Ray Toro

Dział skupiający się na działalności muzycznej członków MCR.

Moderatorzy: Administratorzy, Starszy moderator, Moderatorzy

Ray Toro

Postprzez awfulfuck » 25 maja 2013, o 05:35

Wstawiam link, który pojawił się w newsie na głównej stronie: https://soundcloud.com/therealraytoro/i ... -something

Nie wiem jak wam, ale mi po prostu szczena opadła. Brzmienie całości ciekawe, ale TEN GŁOS... :O
Jestem zachwycona. Zastanawiałam się cały czas, kiedy dowiemy się czegoś na temat Ray'a, a tu proszę. Tylko tak dalej.
What will it take to show you that it's not the life it seems?
awfulfuck

Re: "Isn't That Something" - nowa piosenka Ray'a

Postprzez Jajuchooo » 25 maja 2013, o 09:07

Mam szczerą nadzieje na więcej, naprawdę dobra piosenka... Wpada w ucho to pewne (choć nie wątpię że może mi się znudzić po czasie, po takich klimatach zawsze tak mam). A ta solówka gitarowa <3
"Pełnia szczęścia jest nieludzka" ~ BJA
Jajuchooo

Postprzez Linnet » 25 maja 2013, o 09:27

Ta piosenka jest genialna! Jestem w szoku, że Ray potrafi tak śpiewać. Przypomina mi wokal Dave'a Grohla z czasów wczesnego Foo Fighters. Mam nadzieję, że historia się powtórzy i Ray wyjdzie z cienia kolegów z zespołu, tak jak to było w przypadku Grohla, bo serio zasługuje na to, żeby być należycie docenionym :(
Linnet

Postprzez Magma » 25 maja 2013, o 11:15

Śpiew Ray'a znałam tylko z chórków, a tu proszę- on ma piękny głos! Piosenka wpada w ucho, jest taka "lekka". Troszeczkę kojarzy mi się z "Zero Zero". Solówka gitarowa mnie nie zachwyca, w piosenkach MCR są o wiele lepsze <nadal żyje przeszłością>. W każdym razie brawa dla Ray'a, bo to wszystko zrobił sam :-P Teraz tylko czekać, aż Mikey nas zachwyci swoim głosem :lol: :roll:
Every girl's dream is to have a guy call her at 3 am jus to say, "hey baby, I just wanted to tell you chceck the fucking website THEY'RE BACK."
Magma

Postprzez Pumpkin_Pie » 25 maja 2013, o 12:19

Dobra okej nie wiem co powiedzieć.
Może dlatego, że po kim jak po kim, ale nie spodziewałabym się takiego śmiałego kroku po Ray'u. Totalne zaskoczenia, ale jakie pozytywne, Jezu kochany. Piosenka kojarzy mi się z wakacjami i coś czuję, że będę miała z nią związane miłe wspomnienia.
Ray ma bardzo przyjemny głos, tak trzymać <3
I tak nadal jestem w ciężkim szoku <szczena jej opadła do ziemi>
"Fuck everyone who hates you,
a smile is the best revenge."
-Gerard Way-
Pumpkin_Pie

Postprzez Antalia » 25 maja 2013, o 16:25

Wokal mnie nie zachwyca, wolę mocniejsze głosy, ale cała piosenka jest bardzo fajna. Ma fajną melodię, wpada w ucho. Niestety, za każdym razem jak słyszę coś solo któregokolwiek z nich, od razu rzuca mi się w oczy ta przepaść między MCR, a ich nowymi utworami. Moim zdaniem osobno nigdy nie stworzą czegoś tak niesamowitego, jak to, co tworzyli razem. Ale niech próbują. Ray i Gerard radzą sobie dobrze, Franka twórczości nie rozumiem. A i smucą mnie trochę te słowa, nie zgadzam się z nimi, ale on chyba niestety tak :<
Antalia
Starszy moderator

Postprzez VoiceOfSilence » 25 maja 2013, o 19:15

Powiem jedno OMFG!!! Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona, nie tylko tym, że Ray miał odwagę i nagrał coś swojego wokalnie, ale i samą piosenką! Bo przyjemnie jej się słucha, jest to taka miła dla ucha alternatywa, no i głos na plus (może nie idealny, ale na początek jest dobrze). Oczywiście o gitarach nie muszę wspominać, bo wiadomo nie od dziś, że Ray zawsze dobrze grał. Tak jak Antalia jednak muszę przyznać, iż zgadzam się z jej opinią, o tym, że jednak nic nie jest w stanie dorównać MCR i rzeczywiście wszystko to różni się od dokonań MCR. Każdy poszedł w swoją stronę: Frank w dubstep/electro (?) no i hordcorowy Leathermouth, Ray w lekki i przyjemy rock, Gerard jak na razie nic nie stworzył konkretnego, Mikey też się obija (w sumie nie wyobrażam sobie, ze miałby wziąć z przykład z Raya i zacząć śpiewać, każdy tylko nie on, to za trudne dla mojej wyobraźni). W sumie cieszyłabym się, gdyby Ray wydał chociaż EPkę z czymś swoim, bo tak jak już ktoś wspomniał, Ray zawsze był w cieniu, a teraz chłopak ma realną szansę się wybić...
VoiceOfSilence

Postprzez Green » 25 maja 2013, o 19:16

Kiedy przeczytałam, że Ray w całości ją stworzył to ucieszyłam. Wokal taki sobie. Tekst jest fajny, troszkę przygnębiający. Piosenka mi się niestety nie podoba, nie przemawia do mnie. Kojarzy mi się trochę z piosenkami puszczanymi w sklepach z ciuchami *wybaczcie, musiałam to napisać*
Właśnie tu i teraz (...), jesteśmy w płynnej teraźniejszości, gdzie ostrość wzroku nigdy nie gwarantuje klarowności spojrzenia.
Green

Postprzez Lu. » 25 maja 2013, o 19:52

Ja osobiście jestem zadowolona :D Piosenka bardzo mi się podoba, jestem pod wielkim wrażeniem. Wiedziałam,że Ray jest mega utalentowanym człowiekiem. Mam nadzieję na więcej, najlepiej na całą płytę.
Lu.

Postprzez DeathTransistor » 25 maja 2013, o 21:15

Ja tą piosenkę mam od rana ciągle w głowie i powiem, że Ray zrobił coś naprawdę dobrego. Na początku słychać jego gitary tak znane mi z My Chemu.. Potem jest jego głos... Na początku pomyślałam "Stary! Co ci na łeb padło, że śpiewasz... SAM??!!" Ale po refrenie jego głos pasował już idealnie :3 Świetną robotę odwalił, a fakt że wszystko sam nagrał i zmontował dopełnia tą świetność aż do pełna! Czuję, że ta piosenka jest dobra. Dobra, bo będzie mi się dobrze kojażyć. Z... Czymś takim jak życie Chemicznych: to że MCR się rozpadło, nie znaczy że to już koniec... Zaczęli coś nowego. Gerard kisi się w domu i rysuje komiksy lub łazi z córą po koncertach żony, i niech to robi! Ma pomysł na życie i dobra! Ale niech narysuje taki komiks, że go po polsku wydadzą! Mikey... On jak narazie odwiedził sobie czyjeśtam studio pozatym... Nic... Siedzi i sie nudzi. W sumie to nie wyobrażam go sobie śpiewającego więc lepiej by było gdyby dołączył do Raya i mu z muzyką chociaż pomógł. Frank... Brak mi pozytywnych słów! Jak on może być w takim zespole jak Death Spells?! To nie jest muzyka ((no jakiś tam rodzaj tak ale to nie jego muzyka)). I obiecuję, że jeśli za parę miesięcy nie skończy z DS to osobiśvie go znajdę i zatłukę! A Ray jak widać jest zaradny i radzi sobie sam ;) i oby tak dalej bo mu to super wychodzi! ^^

Btw... Co do tekstu piosenki Reja... Mógłby ktoś dać tłumaczenie? Bo ja i angielski nijak się znamy, że tak powiem, a na np. Tekstowie nie ma tłumaczenia...
Zebra może być bardzo miła, ale jesli ją wkurzysz, może być niesympatycznie
DeathTransistor

Postprzez Grzywa. » 25 maja 2013, o 21:27

Kocham tą piosenkę. Na początku jak to usłyszałam to miałam nie fajne wrażenie, ale po chwili się zakochałam! Uwielbiam Ray'a, jego grę i tą piosenkę. Co jak co, ale on by mógł śpiewać! Może zrobi duecik z Gerardem? *marzy sobie*
Carpe diem!

Ray: Why is there so much creme in my coffee?
Gerard: I have no regrets..
Grzywa.

Postprzez Luna » 25 maja 2013, o 22:15

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą piosenką :-D Na początku się trochę 'przestraszyłam', że Ray będzie sam śpiewał, a nie tylko grał na gitarze. Jednak wszystko się tam pięknie komponuje i piosenki słucham już cały dzień <3

Plus tekst w refrenie, taka chyba mała aluzja ;-)
jump down deep
Luna

Postprzez awfulfuck » 26 maja 2013, o 05:59

DeathTransistor napisał(a):Frank... Brak mi pozytywnych słów! Jak on może być w takim zespole jak Death Spells?! To nie jest muzyka ((no jakiś tam rodzaj tak ale to nie jego muzyka)). I obiecuję, że jeśli za parę miesięcy nie skończy z DS to osobiśvie go znajdę i zatłukę!

Emmm... Trudno mi się z tym nie zgodzić, lecz szczerze mówiąc mam na ten temat trochę odmienne zdanie. Frank w DS - okay - skoro tą drogą właśnie chce iść, to niech będzie. Trzeba pamiętać, że każdy z nich po zakończeniu działalności MCR ma prawo, by zająć się tym, co go w danej chwili najbardziej interesuje. Klimat Death Spells jest mroczny, mimo tych przeróżnych, mało miłych dla mojego ucha dźwięków, i według mnie w jakiś dziwny i pokrętny sposób pasuje do Iero. Spójrzmy na to z innej strony - przecież Franek zawsze był pokręcony. ;p

Naprawdę podoba mi się to, że Ray zaczyna pokazywać się światu i wszystkim fanom z innej strony. Może jego muzyka jest jak dla mnie zbyt łagodna, ponieważ słucham mocniejszych brzmień, lecz czuję dumę. Dumę z tego, że nareszcie możemy poznać THE REAL RAY TORO.
What will it take to show you that it's not the life it seems?
awfulfuck

Postprzez MarchingBand » 26 maja 2013, o 16:47

Ta piosenka jest śliczna, zalatuje mi Danger Days. :3 Cieszę się, że Ray nie zrezygnował z muzyki.
now we are the kids from yesterday.
MarchingBand

Postprzez MotherOfWar » 26 maja 2013, o 20:37

Jak dla mnie piosenka jest piękna. Trochę zbyt łagodna na mój gust, ale naprawdę podoba mi się. Przywołuje ciekawe uczucia, których nie potrafię opisać słowami. Wydaje mi się, że jest o końcu zespołu i o tym jak nasz Ray się po tym czuje: "Laughter, love will heal my soul. Sorry it took so long for a broken man to mend himself home." W każdym razie mam nadzieję, że piosenek będzie więcej. :)

Z tego co zauważyłam są różne wersje tekstu piosenki, ja sobie tłumaczyłam z innej, na tekstowie jest inna, więc już sama nie wiem co jest dobre szczerze mówiąc. :-/
Ostatnio edytowano 31 maja 2013, o 16:44 przez MotherOfWar, łącznie edytowano 1 raz
“When this band is done I want to be remembered not as a band that rocked or was huge, but one that made a difference to individuals.”
MotherOfWar

Postprzez Black-parade » 28 maja 2013, o 12:56

Jak dla mnie świetna, nie sądziłem ze Ray napisał być coś aż tak dobrego... Moim zdaniem w MCR żył trochę w takim cieniu ale to tylko moja opinia. Oby by jego talent się nie zmarnował, bo w karierze solowej mu naprawdę nieźle idzie nie tak jak Frankowi... No cóż nadal jestem pozytywnie zaskoczona i nie mogę doczekać się kolejnych, chociaż jest smutno, że jednak MCR nie wrócą.
I'm not afraid to keep on living
Black-parade

Postprzez ChemicalShadow » 28 maja 2013, o 14:20

Podoba mi się! :D Ray idzie w fajnym kierunku, mam nadzieję na więcej. ;)
Dziękuję za wszystko.
ChemicalShadow

Postprzez nika-mcr » 28 maja 2013, o 20:33

piękna, piękna, piękna! *.*
"Be yourself, don't take anyone's shit, and never let them take you alive."
nika-mcr

Postprzez Grzywa. » 28 maja 2013, o 22:27

A moze ma ktos tekst piosenki?
Carpe diem!

Ray: Why is there so much creme in my coffee?
Gerard: I have no regrets..
Grzywa.

Postprzez Pidżam » 29 maja 2013, o 14:44

Ten utwór zupełnie nie jest w moim klimacie, ale naprawdę cieszę się, że Ray coś zrobił.
Pidżam

Postprzez The_only_hope_for_me » 12 cze 2013, o 09:48

Jestem zaskoczona piosenką Raya, ale jak najbardziej pozytywnie. Piosenka sama w sobie ma coś pozytywnego, co podnosi na duchu, ale (w moim przypadku) zmusza także do zadania sobie kilku pytań, jak w refrenie. Tekst, właśnie tekst.. Wielki plus za niego. Niby krótki, ale uważam, ze ma ogromne znaczenie i po rozpadzie MCR mnie uspokaja.
Kiedy usłyszałam głos Rejmuna w tej piosence, ogromnie się zdziwiłam! Musze przyznać, ze brzmi o wiele lepiej niż w chórkach i miło się go słucha. :D
Na tą chwilę jego twórczośc najbardziej przypadła mi do gustu i jest mi najbliższa c:

A co do tłumaczenia tekstu: czytałam ten z tekstowa i chociaż nie jestem świetna z angielskiego już pierwszy wers mi nie grał. ;/
The_only_hope_for_me

Postprzez Franiuszka » 12 lip 2013, o 12:35

Piosenka bardzo przypada mi do gustu. Jest taka pozytywna i przyjemna dla ucha :3
Zakochałam się ♥
Wokal jest cudowny! Haha cudowny to mało powiedziane.
Coś czuję że ta piosenka na stałe zagości na mojej playliście.
Kiss Me I'm Punk ;3
Franiuszka

Postprzez ChemicznyPłaz » 12 lip 2013, o 13:20

Piosenkę wysłuchałam po raz pierwszy wczoraj. Wcześniej jakoś nie potrafiłam, bo zbyt emocjonalnie podchodziłam do rozpadu zespołu i solowych projektów (zespołów Frank nie słuchałam, na Gerarda nie liczę, a o Mikeyu nawet nie wspomnę).

Musze przyznać, że Ray to prawdziwy muzyczny geniusz. Podoba mi się w tej piosence wszystko: miłe tempo, dobre zgranie, przyjemny wokal, dobry tekst. Z przyjemnością wysłucham kolejnych utworów, jeśli oczywiście Ray je opublikuje.
I wonder how Gerard feels with his one hotdog child and asian backbending wife

Mój TumblrKonto na kinomaniaku
ChemicznyPłaz
Moderator

Postprzez Noriko » 19 lip 2013, o 13:50

Nie wiedziałam, że Ray ma taki świetny głos. Piosenka genialna, jak widać jest nie tylko wspaniałym gitarzystą ale wokal też ma niczego sobie :)
Noriko

Postprzez kalynaa » 29 lip 2013, o 12:11

mi się piosenka bardzo spodobała :33 wpada w ucho, Ray ma przyjemny głos, powiedziałabym że czekam na więcej, gdyby nie to że jakoś nie lubię ich solowych projektów, <ciągle ją boli> nawet jeśli są świetne D: a właśnie ten kawałek wydał mi się świetny, tylko potwierdza to ze Ray ma talent do muzyki :'))
Myśl mózgiem, nie dupą ~Grzywa ♥

MCR, THANK YOU FOR EVERYTHING.
kalynaa

Powrót do Inne projekty