Greatest Hits

Najświeższe newsy o zespole.

Moderatorzy: Administratorzy, Starszy moderator, Moderatorzy

Greatest Hits

Postprzez ChemicalShadow » 11 lis 2013, o 17:25

Widzę, że nie ma jeszcze wątku.
A więc, jak już wszyscy pewnie wiedzą, MCR ma wydać w styczniu płytę "Greatest Hits", na której nie będzie nic nowego, tylko najprawdopodobniej stare, najbardziej oklepane piosenki. http://www.altpress.com/news/entry/my_chemical_romance_to_release_greatest_hits_album_in_january
Jestem rozczarowana i wkurzona - wygląda to jak zwykła próba zdobycia większej kasy. :-/ Zawiodłam się, no.
A Wy co o tym myślicie?
Dziękuję za wszystko.
ChemicalShadow

Re: Greatest Hits

Postprzez Finka » 11 lis 2013, o 18:12

W sumie, to trochę mam z tego bekę. Według mnie, choć ich mega mocno kocham, nie są jakimś wybitnie wybitnym zespołem z wybitnie wybitnym dorobkiem. [tym bardziej, że tak w sumie, to ich już nie ma niestety...] Patrząc obiektywnie. To tak, jakby kucharz, który pracuje dopiero 2 lata w swoim zawodzie chciał pisać książkę kucharską - może i ma coś do przekazania ludziom, ale czy to wiele wnosi albo coś zmienia?
Z tego co wiem, to nie sam zespół wydaje składankę, tylko wytwórnia. I raczej jestem pewna, że nie kupię tej płyty, choć fajnie by wyglądała na półce. Chyba, że dodadzą może coś kompletnie od czapy, o czym nikt nie miał pojęcia, że istnieje. Albo chociaż bonusy typu filmiki związane z zespołem. Bo jeśli będzie to tylko zlepka 'staroci', to według mnie, odgrzewanie takich kotletów to na serio zbijanie kasy. I za całym szacunkiem dla zespołu i bolącym serduszkiem, nie kupię jeśli to będzie się tak przedstawiać.
Sid: Myślę, że mam depresję.
Jal/Michelle: Nie masz depresji, nudzisz się.

Tony: Chyba nie boisz się już ciemności? Nadal śpisz z włączoną lampką, prawda?
Sid: To nie jest lampka. To jarzący się w ciemności Batman. To jest retro.

SKINS ♥
Finka

Postprzez ChemicalShadow » 11 lis 2013, o 18:47

Finka, podobno ma to być tylko i wyłącznie stary materiał. ;-;
To wszystko jest bez sensu.
Dziękuję za wszystko.
ChemicalShadow

Postprzez Magma » 11 lis 2013, o 20:24

Jest mi to obojętne. Jak chcą wydawać niech wydawają, ale jak dla mnie nie ma takiej potrzeby, bo nie mają nie wiadomo ilu piosenek. Fajnie, by było gdyby były dodane jakieś materiały, ale jak znam życie to dostaniemy figę z makiem. Jedyne co mnie ciekawi to okładka.
Nie ukrywam, ze chętnie bym kupiła jeżeli byłyby jakieś bonusy, ale tak to jakoś mnie nie ciągnie. Tak jak napisała Finka odgrzewanie takich kotletów służy zbijaniu kasy. Ale za trzy miesiące się przekonamy czy warto to kupować. Ale tak obiektywnie- fajnie, że Gerard jeszcze pamięta :-)
Swoją drogą: jakich piosenek się spodziewacie na płycie? Ja bym stawiała na Helenę, I'm Not Okay (I Promise), Na Na Na (Na Na Na Na Na Na Na Na Na), Welcome To The black Parade, a może i Vampires Will Never Hurt You.
Every girl's dream is to have a guy call her at 3 am jus to say, "hey baby, I just wanted to tell you chceck the fucking website THEY'RE BACK."
Magma

Postprzez ChemicalShadow » 13 lis 2013, o 21:23

Zastanawiam się, czy będą piosenki z pierwszej płyty - skoro GH jest wymysłem wytwórni, a Bullets była wydawana w innej, to prawdopodobne jest, że ich na niej nie usłyszymy...
<chyba>
Dziękuję za wszystko.
ChemicalShadow

Postprzez maya » 16 lis 2013, o 16:19

Finka napisał(a):Według mnie, choć ich mega mocno kocham, nie są jakimś wybitnie wybitnym zespołem z wybitnie wybitnym dorobkiem. [tym bardziej, że tak w sumie, to ich już nie ma niestety...] Patrząc obiektywnie. To tak, jakby kucharz, który pracuje dopiero 2 lata w swoim zawodzie chciał pisać książkę kucharską - może i ma coś do przekazania ludziom, ale czy to wiele wnosi albo coś zmienia?

Dokładnie, nie są żadną legendą i według mnie są stosunkowo młodym i świeżym zespołem. Wiem, że nie ma żadnych reguł co do wydawania 'greatest hits' czy 'the best of' (jak zwał tak zwał), no ale dla mnie to będzie wyglądać co najmniej dziwnie.
Tak czy siak uważam, że wytwórnia powinna wziąć pod uwagę Bullets, takich sztandarowych kawałków jak 'Honey...' czy 'Vampires...' nie mogłoby zabraknąć. Zresztą jaki sens miało by robienie składanki 'greatest' jedynie z trzech albumów (no 4 to też nie jest jakoś megadużo, ale mimo wszystko). No a wybór pozostałych piosenek jest dość przewidywalny, czyli głównie single + te najbardziej uwielbiane przez publikę na koncertach jak Cemetery Drive czy coś. I tak jak większość, skoro ma to być tylko stary materiał, to pewnie będę miała to wszystko w dupie.
maya

Postprzez VoiceOfSilence » 16 lis 2013, o 17:36

Sprawa z Greatest Hits wygląda tak: zazwyczaj takie płyty zostają wydane przez zespoły ze sporym dorobkiem płyt i przebojów - to zazwyczaj jest takie podsumowanie i coś, co ma zadowolić fanów przed kolejnym albumem, nad którym przeciągają się prace. Ale jest też druga strona medalu: po zakończeniu działalności przez zespół, wytwórnia wydaje taki krążek, bo chce wycisnąć coś z resztek popularności - kasę. Przykładem jest Nirvana - Kurt nie żyje, a po jego śmierci wciąż coś się ukazuje, ostatnio nawet wyszła jakaś tam wersja "In Utero". Płyta My Chemical Romance należy właśnie do tej kategorii- wytwórnia kuje żelazo dopóki jest gorące, rozpad MCR jest jeszcze świeży i to wg nich najlepszy czas. Chłopcy niekoniecznie muszą się z tym do końca zgadzać, wytwórnia ma zapewne większość praw i oni swoją opinię mogą zostawić dla siebie. Zresztą gdyby była to inicjatywa chłopaków, to zapewne wspomnieliby coś nawet na twitterze, a tak trzeba było Gerarda za język ciągnąć. Kwestię kupna jest taka, że w sumie fajnie mieć takie coś na półce, ale moralnie kupnem tego przyczyniłabym się do powiększenia majątku jakiegoś obleśnego szefa wytwórni, bo jeśli kasa w całości byłaby dla MCR, to skłonna bym była kupić z szacunku do ich ciężkiej pracy, no ale sytuacja rysuje się inaczej...
VoiceOfSilence

Postprzez Luna » 18 lis 2013, o 20:54

Greatest Hits, Greatest Hits...
Wiem, że na początku pomysł wyśmiałam, bo zespół, nieistniejący zespół, chce wydawać coś takiego z 4 płyt (właściwie to nie wiem co z Bullets, bo to jednak inna wytwórnia).
I w ogóle odnoszę wrażenie, że tylko Gerard i wytwórnia wiedzą o tym GH. Albo reszcie chłopaków pomysł nie podszedł i wolą się nie wypowiadać. xD

No, ale gdyby tam jakimś cudem znalazło się coś z Conventional Weapons, to bym kupiła tę płytkę. <lol i tak ją pewnie kupi> Jeśli oczywiście zostanie wydana, bo tu nigdy nic nie wiadomo. :)
jump down deep
Luna

Postprzez Pumpkin_Pie » 18 lis 2013, o 21:06

Chcę tam "Stay". Błagam, Boże, proszę, to by było spełnienie moich marzeń...
A co do samych GH, to chyba wszystko zostało już powiedziane wyżej. Na początku byłam... Lekko mówiąc, strasznie zmieszana i nastawiona dość negatywnie, ale teraz mi to zwisa i powiewa, niech se robią co chcą, ich już nie ma, poza tym, wygląda na to, że ich samych wydanie GH mało obchodzi xD
"Fuck everyone who hates you,
a smile is the best revenge."
-Gerard Way-
Pumpkin_Pie

Postprzez Dr.Ienzo » 30 lis 2013, o 13:18

http://24.media.tumblr.com/a86f7ef0cfa4 ... 1_1280.jpg
No i mamy okładkę. Jest dosyć przykra, ale w sumie ładna. I nawet cały zespół się znalazł <patrzy na pogniecione zdjęcie u stóp podestu popiersia>
Jeszcze jest zdjęcie samego popiersia od przodu:
http://31.media.tumblr.com/6726abdc44ca ... o1_500.jpg twarz to miks twarzy Gerarda, Mikey'ego, Ray'a i Franka, przystojniak.
ObrazekPraise our Lord and Saviour, the Holy Helix Fossil!Obrazek
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez klaudusiek » 8 gru 2013, o 12:06

Z jednej strony to fajnie że wydaja coś nowego,
ale z drugiej to cholernie smutne, że to już ostatni album jaki wydadzą..
I ten tytuł : MAY DEATH NEVER STOP YOU..
klaudusiek

Postprzez VioletRose » 9 gru 2013, o 08:37

Dużego wyboru piosenek nie mają. Zapewne będą tylko single. Wydaje mi się, że będzie coś z pierwszej płyty , bo napisane jest "2001-2013". W ogóle tak jak wspomnieliście wcześniej zespołu to chyba zbytnio nie obchodzi czy będą jakieś Greatest Hits czy nie będą, bo nic o tym nie wspominają. Jedynie Gerard coś tam na twitterze napisał. Okładka mi się podoba pomimo tego, że jest trochę przerażająca, cmentarz i jeszcze ten napis "The Greatest Hits 2001-2013" jak na nagrobku.
VioletRose

Postprzez klaudusiek » 9 gru 2013, o 14:56

może nas jednak czymś zaskoczą ^^ kto ich wie :D
klaudusiek

Postprzez Dr.Ienzo » 13 gru 2013, o 23:08

News z naszego fanpejdża:
Na oficjalnej stronie zespołu pojawiło się kilka informacji dotyczących Greatest Hits. Data premiery, pierwsze dema MCR oraz materiał, nad którym zespół poświęcał czas w ostatnich chwilach istnienia zespołu.

"Cześć wszystkim,

25 marca swoją premierę będzie miał album greatest hits zatytułowany "May Death Never Stop You." Tytuł pasuje, ponieważ mimo tego jakie smutne było pożegnanie zespołu, patrzymy na tę składankę jak na celebrację naszych najlepszych piosenek i nadzeję, że pamięć o nich będzie wam sprawiała taką radość tak jaką nam.

Album będzie zawierać również wcześniej nieopublikowany materiał "Attic Demos" oraz jedne z ostatnich piosenek, nad którymi pracowaliśmy razem w studio.

21 stycznia rozpoczniemy pre-order na naszej stronie. Mamy nadzieję, że podejmiecie tę przygodę w kierunku przeszłości MCR i posmakujecie chociaż w małym stopniu co mogło się wydarzyć.

Dzięki,

Ray, Gerard, Frank, Mike"
(tłumaczenie pisane na bardzo szybko, prosimy o wyrozumiałość, oryginał znajduje się w linku poniżej)

http://www.mychemicalromance.com/news/2 ... r-stop-you Link do wiadomości

Powiem tak.
Cholernie mnie cieszy, że usłyszymy chociaż zalążki MCR5.
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez klaudusiek » 14 gru 2013, o 10:17

oooo... nie mogę się już doczekać :D
klaudusiek

Postprzez Junkie Re Venge » 15 gru 2013, o 13:31

Nie mogę doczekać się tych nowych kawałków, chociaż z drugiej strony ta informacja trochę mnie zasmuciła. Cieszę się, że to całe GH nie będzie zbitką wszystkich singli. Okładka według mnie również bardzo ładna.
. BOOZE 'TIL YOU PUKE .
Junkie Re Venge

Postprzez ChemicalShadow » 17 gru 2013, o 16:41

Nie spodziewałam się czegoś takiego z ich strony i jestem naprawdę szczęśliwa, że usłyszymy niepublikowane wcześniej piosenki. Wcześniej byłam bardzo negatywnie nastawiona do GH, ale teraz cieszę się, że przynajmniej usłyszymy coś nowego, mimo że to koniec.
I okładka też bardzo mi się podoba, ma w sobie coś przyciągającego.
Dziękuję za wszystko.
ChemicalShadow

Postprzez Green » 22 gru 2013, o 16:23

Okładka prezentuje się bardzo ładnie, chociaż trzeba przyznać, jest trochę...smutna.
Z początku byłam nastawiona sceptycznie, spodziewałam się samych singli na albumie, ale ten bonus mnie zainteresował :)
Teraz uważam, że płyta jest dobrym pomysłem, takim uwieńczeniem ich kariery, no i przypieczętowaniem końca zespołu, niestety.
Właśnie tu i teraz (...), jesteśmy w płynnej teraźniejszości, gdzie ostrość wzroku nigdy nie gwarantuje klarowności spojrzenia.
Green

Postprzez Dr.Ienzo » 21 sty 2014, o 13:59

No i znamy już nazwę nowej piosenki. Fake Your Death jak klimatycznie.
Reszta tracklisty:
1. Fake Your Death
2. Honey, This Mirror Isn’t Big Enough For The Two Of Us
3. Vampires Will Never Hurt You
4. Helena
5. You Know What They Do To Guys Like Us In Prison
6. I’m Not Okay (I Promise)
7. The Ghost Of You
8. Welcome To The Black Parade
9. Cancer
10. Mama
11. Teenagers
12. Famous Last Words
13. Na Na Na
14. Sing
15. Planetary (Go!)
16. The Kids From Yesterday
17. Skylines And Turnstiles (Demo)
18. Knives/Sorrow (Demo)
19. Cubicles (Demo)
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez Antalia » 21 sty 2014, o 14:12

Tytuł nowej piosenki powala :)) A co do reszty utworów to jestem zadowolona i bardzo fajnie, że znalazły się kawałki z Bullets :3 I wielki plus, że jest Mama.
Antalia
Starszy moderator

Postprzez klaudusiek » 21 sty 2014, o 17:53

Zapowiada się naprawdę świetnie, jestem bardzo zadowolona z piosenek jakie wybrali. Przeczytałam przed chwilą wypowiedź Gerarda odnośnie Fake Your Death i całej płyty, i jakoś łzy napłynęły mi do oczu...
klaudusiek

Postprzez Junkie Re Venge » 21 sty 2014, o 19:50

No, tytuł nowej piosenki tak bardzo pasuje do sytuacji. :)) Ogólnie lista piosenek mi pasuje, większości z nich właśnie się spodziewałam. Wcześniej bardzo się cieszyłam z GH, ale przed chwilą obejrzałam trailer i zrobiło mi się autentycznie smutno. Do tego ten tłit Gerarda, jakoś szybko zmienił mój nastrój. Jestem też strasznie ciekawa tego video, o którym wspomniano w trailerze.
. BOOZE 'TIL YOU PUKE .
Junkie Re Venge

Postprzez Demaraus » 21 sty 2014, o 23:14

Jestem trochę sceptyczny co do nowej piosenki... Myślę, że mogliby dodać do GH jeszcze te dema o które podobno stworzyli, albo w jakiś inny sposób je wydać... http://www.mychemicalromance.com.pl/uncategorized/mat-devine-o-4-piosenkach-z-mcr5/ Boje się, że "Fake Yor Death" zrazi mnie od Chemicznych i ich znienawidzę :( Co do samej tracklisty to brakuje mi na niej tylko "Kill All Your Friends", byłoby cudownie :-)
Demaraus

Postprzez ChemicalShadow » 23 sty 2014, o 18:22

Demaraus, to chyba niemożliwe, żeby znienawidzić zespół przez jedną piosenkę... ;)
Troszkę szkoda, że tylko jedna z MCR5, ale wydaje mi się, że "Fake Your Death" będzie wspaniała. Tweet Gerarda wprowadził mnie w smutny nastrój. :c
Jeśli chodzi o trailer, to jestem nim szczerze zachwycona. Obejrzałam go już 354463995035 razy i prawie się poryczałam. Jest w nim coś przejmującgo.
Dziękuję za wszystko.
ChemicalShadow

Postprzez TruskawkowaDama » 10 lut 2014, o 13:37

Mam pytanko dotyczące tej płyty.
Czy ona dojdzie do Polski na 01.04.2014 r., bo akurat przypadają moje urodziny i chciałabym dostać tą płytę i gitarę. I tak się zastanawiam..
TruskawkowaDama

Postprzez Dr.Ienzo » 10 lut 2014, o 20:09

Wydaje mi się, że jest taka możliwość, żeby już wtedy była ta płytka u nas ;)

Właśnie na oficjalnej stronie zespołu pojawiło się ogłoszenie, że Fake Your Death, będzie dostępne na iTunes i dla osób, które dokonały pre-ordera na stronie już 17 lutego, czyli za równy tydzień.

Moje odczucia? Cholera, nie mogę się już doczekać i zapewne spędzę cały przyszły poniedziałek na odświeżaniu skrzynki mailowej w oczekiwaniu na linka do pobrania.
Dr.Ienzo
Administrator

Postprzez Demaraus » 17 lut 2014, o 14:31

Więc kto z was przesłucha dziś Fake Your Death? :-D Ja chyba jednak poczekam kilka dni, żeby ochłonąć... Będę musiał się przełamać, żeby po raz ostatni przeżyć ich "nową" piosenkę :-/
Demaraus

Postprzez klaudusiek » 17 lut 2014, o 15:15

W sumie masz trochę racji, ale jestem tak podekscytowana tą piosenką, że jednak muszę usłyszeć ją dzisiaj :D
klaudusiek

Postprzez Amia » 18 lut 2014, o 15:16

Oczywiście już wczoraj wieczorem zdążyłam przesłuchać Fake Your Death...
Z informacjami rzadko jestem na bieżąco, więc odpalając youtube nawet nie zdałam sobie sprawy w co klikam. Dopiero później zorientowałam się, że coś jest nie tak i weszłam na forum i wszystko się wyjaśniło :-D
Nowy kawałek, który znajdzie się na składance - nie spodziewałam się, że dostanę od nich jeszcze coś świeżego ^^ A pioseneczka mile mnie zaskoczyła, po pierwszym odsłuchaniu - biedna, nie wiedząca o niczym ja, miała wrażenie, że zaraz pobiegnie do szafki, wyciągnie z niej album ze zdjęciami i zacznie przyglądać ^^ Utworek wprowadza taki przyjemny, a jednocześnie smutny nastrój... Nic tylko zrobić sobie gorące kakao, usiąść wygodnie przed kominkiem i powspominać stare dobre czasy.
Amia

Postprzez TruskawkowaDama » 24 lut 2014, o 15:10

Tak szczerze ?? Nie słuchałam żadnej piosenki z tego albumu, ponieważ czekam na płytkę xD I z pewnością odczucia będą o wiele bardziej ekscytujące :)
TruskawkowaDama

Następna strona

Powrót do News