Cytaty

Dyskusja o zespole.

Moderatorzy: Administratorzy, Starszy moderator, Moderatorzy

Re: Cytaty

Postprzez Charmer » 30 cze 2011, o 18:57

no właśnie nei wiedziałam jak to przetłumaczyć xD
Charmer

Postprzez assassin » 26 paź 2011, o 15:16

Ja bym to przetłumaczyła "Pozostań pięknym, pozostawając brzydkim", w sensie <nie umie tłumaczyć> Nie musisz nic robić, by wyglądać pięknie. Jeśli zostaniesz sobą, będziesz kimś wyjątkowym, c'nie, nie ważne jak wyglądasz, bo jesteś SOBĄ i to jest piękne :3
Sorry, but I'd rather have you. Cursed or not.
assassin

Postprzez Martinho » 8 gru 2011, o 22:33

To ja odświeżę temat i dodam kilka innych cytatów. Są po angielsku, a u mnie z nim krucho, więc byłbym wdzięczny, gdyby ktos pomógł porzadnie przetłumaczyć ;-)
Gerard:
"Hey listen up! All you racists, sexists, homophobes and just plain assholes…we’ve got a message for you…GO HOME! We don’t want you here, don’t buy our merch and don’t listen to our music. If you have our CD, break it. We don’t want you and we don’t need you here.”

"Whatever happens to you, no matter what, I’m always fucking there for you….Don’t forget that. I don’t give a shit if your girlfriend dumps you. If your girlfriend dumps you. If you’re working a shitty job or can’t get through school. If you can’t get through a fucking Harry Potter book, there’s nothing worth dying over. There’s nothing worth taking your life over. I will always fucking be there.”

"There comes a time when you just have to stand up and shout: This is me damn it! I look the way I look, think the way I think, feel the way I feel, love the way I love! I am a whole complex package. Take me, or leave me. Accept me - or walk away! Do not try to make me feel like less of a person, just because I don’t fit your idea of who I should be and don’t try to change me to fit your mold. If I need to change, I alone will make that decision. When you are strong enough to love yourself 100%, good and bad - you will be amazed at the opportunities that life presents you.”

"Someone doesn’t like you? Fuck it. Having a bad day? Fuck it. Didn’t get that job, or that grade, or that promotion you wanted? Fuck it. Fighting with your lover? Fuck it. Feel fat today? Fuck it. Losing control of everything and everyone? Fuck it. What matters now won’t matter soon; the truly important thing is that you are alive, and that you have the capacity to do absolutely anything with this beautiful, crazy coincidence of being on this earth. <em>Just stick your middle fingers in the air and think, ‘Damn, I have it good.’”

Frank:

"Maybe this sounds dumb or naive, but when I started playing music and when I started growing up, all I ever wanted to do was to change the world in some way. Make a foot print. I think the worst thing you could possibly do is to live your life and have the world be the same way it was before you were here as it is after. I think that we’re here for a reason and if we don’t do something to make the world a better place, then we just wasted everyone’s time.”

"I know what it’s like to be young and have dreams…I’ve had my heart broken and cursed the heavens when things didn’t go my way…but i also know what it’s like to be lucky enough to have those same hopes and dreams full filled. I wouldn’t be the person I am today without the good and the bad and I am thankful for every second of it.”
"I've been around since 1988. I'm not fucking Justin Bieber you motherfuckers!" xD
Martinho

Postprzez florencja » 9 gru 2011, o 19:40

a ja to chyba rozgryzłam. "stay beautiful, keep it ugly". bo "stay" dosłownie oznacza "zostać", a "keep" - trzymać. więc wychodzi coś takiego: "zostań pięknym, zatrzymując brzydotę". i chyba chodzi o to, żeby być soba, nie starać się zmieniać, ani wyglądu, ani charakteru. aby tylko poprawić własną samoocenę, nie słuchać innych, że jest się brzydkim, nie przejmować się opiniami innych. po prostu kochać siebie tak jak innych, kochać siebie za swój charakter, usposobienie, za swoje cechy i talenty, a nie za wygląd. :3
Ostatnio edytowano 10 gru 2011, o 22:23 przez florencja, łącznie edytowano 1 raz
florencja

Postprzez Chemical Girl » 10 gru 2011, o 00:12

Jeśli chodzi o "Staj beautiful, keep it ugly", to moim zdaniem znaczy to w przenośni, że mamy być pięknymi w środku, czyli robić coś własnego, kreatywnego, mamy się wyróżniać swoją innością (w dobrym sensie), inspirować ludzi, mamy być artystami, a to wszystko zależy od nas, mamy być inni, ale robić dobre rzeczy. A "keep it ugly" to dla mnie: sraj na opinie innych, wyróżniaj się, nie pozwól sobie nasrać na głowę, bądź sobą, idź przed siebie i nie zatrzymuj się.
Ja tak myślę, ale móg głupi mózg to tylko mój głupi mózg... Każdy i tak to inaczej zainterpretuje ;)
x_X
Chemical Girl

Postprzez MadPony » 10 gru 2011, o 09:30

Myślę, że tu chodzi o wewnętrzne piękno. Pozostań pięknym będąc brzydkim. Mimo, że źle wyglądasz, według innych jesteś brzydki to możesz być piękny wewnątrz. Być dobry, miłym i mieć niezepsuty charakter ^^
"I am fucking crazy, but I am free."
MadPony

Postprzez Nora » 10 gru 2011, o 20:55

Gerard:
"Hey listen up! All you racists, sexists, homophobes and just plain assholes…we’ve got a message for you…GO HOME! We don’t want you here, don’t buy our merch and don’t listen to our music. If you have our CD, break it. We don’t want you and we don’t need you here."

"Słuchaj! Wszyscy rasiści, seksiści, homofobi i inne półgłówki... mamy dla was wiadomość... IDŹCIE DO DOMU! Nie chcemy was tutaj, nie kupujcie naszych rzeczy, nie słuchajcie naszej muzyki. Jeśli maci nasze CD, rozwalcie je. Nie chcemy was i nie potrzebujemy was tu!"

"Whatever happens to you, no matter what, I’m always fucking there for you….Don’t forget that. I don’t give a shit if your girlfriend dumps you. If your girlfriend dumps you. If you’re working a shitty job or can’t get through school. If you can’t get through a fucking Harry Potter book, there’s nothing worth dying over. There’s nothing worth taking your life over. I will always fucking be there."

"Cokolwiek ci się przydarzy, nie ważne co to będzie, zawsze będę tu k*rwa dla ciebie... Nie zapominaj o tym. Nie dam plamy jeśli rzuci cię dziewczyna. Jeśli twój chłopak cię rzuci. Jeśli masz gównianą robotę, albo nie możesz przejść szkoły (w sensie do następnej klasy?). Jeśli nie możesz zostawić "Harrego Pottera", nic nie jest warte umierania. Nic nie jest warte odbierania sobie życia. Zawsze tu k*rwa będę."

"There comes a time when you just have to stand up and shout: This is me damn it! I look the way I look, think the way I think, feel the way I feel, love the way I love! I am a whole complex package. Take me, or leave me. Accept me - or walk away! Do not try to make me feel like less of a person, just because I don’t fit your idea of who I should be and don’t try to change me to fit your mold. If I need to change, I alone will make that decision. When you are strong enough to love yourself 100%, good and bad - you will be amazed at the opportunities that life presents you.”

"Przychodzi taki czas, kiedy poprostu musisz stanąć i krzyknąć: Taki do cholery jestem!. Wyglądam jak wyglądam, myślę jak myślę, czuję jak czuję, kocham jak kocham! Taki jest mój całokształt (a dosłowniej tłumacząc: Jestem całym, kompletnym pakietem). Weź mnie, lub zostaw. Zaakceptuj- albo odejdź. Nie próbuj sprawić, że będę się czuł mniej człowiekiem, tylko dlatego, że nie pasuje do twojego do twojego wyobrażenia kim powinienem być, i nie próbuj dopasować mnie do swojej formy. Jeśli potrzebuję zmiany, sam podejmę tą decyzję. Jeśli jesteś wystarczająco silny by kochać siebie w 100%, dobrym i złym- będziesz zachwycony szansami jakie daje ci życie"

"Someone doesn’t like you? Fuck it. Having a bad day? Fuck it. Didn’t get that job, or that grade, or that promotion you wanted? Fuck it. Fighting with your lover? Fuck it. Feel fat today? Fuck it. Losing control of everything and everyone? Fuck it. What matters now won’t matter soon; the truly important thing is that you are alive, and that you have the capacity to do absolutely anything with this beautiful, crazy coincidence of being on this earth. <em>Just stick your middle fingers in the air and think, ‘Damn, I have it good.""

"Ktoś cię nie lubi? Pie*dol to. Masz zły dzień? Pie*dol to. Nie znalazłeś pracy, nie zdałeś do następnej klasy, albo nie załapałeś się na tą promocję którą chciałeś? Pie*dol to. Kłótnia z ukochaną/ nym? Pie*dol to! Czujesz się dzisiaj gruba? Pie*dol to. Tracisz kontrolę nad wszystkim i wszystkimi? Pie*dol to. To co liczy się teraz, już wkrótce nie będzie ważne. Naprawdę ważne jest tylko to że żyjesz, masz zdolności by zrobić z tym cokolwiek cudownego, szalony przypadek by być na tej ziemi.. Poprostu trzymaj środkowy palec w powietrzu i myśl "Cholera, mam dobrze""

Frank:
"Maybe this sounds dumb or naive, but when I started playing music and when I started growing up, all I ever wanted to do was to change the world in some way. Make a foot print. I think the worst thing you could possibly do is to live your life and have the world be the same way it was before you were here as it is after. I think that we’re here for a reason and if we don’t do something to make the world a better place, then we just wasted everyone’s time.”

"Może to zabrzmi głupio albo naiwnie, ale kiedy zacząłem grać i dorastać, wszystko czego kiedykolwiek chciałem było zmieniane świata na swój sposób. Zostawianie śladów. Sądzę, że najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić jest życie swoim życiem, i posiadanie świata takiego, jakim był zanim byłeś tu, tak jak było wcześniej. Myśle, że jesteśmy to z pewnego powodu, i jeśli nie zrobimy nic, aby świat był lepszym miejscem, stracimy tylko czas innych"

"I know what it’s like to be young and have dreams…I’ve had my heart broken and cursed the heavens when things didn’t go my way…but i also know what it’s like to be lucky enough to have those same hopes and dreams full filled. I wouldn’t be the person I am today without the good and the bad and I am thankful for every second of it.”

"Wiem jak to jest być młodym i mieć marzenia... Miałem złamane serce i wyklinałem niebo kiedy rzeczy szły nie po mojej myśli... Ale wiedziałem też, jak to jest mieć tyle szczęścia by posiadać tą samą nadzieję i spełnione marzenia. Nie byłbym osobą którą jestem teraz bez tego dobra i zła o jestem wdzięczny za każdą sekundę tego."
Nora

Postprzez ChemicznyPłaz » 10 gru 2011, o 22:56

Dzięki, Nora! Przetłumaczyłam i wysłałam Martinho te cytaty w prywatnej wiadomości, ale może faktycznie dobrze je umieścić w tym temacie :> Uwielbiam te dwa cytaty o byciu sobą, nieważne co sobie ktoś o nas pomyśli, oraz ten Franka o zostawieniu po sobie śladu...
I wonder how Gerard feels with his one hotdog child and asian backbending wife

Mój TumblrKonto na kinomaniaku
ChemicznyPłaz
Moderator

Postprzez dead. » 23 gru 2011, o 17:18

da ktoś aktualny link do tego filmiku?:
Dziennikarka - Skittlesy czy M'n'M'sy?
Gerard- Wow, uh, tak zgodzę się w tym z Mikey'em. Skittlesy zdecydowanie.
Frank- Zawsze wolę inne słodycze niż czekoladę.
Ray- Stary nie ma mowy, M'n'M'sy są o wiele lepsze.
Frank- Ale one wszystkie smakują tak samo! Spróbuj różnorodności w życiu stary!
Bob- Żelowe Misie
Gerard- Głupku nie było ich w pytaniu.
Bob- No to teraz są.
Dziennikarka - Tak żeby było jasne-ja tego pytania nie zadaję. Wolelibyście zapłodnić krowę czy zjeść rozjechaną wiewiórkę?
Frank- Są jakieś alternatywne odpowiedzi?
Gerard- Wolę zjeść coś rozjechanego niż zbliżyć się do krowy.
Mikey- On nienawidzi krów. Ale poważnie, zjeść zabitą na drodze wiewiórkę? To byłoby po prostu nienormalne. I obrzydliwe.
Gerard- Krowy śmierdzą gównem.
Frank- A można nic nie wybrać?
Ray- No Frank sam wiesz, że krówka, albo dwie dałyby ci dużo przyjemności.
Frank- CO??!! TO JEST CAŁKOWITA BZDURA!!!
Bob- Głupku zapłodnić krowę to znaczy tak jak weterynarz!
Mikey- ŁEEEEEE!!! Ten materiał nie nadaje się dla dzieci poniżej 13 lat!
Dziennikarka - Jaką najzłośliwszą rzecz zrobili wam koledzy z zespołu podczas trasy?
Ray- Nawet nie wiedziałbym, od czego zacząć. Lista ciągnęłaby się godzinami.
Gerard- No weź... Mikey'mu zawsze dokuczaliśmy bardziej niż innym.
Frank- Wszystkim nam się dostało.
Gerard- Kiedyś spapraliście mi kanapka i patrzyliście jak jem.
Dziennikarka - zawsze myślałam, że chodziło o kanapkę.
Gerard- Gdy Mikey był mały mówił kanapek. I to jakoś się przyjęło.
Bob- Powiedz, co zrobiłeś z kanapką.
Mikey- O Boże nieee!
Gerard- Robiłem kanapka z tuńczykiem i bitą śmietaną i wyszedłem na chwilę żeby coś sprawdzić. Kiedy wróciłem mój kanapek nie był już z tuńczykiem i śmietaną ale ze smarkiem Mikey'a i tuńczykiem. To było takie obrzydliwe. Kiedyś mi za to zapłacicie, przysięgam!
Mikey- No i już się zemściłeś. Pamiętam jak kiedyś ty i Frankie zamknęliście mnie w śpiworze i wrzucili do basenu w hotelu Sheraton bo
m iść z wami do tego syficznego miejsca. Dlaczego to miejsce było takie syficzne?
Gerard- Tam byli ci kompletnie popieprzeni sataniści i Mikey był cholernie wystraszony.
Ray- Ci goście byli fajni.
Frank- Był tam jeden facet, który ganiał za nami i krzyczał coś do nas po łacinie. Według mnie po łacinie. Olaliśmy ich. Myślę, że próbował nas przeklinać czy coś.
Dziennikarka - Wierzycie w takie rzeczy? Gerard- Parę razy bawiliśmy w wywoływanie duchów i wszyscy jesteśmy bardzo przesądni.
Frank- Nie przechodź pod drabinami.
Dziennikarka - Dobra nowy temat. Znowu nie ja go wymyśliłam. Bokserki, slipki, męskie stringi czy macho majtki? Mikey- *śmieje sie tak, że spada z krzesełka*
Frank- STARA, TYLKO MĘSKIE STRINGI!!
Gerard- JASNE, K*RWA!
Ray- Bokserki dla mnie, dziękuję.
Bob- Bez komentarza.
Mikey- AAAA!!! Jesteś gościem od macho majtek, przyznaj się?!
Bob-Jak powiedziałem, bez komentarza.
Gerard- ŁEE! NIE SIADĘ JUŻ KOŁO CIEBIE!
Dziennikarka - Kolega chciał wiedzieć, co naprawdę robicie pod prysznicem.
Gerard- Ja biorę długie gorące prysznice i szoruję się po całym ciele.
Mikey-Mmm...
Gerard- Oo Mikey przychodziło ci to już do głowy wcześniej nie?
Mikey- Eee... no co ty?!
Gerard– Nie zaprzeczaj!!
Mikey– Zamknij twarz i do pytania.
Gerard– To jest właśnie część pytania...
Frank– Jesteście całkiem pop**przeni.
Ray– Ej, Mikey, nie bierzesz już ze sobą tosterów pod prysznic?!
Gerard– Bierze!
Mikey– Właśnie, że już nie biorę. Od czasu do czasu lubię oglądać telewizję podczas kąpieli, ale myślę, że to nie jest zbyt bezpieczne.
Frank– Jesteś taki tępy!!
Dziennikarka – Ok, pytanie do Franka. Czy kiedykolwiek miałeś seksualne skojarzenia dotyczące któregoś z członków zespołu, a jeśli tak, to, kto ci do głowy przychodził w tym kontekście?
Frank– Tak, rzeczywiście. Ale nie przychodziło mi do głowy nic obleśnego. Tylko, że, no kurczę, on ma takie jedne spodnie i widać mu dupkę no i ten...
Gerard– No. Wszyscy wiedzą, sexy.
Dziennikarka – O tak! Jedna z twoich fanek chce wiedzieć, jak daleko posunąłeś się z Bertem.
Gerard– Dobra... Nie byliśmy w łóżku, ani nic mu nie robiłem, czy vice versa. Ale widziałem go na golasa.
Frank– Bob i Ray chyba wyszli.
Mikey– Siśmajtki nie znoszą rozmów o seksie.
Gerard– Ty masz mówić.
Mikey- P**PRZ SIĘ!!
Gerard– IDŹ SAM SIĘ P**PRZ!!
Mikey– IDŹ P**PRZYĆ SIĘ Z KROWĄ!!
Gerard– IDŹ P**PRZYĆ SIĘ Z TOSTEREM I WŁĄCZ GO!!
Mikey– IDŹ SIĘ P**PRZYĆ Z MAMĄ!!
Gerard– TO TAKŻE TWOJA MAMA, TĘPAKU!!
Dziennikarka – Dobrze, bezpieczniej chyba zakończyć ten wywiad.
Frank– W imieniu wszystkich pozostałych członków zespołu MCR i swoim – ZAPRASZAMY WAS WSZYSTKICH NA WYSTĘP!
Gerard– IDŹ P**PRZ SIĘ Z WIELORYBEM!!
Mikey– ILE RAZY MAM CI POWTARZAĆ, ŻE NIE CHCĘ MIEĆ DO CZYNIENIA Z TOBĄ W TAKIM STANIE, GERARD!!!
dead.

Postprzez Lu. » 23 gru 2011, o 18:09

dead., z tego co wiem ten wywiad jest wymyślony przez fanów i na prawdę nigdy go nie było :)
Lu.

Postprzez UpadłyAnioł » 23 gru 2011, o 19:36

http://fuckyeahgerardquotes.tumblr.com <-- Świetna stronka z cytatami Gerarda. O wielu z nich nawet wcześniej nie słyszałam ; ))

"I had no direction. I thought: "I need to make a difference in my life", and music was my answer"

"I think people look at us and see it's okay to be different. They see that there is a way other than what they're being offered. That you can stand out, that you can be creative, that you can be yourself."

"Human nature at times is unfortunately very ugly and I learned the world can be a very ugly place. For as much beauty there is, there’s just as much brutality and violence and ugliness."
UpadłyAnioł

Postprzez dead. » 24 gru 2011, o 13:02

Lu. napisał(a):dead., z tego co wiem ten wywiad jest wymyślony przez fanów i na prawdę nigdy go nie było :)

No ja ja właśnie widziałam,że był,podawali linki,ale to było dawno i już usunięto z YT.
dead.

Postprzez ChemicznyPłaz » 24 gru 2011, o 19:33

dead. napisał(a):
Lu. napisał(a):dead., z tego co wiem ten wywiad jest wymyślony przez fanów i na prawdę nigdy go nie było :)

No ja ja właśnie widziałam,że był,podawali linki,ale to było dawno i już usunięto z YT.

Była pierwsza część i chyba wciąż jest, pytania zza kulis AOL, ale to, co podałaś jest zmyślone. I nie kombinuj.
I wonder how Gerard feels with his one hotdog child and asian backbending wife

Mój TumblrKonto na kinomaniaku
ChemicznyPłaz
Moderator

Postprzez Nora » 17 sty 2012, o 21:07

"Check it out, I'm taking a break! You guys say, there's no breaks in rock&roll. But there's all kinds of breaks in rock&roll. There's broken bones, broken noses. Sometimes, there's broken hearts. That's all part of the game."
Nora

Postprzez Hopeless » 27 lis 2012, o 18:55

Ostatnio się zastanawiałam nad

Don't ever let the media tell you what to look like, you're beautiful the way you are.....
Stay beautiful, keep it ugly

Myślę, że chodzi o to, iż media wmawiają nam, jak wygląda ideał.
A Gerard na to, 'pozostańcie piękne, zachowajcie tą brzydotę'
Chodzi o to, że media nazywają brzydotą normalność, naturalność, tym samym piękność (Gerard podkreśla nie raz nie dwa, że piękno to nie bycie idealnym, zresztą chyba wiecie wszyscy o co mi chodzi).
Bardzo się zaplątałam? , kurcze no. o_o
Dobrze myślę?
Ostatnio edytowano 27 lis 2012, o 22:08 przez Hopeless, łącznie edytowano 1 raz
We got no heroes 'cause our heroes are dead
Hopeless

Postprzez Green » 27 lis 2012, o 19:27

Hopeless, dokładnie tak samo rozumiem ten cytat. Media zasypują nas reklamami, zdjęciami modelek, ubrań, makijaży, wszystkiego. Nakierowują nasze myślenie, na tory bycia modnym i (ślepego) podążania za tym wszystkim. Często się słyszy, że wyśmiewa się kogoś, bo inaczej się ubiera.
Oto Gerardowi m.in. chodziło- żeby się tym nie przejmować, mieć ich gdzieś i robić swoje.
A jeszcze jedno co widzę w tym cytacie- ważne żeby bardziej pracować nad swoim wnętrzem i bardziej na nie zwracać uwagę, niż na wygląd. Coś takiego:

"Stay beautiful(wnętrze), keep it ugly."(wygląd, niekoniecznie zgodny z obecnymi trendami)
Sama się w tym pogubiłam, mam nadzieje ze coś zrozumiecie .___.
Właśnie tu i teraz (...), jesteśmy w płynnej teraźniejszości, gdzie ostrość wzroku nigdy nie gwarantuje klarowności spojrzenia.
Green

Postprzez Larva » 30 lis 2012, o 13:39

If you are racist, sexist, a homophobe or even just a fucking asshole .. please go home .!

Czyli jeśli jesteś rasistą , seksistą, homofobem lub poprostu jakimś dupkiem ... prosze idź do domu

<33

:lol:
Gerard, Frank, Mikey and Ray. Thank you for saving us for being there when we had no one else for believing in us, thank you for never giving up for saying how being depressed....
Larva

Poprzednia strona

Powrót do My Chemical Romance