The Black Parade

Dyskusja o zespole.

Moderatorzy: Administratorzy, Starszy moderator, Moderatorzy

Re: The Black Parade

Postprzez Cypryss_angel » 16 sty 2010, o 12:28

Ja uwielbiam ten album , zresztą jak pozostałe 2 ;D .
nie umiem sobie teraz wyobrazić żyć bez ich piosenek :-D .
to już jest mój nałóg .. ^^
Z tego albumu pochodzą jedne z moich ulubionych piosenek :
-Dead!
-Teenagers
-Disenchanted
-Welcome to the Black Parade
-oczywiście Blood i wiele wiele innych , w sumie tylko 2 mi chyba do gustu nie przypadły tak jak reszta , ale i tak kocham ich słuchać ! .. ;P
Cypryss_angel

Postprzez Jaszczurka » 6 cze 2010, o 17:48

Może nie jestem wielkim znawcą MCR, ale podoba mi się ta płyta. Tak zwyczajnie, po prostu, podoba. Niedawno pierwszy raz od dłuższego czasu ją przesłuchałam i reakcja była taka jak kilka lat temu, gdy włączyłam ją za pierwszym razem: ciary i po prostu czysta... radość :)
,,People say: 'What do you think of people that only talk to you or like you because you're in Green Day?'
And I say: 'Well, I AM Green Day. That is me... that is my life.'"
Jaszczurka

Postprzez SleepingBeauty » 19 wrz 2010, o 23:40

Wiecie co może zadam głupie pytanie ale serio chcę się dowiedzieć o co chodzi z tą matka Wojną i siostrami Smutek i Żal....??
“Look at me, with my pretty bracelet and tiara... I'm a f****n' princess!” - Gerard Way
SleepingBeauty

Postprzez Berry » 20 wrz 2010, o 13:42

"Mama" jest o Matce wojnie, a właśnie nie wiem o co chodzi z tymi siostrami Oo
Berry

Postprzez maia » 20 wrz 2010, o 19:48

Siostra żal- Our lady of Sorrow, a smutek...?
Dobre pogo nie jest złe!
:twisted:
maia

Postprzez Sharp » 20 wrz 2010, o 20:33

No, rzeczywiście - siostra Smutek - Our Lady of Sorrows z pierwszej płyty <ómiera>
ЙОЛО
Sharp
Administrator

Postprzez Brett » 22 wrz 2010, o 19:15

Hm, to może ja się teraz wypowiemo TBP...
Ze wszystkich trzech [nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła powiedzieć: "czterech"] jest zdecydowanie najbardziej dopracowana, to nie budzi wątpliwości.
W sumie trudno ją porównać z dwiema poprzednimi, bo wszystkie są zupełnie inne.
W The Black Parade podoba mi się właśnie to dopracowanie - tak samo, jak w IBYMBYBMYL podoba mi się jej surowość - bo to pokazuje, że są w swoją pracę naprawdę bardzo zaangażowani. Nie wiem, jak to inaczej określić, wyszło jak wypowiedź żółtodzioba, ale trudno.
Następną rzeczą jest koncepcyjność, to jest dla nich takie charakterystyczne.

Poza tym, The Black Parade miało świetną promocję, mam na myśli naprawdę dobre klipy do singli.
Brett

Postprzez UpadłyAnioł » 31 paź 2010, o 15:50

Jestem tego samego zdania co moja poprzedniczka ; ))
TBP jest całkiem inna, ale równie świetna ; >
Widać, że chłopcy bardzo się zmienili, dojrzali ; ))

trochę .. x D
UpadłyAnioł

Postprzez Gloria » 5 gru 2010, o 23:32

Mam ogromny sentyment do tej płyty bo to od niej wszystko się zaczęło. Może dlatego tak mi się spodobała, bo nie znałam poprzednich i nie miałam jej z czym porównać (porównania niesamowicie wpływają na osąd). Przetłumaczyłam wszystkie teksty z tej płyty, bo chciałam możliwie jak najlepiej zrozumieć tą fabułę piosenek, która jest założeniem każdego concept albumu. I warto było :)
W każdym razie do niedawna jeszcze była moją ulubioną z ich repertuaru :-D Teraz, no cóż...
WE ALL WANT TO BE DIFFERENT. IT MAKES ALL OF US THE SAME.
Gloria

Postprzez milky-way » 26 sty 2011, o 16:34

Gloria, ja też tłumaczę teksty... znaczy, dopiero "przetłumaczyłam" Dead! Nędzne wypociny, ale zawsze coś. Uwzięłam się, że "ogarnę" całą tę historię. Bo jest co ogarniać :-D
milky-way

Postprzez UpadłyAnioł » 26 sty 2011, o 20:35

Ostatnio stwierdziłam, że jednak to jest moja ulubiona płyta ^^
UpadłyAnioł

Postprzez milky-way » 30 sty 2011, o 19:07

Ostatnio doszłam do pewnego wniosku.
Znaczy, do swojej (własnej, aaaa!) interpretacji The Black Parade. Tłumacząc teksty, ni stąd ni zowąd wzięła mnie taka myśl: niby ta płyta generalnie mówi o śmierci, ale po zastanowieniu- to tylko przykrywka. MCR pokazali śmierć Pacjenta, oraz jego wspomnienia z mijającego życia, ale po co? Tak dla zabawy? Niemożliwe. Więc uznałam, że zrobili to, aby nas wszystkich przestrzec. Bo nietrudno zauważyć, że Pacjent zbyt udanego życia nie miał; popełnił mnóstwo błędów, nie zakochał się i takie tam. A teraz umiera! I co takiego zrobił w życiu? Przecież każdy chce zostawić po sobie jakiś ślad na ziemi.... a on tego nie zrobił.
Zmarnował swoje życie, prawdopodobnie zwlekając z różnymi rzeczami. I w końcu jest już za późno na zmienienie tego.
Życie jest tylko jedno, podobno.
Zatem, nie warto czekać z niczym, trzeba żyć tak, jakby każdy dzień był naszym ostatnim. Aby nie skończyć, jak nasz Pacjent- z niespełnionymi marzeniami, i tak dalej.
Nie?.....
<boi się, że wszyscy już o tym wiedzą>
milky-way

Postprzez UpadłyAnioł » 30 sty 2011, o 19:52

No, ja niby to wiedziałam.
Ale nie do końca ! *pociesza*
Znaczy Gee mówił, że wspomina swoje życie, żałuje że brał itd., ale np. o tym zakochaniu nie wiedziałam :mrgreen:
UpadłyAnioł

Postprzez Pie » 6 sie 2011, o 18:45

Po niezbyt długich zastanowieniach, cóż, to był bardziej impuls, stwierdziłam, iż TBP jest moją ulubioną płytą. Nie dość, że wszystkie kawałki znajdujące się na niej mi się podobają, wszystkie, bez wyjątku, to jeszcze ta historia pacjenta, te wszystkie teksty, ta praca włożona w ten krążek. Naprawdę, chłopaki odwalili kawał dobrej roboty, a płyta sama w sobie zasługuje na wysokie noty. To rzeczywiście był przełom w karierze My Chem.
Ich wcześniejsze utwory też mają coś w sobie, ale są według mnie niedopracowane. Same w sobie teksty są super, uczuć też nie brakuje, ale mimo wszystko twierdzę, że w The Black Parade przeszli samych siebie.
Jeju, a ta stylistyka, stroje, makijaż. Ta cała bajeczka opowiadająca o śmierci. Wszystko dopięte na ostatni guzik, wspaniałe. Uwielbiam C:
Pie

Postprzez party_poison » 6 sie 2011, o 21:39

UpadłyAnioł napisał(a):Widać, że chłopcy bardzo się zmienili, dojrzali ; ))

moim zdaniem Oni nigdy nie beda zachowywać się dojrzale :lol:
A co do The Black Parade:
Zdecydowanie moja ulubiona. Bardzo podoba mi się interpretacja, że utkwili w tej płycie pewien "przekaz". Najbardziej lubie: Famous last word, WTTBP, Mama... właściwie to całej płyty słucham z uśmiechem na ustach :-)
Party Poison | Jet Star | Fun Ghoul | Kobra Kid
party_poison

Postprzez Gabuskaa.mcr » 18 wrz 2011, o 14:31

to moja ulubiona płyta Killjoys'ów.
Klimat jest rewelecyjny, najlepsze piosenki.. Tematyka śmierci daje mroczny charakter tekstom, podkreślanym mocnym brzmieniem. Każda ich płyta jest inna, ale "The Black Parade" zdecydowanie najlepsza.
Gabuskaa.mcr

Postprzez UpadłyAnioł » 18 wrz 2011, o 20:23

Gabuskaa.mcr, to nie jest płyta Killjoys'ów : p
UpadłyAnioł

Postprzez Ekaterina » 19 wrz 2011, o 18:18

TBP to zajebista płyta.
Bardzo mnie wzruszyła tematyka i powód powstania Famous Last Words chociaż słyszałam dwie wersje na ten temat.
Mama to jest genialna piosenka Dead Tennegrs i inne :-)
Ekaterina

Postprzez Revenge96 » 19 wrz 2011, o 18:25

Cudowna płyta. Tak się ostatnio zastanawiałam i doszłam do wniosku, że jest to moja ulubiona płyta MCR. Cały ten klimat, teksty, brzmienie... to wszystko jest po prostu niesamowite! Zdecydowanie do tej płyty mam największy sentyment i zawsze będę do niej wracać.
Gerard: Well, are you ready, Ray?
Ray: Yeah...
Gerard: How about you, Frank?
Frank: Oh, I'm there, baby
Gerard: How about you, Mikey?
Mikey: Fucking Sarah
Gerard: Awww pickles..
Revenge96

Postprzez Sweet_Revenge » 26 wrz 2011, o 18:52

Mam takie samo zdanie jak moja poprzedniczka :) Tez jest moją ulubioną ;x Ale całym mą miłością darzę też TCFSR, Bullets i Danger, bo są świetne i każda inna co mi się podoba a jakby każda była prawie że identyczna to byłoby nudno :D Parada jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o ich płyty i nie mogę jej wykreślić jest zbyt bliska mojemu sercu. Uwielbiam tę płytę <3
Sweet_Revenge

Postprzez Blizzard of Ozz » 27 wrz 2011, o 16:25

Pie napisał(a):Po niezbyt długich zastanowieniach, cóż, to był bardziej impuls, stwierdziłam, iż TBP jest moją ulubioną płytą.

Dokładnie. Do niedawna najbardziej zasłuchiwałam się w TCFSR, ale jako, że wszystko się kiedyś przejada, przerzuciłam się do TBP. Zawsze ją lubiłam, ale traktowałam z pewną rezerwą, jakbym bała się całkowicie w niej zatonąć, nie wiem dlaczego. W każdym razie, to czysty geniusz. Tyle.
Racja jest jak dupa - każdy ma swoją.
Blizzard of Ozz

Postprzez BlackParade » 27 wrz 2011, o 19:06

The Black Parade moim zdaniem najlepsza ich płyta!!! Widać że chłopaki się starali, wszystko było dopracowane, zapięte na ostatni guzik. Kocham jej słuchać bo ma to coś co do mnie przemawia
BlackParade

Postprzez Fearofthedark » 28 wrz 2011, o 18:01

Moja ulubiona płyta.Po cięzkim dniu w szkole najlepiej mnie odstresowywuje
Fearofthedark

Postprzez Atram » 28 wrz 2011, o 18:34

Uwielbiam TBP. I sądzę, że... to również moja ulubiona płyta zespołu. Aczkolwiek moje zdanie na temat ulubionych płyt i piosenek często się zmienia ;-)
Jest w niej niepowtarzalny klimat, świetne teksty i melodie. Zgadzam się, że wszystko jest tu dopracowane i dopięte na ostatni guzik. Chyba jest tylko jedna piosenka na tej płycie, za którą nieszczególnie przepadam, a mianowicie "Sleep". No i nie jestem wielką zwolenniczką image'u zespołu z czasów The Black Parade... ale poza tym płyta jest naprawdę świetna. Pamiętam jeszcze jak poszłam z rodzicem kupić jakąś fajną płytę (zamierzałam wziąć TCFSR, ale go nie było) i koniec końców wybrałam TBP. Nigdy nie zapomnę miny i słów rodzica: "Co to jest..? <patrzy na spis utworów> 'Dead'?! 'Cancer'?! 'Mama'?! Dlaczego nie możesz słuchać jakichś ładnych i wesołych piosenek? Matko jedyna i co to ma na okładce?!" moja wybitna odpowiedź: "No jak to co? Truposza."
I sądzę, że mam pewien sentyment do tej płyty, który automatycznie mnie do niej przyciąga ;-)
Podsumowując: Płyta wspaniała i kropka :-P
http://ostatni-jezdziec-tosterow.blog.onet.pl/ - rozdział czwarty czyli czerwonowłosy i 'mała' tragedia
Atram

Postprzez Gabuskaa.mcr » 9 paź 2011, o 13:40

moja ulubiona płyta. zdecydowanie najbardziej mi się podoba.
mroczny charakter i non stop przewijający się wątek śmierci daje uroku płycie.
teksty bardzo głębokie i pochłaniające w inny świat.
muzyka + głos Gerarda + śmierć + mroczne teksty= najlepsza płyta na świecie. The Black Parade
Gabuskaa.mcr

Postprzez Migotka » 24 lut 2012, o 17:14

uwielbiam TBP! według mnie chyba ich najlepsza płyta, może i najbardziej komercyjna, ale jednak najlepsza xd uwielbiam ją za wszystko, za teksty, muzyke, świetny koncept, świetne stroje, przekaz, wszystko, jak powyżej xd
I am not afraid to keep on living
I am not afraid to walk this world alone
Migotka

Postprzez Zombie » 24 lut 2012, o 20:33

Bardzo,bardzo,baardzo lubię TBP.Zawsze gdy mam wybrać najlepszą płytę MCR waham się między tym właśnie krążkiem,a TCFSR.I chyba już się nie zdecyduje,która podoba mi się bardziej.Zależy od humoru.No,ale wracając do płyty:chyba nie mam się do czego przyczepić(a jak na mnie to sukces). Podoba mi się przesłanie piosenek.Wszystkich razem i każdej z osobna.Podoba mi się też ten...klimat to dopracowanie.Ogólnie rzecz biorąc-cudowna płyta.
Zombie

Postprzez soprettyblack » 14 kwi 2012, o 08:10

Kocham tą płytę, uwielbiam. Ukształtowała mój gust muzyczny i spojrzenie na świat. Same piosenki pojedynczo nie wypadają tak dobrze, jak niektóre z Three Cheers lub Bullets, ale jako całość, zarówno muzyczna, jak i wizualna, to jest moja ulubiona płyta. Nie tylko MCR ale w ogóle ze wszystkich, które znam, słucham i lubię. Te kościotrupy, mundury, ta kobieta w masce gazowej, sama koncepcja Czarnej Parady i platynowy Gerard to są zdecydowanie moje kilmaty, to właśnie to, co uwielbiam najbardziej. Do tego stopnia, że odbiło się to nawet na moim stylu ubierania- nie ma to jak żakieciki a la TBP, koocham.
soprettyblack

Postprzez BrightBlack » 14 kwi 2012, o 08:28

TBP moją ulubioną płytą zespołu nie jest, ale to nie znaczy że mi się nie podoba. Płyta jest świetna. Nie będę oryginalna i napisze to co większość, że świetny jest ten cały nastrój i w ogóle. Teksty nie są jakieś denne jak niektórych zespołów, bo każda piosenka ma jakiś sens i to jest najlepsze.
BrightBlack

Postprzez MyChemical13 » 14 kwi 2012, o 09:09

Huhuhuhu jestem zmuszona napisać to samo co większość moich poprzedników, bo TBP to serio moja ulubiona płyta MCRu :D
Cała płyta i wszystkie piosenki z osobna mają swój klimat, który bardzo mi sie podoba i za którym, w sumie tęsknię po nagraniu DD (który nie mniej jednak przypadł mi do gustu).
Na tym krążku są moje ulubione piosenki Chemicznych" "Dead !" i "House of wolves" ale także piosenka, za którą nie zbyt przepadam "Sleep" ...
No i za czasów TBP chłopaki nosili te obłędne marynarki .. <3
"Chęć bycia kimś innym, to marnowanie osoby, którą się jest" - Kurt Cobain
MyChemical13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do My Chemical Romance