Koncert w Sztokholmie 18 marca 2011

Tutaj rozmawiamy o koncertach i wszelkiego rodzaju występach na zywo zespołu. Byłes na koncercie MCR? Podziel się wrażeniami...

Moderatorzy: Administratorzy, Starszy moderator, Moderatorzy

Koncert w Sztokholmie 18 marca 2011

Postprzez worry » 6 gru 2010, o 21:19

Z racji tego, że MCR jak na razie nie kwapią się do odwiedzenia naszego kraju, spośród wiadomych już terminów europejskich koncertów, wybrałem koncert w Sztokholmie który pragnę zaproponować przed całym forum jako potencjalny punkt wyprawy większej nasze grupki. Koncert jest w piątek, tak więc można by sam występ połączyć ze zwiedzaniem miasta co wiązałoby się z powrotem w niedzielę. Na stronie wizzair sprawdziłem połączenia lotnicze: w piątek jest lot o 11:30 z Gdańska a powrót w niedzielę o 13:30. Oba bilety kosztują po 19 złotych, zapewne im bliżej terminu wylotu, tym będzie drożej. Biletyna sam koncert będzie zaś można kupić 10 grudnia, sądze że nie będą kosztowały więcej niż w Wielkiej Brytanii, tj. około 150 zł. Ponadto posprawdzałem hotele w Sztokholmie i znalazłem kilka miejsc gdzie za nocleg w dwuosobowym pokoju można zamknąc sie w kwocie 200-300 zł a bylibyśmy tam dwa noclegi. Reasumując - koszt całej wyprawy szacowałbym na około 600-700 zł od osoby. Czy ktos wstępnie reflektuje?
Rzecz jasna ten Sztokholm jest moim widzimisiem, ja jestem otwart na inne propozycje również. Wtedy mozna zmienić tytuł wątku.
worry
Administrator

Re: Koncert w Sztokholmie 18 marca 2011

Postprzez Antalia » 6 gru 2010, o 21:23

Ja byłabym chętna, nawet bardzo
Antalia
Starszy moderator

Postprzez PumpkinPie » 7 gru 2010, o 11:27

Ten wylot z Gdańska mi się nie podoba, bo jestem z lubelszczyzny, ale ogólnie pomysł świetny, naprawdę. Będę śledzić ten wątek, zobaczę ile osób będzie chętnych.
PumpkinPie

Postprzez veruleczek » 7 gru 2010, o 15:36

hm... mi też ten wylot nie pasuje, musiałabym siedzieć na dupie w samochodzie 9 godzin , a potem jeszcze w samolocie xd zastanowie się. ale pomysł generalnie jest świetny!
Gerard Way will go to heaven cause
he's too hot for hell.
veruleczek

Postprzez Gloria » 7 gru 2010, o 15:58

Marzy mi się taki koncert *___*
Ale podobnie jak niektórym z Was wylot z Gdańska mnie niezbyt urządza. No i generalnie koszt jak dla mnie niemały :-/
WE ALL WANT TO BE DIFFERENT. IT MAKES ALL OF US THE SAME.
Gloria

Postprzez Whatsername » 7 gru 2010, o 17:51

Ja też planuję się wybrać na któryś z tych koncertów europejskich, tylko dlaczego akurat Sztokholm? Nie lepiej byłoby wybrać coś w w niemczech na przykład? Grają 3 koncerty w Niemczech, w monachium, kolonii i hamburgu ;) Zawsze do niemiec łatwiej jest się dostać niż do szwecji ;P (można pociągiem, albo chociażby samochodem jeśli jedzie się większą grupą, a nie tylko samolotem.. )
Whatsername

Postprzez AnnC. » 7 gru 2010, o 18:25

Ten wylot z Gdańska mi się nie podoba, bo jestem z lubelszczyzny, ale ogólnie pomysł świetny, naprawdę. Będę śledzić ten wątek, zobaczę ile osób będzie chętnych.

hm... mi też ten wylot nie pasuje, musiałabym siedzieć na dupie w samochodzie 9 godzin , a potem jeszcze w samolocie xd zastanowie się. ale pomysł generalnie jest świetny!

mein Gott, świat nigdy nie jest prosty, trzeba się czasem nakombinować, żeby osiągnąć cel, dziewczyny. poświęcicie raz dupy :lol:
there's sunshine trapped in our hearts,
it could rise again..

muserka
Obrazek
AnnC.
Moderator

Postprzez Antalia » 7 gru 2010, o 18:40

Ja też mam dość daleko do Gdańska i jakoś postarałabym się dojechać, bez przesady, wiadomo, że nie wybierze się miasta, które by wszystkim idealnie pasowało. Poza tym moim zdaniem jeśli komuś to nie pasuje, to niech poda jakieś inne konkretne rozwiązania, bo w ten sposób każdy będzie tylko narzekał i nic się nie ustali ;p
Antalia
Starszy moderator

Postprzez Whatsername » 7 gru 2010, o 18:57

Ok, więc ja proponuję 9 marca (środa), Monachium, Niemcy. Bilet na koncert około 150 zł. Hostele można dostać już od 50 zł za dobę, ale oczywiście można tak zrobić, że jechać sobie w dzień, iść na koncert i nocnym wracać bez noclegu ale to hardcorowa wersja ;P Ja proponowałabym jechać tam pociągiem, można znaleźć naprawdę tanie połącznia (mój ojciec zna się na tym, więc jeśli będziecie zainetesowani to się dowiem dokładnie jakimi możemy jechac pociągami). Samolotem byłoby sporo drożej.Wydaję mi się, że całość zamknęłaby się w granicach 500 - 550 zł. (Jak jechaliśmy bo Berlina na koncert to od osoby wychodziło 520 zł i mieliśmy stosunkowo drogawy hotel, ale do Monachium jest dalej, więc by się koszty wyrównały).
Co o tym myślicie?
Whatsername

Postprzez Antalia » 7 gru 2010, o 19:07

Mi tam wszystko jedno, z jednej strony w Monachium już na nich byłam ale z drugiej, plusem jest fajny, w miarę kameralny koncert ze względu na klub.
Antalia
Starszy moderator

Postprzez worry » 7 gru 2010, o 21:09

Whatsername napisał(a):Ok, więc ja proponuję 9 marca (środa), Monachium, Niemcy. Bilet na koncert około 150 zł. Hostele można dostać już od 50 zł za dobę, ale oczywiście można tak zrobić, że jechać sobie w dzień, iść na koncert i nocnym wracać bez noclegu ale to hardcorowa wersja ;P Ja proponowałabym jechać tam pociągiem, można znaleźć naprawdę tanie połącznia (mój ojciec zna się na tym, więc jeśli będziecie zainetesowani to się dowiem dokładnie jakimi możemy jechac pociągami). Samolotem byłoby sporo drożej.Wydaję mi się, że całość zamknęłaby się w granicach 500 - 550 zł. (Jak jechaliśmy bo Berlina na koncert to od osoby wychodziło 520 zł i mieliśmy stosunkowo drogawy hotel, ale do Monachium jest dalej, więc by się koszty wyrównały).
Co o tym myślicie?

Do Monachium nie ma żadnego dogodnego połączenia kolejowego. Sprawdź sobie w rozkładzie. Ponadto, bilet kolejowy jest drogi. Poza tym kwota jest podobna do tej co wyliczyłem do Sztokholmu, tudzież nie jest na tyle atrakcyjnie mniejsza żeby od razu się decydować i wybierać minimum 10-godzinna jazdę pociągiem zamiast godzinnego lotu. Do Monachium można jechac, jakby ktoś się zgłosił z vanem jakimś, to byśmy się na benzyne zrzucili. Poza tym to środa, a zdaje sie że większości by pasował weekendowy termin.
worry
Administrator

Postprzez Gloria » 7 gru 2010, o 22:02

A ja wam powiem, że byłabym za tym Monachium, ewentualnie Hamburgiem (jest chyba bliżej więc może połączenie byłoby znaleźć łatwiej niż do Monachium, sama nie wiem). Tylko żeby zweryfikować to co piszecie (czy drożej wyjdzie Sztokholm czy jakieś miasto w Niemczech), trzeba by sprawdzić te połączenia konkretnie :)
500 stów może bym jeszcze jakoś wyciągnęła (z dupy chyba, ale nie takie rzeczy się robiło :roll: )
Gloria

Postprzez Antalia » 8 gru 2010, o 06:55

Pamiętam, że kiedy ja wybierałam się na nich do Monachium wybrałam w końcu samolot, bo podróż pociągiem wyniosłaby mnie ok 150 euro jak nie więcej. Co z tego, że Sztokholm jest daleko skoro samolotem będzie i krócej i taniej. Z powrotem jechałam z Monachium pociągiem i nie było zbyt fajnie, nie dość, że to było męczące to jeszcze drogie. No ale lepiej po prostu posprawdzać połączenia i zobaczyć co byloby tańsze.
Antalia
Starszy moderator

Postprzez Gloria » 8 gru 2010, o 09:19

Ja musiałabym doliczyć do tego podróż Kraków - Gdańsk :-/
Gloria

Postprzez AnnC. » 8 gru 2010, o 11:51

Gloria napisał(a):Ja musiałabym doliczyć do tego podróż Kraków - Gdańsk :-/

a ja Katowice-Gdańsk i jest mi to całkiem obojętne. kusi mnie ten koncert, ale jak już, to tylko Sztokholm, nie mam zamiaru nie być na niemieckim w czwartek :lol: :roll:
Worry, a w Szwecji nie ma tańszych noclegów? :-?
it could rise again..

muserka
Obrazek
AnnC.
Moderator

Postprzez Gloria » 8 gru 2010, o 16:10

Mi niekoniecznie jest to obojętne, bo to cała noc jazdy. A propos tych noclegów to gdyby wrócić prosto po koncercie to oszczędziłoby nam trochę kasy. Ale skoro w programie przewidujecie zwiedzanie... ;-)
Gloria

Postprzez worry » 8 gru 2010, o 17:08

na tej stronie http://www.stockholm30.com znalazłem noclegi za ok 100 zł za osobę/dzień w pokoju dwuosobowym. Jak wcześniej napisałem , przelot kosztuje w obie strony 38 zł. Nie wiem dlaczego jest tak tanio, ale tak jest. Sprawdzałem i w tym zawierają sie wszystkie opłaty. Tak więc myślę że realne jest zejście do poziomu 500 złotych za całość. Ja do Gdańska również nie mam tak kolorowego dojazdu, bo dopóki nie skończą remontu linii kolejowej absolutnie nie zaryzykuję tam jazdy pociągiem, chyba że z kilkugodzinnym zapasem czasu. Zatem, zamiast rzucać hasłąmi Hamburg, Monachium napiszcie konkretny plan podróży bo nie wiem czy to na poważne. Swoją drogą to dziwne że Berlin omijają...

Reasumując, jeśli nikt mojej propozycji nie przebije to ja kupuję gdzieś po Nowym Roku bilet na koncert i na przelot. Po okresie świątecznym, wierzę że Wasz stan finansowy sie poprawi :)
worry
Administrator

Postprzez AnnC. » 8 gru 2010, o 18:50

Worek, ja też w to wierzę, że spłynie na mnie milion złotych, bo bez tego szału nie będzie. a tak serio, to pewnie początkiem roku przyjdzie kasa, więc jak ścisnę się tu i tam to pewnie pojadę. to kto jeszcze myśli o tym serio? :mrgreen:
AnnC.
Moderator

Postprzez Antalia » 8 gru 2010, o 19:51

Ja jadę ;d Kasę się jakoś skombinuje ;p
Antalia
Starszy moderator

Postprzez Whatsername » 8 gru 2010, o 20:50

Ja też jadę. Tylko tak jak mówiłam, ja się pewnie zdecyduję na coś w Niemczech. I worry ma rację, faktycznie może lepiej w tym Sztokholmie... Tylko ja, aż wstyd się przyznać, ale mam paniczny lot przed lataniem... :-/ Po ostatnim razie, podczas którego myślałm, że już nigdy nie dotknę ziemi, obiecałam sobie, że już nigdy nie wsiądę do samolotu... heh, głupie ale cóż.. Ale wy nie macie takich problemów więc sztokholm sie jak najbardziej opłaca :) Aaa no i jeszcze, właśnie z racji tego, że mam ojca związanego z tym całym PKP, to mam spore zniżki na te pociągi.. Ale faktycznie, przepraszam, to było egoistyczne z mojej strony, ze tak wyjechałam z tymi niemcami...
Whatsername

Postprzez Natalia » 8 gru 2010, o 21:59

Ja też oczywiście lecę do Sztokholmu jeśli to wszystko się jakoś zorganizuje :)
Natalia
Administrator

Postprzez Gloria » 8 gru 2010, o 22:08

AnnC. napisał(a):Worek, ja też w to wierzę, że spłynie na mnie milion złotych, bo bez tego szału nie będzie. a tak serio, to pewnie początkiem roku przyjdzie kasa, więc jak ścisnę się tu i tam to pewnie pojadę. to kto jeszcze myśli o tym serio? :mrgreen:

Ja myślę serio. Bardziej serio, niż w momencie, kiedy pierwszy raz przeczytałam ten wątek.

Natalia napisał(a):Ja też oczywiście lecę do Sztokholmu jeśli to wszystko się jakoś zorganizuje :)

Jechałabyś z Krakowa? 8-)
Gloria

Postprzez AnnC. » 9 gru 2010, o 10:47

ja chyba dojadę do Krk, bo nie widzi mi się samej jechać w nocy, więc mogę z wami dziewuchy ;)
Worry, do Gdańska na Gdańsk-Wrzeszcz, to jest tam, gdzie lotnisko, tak? i pewnie najlepiej jechać TLK, żeby nie zbankrutować, czyż nie? :-D
AnnC.
Moderator

Postprzez Sharp » 9 gru 2010, o 12:28

Cholera, ja spróbuję, bo bym bardzo chciała! Zaczynam się zastanawiać czy nie zrezygnować ze studniówki :lol:
Sharp
Administrator

Postprzez AnnC. » 9 gru 2010, o 12:36

Sharp napisał(a):Cholera, ja spróbuję, bo bym bardzo chciała! Zaczynam się zastanawiać czy nie zrezygnować ze studniówki :lol:

nie idź ;D ja nie poszłam i za to mogłam na dwa festiwale pojechać w lecie. o.
it could rise again..

muserka
Obrazek
AnnC.
Moderator

Postprzez worry » 9 gru 2010, o 12:37

AnnC. napisał(a):Worry, do Gdańska na Gdańsk-Wrzeszcz, to jest tam, gdzie lotnisko, tak? i pewnie najlepiej jechać TLK, żeby nie zbankrutować, czyż nie? :-D

no nie wiem dokładnie gdzie jest to lotnisko, bo nigdy tam nie byłem, ale spokojnie - trafimy :)
można TLK a można i na benzynę do samochodu się zrzucić jak, powiedzmy tylko 5 osób się znajdzie.
worry
Administrator

Postprzez AnnC. » 9 gru 2010, o 13:58

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy (GDN) [...] Bezpośredni dojazd do lotniska z Gdańska zapewniają autobusy komunikacji miejskiej: linia 110 (Gdańsk-Wrzeszcz Dworzec PKP - Port Lotniczy), linia 210 (Gdańsk Dworzec Główny PKP - Port Lotniczy), linia N3 (Gdańsk Dworzec Główny PKP - Port Lotniczy). Z Gdyni kursuje bezpośredni autobus na lotnisko linia 510.

no, czyli ciopągiem na Gdańsk-Wrzeszcz, dobrze pamiętałam ;)
AnnC.
Moderator

Postprzez Gloria » 9 gru 2010, o 17:07

Studniówka jest przereklamowana. Poważnie.
Czyli są osoby chętne jechać z Krakowa... to mi daje nadzieję bo nie chciałabym jechać sama. Z tego co sprawdzałam są jakieś nocne połączenia Kraków Gdańsk. Natomiast w samym Gdańsku, jakbyśmy się spotkali, myślę, że wspólnymi siłami uda nam się dotrzeć na lotnisko :) Gorzej w Sztokholmie :lol:

Zrzucić się na benzynę ok ale kto by wtedy miał samochód i skąd jechał?
Gloria

Postprzez veruleczek » 9 gru 2010, o 19:46

mi też znaczniej kraków pasi,
to mówicie co i jak, zgram się jakoś
veruleczek

Postprzez worry » 9 gru 2010, o 20:04

bilety kosztują 425 koron, tj około 200 zł.
worry
Administrator

Następna strona

Powrót do Koncerty