Gerard Way

Dział skupiający się na działalności muzycznej członków MCR.

Moderatorzy: Administratorzy, Starszy moderator, Moderatorzy

Gerard Way

Postprzez Antalia » 6 gru 2012, o 13:53

https://soundcloud.com/dannythestreet/z ... Fzero-zero
Jak się podoba? Mi bardzo ;d Kojarzy mi się z jakimś pijackim rockowym klubem <wyje> Lubię takie ciągnące się piosenki, jeśli ktoś wie co mam na myśli :lol: I wokal Gerarda świetny ;3
(Zauważyłam małe zainteresowanie tym kawałkiem i nie rozumiem dlaczego tak jest)
Antalia
Starszy moderator

Re: "Zero Zero"- nowa piosenka Gerarda

Postprzez Sappy » 6 gru 2012, o 14:15

Widziałam to dziś rano i powiem, że podoba mi się, ale bez szału. Mam tylko pytanie. Wie ktoś czy ta piosenka jest nagrana na jakieś potrzeby? No nie wiem, jakiegoś filmu, programu czy czegoś? XD
Sappy

Postprzez Dr.Ienzo » 6 gru 2012, o 14:27

Piosenka bardzo fajna, trochę mi się kojarzy z Placebo i Blur xD Jedyne co mnie wkurza to to, że Gerard strasznie niewyraźnie śpiewa :/ <próbuje przetłumaczyć tekst i nie może wyłapać niektórych słów>. Nie wiem do czego to, ale na 100% można stwierdzić, że ściśle związane jest z twórczością Granta Morrisona. Jestem ciekawa, do czego to będzie.
ObrazekPraise our Lord and Saviour, the Holy Helix Fossil!Obrazek
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez Antalia » 6 gru 2012, o 14:34

Na razie nic nie wiadomo. Wiem tylko tyle, że Danny the Street to postać stworzona przez Morrisona. Podejrzewam, że może chodzić o piosenkę do ekranizacji komiksu ale nie ma co gdybać, sami się pewnie niedługo przekonamy ;d
Antalia
Starszy moderator

Postprzez Pumpkin_Pie » 6 gru 2012, o 14:50

Kurde, przychodzę ze szkoły a tu takie nowości! I to jakie wspaniałe :3
Super głos Gerda brzmi, kojarzy mi się ta piosenka z Danger Days.
Jezu, tyle niewiadomych, wszystko owiane tajemnicą, a ja chciałabym wszystko już wiedzieć, po co ta piosenka powstała, kiedy powstała i w ogóle.
Jeny, zejdę na zawał przez to ciągłe czekanie na wszystko od MCR. Chłopcy, więcej wyjaśnień. ;-)
"Fuck everyone who hates you,
a smile is the best revenge."
-Gerard Way-
Pumpkin_Pie

Postprzez Jijo » 6 gru 2012, o 16:02

Bardzo klimatyczna ta piosenka. :3' Bardzo mi się podoba, niewyraźny wokal Gerarda świetnie brzmi. Fajnie wiedzieć, że Gee jednak ciągle się rozwija, nagrywa nowe piosenki i ciągle coś robi podczas tej przerwy między następnym albumem. ;)
Jijo

Postprzez Luna » 6 gru 2012, o 16:24

Siedzi sobie człowiek na fizyce, wchodzi na forum i ... nowa piosenka! :mrgreen:
"Zero Zero" ma taki tajemniczy klimat i głos Gerarda bardzo, bardzo mi się tam podoba. :-D
jump down deep
Luna

Postprzez Thoughtless » 6 gru 2012, o 16:40

Odrobinę kojarzy mi się z Blur "Song 2", takie moje pierwsze skojarzenie ;) Tak ogółem to piosenka dość fajna i spodobała mi się. Nawet ten niewyraźny wokal Gerarda wcale mi nie przeszkadza. Przeciwnie! Nadaje temu kawałkowy super klimat. Jestem cholernie ciekawa na potrzeby czego została nagrana...
lastfm | tumblr | weheartit | 8tracks

All i've got. All i've got is insane
Thoughtless

Postprzez Grzywa. » 6 gru 2012, o 17:03

Powiem szczerze, że mi się bardzo, ale to bardzo podoba ta piosenka. Ciekawe do czego została stworzona. Hm...
Carpe diem!

Ray: Why is there so much creme in my coffee?
Gerard: I have no regrets..
Grzywa.

Postprzez Pidżam » 6 gru 2012, o 17:41

Wokal Gerarda bardzo mi się podoba, piosenka jako całość może trochę mniej. Myślę, że może fajnie brzmieć na żywo.
Jest okej.
Pidżam

Postprzez Candela » 6 gru 2012, o 17:51

Rzeczywiście zaskakuje mnie niewielkie zainteresowanie, bo piosenka krąży po sieci od dobrych 12 godzin, a ja dopiero cokolwiek o niej usłyszałam! Ale przyznam, że niesamowicie mi się podoba, wokal tak samo jak i muzyka. Moje pierwsze skojarzenie padło na Nirvanę i leciutko Smashing Pumpkins (Queens of the Stone Age?), a wy podpowiedzieliście mi Blur, to dokładnie to :)

Ciekawi mnie jaka historia kryje się za piosenką, w jakim celu powstała i co dokładnie będzie miała wspólnego z komiksami Morrisona? Nie powiem, trochę przypomniał mi się komiks Danger Days, który przecież właśnie powstaje, ale równie dobrze DannyTheStreet mogło byc zupełnie przypadkową nazwą.
MORIARTY WAS REAL
Candela

Postprzez Revenge96 » 6 gru 2012, o 19:37

Całkiem fajna piosenka, podoba mi się jej klimat, a konkretnie brzmienie. Jest naprawdę świetne! Niewyraźny wokal Gee jest zdecydowanym plusem tej piosenki i również skojarzyła mi się z zespołem Blur :)
Gerard: Well, are you ready, Ray?
Ray: Yeah...
Gerard: How about you, Frank?
Frank: Oh, I'm there, baby
Gerard: How about you, Mikey?
Mikey: Fucking Sarah
Gerard: Awww pickles..
Revenge96

Postprzez kalynaa » 6 gru 2012, o 20:19

szczerze, to sama nie wiem. piosenka mi średnio przypadła do gustu, chociaż nie jest zła. po prostu jak dla mnie żaden geniusz, ale posłuchać mogę :)) podoba mi się to że Gee coś robi i sprawia nam takie niespodzianki, fajnie tak sobie wejść i nagle zobaczyć nową piosenkę :D chociaż dziwne, że się tak mało o niej mówi...i czy ktokolwiek wie,po co ona powstała ? ._.
podsumowując,daję jej jakieś 7/10 :D
Myśl mózgiem, nie dupą ~Grzywa ♥

MCR, THANK YOU FOR EVERYTHING.
kalynaa

Postprzez VoiceOfSilence » 7 gru 2012, o 16:47

Szczerze mówiąc kompletnie nie podoba mi się ten utwór, jakoś się tak ciągnie, nie ma w nim nic zaskakującego i męczy uszy - przynajmniej moje... No i wokal Gerarda pozostawia trochę do życzenia...
VoiceOfSilence

Postprzez GloriaMCR » 15 gru 2012, o 12:42

Bardzo mi się podoba, za to piosenka Franka bardzo mi się nie podoba.
Billie Joe: Jak zdejmowałem spodnie to nie miałem zamiaru chwalić się wszystkim jakiego mam wielkiego, bo takiego nie mam. Zdjęcie jest stare.
Mike: Od tego czasu ci urósł!
GloriaMCR

Postprzez SweetsInBlood » 7 sty 2013, o 17:35

Ojej, bardzo fajne ^^
Przyjemnie się słucha. Partia gitarowa tak miło wpada w ucho ;D
Ciekawe, gdzie to Gee zamierza wydać ;3
But where's your heart?
SweetsInBlood

Postprzez Magma » 12 maja 2013, o 16:50

Wpada w ucho, ale szału nie ma... Jak dla mnie za mało się tam dzieje, ta piosenka jest taka... spokojna i nudna. Głos G jest lekko przerobiony, czego nienawidzę. Pozostaje dużo do życzenia, ale złą też nie jest. Powiem szczerze, że lubię jej słuchać, ale z umiarem. Dodam jeszcze, że uwielbiam ten refren (i właściwie tyle z tej piosenki pamiętam po 458551 przesłuchaniach), to "call me zero, you are zero" zapada w pamięć. Ogólnie tekst przyjemny, ale jeżeli chodzi o wykonanie... już mniej.
Every girl's dream is to have a guy call her at 3 am jus to say, "hey baby, I just wanted to tell you chceck the fucking website THEY'RE BACK."
Magma

Postprzez ChemicalShadow » 28 maja 2013, o 17:18

Mi się strasznie, strasznie podoba. Refren rzeczywiście bardzo zapada w pamięć. :D Mogę jej słuchać non stop. ;-)
Dziękuję za wszystko.
ChemicalShadow

Re: Gerard Way

Postprzez Dr.Ienzo » 5 maja 2014, o 20:24

http://www.mychemicalromance.com.pl/ger ... rdway-com/ mamy w końcu więcej informacji i piosenkę Don't Need
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez Antalia » 5 maja 2014, o 23:43

Nie wierzę, że po tylu latach czekania w końcu coś się dzieje, jeszcze to do mnie nie dociera :( Muzyka, którą słychać po wejściu na stronę jest (nie wiem nawet jak to opisać) NAJLEPSZA. Spodziewałam się po nim czegoś dobrego, ale nie aż tak. Wiadomo, na razie to tylko mały kawałek tego, czego możemy się spodziewać, ale jeśli to pójdzie w takim kierunku to będę zachwycona. Świetne brzmienie, strona i cała jej oprawa też świetna. Widać, że Gerard się postarał.
Antalia
Starszy moderator

Postprzez ChemicalShadow » 11 maja 2014, o 12:14

Wow, też nie wierzę, że wszystko tak nagle nabrało tempa. "Don't Need" świetne. Ogromnie mi się podoba, teraz tylko czekać na płytę.
Dziękuję za wszystko.
ChemicalShadow

Postprzez Dr.Ienzo » 11 cze 2014, o 19:56

https://www.youtube.com/watch?v=Gbk72F10Vgo

Do you miss me? ‘Cause I miss you
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez Junkie Re Venge » 13 cze 2014, o 15:48

Daję Gerardowi okejkę za piosenkę, która wpada w ucho i za udostępnienie jej za darmo. Świetny klimat, przypomina mi bardzo deńdżer dejsowy, aż chce się ruszyć z miejsca i tańczyć. XD
. BOOZE 'TIL YOU PUKE .
Junkie Re Venge

Postprzez Darsa ;*** » 26 cze 2014, o 10:10

Gerard mnie nie zawiódł w sumie, chociaż spodziewałam się czegoś lepszego. Action Cat musiałam przesłuchać kilka razy, aby zapałać do niej sympatią. Don't need coś w sobie ma, taką specyficzną energię i to nastraja mnie w sumie pozytywnie na płytę Gee :3
Sometimes I think I'll die alone, live and breathe and die alone...
Darsa ;***

Postprzez klaudusiek » 19 sie 2014, o 10:39

Co myślicie o piosence i teledysku do No Shows? Może mam wysokie wymagania, ale szczerze mówiąc to spodziewałam się czegoś lepszego po Gerardzie :)
klaudusiek

Postprzez Revenge96 » 19 sie 2014, o 16:52

klaudusiek napisał(a):Co myślicie o piosence i teledysku do No Shows? Może mam wysokie wymagania, ale szczerze mówiąc to spodziewałam się czegoś lepszego po Gerardzie :)

Mam dokładnie takie samo zdanie. Jak dla mnie piosenka jak i teledysk są dość przeciętne, choć podoba mi się przywrócenie tak jakby klimatu lat 90. Słowa piosenki jakoś nie bardzo "dolatują", za to rozwala mnie mimika jego twarzy :-D Może zmienię zdanie jak przesłucham tą piosenkę więcej razy, jak na razie oceniam pierwsze wrażenie ;-)
Gerard: Well, are you ready, Ray?
Ray: Yeah...
Gerard: How about you, Frank?
Frank: Oh, I'm there, baby
Gerard: How about you, Mikey?
Mikey: Fucking Sarah
Gerard: Awww pickles..
Revenge96

Postprzez Dr.Ienzo » 22 sie 2014, o 21:49

Właśnie obejrzałam występ Gerarda na Reading na BBC i stwierdzam, że zamówienie pre-orderu Hesitant Alien to będzie jedna z najlepszych moich inwestycji tego roku.

Ale zanim dojdę do tego czemu, to skomentuję No Shows, teledysk jest słaby, ale piosenka sama w sobie jest fajna. Szczególnie podoba mi się końcówka, którą już słyszeliśmy na stronie Gerarda. Na Reading piosenka brzmi fantastycznie.

Bureau brzmi zajebiście na rozpoczęcie koncertu i płyty, jest świetne. Juarez, kolejna przezajebista piosenka z zapowiedzi płyty, czekam na krążek, żeby móc ją słuchać do wymęczenia. Millions, miodzio, Zero Zero lekko zmienione, ale ma ten sam pazur. Reszta piosenek nie wybija się moim zdaniem ponad te, ale są porządne. Zobaczymy jak będą brzmieć na płycie.

Najbardziej nie mogę się doczekać piosenki "Brother", która jest o Mikey'im i z tego co słyszałam od Antalki, to jest ona mega wzruszająca.
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez maya » 26 sie 2014, o 21:35

O matko, czy tylko ja uważam, że ten teledysk do No Shows jest cudowny (zresztą piosenka również)? Zajeżdża britpopem prosto z lat 90, kojarzy mi się ze Suede czy Pulp, zresztą co się dziwić skoro wielokrotnie wspominał o takiej inspiracji, dodatkowo shoegaze - zakochałam się, bo to typowo moje klimaty, kocham, kocham i jeszcze raz kocham <3. Nie spodziewałam się, że Gerard mnie tak mega pozytywnie zaskoczy, czekam z niecierpliwością na tę płytę!
maya

Powrót do Inne projekty