Frank Iero

Dział skupiający się na działalności muzycznej członków MCR.

Moderatorzy: Administratorzy, Starszy moderator, Moderatorzy

Frank Iero

Postprzez insaneasylum » 16 sty 2013, o 12:08

Jako, że w moim otoczeniu nie ma osób z którymi mogłabym podzielić się przemyśleniami na temat twórczości MCR czy też czegokolwiek związanego z tym zespołem ( chociaż ostatnio z osobami z mojego otoczenia nawet o pogodzie nie da się porozmawiać ), tak więc, zakładam nowy temat tutaj, dotyczący zespołu a raczej jego 1/4 czyli Franka i jego coveru piosenki By Me Baby.
Wrzucam link, chociaż pewnie już każdy słyszał.
https://soundcloud.com/frnkiero-1/be-my-baby
Co sądzicie o piosence? Podoba wam się czy wręcz przeciwnie?

Po za tym Franciszek założył stronkę, którą od czasu założenia odwiedza tak właściwie, to codziennie.
http://www.frank-iero.com/
Tsa, Frank został blogerem :->
Czytacie to czym się z nami dzieli, okazjonalnie zaglądacie?
Dawniej się trzeba było zużyć, przeżyć, by przestać kochać, podziwiać i wierzyć; dziś - pierwsze nasze myśli są zwątpieniem, nudą, szyderstwem, wstrętem i przeczeniem.
insaneasylum

Re: ''By Me Baby''- nowy cover Franka oraz jego nowa strona

Postprzez GloriaMCR » 22 sty 2013, o 10:10

Nie podoba mi się ta piosenka. Uważam, że jest zbyt monotonna, tylko końcówka się zmienia i ogólnie Franka słabo słychać, instrumenty go zagłuszają. Wiem, że to może być zamierzony zabieg, ale nie przypadł mi do gustu.
Billie Joe: Jak zdejmowałem spodnie to nie miałem zamiaru chwalić się wszystkim jakiego mam wielkiego, bo takiego nie mam. Zdjęcie jest stare.
Mike: Od tego czasu ci urósł!
GloriaMCR

Postprzez Lozanna » 22 sty 2013, o 16:10

Mi bardzo się ona podoba ;*świetny tekst jak i oryginal utworu jest niesamowity choc troche rzeczywiscie za duzo szumu ' ale jest oki . A jesli chodzi o blog to od czasu do czasu zagladam co pisze Frankii . ;)
,,The world is ugly but you beautiful to me "
Lozanna

Postprzez annie » 26 sty 2013, o 12:44

ja się zgadzam z Lozanną:)
You will always be in my heart. Thank you!
annie

Postprzez Sunshine » 6 lut 2013, o 11:58

Nie przekonała mnie ta wersja, sorry Frank. :-/ Z drugiej strony może to wina jakości tej wersji?
Tak czy siak, ciężko przebić zajefajny oryginał. Klimat lat 60 jest nie do pokonania vel podrobienia.
Don't Look Alive, Sunshine!
Just Be Alive!
Sunshine

Postprzez Grzywa. » 7 lut 2013, o 16:42

Nie lubię tej piosenki. Nie podoba mi się wykonanie i ogólnie jedno wielkie NIE do śpiewu Franka. Przeparszam bardzo, ale ten człowiek nie umie śpiewać. Może lepiej by nawet tego nie robił, a przynajmniej próbował. Niech zostanie przy gitarze ;/. Co do bloga to.. nawet nie wiem co tam jest. Jakoś nie ciekawi mnie co On tam wypisuje.
Carpe diem!

Ray: Why is there so much creme in my coffee?
Gerard: I have no regrets..
Grzywa.

Postprzez Darsa ;*** » 10 lut 2013, o 16:45

Co do piosenki, to nie podoba mi się. Nie jestem w stanie stwierdzić na czym polega moja niechęć. Zwyczajnie mi się nie podoba i już XD A co do strony... Jakoś mnie na nią nie ciągnie, ale jak ktoś coś napomknie, to zerknę raz na jakiś czas. Ogólnie nie ma z mojej strony szału z żadną z tych pozycji.
Sometimes I think I'll die alone, live and breathe and die alone...
Darsa ;***

Postprzez frnkxo » 16 lut 2013, o 18:19

Chyba jestem jedną z nielicznych osób, które pokochały ten cover. Kiedy przesłuchałam piosenkę pierwszy raz, to nie za bardzo mi przypadła do gustu, ale stwierdziłam, że przesłucham ją jeszcze ze 2 razy.. i za drugim razem całkowicie inaczej na nią zareagowałam. Nie mogłam się od niej uwolnić przez cały dzień! Tą piosenką Frank bardzo mi zaimponował.
frnkxo

Postprzez ZoraEmmelina » 17 lut 2013, o 20:10

Mi ta piosenka baaaardzo się spodobała. Nie bardzo wiem czemu, ale jest taka delikatna i zmysłowa jak dla mnie...
You never take me alive !
ZoraEmmelina

Postprzez fucking.gloom » 23 mar 2013, o 10:13

jakos nie specjalnie przypadl mi do gustu ten kawalek, ale to tylko moje zdanie, iwekszosci sie na pewno podoba ;-)
2001 - forever...
fucking.gloom

Postprzez 4everInMyHeart » 24 mar 2013, o 12:25

Moim zdaniem ta piosenka nie jest jakaś przecudowna. Jest dobra, po prostu :) Ale to jest tylko moje zdanie :) Reszta sądzi inaczej :)

Jesteśmy zespołem, który uratuje Twoje życie. ~ Frank
4everInMyHeart

Postprzez izulek » 3 kwi 2013, o 16:44

Mi się podoba ta piosenka nawet bardzo! Strasznie wciąga!:)
izulek

Postprzez Black-parade » 3 kwi 2013, o 19:58

[quote="4everInMyHeart"]Moim zdaniem ta piosenka nie jest jakaś przecudowna. Jest dobra, po prostu :) Ale to jest tylko moje zdanie :) Reszta sądzi inaczej :)

o tak zgodzę się z tym, nie jest wcale jakaś genialna ale nie jest też zła :-)
I'm not afraid to keep on living
Black-parade

Postprzez Joker » 5 kwi 2013, o 14:30

Jak dla mnie - dno. Może i Frank śpiewa nawet nieźle (dla niektórych), jednak ja ciągle odczuwam wrażenie, że on się wstydzi tego jak śpiewa i to dlatego piosenki z jego głosem są tak cicho (chociażby piosenka do soundtracku "Frankenweenie" też jest taka). Gdyby jego śpiew był głośniej, instrumenty ciszej byłoby lepiej.
Joker

Postprzez Larva » 10 kwi 2013, o 16:31

Jak dla mnie świetne. Bardzo mi się podobało, bębny i wg *.*
Pełna ekstaza kiedy tg słucham. Wielkiee brawa ;))
Gerard, Frank, Mikey and Ray. Thank you for saving us for being there when we had no one else for believing in us, thank you for never giving up for saying how being depressed....
Larva

Postprzez Magma » 12 maja 2013, o 16:44

Cover jest dobry. Miło się słucha, ale czuję, że Frank mógł to zrobić lepiej.
Co do strony- czasami zajrzę, ale jak już to tylko z nudów. Kiedyś wchodziłam codziennie, ale chyba mi się znudziło. Najczęściej oglądam same zdjęcia, ale czasami lubię sobie poczytać.
Every girl's dream is to have a guy call her at 3 am jus to say, "hey baby, I just wanted to tell you chceck the fucking website THEY'RE BACK."
Magma

Postprzez Dr.Ienzo » 6 sie 2013, o 23:39

Nie ma sensu tworzyć nowego tematu dla nowej piosenki, więc pozwolę sobie zmienić nazwę tego tematu na "Utwory Franka + jego nowa strona".

Frank kilka minut temu udostępnił demo nowej piosenki, joyriding..
Piosenka

Tekst:
joyriding.
i'm not sure what they said, but if it's true i'll bet
it's just one more thing i'll regret.
i hate my weaknesses, they made me who i am.
'yea it's cool i'll be ok'
as i felt your pain wash over me, so i dry your eyes and hide my shakes
because i hate that look that's on your face.
these things inside my head, they never make much sense.
so i wouldn't hold my breath...
i hope i die before they save my soul.
because i hate that look that's on your face.
don't hang up, because i don't have anyone left here
don't give up, don't hang on to anything i've said.
i hate my weaknesses, they made me who i am
it makes no difference, i'm insignificant.
because i hate that look that's on your face
and this is not the end for us.
ObrazekPraise our Lord and Saviour, the Holy Helix Fossil!Obrazek
Dr.Ienzo
Administrator

Re: Piosenki Franka oraz jego nowa strona

Postprzez Lu. » 7 sie 2013, o 00:15

Piosenka jest całkiem spoko ale nie do końca w moim guście. Początek wydaje mi się być znajomy ale nie mogę sobie skojarzyć co mi to przypomina... I lubię głos Franka, lubię :)
Lu.

Postprzez good way » 7 sie 2013, o 10:04

Piosenka całkiem fajna, podoba mi się, aczkolwiek nie uważam aby to było jakieś wielkie arcydzieło.
good way

Postprzez Andaluiss » 7 sie 2013, o 10:06

nie podoba mi sie ta piosenka. Nie wiem czemu, ale boje sie jej xD
-Świat jest piękny!<3
-A co było na śniadanie.? Marihuana.?
Andaluiss

Postprzez awfulfuck » 7 sie 2013, o 10:27

Piosenkę przesłuchałam tylko jeden raz, dziś około drugiej w nocy, i nie zrobiła na mnie jakiegoś ogromnego wrażenia. Nie jest zła - to na pewno, jednak po Iero spodziewałabym się czegoś bardziej...konkretnego. Może, kiedy przesłucham ją jeszcze parę razy, to bardziej wpadnie w mój gust, lecz jak na razie jakoś szczególnie mnie nie zachwyca.
Ale za to tekst... Zanim przesłuchałam utwór, najpierw przeczytałam słowa, które bardzo mi się spodobały, dlatego co do piosenki miałam dość spore wymagania, a tutaj... BACH! Czułam drobne rozczarowanie, jeszcze zanim się skończyła.
Mimo wszystko cieszę się, że Franek idzie wybraną przez siebie drogą i tworzy to, co chce i co leży mu na sercu, a nie co wymagają od niego fani MCR.
What will it take to show you that it's not the life it seems?
awfulfuck

Postprzez maya » 7 sie 2013, o 13:00

Uwielbiam Franka, z zespołu najbardziej właśnie jego, ale nie uważam, żeby miał jakieś ogromne zdolności pod względem wokalnym (aczkolwiek trzeba zaznaczyć, ze pisze dobre teksty). Szanuję to co robi, wszystkie jego poboczne projekty, wszystko w czym bierze udział i to niezależnie z jakim efektem, bo nie ma to większego znaczenia, gdy ktoś wkłada całe serce w to co robi. Mimo to nie jestem jakąś ogromną megafanką i po prostu - niektóre rzeczy mi się podobają, niektóre nie i nie będę ich słuchać, czasami potrzebuję więcej czasu by się z czymś oswoić i to wszystko. Oczywiście mentalnie wspieram Franka we wszystkim, niech robi co mu się podoba, no ale dość pieprzenia o dupie maryni. Jeśli chodzi o samą piosenkę ta akurat jest całkiem w porządku, kocham lo-fi! Co prawda dupy nie urywa jak parę osób wcześniej zauważyło, ale uważam, że idzie w dobrym kierunku i mógłby wrzucać coś częściej.
maya

Postprzez Magma » 7 sie 2013, o 13:28

Piosenka jest fajna, ale bez fajerwerków. Podoba mi się, przyjemnie się słucha, ale wydaje się być taka... monotonna. Gryzą mnie te ciągle powtarzające się rytmy i ten zniekształcony głos Franka. Ale tekst to już zupełnie oddzielny temat, bo on jest świetny! Po prostu nic dodać, nic ująć. Nie pożałuję kilku kB, żeby mieć tą piosenkę na telefonie, bo chyba z tych, które Frank wsadził na SoundCloud jest najlepsza. No, może jeszcze This Song Is A Curse może z nią konkurować, ale to już inna sprawa.
Every girl's dream is to have a guy call her at 3 am jus to say, "hey baby, I just wanted to tell you chceck the fucking website THEY'RE BACK."
Magma

Postprzez Dr.Ienzo » 7 sie 2013, o 15:54

Ja powiem tak, wielką fanką jego twórczości nigdy nie byłam i nie będę, gdyby nie fakt, że jest z MCR to bym w życiu nawet nie brała się za słuchanie jego projektów xd
A co do samego demo, przesłuchałam dwa razy w nocy i nie potrafię sobie do teraz przypomnieć w ogóle jak brzmi. Nie wpada w ucho. Piosenki Franka ogólnie charakteryzują się moim zdaniem strasznym chaosem i nadmiarem wszystkiego, co mi się średnio podoba xD Tekst ma fajny, ale Franek powinien zająć się grą na gitarze i najlepiej jakby to robił w MCR :/
ObrazekPraise our Lord and Saviour, the Holy Helix Fossil!Obrazek
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez Luna » 7 sie 2013, o 16:25

Czy tylko ja jestem zachwycona tą piosenką? :D
Chociaż, gdy przesłuchałam ja pierwszy raz, w nocy - od razu po dodaniu przez Franka, to przyznam szczerze, że mnie nie zachwyciła.
Ale teraz, kiedy jeszcze dodatkowo przeanalizowałam sobie tekst, to mogę stwierdzić, że kocham tę piosenkę. Łatwo wpada w ucho. :mrgreen:
Tylko dlaczego jego głos jest tam taki zniekształcony? :-/ Bardzo lubię głos Franka, ale lepiej, żeby nic z nim nie kombinował, tylko po prostu śpiewał. xD
jump down deep
Luna

Postprzez kalynaa » 7 sie 2013, o 20:25

a ja walne prosto z mostu: nie podoba mi się. ja to chyba mam tak jak Ienzo- nie przepadam za solową twórczością Franka, nigdy nie byłam fanką Pencey Prep czy Leathermouth, w sumie DS nawet mi podeszło, ale to też nie jest na dłuższą metę :D a jego zupełnie solowe kawałki...no chaos no, jeśli to jest to co mu siedzi w głowie, to ja nie zazdroszczę :( ale co do tekstu, to nawet mi podszedł, no i można go jeszcze czasem zrozumieć, nie tak jak w DS :DD podsumowując, chyba mimo wszystko nie zostanę fanką wypocin Franka, chociaż bym chciała :<
Myśl mózgiem, nie dupą ~Grzywa ♥

MCR, THANK YOU FOR EVERYTHING.
kalynaa

Postprzez ChemicalShadow » 9 paź 2013, o 17:00

Mi się bardzo, ale to bardzo podoba. Tekst genialny. Muzyka też niezła. Jedynym mankamentem jest zmutowany głos Franka, co mnie trochę wkurza. D:
Dziękuję za wszystko.
ChemicalShadow

Postprzez Antalia » 28 gru 2013, o 15:46

Nie podoba mi się jego twórczość. Jego utwory brzmią jak dema jakichś kiepskich początkujących zespołów. Mając takie doświadczenie i możliwości jakie ma, mógłby się postarać o lepsze brzmienie, chyba że to celowy zabieg, co nie zmienia faktu, że to w ogóle do mnie nie trafia. Poza tym, wydaje dwa nowe utwory i obydwa to covery. Trochę kiepsko jak na gitarzystę takiego zespołu jak MCR. Mimo wszystko trzymam za niego kciuki i życzę mu żeby znalazł swoich odbiorców
Antalia
Starszy moderator

Postprzez VoiceOfSilence » 28 gru 2013, o 17:40

Myślę, że twórczość Franka jest raczej próbą udowodnienia, że może on być nie tylko gitarzystą, ale i odnoszącym sukcesy wokalistą i że pomimo rozpadu MCR on i tak da sobie rade, jednak nie wiąże się to z jakością jego dokonań. Tak jak Antalka uważam, że nagrania brzmią bardziej jak dema, są niedopracowane, trochę ubogie i tak jak Death Spells znajdują małe grono odbiorców, bo po prostu brzmią niezbyt profesjonalnie. Sam fakt, tego że między Frankiem i Gerardem brak interakcji, utwierdza mnie w przekonaniu, że to też może mieć coś wspólnego z szybkim pojawianiem się piosenek Franka. No i mi też do gustu nie przypadła jego muzyka, jest to zbyt lekkie i popowe? Odmienny styl od MCR, a jeszcze bardziej odległy od Leathermouth, może Frank chce się odciąć od wcześniejszych dokonań, ale jednak obrał zły kierunek...
VoiceOfSilence

Postprzez geecat » 29 gru 2013, o 15:47

Też uważam, że jego utwory są niedopracowane, ale może właśnie takie mają być? Ogólnie Frank jest o wiele lepszym gitarzystą niż wokalistą... Mam wrażenie, że po rozpadzie MCR próbuje wszystkim udowodnić, że i bez zespołu sobie świetnie radzi w tym całym muzycznym świecie. Nie wiem co chce nam przekazać przez swoją muzykę, bo jest dość kiepska jak na jego w końcu duże doświadczenie, no ale cóż, ważne żeby był szczęśliwy, a jego praca go satysfakcjonowała...
geecat

Następna strona

Powrót do Inne projekty