Frank Iero

Dział skupiający się na działalności muzycznej członków MCR.

Moderatorzy: Administratorzy, Starszy moderator, Moderatorzy

Re: Piosenki Franka oraz jego nowa strona

Postprzez Dr.Ienzo » 29 gru 2013, o 16:20

http://www.mychemicalromance.com.pl/fra ... m-albumie/ artykuł, w którym Frank podał kilka tytułów piosenek oraz ich krótkie opisy. Iero zdradza również, że ma nadzieję, że płyta wyjdzie w połowie przyszłego roku. No cóż, po jego demach mam mieszane uczucia, ale wygląda na to, że płyta będzie bardzo różnorodna.
ObrazekPraise our Lord and Saviour, the Holy Helix Fossil!Obrazek
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez ChemicalShadow » 29 gru 2013, o 20:30

Nie mam pojęcia, czego spodziewać się po tej płycie. W ogóle, ta informacja bardzo mnie zaskoczyła. Myślałam, że Franio swoją solową karierę na niedopracowanych demach zakończy, ale kto wie, może płyta będzie pozytywnym zaskoczeniem? Ja mam taką nadzieję.
Ale rzeczywiście, to wszystko wygląda na akcję pod tytułem: "Jestem świetny i nie potrzebuję MCR, żeby być genialnym muzykiem!".
Dziękuję za wszystko.
ChemicalShadow

Postprzez Antalia » 29 gru 2013, o 21:12

Ale rzeczywiście, to wszystko wygląda na akcję pod tytułem: "Jestem świetny i nie potrzebuję MCR, żeby być genialnym muzykiem!".

Mi to wygląda na robienie tego co kocha i tego z czego może się utrzymać. Jakoś wątpie, żeby Frank uważał, że nie potrzebuje MCR :) Ale co innego mu pozostało? Pewnie tylko w muzyce jest dobry, więc to robi.
Antalia
Starszy moderator

Postprzez Dr.Ienzo » 29 gru 2013, o 21:24

Antalia napisał(a):

Mi to wygląda na robienie tego co kocha i tego z czego może się utrzymać. Jakoś wątpie, żeby Frank uważał, że nie potrzebuje MCR :) Ale co innego mu pozostało? Pewnie tylko w muzyce jest dobry, więc to robi.

Utrzymanie to tam nawet trzeciorzędna rzecz xD Frank mając w swoich łapach wytwórnie płytową może sobie żyć spokojnie i tak jeszcze będzie dostawać hajs za to co zrobił z MCR xD
Ale z tym się zgodzę, że ten solo album to nie jest ani jakieś poczucie, że musi udowodnić, że bez MCR też da radę. Takie stwierdzenie by mi pasowało do każdego członka MCR, ale akurat nie do Franka. On zawsze podkreślał jak muzyka była zawsze ważna w jego życiu, w jego rodzinie itp. Iero nigdy tak naprawdę nie potrafił usiedzieć na dupie jeśli o to chodzi, jak nie grał z MCR to zrobił sobie poboczne projekty, po The Black Parade miał Leathermouth, kolejna przerwa - Death Spells, rozpad - solowe piosenki. A fakt, że brzmi to jak brzmi, no cóż, Frank czerpie bardzo dużo inspiracji z kapel punkowych i ultra surowej muzyki, której z resztą sam słucha. Ale racja, to nie jest muzyka na jego możliwości, bo w MCR udowodnił, że potrafi razem z kimś stworzyć coś niewyobrażalnie dobrego. A to? Sądzę, że to był po prostu efekt chwilowego zagubienia po rozpadzie, wypełnienia jakieś pustki? A, że ma to taką niszową formę jaką ma? No cóż, zawsze znajdzie odbiorców w swoich fanach, których imo ma i fanach takiej surowej muzyki. W mój gust to nie uderza i zdecydowanie już wolę Pencey Prep, które było od tego lepsze. Frankie, sięgnij po swoje szerokie doświadczenie i twórz coś z pompą.
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez FanGee » 29 gru 2013, o 22:44

Zgadzam sie z geecat. Frank jest lepszym gitarzystą a piosenka nie przypadłami fo gustu. Tak wogóle to dopiero dzisiaj sie dowiedzialam o jego stronce ale bede tam zaglądać. :lol:
FanGee

Postprzez maya » 29 gru 2013, o 22:51

No ja też jestem zawiedziona, że do tej pory dostaliśmy od niego covery, bo uważam, że zdecydowanie ma możliwości i talent, żeby zrobić coś własnego i wywalonego w kosmos. Jestem ciekawa tej płyty i mimo tego, że uwielbiam muzykę lo-fi (gdzieś już o tym wspomniałam), to mam nadzieję, że na tym albumie znajdą się też nagrania o wysokiej jakości. Jeśli mowa o innych jego projektach to przyznam, że Leathermouth w ogóle do mnie nie trafia, za to Death Spells ku mojemu zdzwieniu bardzo mi przypadło do gustu, póki co sprawia wrażenie takiej surowej amatorki, ale marzy mi się, żeby ten projekt się rozwinął i poszedł w stronę takiego downtempo (http://www.youtube.com/watch?v=qZ378Ddrt4s - to jest genialne, przypomina mi Massive Attack, które uielbiam), no ale to sobie tak tylko gdybam.
maya

Postprzez Darsa ;*** » 1 sty 2014, o 22:48

End of life jest cudowne. Przynajmniej mi niesamowicie przypadło do gustu. Co do nowej twórczości Franka - ja jestem jak najbardziej na tak. Mimo że brzmienie jego głosu nie jest idealne to muszę powiedzieć z ręką na sercu, że ja uwielbiam takie głosiska, naprawdę. Frank trochę fałszuje, tego ukryć się nie da, jednak tak długo jak w tym fałszu odnajduję piękno, tak czekam, aż Frank pokaże coś jeszcze :3
Sometimes I think I'll die alone, live and breathe and die alone...
Darsa ;***

Postprzez Antalia » 13 sty 2014, o 18:13

Więc jak wam się podoba nowa piosenka Franka?

http://www.mychemicalromance.com.pl/unc ... -franka-2/

Mi o dziwo nawet się podoba. Ładna melodia i tak jakoś przyjemnie się słucha, chociaż jak zwykle brzmienie ubogie, jakby nagrał to na telefon siedząc sobie na fotelu w pokoju. Zrobiłabym z tego mocniejszą wersję, może trochę szybszą i by było super. Nie wiem czemu każda jego piosenka brzmi jakby była niedokończona, irytuje mnie to, bo np. z tej melodii mogłoby wyjść coś fajnego :/
Antalia
Starszy moderator

Postprzez geecat » 13 sty 2014, o 18:58

Mi się natomiast bardzo podoba... tak bardzo, że się w niej zakochałam :') Jest przyjemna i idealna do słuchania po ciężkim dniu... Poza tym to, że cały dochód z piosenki zostanie przeznaczony dla tych organizacji charytatywnych jest... fajne? :D Jak zwykle zapomniałam słowa :x Mam nadzieje, że uda im się zebrać dużą kwotę...
Piosenka jest bardzo podobna "technicznie" do jego kilku poprzednich piosenek i takie właśnie niedopracowane brzmienia w sumie to amatorskie są główną cechą muzyki Franka. Cóż, pomału zaczynam się do niej przekonywać... chociaż nadal twierdzę, że Frank jest lepszym gitarzystą niż wokalistą. Po prostu sentyment do MCR pozostaje :')
geecat

Postprzez klaudusiek » 14 sty 2014, o 14:57

Mi się podoba, ma w sobie coś naprawdę takiego miłego. Trochę można by było ja doszlifować, ale i tak jest fajna. :D
klaudusiek

Postprzez mika » 14 sty 2014, o 16:35

Mi też nowa piosenka bardzo się podoba ale zgadzam się z tym, że brzmi to trochę jakby nagrał to telefonem. ;-)
mika

Postprzez maya » 14 sty 2014, o 19:43

Muszę przyznać, że to jego najlepsza piosenka odkąd rozpoczął ten solo projekt, podoba mi się i to bardzo i całkiem całkiem poradził sobie z wokalem. Trochę mi przywodzi na myśl Pencey Prep : D
maya

Postprzez VoiceOfSilence » 14 sty 2014, o 20:18

To chyba mi jako jedynej nie podoba się ta piosenka. A już najbardziej bolą mnie uszy od wokalu, w innych piosenkach brzmiał o niebo lepiej, a w tym jest irytujący. Czekam na coś bardziej dopracowanego, bo jakościowo jest źle. Z racji mojego uwielbienia do Franka, wciąż będę się przyglądać jego twórczości i czekać na coś, co będzie przyjemne dla ucha i duszy.
VoiceOfSilence

Postprzez Dr.Ienzo » 17 sty 2014, o 14:56

Mnie też się nie podoba. W ogóle nie wpada w ucho i nie zapada w pamięć jak dla mnie. Chyba jedyną piosenką Franka jaka mi się naprawdę podoba jest Stage Four Fear of Success.
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez Darsa ;*** » 18 sty 2014, o 10:52

Nowy utwór jest... ciekawy, ładny i mi się zdecydowanie podoba. Całkiem inny stosunek mam do piosenki nagranej z córkami XD Pomysł rozczulający, piękny i w ogóle, ale z nieznanych mi przyczyn wywołuje na moich ustach taki troszkę ironiczny uśmieszek C: Ogółem wykonania Franka bardziej do mnie przemawiają, jeżeli są przedstawione na żywo, ponieważ jest to wyzbyte z wszelkich przeróbek oraz sztucznych ubarwień, które miejscami strasznie mnie irytują, ponieważ niezbyt przepadam za jakimkolwiek łagodnym dźwiękiem zmodyfikowanym elektronicznie na potęgę.
Sometimes I think I'll die alone, live and breathe and die alone...
Darsa ;***

Re: Frank Iero

Postprzez Dr.Ienzo » 25 lut 2014, o 00:28

Właśnie kupiłam BFF i stwierdzam, że gorzej nie mogłam wydać 4 zł xDDDDD
I nie wiem, czy ta piosenka miała być zrobiona dla jaj czy jest na 100pro serio, ale boże... jest w niej coś uroczego, ale całość mnie bardziej żenuje niż grzeje xd Frank stęka jak to on, w tle miauczą Cherry i Lily, powalające solo... Frank nawet w Pencey Prep nie stworzyłeś czegoś tak poniżej wszelkiej krytyki jak to ;______;

Podtrzymuję moje zdanie i czekam bardziej na inne solowe projekty chłopaków z MCR niż na płytę Fronka.
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez Antalia » 25 lut 2014, o 12:03

Nie wiem nawet jak mam to skomentować. Na początku miałam nadzieję, że to parodia, ale szybko się przekonałam, że nie. Mi jest trochę wstyd jak tego słucham. Rozumiem, chciał nagrać coś z dziećmi, ale to już nawet nie o to chodzi. Z nimi czy bez nich i tak brzmiałoby to bardzo kiepsko. Ja nie wiem co on robił przez te dwanaście lat, bo jego twórczość jest "gorsza" od twórczości licealnych początkujących zespołów. Cóż, mam nadzieję, że chociaż jemu się podoba.
Antalia
Starszy moderator

Postprzez klaudusiek » 25 lut 2014, o 17:16

Frank mnie zaskoczył i to nie w dobrym sensie. Piosenka jest dosyć ciekawa.. Wokal mnie powala, jest to takie skrzeczenie, spodziewałam się czegoś innego i lepszego po Franku. :)
klaudusiek

Postprzez Dr.Ienzo » 16 maja 2014, o 23:24

http://www.mychemicalromance.com.pl/fra ... green-day/ no i Frank będzie coverować coś z Green Daya. Mam nadzieję, że nie będzie robił wolnej piosenki, bo obawiam się, że wyjdzie kupa. Chciałabym, żeby się wziął w garść i chociaż zrobił coś w duchu dobrego pop punka. Aczkolwiek wiem, że nadzieja na coś takiego jest raczej nikła i dostaniemy jakąś wolną kupę z zagłuszonymi wokalami ;_;
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez Antalia » 16 maja 2014, o 23:52

Dr.Ienzo Oj, może skupmy się na jego miłości do muzyki co? Widać, że wkłada serce w to co robi, to jest najważniejsze. Jego twórczość pokazuje, że żyje muzyką, że nią oddycha... Ważne jest to, że ma pasję, a to że jakiś dźwięk jest zagłuszony, cóż, każdemu może się czasem zdarzyć. Doceńmy to, że jest prawdziwy w tym co robi. Jego muzyka jest szczera i to jest ważne.
Antalia
Starszy moderator

Postprzez Dr.Ienzo » 16 maja 2014, o 23:56

Droga Antalio!

Przepraszam jeśli Cię uraziłam moją opinią, nie miałam takiego celu!! :-(
Masz pełną rację, zapomniałam, że w sztuce ważniejsze od umiejętności jest serce i to jak się mówi, że czuje się do tego pasję! Faktycznie, istotą jego twórczości jest bycie sobą. Dziękuję za wyprowadzenie mnie z mojego karygodnego błędu i udzielenia mi rzetelnej informacji.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Z poważaniem,
Dr.Ienzo

xoxo
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez Antalia » 17 maja 2014, o 00:04

Droga Dr.Ienzo , przyjmuję twoje przeprosiny. Chciałabym jeszcze zwrócić uwagę na utwór nagrany z jego córkami. Czy to nie jest słodkie? Muzyka ma nas przede wszystkim cieszyć, dlaczego traktujemy ją tak poważnie? Frank widać, że ma dystans i że cieszył się nagrywając tę piosenkę, dlatego nie rozumiem oburzenia pewnych osób. Frank ma duże umiejętności, być może niektórzy zwyczajnie nie potrafią ich zauważyć? Może jego muzyka trafia do mniejszości, bo jest zbyt ambitna?
Antalia
Starszy moderator

Postprzez Dr.Ienzo » 17 maja 2014, o 00:09

Szanowna Pani Antalio, co do piosenki Iero z córkami muszę się zgodzić w 100%! To jest przesłodka piosenka i prezentuje pełen wachlarz umiejętności artysty, nie tylko tych na muzycznym polu (powalające solo!), ale też tych na polu rodzinnym, widzimy i słyszymy tutaj wcale niezmęczonego i niesmutnego ojca! Mam nadzieję, że Iero wykorzysta swoje szerokie doświadczenie, które nabył po rozpadzie My Chemical Romance i przebije linie gitarowe Billiego Joe i wyjdzie poza niewygodny szablon tworzenia oklepanych coverów.

Zapomniałam jeszcze dodać, że pieniądze jakie wydałam na piosenkę BFF uważam za najlepiej wydane 5 zł mojego życia.
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez Antalia » 17 maja 2014, o 00:19

Dr.Ienzo , cieszę się, że się zgadzamy :) To, że jego utwory brzmią jak dema początkujących zespołów jest z pewnością efektem zamierzonym. To jego styl! Zupełnie nie potrafię zrozumieć, że niektórzy tego nie widzą. To wykształcony muzyk, wie co robi. 12 lat w takim zespole wiele go nauczyło, co pokazuje w swojej obecnej twórczości. Nie mogę się doczekać jego solowej płyty i znakomitego projektu Death Spells. Taki muzyk to skarb.
Antalia
Starszy moderator

Postprzez Dr.Ienzo » 17 maja 2014, o 00:23

Właśnie, co do tematu Deth Spells i solowej płyty! Powinny chyba wyglądać na nas zza horyzontu, lato się zbliża dużymi krokami,a Iero obiecał nam wtedy płytę! Drżę z ekscytacji i odkładam pieniądze na limitowane edycje! Co do tych 12 lat z MCR to mam mieszane uczucia. Uważam, że dopiero po rozpadzie zespołu Frank w pełni mógł rozwinąć swoje artystyczne skrzydła. Dopiero po rozpadzie artysta mógł współpracować z kimś kto jest charyzmatyczny i ma jakiekolwiek pojęcie o miksowaniu piosenek, oczywiście mam na myśli jego samego. Nikt w końcu nie podcina mu skrzydeł i na przestrzeni roku muzyka Franka pokazała, że wcale nie jest tak trudno nagrywać coś niekomercyjnego i dobrego jednocześnie.
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez Antalia » 17 maja 2014, o 00:34

W pełni się z tobą zgadzam. Zawsze uważałam, że to Frank powinien być głównym gitarzystą MCR. Przez lata mojej przygody z zespołem, czułam jakby czegoś mi brakowało. Dopiero po rozpadzie przekonałam się, co to było. To Frank i jego twórczość, która oddaje jego serce i duszę. Nietrudno zauważyć, jak wiele emocji zawiera w sobie muzyka Death Spells. Zawsze mam dreszcze, kiedy ich słucham. Wtedy nie liczy się linia melodyczna, aranżacja, czy czystość wokalu. Słuchając tego, ty po prostu to czujesz. Każdy dźwięk pochłaniasz całym sobą. To wielki dar, nie każdy muzyk go posiada. Frank ma to szczęście i widać, że dobrze to wykorzysta.
Antalia
Starszy moderator

Postprzez Dr.Ienzo » 17 maja 2014, o 00:38

Och Antalio! Jak wspaniale się prowadzi z Tobą dyskusje! Wspaniale jest w końcu znaleźć kogoś kto podziela twoje zdanie! Ja również zgadzam się w kwestii tego głównego gitarzysty, no proszę Was, chyba tylko zazdrośnik zabronił mu grać solówek. Po popisie w BFF dziwi mnie, że nie usłyszeliśmy ani jednego sola Franka w piosenkach MCR. Wracając jeszcze do tematu coveru, niepokoi mnie to, że nie ma jeszcze żadnych konkretnych informacji o płycie (a powinny już być! :((( ) i Frank nagrywa sobie jakieś covery. Martwi mnie to... Boję się, że wypadnie z formy :( Jeszcze Dewees, który sobie gra ze swoimi zespołami i olewa DS :(
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez Antalia » 17 maja 2014, o 00:47

Też mnie to martwi! Ostatnio napisał na tt, że nie jest pewny kiedy ruszy w trasę. Niepokoi mnie to. Może ma zanik weny? Cóż by to była za strata! Mam już zaoszczędzone pieniążki na jego koncert. Mam nadzieję, że przyjedzie do Łodzi do Atlas Areny. Myślicie, że to możliwe? :(
Co do MCR, może byli zazdrośni. Gerard sam próbuje teraz grać na gitarze, ale nie oszukujmy się, ćwicząc od 5 lat wcale nie gra lepiej od Franka, który grał przez całe swoje życie. A Ray co teraz robi? Nic o nim nie słychać, dlaczego? Ano dlatego, że bez Franka jest nikim.
Niepokoi mnie Franka milczenie, choć wiem, że czekanie się opłaci. Wierzę w niego i nigdy nie przestanę.
Antalia
Starszy moderator

Postprzez Dr.Ienzo » 17 maja 2014, o 00:50

Mam nadzieję, że cokolwiek się teraz w jego życiu dzieje, że ma jakieś opóźnienia to to się szybko rozwiąże. Duża część mnie umrze jeśli Frank nie zdoła wydać swojej twórczości. Moje jedyne światło nadziei w tunelu rozpadu MCR :(

PS. RIP Melon Shark
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez Dr.Ienzo » 16 cze 2014, o 19:59

http://www.mychemicalromance.com.pl/fra ... -sierpniu/ Koniec świata ma już imię i nadejdzie 26 sierpnia tego roku.
Dr.Ienzo
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne projekty