wszystko "Gun" i "Ambulance" też są świetne i bardzo mi się podobają. Stylistyką nie przypominają już ery Revenge a raczej Danger Days.
Działają na mnie raczej w sposób pozytywny. "Ambulance" ma genialny początek i w ogóle te chórki *-*
Chłopaki nie zawiedli <3
"I am fucking crazy, but I am free."
MadPony

Postprzez nata99 » 18 lis 2012, o 19:50

Tak trochę dziwnie ... nie wiem podobają mi się ale szału nie ma ... kojarzą mi się z piosenkami zespołu Simple Plan i możliwe ze przez to nie zrobiło na mnie szału bo SP to znam dobrze i wg ... aj może się nie znam ale nie czuję tego... Oczywiście są ładne ale nie w moim typie teraz możecie mnie zastrzelić czy co chcecie- bo do mnie te 2 piosenki nie przemawiają . Jednak zawsze MCR będzie dla mnie wszystkim nawet z tymi piosenkami :D
KISS ME YOU ANIMAL !!!! ◕‿◠
nata99

Postprzez Yulija » 18 lis 2012, o 22:13

"Ambulance" jest taka kochana, że matko i córko <3 Chórki na początku trochę mnie wkurzają, ale idzie się przyzwyczaić. Bardzo podoba mi się na zwrotce, refren też jest niczego sobie. Po prostu taka kochana piosenka <3
"Gun" podoba mi się mniej, nie wiem sama czemu. Nie trafia do mnie tak jak trafiła "Ambulance" czy "Boy Division", ale pewnie się jeszcze przekonam :3
Może pozwolę Ci byś ze mną budził się
Może powiem Ci jakie lubię wino
Może pozwolę Ci zapalić świeczkę
Gdy w pewną zimową noc
Zgaśnie światło...
Yulija

Postprzez Darsa ;*** » 19 lis 2012, o 14:48

Ogarnęłam dzisiaj na przystanku dopiero nasze Number Two :3 Nie ma to jak dobrze działający internet w domciu XD *nutka sarkazmu*

Ogólnie to nie przypadają mi muzycznie te piosenki jakoś do gustu. Nie mówię, że są złe, bo co to to nie, ale jakoś ich nie czuję. Za to od tekstu nic odjąć nie mogę. Treść obu utworów jest fantastyczna. Z tej listopadowej dwójki na dzisiaj bardziej podoba mi się 'Ambulance'.

A wracając jeszcze do Number One, to ostatnio przysłuchałam się dokładniej Tomorrow's Money i nabrałam do niej ogromnego szacunku. Obie piosenki z jedynaczki są super :3 Według mnie biją na głowę te, które teraz wyszły.
Sometimes I think I'll die alone, live and breathe and die alone...
Darsa ;***

Postprzez Grzywa. » 19 lis 2012, o 14:53

No to ja z Jedyneczki wolę Tomorrow's Money , a z dwójeczki Gun. Jakoś nie podchodzą mi te dwie pozostałe, ehh. Oczywiście teksty bardzo mnie urzekły, ale tak jakoś, hm..
Carpe diem!

Ray: Why is there so much creme in my coffee?
Gerard: I have no regrets..
Grzywa.

Postprzez Katerina16 » 19 lis 2012, o 15:49

Gun przede wszystkim mi się podoba !
Jednak najbardziej czekam na Kiss the Ring ;) Marzyłam o studyjnej wersji !
Katerina16

Postprzez The_only_hope_for_me » 19 lis 2012, o 19:49

O kurde, po przesłuchaniu jeden raz AMBULANCE i Gun doszłam do wniosku, że Gun jest lepsze. A teraz już nie wiem bo AMBULANCE też jest świetne.. Gdy słucham tych piosenek czuję taką głupią radość w środku, że maskara. xd :D Ale tak jak większość, na razie moim ulubionym kawałkiem z CW jest Boy Division. ;)) I słuchając Number Two słychać zblizającą się już płytę DD.
The_only_hope_for_me

Postprzez anemic_royalty » 19 lis 2012, o 20:30

Na Number Two są naprawdę świetne piosenki, ale bardziej podeszła mi pierwsza część Conventional Weapons. Chociażby nie wiem, jak się starałam, wolę Boy Division i Tomorrow's Money x_x
anemic_royalty

Postprzez Jijo » 25 lis 2012, o 21:11

Piszę trochę późno, ale co tam. C:
Gun i Ambulance są świetne! Szczególnie ta pierwsza przypadła mi do gustu, kocham ją tak bardzo jak Boy Division :3. Nic dodać, nic ująć, zakochałam się w niej. *--* Bardzo podoba mi się wokal Gerda w niej. c:
Za to Ambulance ma świetne chórki, po prostu coś cudownego. Gdy ją usłyszałam łezka zakręciła mi się w oku, brakuje mi teraz MCR, więc CW to po prostu coś niesamowitego ;-;' I te mistrzowskie teksty! <3
Jijo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do My Chemical Romance